Attığı Tweet büyük tepki gördü ''Fotoğraftaki anneyi bulunuz''

Pardon da kadının halinden memnun olduğunu nereden anladınız, yüz ifadesinden mi diyeceğim, yüzü görünmüyor?

Çarşafının renginden mi? Nereden anladınız?
siz memnun olmadığını nereden anladınız peki ? her çarşaflı kadının zorlanarak mı bu halde olduğunu düşünüyosunuz anlamadım ki benim çevremdekiler kendi istekleriyle bu haldeler çünkü ben ona göre yorum yapıyorum mesela

onlarıda kınıyorum tabiki hamile kadın sokağa çıkmamalı diyenide kınıyorum ve bu benim özgürlüğümdür diyorum çalışan kadını eleştirenide kınıyorum ve tepki gösteriyorum başını kapayıp yüzünü göstermeyene hakaret edenide kınıyorum ve tepkimi gösteriyorum ben taraf tutmuyorum hanfendi.Neresi aynı dediğiniz noktada belki o kadın halinden hoşnuttur diyorum neden direk zorla yapıldığı düşünüluyor.Bikini giyen nasıl bilinçli bir şekilde kendi isteği doğrultusunda bunu yapıyorsa belki oda vücudunu ve yüzünü kendi isteğiyle kapatıyordur.Resimde ki anneyi bulunuz ne demek bu hakaret değil mi o kadın bunu kendi isteğiyle yapıyorsa bu basbaya hakarettir

Resimdeki anneyi bulunuz demek kadın kendi isteğiyle kapanmamış demek mi?

Ne alakası var?

Çarşafı eleştirenlerin savı o. Çok yorum okuduysanız karıştırdınız herhalde.

Resimde baba anne gibi davranıyor. Anne de çarşaflı olduğu halde fotoğrafını çekmişler bebekten uzakta duruyor. Yani anne yokmuş gibi sanki baba sahiplenmiş. Bunu eleştirmiş Atay, resimdeki anne; baba mı anne mi diyor.

siz memnun olmadığını nereden anladınız peki ? her çarşaflı kadının zorlanarak mı bu halde olduğunu düşünüyosunuz anlamadım ki benim çevremdekiler kendi istekleriyle bu haldeler çünkü ben ona göre yorum yapıyorum mesela

Ben memnun veya memnun değil demedim ki. Diyemem çünkü kadını tanımıyorum.

Sizin çevrenizdekiler öyle olabilir. Ben bu hayatta beş çarşaflı kadın tanıdım ve hiçbiri kendi isteğiyle çarşafta değildi.

Ancak yine de zorla çarşafa sokulmuş resimdeki kadın demedim.

Kendi tanıdıklarımıza göre fikir yürütemeyiz değil mi?

Resimdeki anneyi bulunuz demek kadın kendi isteğiyle kapanmamış demek mi?

Ne alakası var?

Çarşafı eleştirenlerin savı o. Çok yorum okuduysanız karıştırdınız herhalde.

Resimde baba anne gibi davranıyor. Anne de çarşaflı olduğu halde fotoğrafını çekmişler bebekten uzakta duruyor. Yani anne yokmuş gibi sanki baba sahiplenmiş. Bunu eleştirmiş Atay, resimdeki anne; baba mı anne mi diyor.
bende çarşafı eleştirenlere yaptım bu yorumu zaten barış atay çok doğru bir tespit yaptığını düşündüyse neden özür diliyor yanlış anlaşıldığını düşünüyor diyebilirsiniz o zaman neden yanlış anlaşılacak bir yorum yapıyor resimde adamın anne gibi davranması eleştirilmelidir belki ama barış atayın söylediği sözler ilk olarak anneye dikkati çekiyor şimdi o kadın çarşaflı olmasaydı ve bebek yine babanın kucağında olsaydı yine aynı şekilde bir tartışma olucakmıydı ?Gene bu fotoğraf paylaşılacakmıydı ki ortaya çıkmamak kadının kendi tercihide olabilir ben bundan bahsediyorum laf dönüp dolaşıp çarşafa gelicek şuanda olduğu gibi biri mesela sanki dinimizde yüz göstermek haram diye bir yorum yapmış haram ya da değil ama o kadının tercihi.Şimdi herkes kadına ah vah ediyor belki halinden memnun ama kendisinden bu şekilde bahsedildiği için üzülüyor bunlarıda düşünmek lazım ben her açıdan düşünek gerektiğini savunuyorum.Niye fotoğraf ilk görüldüğünde kadının zorlandığı akıllara geliyor bunu anlamıyorum zorlanması gerekiyor çünkü bazı kesime göre

Ben memnun veya memnun değil demedim ki. Diyemem çünkü kadını tanımıyorum.

Sizin çevrenizdekiler öyle olabilir. Ben bu hayatta beş çarşaflı kadın tanıdım ve hiçbiri kendi isteğiyle çarşafta değildi.

Ancak yine de zorla çarşafa sokulmuş resimdeki kadın demedim.

Kendi tanıdıklarımıza göre fikir yürütemeyiz değil mi?
siz memnun olmadığını kendi düşüncenize göre söylüyosunuz ama ben memnundur yada değildir iki şekilde düşünmek gerekir diyorum kesin bir yorum yapmıyorum bu yüzden

bende çarşafı eleştirenlere yaptım bu yorumu zaten barış atay çok doğru bir tespit yaptığını düşündüyse neden özür diliyor yanlış anlaşıldığını düşünüyor diyebilirsiniz o zaman neden yanlış anlaşılacak bir yorum yapıyor resimde adamın anne gibi davranması eleştirilmelidir belki ama barış atayın söylediği sözler ilk olarak anneye dikkati çekiyor şimdi o kadın çarşaflı olmasaydı ve bebek yine babanın kucağında olsaydı yine aynı şekilde bir tartışma olucakmıydı ?Gene bu fotoğraf paylaşılacakmıydı ki ortaya çıkmamak kadının kendi tercihide olabilir ben bundan bahsediyorum laf dönüp dolaşıp çarşafa gelicek şuanda olduğu gibi biri mesela sanki dinimizde yüz göstermek haram diye bir yorum yapmış haram ya da değil ama o kadının tercihi.Şimdi herkes kadına ah vah ediyor belki halinden memnun ama kendisinden bu şekilde bahsedildiği için üzülüyor bunlarıda düşünmek lazım ben her açıdan düşünek gerektiğini savunuyorum.Niye fotoğraf ilk görüldüğünde kadının zorlandığı akıllara geliyor bunu anlamıyorum zorlanması gerekiyor çünkü bazı kesime göre

Barış Atay dedi ki; siz beni anlamadınız ama bütün çarşaflı kadınlardan onları incittiysem özür dilerim.

Daha ne yapabilir bilemiyorum.

Elbette zorlanan da var, zorlanmadan kendi isteğiyle kapanan da var.

İkisi de hiç yokmuş gibi davranmak da salaklıktır. İkisi de ciddi oranda var çünkü.

Bir de zorlamak sadece fiziksel şekilde olmaz. Sadece basit psikolojik şiddetle de olmaz. Yani bununla ilgili şöyle bir olay anlatıp çekiliyorum konudan.

Taşı tutup fırlatmışlar. Sonra taşa sormuşlar ''Neden kendini attın?'' diye.

Taş da ''Sana ne? Benim özgür iradem değil mi?'' demiş.

Benim yorumum bu kadar.

ben fotoğrafa bakınca hiç abes bi durum görmüyorum.
ilk gözüme çarpan evladını kucağına almış mutlu bir baba.
babaya bile laf edenler olmuş.adam mutlu,nasıl poz versin acaba.
sonra güzeller güzeli bir bebek görüyorum.
arka plandada bir anne görüyorum
sadece ANNE.
inancı doğrultusunda tesettürlü bir anne.

dalga geçilicek,yadırganıcak hiç bişey yok.
adam dalga geçmek için atmış fotoyu.bakmış başı çok ağrıcak özür dilemiş.

siz memnun olmadığını kendi düşüncenize göre söylüyosunuz ama ben memnundur yada değildir iki şekilde düşünmek gerekir diyorum kesin bir yorum yapmıyorum bu yüzden

Ben memnun olmadığını nerde söyledim kendi düşünceme göre? Siz başka bir üyeyle mi karıştırdınız beni?

Niye ozur dilemis? Demeseler resimde bir kisi daha oldugunu bile farketmemistim ben.. Sadece baba ve bebek var o resimde, digeri golge olabilir, baska bir kadin olabilir, ziyaretcilerden biri olabilir, hatta taninmadan iceri suzulmek icin carsafla kapanmis bir erkek bile olabilir.. Sevgi yumagindan dislanmis gibi kosede duran biri sonucta.. Onun gibi binlercesi yan yana gelse hic birini birbirinden ayiramazsiniz... Kendileri yok, kara carsaflari var bir tek, ayni bu resimdeki gibi..

Ben memnun olmadığını nerde söyledim kendi düşünceme göre? Siz başka bir üyeyle mi karıştırdınız beni?
hayır karıştırmadım ben yorumlarımla herkesin özgür olduğundan bahsediyorum çarşafı savunmuyorum kadınada acıyıp ah vah tüh demiyorum ben burdaki ikiye ayrılmışlığın bir tarafı değilim konuyu islama çekmiyorum ben genel olarak herkese saygı gösterilmesini savunuyorum.Memnun olduğunu düşünseniz zaten eleştirmezsiniz ki benim yazdıklarımda art niyette aramazsınız.Ben ne siyaset ne de dini işin içine kattım tercih meselesidir dedim memnun olmadığı gibi memnunda olma ihitimalini düşünmeli öyle hareket etmelisiniz dedim şuan burda kimsenin tarafında değilim

hayır karıştırmadım ben yorumlarımla herkesin özgür olduğundan bahsediyorum çarşafı savunmuyorum kadınada acıyıp ah vah tüh demiyorum ben burdaki ikiye ayrılmışlığın bir tarafı değilim konuyu islama çekmiyorum ben genel olarak herkese saygı gösterilmesini savunuyorum.Memnun olduğunu düşünseniz zaten eleştirmezsiniz ki benim yazdıklarımda art niyette aramazsınız.Ben ne siyaset ne de dini işin içine kattım tercih meselesidir dedim memnun olmadığı gibi memnunda olma ihitimalini düşünmeli öyle hareket etmelisiniz dedim şuan burda kimsenin tarafında değilim

Karıştırmışsınız baştan okuyunuz. Ben kadın durumundan memnun değil, diye bir laf etmedim.

Barış Atay dedi ki; siz beni anlamadınız ama bütün çarşaflı kadınlardan onları incittiysem özür dilerim.

Daha ne yapabilir bilemiyorum.

Elbette zorlanan da var, zorlanmadan kendi isteğiyle kapanan da var.

İkisi de hiç yokmuş gibi davranmak da salaklıktır. İkisi de ciddi oranda var çünkü.

Bir de zorlamak sadece fiziksel şekilde olmaz. Sadece basit psikolojik şiddetle de olmaz. Yani bununla ilgili şöyle bir olay anlatıp çekiliyorum konudan.

Taşı tutup fırlatmışlar. Sonra taşa sormuşlar ''Neden kendini attın?'' diye.

Taş da ''Sana ne? Benim özgür iradem değil mi?'' demiş.

Benim yorumum bu kadar.
aynı sonuca varıyoruz siz farkında değilsiniz bende kadın özgürdür diyorum taş gibi bende özgürüm sizde öyle ve aynı şekilde resimdeki kadın çarşaflı olmasaydı ama yine aynı pozisyonda olsaydı adamda sakal olmasaydı ne bileyim herhangi biri olsaydı yine o çocuk kucağında olsaydı kimsede resimdeki anneyi bulunuz diyerek bir yorum yapmazdı çünkü orada eleştirilen ses getiren şey çarşaf.Daha fazla yorum yapmak istemiyorum geniş düşünmeye davet ediyorum insanaların bikini giyerkende çarşaf giyerkende özgür olabileceklerinin anlaşılmasını istiyorum.

siz nasıl bu adam özür dilediği halde yapığını unutmuyorsanız bizde Egemen Bağışın bakara kukarasını ne affettik nede unuttuk nedense bunlar hiç hatırlanmıyo:KK14:

Ben o kadinin yerinde olsam dava acardim. Sanane be gerizekali..
Kadin halinden memnun. Burda bile yazik denilmis, pardon da nesi yazik? o zaman ona gore de siz yaziksiniz, sizlere yazık denilince kukrersiniz ama bu kadina dusunmeden yazik diyebiliyorsunuz!!
Ne alaka yani? Kadinin sadece acisi olduğunu görüyorum çünkü gobegini tutarak, egilerek oturmus..
Allah evlatlarini onlara bagislasin. Mübarek olsun yavrulari onlara..

Onur da erdem de onurlu ve erdemliden ogrenilir. Ben böyle serserilerin onurunu erdemini ogrenmem aman eksik kalsin ki kendisini eşim tanır yani..
Kitaplar ve insanlar benim sadik dostlarim..
Ve bakın yine gülüyorum :KK70::KK70: byeee
maşallah hakaret etmeden fikrimizi belırtmeyı bılmıyoruz tebrıkler:KK14::KK14:

siz nasıl bu adam özür dilediği halde yapığını unutmuyorsanız bizde Egemen Bağışın bakara kukarasını ne affettik nede unuttuk nedense bunlar hiç hatırlanmıyo:KK14:
ama bunun konuyla alakası yok ki bu bambaşka konu şimdi ben kadını savundum diye egemen bağışı savunmuş olmuyorum ben konuyla ilgili yorum yapıyorum geçenlerde davutoğlunun kızıyla ilgili bir konu açılmıştı ve berkin ölmeyi hakediyomuydu iyi olmuş tarzında bir yorum yapılmıştı.Şimdi berkininde ailesi zamnında kötü bir şey yapmıştır oda onun suçunu çekti diye bir yorum yapmam doğru olurmu sanki o küçük kızın babasının yaptığı şeyin sonucuna katlanması gerekiyormuş gibi bir yorum yapıldı.Yorumunuz aynen ona benzedi burd aegemen bağıştan bahseden yada onu savunan yok adı bile geçmemiş insanlar iki düşünceyemi ayrılıyor ben anlamadım bu kadını savundum diye egemen bağış yanlısı yada ak parti yanlısı mı olmuş oluyorum ben yada islamcı mı oluyorum neden kalıplaştırmaya çalışıyoruz egemen bağış bakara kukara dedi o zaman ohh olsun bu kadına var mı boyle bir mantık arkadaşlar yapmayın lütfen

ama bunun konuyla alakası yok ki bu bambaşka konu şimdi ben kadını savundum diye egemen bağışı savunmuş olmuyorum ben konuyla ilgili yorum yapıyorum geçenlerde davutoğlunun kızıyla ilgili bir konu açılmıştı ve berkin ölmeyi hakediyomuydu iyi olmuş tarzında bir yorum yapılmıştı.Şimdi berkininde ailesi zamnında kötü bir şey yapmıştır oda onun suçunu çekti diye bir yorum yapmam doğru olurmu sanki o küçük kızın babasının yaptığı şeyin sonucuna katlanması gerekiyormuş gibi bir yorum yapıldı.Yorumunuz aynen ona benzedi burd aegemen bağıştan bahseden yada onu savunan yok adı bile geçmemiş insanlar iki düşünceyemi ayrılıyor ben anlamadım bu kadını savundum diye egemen bağış yanlısı yada ak parti yanlısı mı olmuş oluyorum ben yada islamcı mı oluyorum neden kalıplaştırmaya çalışıyoruz egemen bağış bakara kukara dedi o zaman ohh olsun bu kadına var mı boyle bir mantık arkadaşlar yapmayın lütfen
ben size itafen soylemedım ama zamanında burada egemen bagısı savunan onun soyledıklerının gercek olmadıgını şantaj montaj herneyse ondan oldugunu soyleyen cok oldu onlara itafen yazdım:KK14:

ben size itafen soylemedım ama zamanında burada egemen bagısı savunan onun soyledıklerının gercek olmadıgını şantaj montaj herneyse ondan oldugunu soyleyen cok oldu onlara itafen yazdım:KK14:
anladım tabi ki ama bu kadının konumu haklı göstermez ki dediğim gibi ne siyasi nede dini açıklamalar yaptım mesela barış atayın özürüde muhtemelen başına iş almamak içindi o yüzden bana samimi gelmiyor siyasetçilerin samimi gelmediği gibi yada dini alet ederek kadını yerden yere vurup yok sayanlar gibi ama arkadaşlar yorum yapıldığında direk bir kalıba sokmaya çalışıyor kadını savunduğumda islamcı yada akpli olmam gerekiyormuş gibi hissediyorum ama üzgünüm ikiside değilim

X