Popüler Konu Ateş ölçme yöntemi

Canım benim durum şu. Ben hep 28 günde bir olurum. Bu hesaba göre 12 kasım ama bu ay 16. gün yumurtladım. Arkadaşlar da diyorlar ki o zaman üzerine 14 gün koyman lazım ve de 14 Kasım demektir bu. Benim 14 Kasımda dişçi randevum var. Onun için 12sinde yapıcam ben bi idrar testi. Ona göre arıycam dişçiyi. Biraz uzun oldu ama :pPP

Bu arada öbür 1 Hafta kala forumuna da yazdım kendime göre züğürt tesellileri buldum. Eğer hamiş değilsem spor yapmak ve biraz kilo vermek için zamanım var demektir. Dişlerimi yaptırırım o arada. Saçımı boyatırım. Rabbim en doğru zamanı bilir diye düşünüyorum. Ama tabii bu üç gün nasıl geçecek bilemiyorum. İnşallah 12si sabahı girdiğimde ikinizden güzel haberler alırım :))

tatlım ama listen çok güzel gidiyor dikkat ettim de...
inşallah güzel haberlerini alırız...
bu arada akıntım çok benim :KK43:
inşallah gelmez kırmızılar...

Ezel sen bilirsin ama spermler bchg hormonu yaymaz kanaatimce. Kuzenin yanılmış. H,ç duymadım öyle bişey.

evet nevetna cım spermlerden dolayı pozitif çıkmaz.
bchg bir hormonun artmasından dolayı çıkar.

bende sanmıyorum canım bekleyip görcez önceden test yaptığımda bembeyaz olurdu yani hiç belirmezdi çizgi şimdi belliydi ve ben gün içinde akşamüstü yapmıştım sabah idrarım diildi dahada 5 gün vardı o kadar çıkması normal olabilir ama bi yandanda 20 dk. sonra çıkınca geçersizdir diyolar çokta silik olduğu için olmayadabilir olsa hissederdim heralde artık bu 3 gün geçmez bana mirmirmirmir

beklicez bakalım :)
bende zor geçiricem ama sizlerle olunca çabuk geçio... opuyorumnanaktan

Ayy naapsak elişine mi versek kendimizi? Çıldırmaya az kaldı doktorum nerde durumları yaniiiiiii laelaelaelaelae var mı kafaya takmama taktikleriniz? ben en son şöyle bi yöntem buldum. Sonuçta her döllenen yumurta bir sınavdan geçiyor ya. Yani düzgün yerleşemezse düzgün bölünemezse adetle atılıyor ya. Kimyasak gebelik durumu. Şöyle bi oyun oynuyorum gün içinde. Tamam diyorum ben hamileyim ama bu bebeğin bir imtihanı var kısmetse geçecek. Sorunluysa kalacak. Kendime hamile gibi davranıyorum. iyi besleniyorum ağır kaldırmıyorum. Adet olursam da sınavı geçemedi daha sağlamını Allah nasip eder diye düşünmeye çalışacağım. Ayy acaba cidden fıttırıyor muyum? Bunu bi tek burada yazabilirim yani :bbo:

Ayy naapsak elişine mi versek kendimizi? Çıldırmaya az kaldı doktorum nerde durumları yaniiiiiii laelaelaelaelae var mı kafaya takmama taktikleriniz? ben en son şöyle bi yöntem buldum. Sonuçta her döllenen yumurta bir sınavdan geçiyor ya. Yani düzgün yerleşemezse düzgün bölünemezse adetle atılıyor ya. Kimyasak gebelik durumu. Şöyle bi oyun oynuyorum gün içinde. Tamam diyorum ben hamileyim ama bu bebeğin bir imtihanı var kısmetse geçecek. Sorunluysa kalacak. Kendime hamile gibi davranıyorum. iyi besleniyorum ağır kaldırmıyorum. Adet olursam da sınavı geçemedi daha sağlamını Allah nasip eder diye düşünmeye çalışacağım. Ayy acaba cidden fıttırıyor muyum? Bunu bi tek burada yazabilirim yani :bbo:

anah aynı ben kaydirigubbakcemile3
bende aynen hamiş gibi davranıorum. yani zorunda kalıyorum...
pat düşüo bende hemen bebiş. şüphelendiğim zaman çok dikkat ediyorum.
ama gün nasıl geçio bende biliomusun?
akşama ne dizi var diorum, o diziyi izlerken ne yesek cokacimcoook ne içsek
sonrasında ne izlesek?
sabaha ateşim kaç olur derken bi bakıyorum yatmış uyumuşum zemuszemus
sabah olmuş gözümü açmışım ateş ölçüom. öle geçio yani opuyorumnanaktan

bugün kan testi yaptırcam diye bütün gece hamile olup olmadığımla ilgili karışık rüyalar gördüm sabah bi baktım 3 tane sivilce çıkmış yüzümde regl olcam diyemi sıkıntıdanmı bilmem ama gerçekten daha yeni evli olmamıza rağmen çok takıyorum bu kadar çalışma yaptık neden boşa gidiyor :KK43: nasıl olsa yoktur diye test falanda yaptırmadım hiç umudum yok çünkü. bebekli yada hamile kadın görmek istemiyorum kendimi sorunlu gibi hissetmeye başladım istemeyenlerin oluyoda isteyenlerin niye olmuyo ööfff!!!

Gunaydın Kızlar opuyorumnanaktan

1.gün – 21 Ekim – 36.4 (adet günü)
2.gün – 22 Ekim – 36.4
3.gün – 23 Ekim – 36.4
4.gün – 24 Ekim – 36.3
5.gün – 25 Ekim – 36.6 *** (adet bitti)
6.gün – 26 Ekim – 36.5
7.gün – 27 Ekim – 36.5
8.gün – 28 Ekim – 36.3
9.gün – 29 Ekim – 36.4
10.gün –30 Ekim –36.5
11.gün – 31 Ekim–36.1 ***
12.gün – 1 Kasım- 36.5
13.gün – 2 Kasım- 36.4
14.gün – 3 Kasım- 36.4
15.gün – 4 Kasım- 36.6
16.gün – 5 Kasım- ------
17.gün – 6 Kasım- 36.5
18.gün – 7 Kasım- 36.5 ***
19.gün – 8 Kasım- 36.7
20.gün – 9 Kasım- 36.7

canııımm kittttyyyyymmmmmmmm senin ateşini hiç bööle görmediydim bacımm! maşalllaaahhh :nazar: gelicek inşallah bebiş :Saruboceq: bak halayımı bilem çekiooommm :teytey: :teytey:

hep böyle gider inşallah!

29 Ekim
1.Gün--------------36.3 R (femera+b-t-a-p-g)
2.Gün--------------36.5 R (femera+b-t-a-p-g)
3.Gün--------------36.5 R (femera+b-t-a-p-g)
4.Gün--------------36.3 R (femera+b-t-a-p-g)
5.Gün--------------36.2 R (femera+b-t-a-p-g)
6.Gün--------------36.3 (b-t-a-p-g)
7.Gün--------------36.2 (b-t-a-p-g) Şeniz
8.Gün--------------36.3 (b-t-a-p-g)
9.Gün--------------36.0 (b-t-a-p-g) - monitör 1. seviye - Şeniz
10.Gün------------36.6 - monitör 1. seviye -
11.Gün------------36.3 (b-t-a-p-g) - monitör 1. seviye - Şeniz
12.Gün------------36.5 - monitör 2. seviye - kaydirigubbakcemile

Benim ateş sapıttı ama Allah'tan monitör kullanıyorum. Hava değişikliğinden olduğunu düşünüyorum. Dün gece döndük Istanbul'a, havalar ısınmış, bizim ev de bayağı sıcaktı. Bugün 2. seviyeyi gördüm ahyırlısıyla, yarın da 2. seviyede olur ve Çarşamba ateşimin düşeceğini tahmin ediyorum :lepi: Bekleyip göreceğiz :nazar:

ooohhh gezentiii dönmüş il sınırlarına yerimseniben umarım iyi geçmiştir tatilin canımmm..
bak bu ay bebişin gelicek benceee iyi gelicek tatil sanaaa delikafadulden

Hoşgeldin Sincap!!! Hamilelik nasıl gidiyor? Valla vefalı bizim topiğin insanları :))

Ezel yapma be yavrum. Allah'ın gücüne gider. Sen daha 22 yaşındasın değil mi? Hem yeni de evliymişsiniz. Ne kadar zamandır çocuk için uğraşıyorsunuz? Böyle stres yapma, sitem etme. Burada çok problemlerle uğraşan ama inşallah tez zamanda hamile kalacaklar var. Bak ayıp olur sonna :eek:klava: Döverler kız bizi :pPPP

sincapım beni de yorumla gız :kedi:

ay kuşum pardon görmemişim seninkini :)

günaydın kızlarrrrrr
tablomu yorumlarmısınııızzzzzz kaydirigubbakcemile2

16 Ekim --- 1.gün ---regl başlangıç
17 Ekim --- 2.gün ---
18 Ekim --- 3.gün --- regl bitiş

19 Ekim --- 4.gün --- ***
20 Ekim --- 5.gün ---
21 Ekim --- 6.gün --- ***
22 Ekim --- 7.gün ---
23 Ekim --- 8.gün --- ***
24 Ekim --- 9.gün ---
25 Ekim --- 10.gün --- ***
26 Ekim --- 11.gün ---
27 Ekim --- 12.gün --- ***
28 Ekim --- 13.gün --- 36.1 --- ***
29 Ekim --- 14.gün --- 36.1 ---
30 Ekim --- 15.gün --- 36.2 --- ***
31 Ekim --- 16.gün --- 36.1 ---
01 Kasım -- 17.gün --- 36.4 --- şeffaf uzayan akıntı
02 Kasım -- 18.gün --- 36.2 --- *** ***
03 Kasım -- 19.gün --- 36.3 --- *** akıntı arttı
04 Kasım -- 20.gün --- 36.5 --- *** akıntı arttı
05 Kasım -- 21.gün --- 36.5 ---
06 Kasım -- 22.gün --- 36.5 --- ***
07 Kasım -- 23.gün --- 36.6 --- akıntı fazla
08 Kasım -- 24.gün --- 36.4 --- akıntı devam
09 Kasım -- 25.gün --- 36.6 --- akıntı devam (herzamankinden yarım saat önce ölçtüm)

tubim gayet güzel gidiyor ateşinnn..bebiş haberlerini alırız inşallahhhhhhhhhhh!!

1 - kimyasal gebelik
2 -
3 36,3
4 36,3
5 36,5
6 36,4
7 36,6 *
8 36,3
9 36,4 *
10 36,5
11 36,4
12 36,4 *
13 36,3 *
14 36,6
15 36,5 *
16 36,4 *
17 36,6
18 36,7 *
19 36,5
20 36,5
21 36,7 *
22 36,8
23 36,8 *
24 36,7
25 36,9
26 36,7 *
27 36,7
kasıklarda fena ağrı var göğüsler bomba gibi 5 gündür acı ve şiş durumdalar yumurta akı kıvamında akıntımda gelmiş bembeyaz yarın olurum herhalde gibime geliyor şekerler

çiçççeeeeeeemm konuşamadık seninle ne zamandır :KK43: ateşin süper gidiyorr kuzummmmm! geliyor mu acepp mercimekkk :)) senden de güzel haberler alcez inşaaalllaaaaaaaaaaahhh :lepi: :Saruboceq:

Hoşgeldin Sincap!!! Hamilelik nasıl gidiyor? Valla vefalı bizim topiğin insanları :))

Ezel yapma be yavrum. Allah'ın gücüne gider. Sen daha 22 yaşındasın değil mi? Hem yeni de evliymişsiniz. Ne kadar zamandır çocuk için uğraşıyorsunuz? Böyle stres yapma, sitem etme. Burada çok problemlerle uğraşan ama inşallah tez zamanda hamile kalacaklar var. Bak ayıp olur sonna :eek:klava: Döverler kız bizi :pPPP

nevetnacımmm, ben hamile değilim ne yazık ki opuyorumnanaktan
içine doğmuştur inşalllaaah :)))) umarım en yakın zamanda hamiş kalırızzzz :lepi:

sincabımmmmmmmmmmmmm saol kuşum yaa hayırlısı diyorummmmm bakalım gün ne zamannnn dört gözlen bekliyorum kuşummmm

kızlar merhaba
bende bu ay ateşimi ölçücem saat 6.30 a kuruyorum saati ideal sanırım
24 Ekim 1.gün Ölçmedim (Regl)
25 Ekim 2.gün Ölçmedim (Regl)
26 Ekim 3.gün Ölçmedim (Regl) Adaçayına başladım
27 Ekim 4.gün Ölçmedim (Regl) Adaçayına devam eşimede keçiboynuzu pekmezi içiriyorum
28 Ekim 5.gün 37.8Şeniz(Reglim bitti) Adaçayı ve keçiboynuzu pekmezine devam
29 Ekim 6.gün 35.9ŞenizAdaçayı ve keçiboynuzu pekmezine devam.Soğan kürünün 1.günü
30 Ekim 7.gün 36.0 Adaçayı ve keçiboynuzu pekmezine devam.Soğan kürünün 2.günü
31 Ekim 8.gün 35.9 Adaçayı ve keçiboynuzu pekmezine devam.Soğan kürünün 3.günü(sümüksü akıntım oldu ovü.testi yaptım negatif)
01 Kasım 9.gün 36.0Şeniz Adaçayı ve keçiboynuzu pekmezine devam.Soğan kürünün 4.günü
02 Kasım 10.gün 35.9 Adaçayı ve keçiboynuzu pekmezine devam.Soğan kürünün 5.günü(sümüksü akıntım hala var bugün ovülasyon testi koyu silik)
03 Kasım 11.gün 35.6Şeniz keçiboynuzu pekmezine devam.Soğan kürünün ve adaçayını tavsiyeniz üzerine bıraktım(ovülasyon testi dünden daha silik)
04 Kasım 12.gün 36.1 Şenizkeçiboynuzu pekmezine devam.(ovülasyon testinde ikinci çizgi neredeyse birinci kadar koyu).Yumurta akı şeklinde sümüksü akıntım var
05 Kasım 13.gün 36.1 keçiboynuzu pekmezine devam.(ovülasyon testinde ikinci çizgi silikleşti ben hiçbişey anlamadım ya bu işten hayırlısı).Yumurta akı şeklinde sümüksü akıntım var
06 Kasım 14.gün 36.1 keçiboynuzu pekmezine devam kızlar ateşim sabitlendi sanki.Ovülasyon testi dünki gibi birincisi kadar koyu değil.Çok yoğun yumurta akı şeklinde sümüksü akıntım var
07 Kasım 15.gün 36.1Şeniz keçiboynuzu pekmezine devam (ovülasyon testi negatif)
08 Kasım 16.gün 36.2 keçiboynuzu pekmezine devam
09 Kasım 17.gün 36.3keçiboynuzu pekmezine devam(ateşim birazda olsa arttı kasık ağrılarım son sürat devam ediyor sanki adet olacakmışım gibi bide belim kopuyor)

yorumlarınızı bekliyorum kızlar

canım benimmm bence çok güzelllllllllllllllll maşallahhhh ama önemli olan regli gününden sornada bu şekilde devam etmesi canımm inşallah edecekkkkk :nazar:

ezel 22 ınsallah hamılesındır belırtım yok hıssetmıyorum demıssın..bende gecen ay hamılelıgımı ogrendıgımde sok olmustum ne bı hıs nede belırtı vardı..o kadar emındımkı olmadıgına ama hamıleydım..bellı olmaz ınsallah guzel haberler verırsın bıze

canım benimmm bence çok güzelllllllllllllllll maşallahhhh ama önemli olan regli gününden sornada bu şekilde devam etmesi canımm inşallah edecekkkkk :nazar:

canım çok sağol senin bu moral verici yorumların olmasa geçmicek zaman

bence durum çok güzel bebekkkk kaydirigubbakcemile5

tatlım sağol bütün kızlar sende dahil hem fikiriz ki ben 11.gün yumurtladım bu durumda beklenmeyen regl tarihim 25.gün mü oluyor

Tubıloshh ınsallah guzel haberler verırsın ..belırtılerın tutuyo..gercı ben bu hamılelıgımde ne hıssettım nede belırtı vardı..dıger hamılelıklerımde en cok goguslerımden anlıyodum goguslerım sısıp acımaya basladımı gogustekı damarlar da belırgın oldumu tamam kesın hamıleyım dıyodum..olmazsada uzulme hep beraber sayrız yıne gunlerı

canım çok sağol senin bu moral verici yorumların olmasa geçmicek zaman

tatlım sağol bütün kızlar sende dahil hem fikiriz ki ben 11.gün yumurtladım bu durumda beklenmeyen regl tarihim 25.gün mü oluyor

canım benimm yaa elbette birbirimze destek olucaz yoksa burda olmamızın ne anlamı var birbirimizi en iyi anlayan bizlerizz valla normalde bu kadar gebelik üzerine konuşsam arkadaşlarımla falan kafayı yemişim muamelesi görebilirim burda rahat rahat döküyoruz içimizi zevklide oluyor ben çok mutlu oluyorum paylaştıkça

valla tatlım ben uzundur ateş ölçmelerimden şunu anladım ateşim yükseldikten sonra 13.gün regli oluyorum benim luteal fazım 14 gün sürmüyor birçok yerde ve kişide 14 gün ama benim 12 gün sürmüş oluyor bu değişebilir bikaç gün kişiden kişiye ama 14 gün eklersen 25. günde 26. gündede olabilirsin çünkü ateşin çıktıktan sonraki günleri sayıyorsun bu yüzden hadi bakalım az kaldııı alkisalkisalkis sabırla bekliycez artıkınnn

canım benimm yaa elbette birbirimze destek olucaz yoksa burda olmamızın ne anlamı var birbirimizi en iyi anlayan bizlerizz valla normalde bu kadar gebelik üzerine konuşsam arkadaşlarımla falan kafayı yemişim muamelesi görebilirim burda rahat rahat döküyoruz içimizi zevklide oluyor ben çok mutlu oluyorum paylaştıkça

valla tatlım ben uzundur ateş ölçmelerimden şunu anladım ateşim yükseldikten sonra 13.gün regli oluyorum benim luteal fazım 14 gün sürmüyor birçok yerde ve kişide 14 gün ama benim 12 gün sürmüş oluyor bu değişebilir bikaç gün kişiden kişiye ama 14 gün eklersen 25. günde 26. gündede olabilirsin çünkü ateşin çıktıktan sonraki günleri sayıyorsun bu yüzden hadi bakalım az kaldııı alkisalkisalkis sabırla bekliycez artıkınnn

valla canım haklısın bende azcık söylesem ne çok kafana takıyon diyolar ama biz birbirimizin halinden anlıyoruz dertleşiyorum iyiki üye olmuşum buraya:enbuyukkk:

günaydın arkadaşlar..

bugünkü ateş tablom..

1- 36.2(bu ölçümü sabah almıştım adetim başlamamıştı. adetim akşam başladı)
2- 35.7
3- 35.4
4- 35.2
5- 35.5
6- 35.9
7- 34.8(regl in son günü)(ovülasyon testinde 2. çizgi çok silik)
8- 36 (ovülasyon testinde 2. çizgi dahada silik )
9- 35.9(ovülasyon testinde 2. çizgi dünkünden silik)
10- 35.4(ovülasyon testinde 2. çizgi çok az koyulaştı)
11- 35.9(ovülasyon testinde 2 çizgi hala silik :KK43:( sanırım koyu çizgi olmayacak )
12- 34.4(ovülasyon testinde 2 çizgi çok silik )
13- 34.8(ovülasyon testinde 2 çizgi çok az koyulaşmış)
14- 34.8(ovülasyon testinde 2 çizgi biraz daha koyulaşmış)
15- 34.9(ovülasyon testinde 2. çizgi 1. çizgiyle aynı koyulukta)
16- 35.8(ovülasyon testinde 2. çizgi biraz silikleşti)
17- 35.8(ovülasyon testinde 2. çizgi biraz silikleşti)
18-36.1
19-35.8
20-35.9
21-35.7
22-36.1
23-36.1
24-35.9
25-36.1
26-36
27-ölçemedim
28-35.2 ( çok düşmüş ateşim bu ay yine olmadı :gitme: :gitme: )
29- (beklenmeyen adet günüm)

mafoldumben
tatlım yaa ateşin güzel gidiyormuş düşüş yerleşmeden de olabilir ben inan yüzlerce tablo inceledim bir sürü yabancı siteden o kadar çok olmuşki böyle düşüşlerr du bakalım regli gelmeden umut kesilmezz tatlımmm

Merhaba kızzzlarrr!!!! Daha kaçırdıklarımı okumadım bakalım bebiş haberi var mı? ışte tablom. Ben geçen ay adetten önce ölçmeye başlamıştım. O zaman da böyle olmuş, baktım da. 36.5tan 36.6 olmuş sonra da 36.4 ve 36.2ye düşmüş son günlerde. Bakalım hayırlısı.

1-16 Ekim 36.5
2-17 Ekim 36.3
3-18 Ekim 36.2
4 - 19 Ekim 36.2
5 - 20 Ekim 36.2
6 - 21 Ekim 36.1
7-22 Ekim 36.2
8-23 Ekim 35.9 Negatif test kaydirigubbakcemile
9-24 Ekim 36.2
10-25 Ekim 36.1 Negatif test
11-26 Ekim 36.3 Negatif test
12-27 Ekim 36.1 Negatif test
13-28 Ekim 35.9 Negatif test
14-29 Ekim 36.2 Çok silik ikinci çizgi
15-30 Ekim 36.1 ıkinci çizgi daha koyu kaydirigubbakcemile
16-31 Ekim 35.9 Hafif kanlı yumurtamsı akıntı kaydirigubbakcemile
17-1 Kasım 36.2 kaydirigubbakcemile
18-2 Kasım 36.1
19-3 Kasım 36.5
20-4 Kasım 36.6 (biraz erken ölçtüm)
21-5 Kasım 36.4
22-6 Kasım 36.5
23-7 Kasım 36.5
24-8 Kasım 36.5
25-9 Kasım 36.6
26-10 Kasım
27-11 Kasım
28-12 Kasım
29-13 Kasım inşşaaalllah gelmesinler kırmızı cadılar
hadi bakalım az kalmış belli olmaz ateş her an herşey yapabilir her yeni gün sürpriz bizim için inşallah meleğin seninledir canım

8.gün (regl bittikten sonraki gün): 36.1
9.gün: 36.0
10.gün: 35.3
11.gün: 35.6
12.gün: 35.1
13.gün: 35.0
14.gün: 35.8
15.gün: 35.9
16.gün: ölçemedim
17.gün: 35.7
18.gün: 36.5
19.gün: 36.3
20.gün: 36.5
21.gün: 36.5
22.gün: 36.3
23.gün: 36.4
24.gün: 36.4
25.gün: 36.3
26.gün: 36.5
27.gün:
28.gün:
29.gün: 12.11.2009 keşke gelmese :eek:klava:

benimde böyle gidiyo sabit görünüyo ama hiçbi belirti yok bişeyde hissetmiyorum göğüslerim acıyo ama şişme renk değişikliği falan yok karnımda ağrıyo tam regl belirtileri yani. Bugün dr.a gidip kan testi yaptırcaktım sabah vazgeçtim yok yere kan vermeyeyim zaten kansızım bişe çıkcağı yok dedim :çok üzgünüm:
tatlım ya ateşin gayet güzel bu saydığın beliritlerle hamişlik belirtileri zaten hep aynıkii niye canını sıkıyorsun çoğu hamiş reglim gelicek diye beklerken diye başlıyor belirtilerini anlatırken du bakalım çıkmadık candan umut kesilmez

canııımm kittttyyyyymmmmmmmm senin ateşini hiç bööle görmediydim bacımm! maşalllaaahhh :nazar: gelicek inşallah bebiş :Saruboceq: bak halayımı bilem çekiooommm :teytey: :teytey:

inşallah sincapım inşallahhhhhhhhhhhhhhhhhh:Saruboceq::Saruboceq: erkenden basladın halaya bellimi olur belkide allah söyletiyordur sana :1hug::Saruboceq:Şenizopuyorumnanaktan

Kittycat, bazı antibiyotikler yumurtlamaya yardımcıymış Ben de kullandım ve kullanırken de tırstım biraz araştırdım. Faydasını bilmem ama zararı yokmuş yani. Aman böyle dedim diye sakın kafanıza göre antibiyotik kullanmayın arkadaşlar. Lütfen dikkat!

evet canım haklısın :1hug:eek:puyorumnanaktanbir cok seye faydası vardı onların sadece tek bir seyi tedavi etmiyordu inşallah faydası olmustur :1hug:Şenizopuyorumnanaktan

Son düzenleme:
X