Popüler Konu Ateş ölçme yöntemi

iyi akşamlar kızlar, muhabbet güzel vallahi :))) ben de Hanımın Çiftliği'ni izliyorum. 6 gün var benim daha. Beklemek zor.

Bugün çok susadım ben, ağzım kuruyor sürekli. 2,5 lt su içtim bu saate kadar. Normalde su içmek aklıma gelmez, zorla 1-1,5 lt içebiliyorum ınşallah boğazlardan değildir, hasta olmamam lazım şu aralar.

süpermiş valla :) burada kıbrıslı türkler pek Türklerle diyolog kurmayı sevmiyorlar sanırım Girne de İngiliz sayısı çok fazla AMAÇOĞU EMEKİİİİİİİİİİİİİİ karacaahmet gibi burası yani:)))) 3 aydır buradayım gez gez bitti gezeceğim yerler :)) Trafik tersten akıyor araba kullanmak pek bir sorun :)))Bende Kitap okuyorum Zaten kışın kimse kalmıyor buralarda çoğu tatilci buranın:) Evleri genelde İngiltere de :))! 1saat bir yürüyüş yapıyorum Kitap okuyorum İgilizce çalışıyorum bakalım alışmaya çalışıyom işte :)

hmm simdi daha iyi anladim arkdsm neden skldigini ve daha cok aradigini memleketi,burdaki insanlarin ozellikle hollandalilar seni tanisin tanimasin selam veirler mesela ornek veriyorum (allah oyle bisey yasatmasin banada) canim skldi gittim deniz kenarinda agliyorum ordanda hollandalilar geciyo hemen gelip sorarlar neden agliyosun yapabilicegimiz bisey varmi neye canin skldi fln diye bikereesinde cok gunes vardi bende kaslarimi catmisim eve giricektim hollandali komsum kosa kosa geldi bende yeni gelmisim buraya dil yok dis yok,bidi bidi bseyler dio allahdan gorumcemin kizi yanimdydi dedim ne dio bu dedi neden surati asik kaslari catik biseymi oldu okuldan flnmi atildin biseyemi canin skldi diyo deid bende sasirdim adama ne diye ama simdi alistim tabi insanlar diyalog kurmayi seviyolar pazarda markette tramvayda arkds bulabilmeniz cok olasi yani,,,burasi yaz kis kalabalik herkes yerlesik oldugundan bide polisleri cok duyarli mesela herturlu ihbara yetisiyolar sanirsam bikeresinde aksam esimle oturmus guzel guzel cayimizi yudumlarken kapi caldi baktik polisler gelmis etrafdan sesler geldigine dair duyum almislar bana 2-3 kere sordular esinden sikayetin varmi die bi problem varmi diye bende diyorumki yok oyle bisey oyle olsa boyle guzel guzel oturup cay icmeyiz heralde bisey olursa yine geliriz fln diyolar siddete karsi kadinlari koruyoruz msji veriyolar yolsa gorseler slm verirler,,,fln fln fln ayy gene cok yazdim kislaarr yaa cenem dustu ay pardon elim dustu bugun :roflol:

ben de mi başlasam örmeye :))) :hulya:

eninde sonunda gelmeyecek mi canım :))))) ben bu ay senin için çoook pozitif düşünüyom valla forever içinde öyle düşünmüştüm hamiş şimdi eğer sende de tutarsa :)))) her ay bir kişiyi gözüme kestirecem valla:))))zorla hamiş yapacam :)):sm_cool:

uyyyy çok güzelmiş ya ana okulu öğretmenliği benim işimmiş te bilememişim :))) Olmuşum tekstilci Bu yaştan sonrada artık tekrar oku filan zor :)))Buraya ilk geldiğimde baktım krese eleman arıyorlar mı diye :)) ama üniversite mezunu eğitmen arıyorlar haliyle :))

umarım tüm isteğin sırayla olur canım.:Saruboceq:

olsun canim sende yaparsin 3-5 tane kendi bebislerinin ogretmeni olursun aslinda aklimda bicok meslek vardi bunun icinde stilistlikde vardi ama kresde karar kildim sayilir okula yazilmaya gittigimde kendimi tutamayipda baska bi meslege yazilmassam,,aslinda polislik cok ama cok istiyorum fakat hollanda pasaportun olmasi gerekiyomus pollis olmak icin bendede suan yok yeni geldigim icin kismet bakalim,,,aslnda niye olmasinki insan istedikden sonra okur yas onemli degil benim sinifimda biri 36 yasinda 4 cocuklu digeri 39 yasinda 1 cocuklu arkdslarim vardi turk dil ogrenmeye geliyolardi yabancilardanda vardi 40 yas 50 yas hele gecen sene yeni baslaigimda bikadin vardi 54 muydu 64 muydu yalan olmasin torun torba sahibi kadin okula geliyodu,,,saol cnm guzel dilegin icin allah razi olsun,,,

hmm simdi daha iyi anladim arkdsm neden skldigini ve daha cok aradigini memleketi,burdaki insanlarin ozellikle hollandalilar seni tanisin tanimasin selam veirler mesela ornek veriyorum (allah oyle bisey yasatmasin banada) canim skldi gittim deniz kenarinda agliyorum ordanda hollandalilar geciyo hemen gelip sorarlar neden agliyosun yapabilicegimiz bisey varmi neye canin skldi fln diye bikereesinde cok gunes vardi bende kaslarimi catmisim eve giricektim hollandali komsum kosa kosa geldi bende yeni gelmisim buraya dil yok dis yok,bidi bidi bseyler dio allahdan gorumcemin kizi yanimdydi dedim ne dio bu dedi neden surati asik kaslari catik biseymi oldu okuldan flnmi atildin biseyemi canin skldi diyo deid bende sasirdim adama ne diye ama simdi alistim tabi insanlar diyalog kurmayi seviyolar pazarda markette tramvayda arkds bulabilmeniz cok olasi yani,,,burasi yaz kis kalabalik herkes yerlesik oldugundan bide polisleri cok duyarli mesela herturlu ihbara yetisiyolar sanirsam bikeresinde aksam esimle oturmus guzel guzel cayimizi yudumlarken kapi caldi baktik polisler gelmis etrafdan sesler geldigine dair duyum almislar bana 2-3 kere sordular esinden sikayetin varmi die bi problem varmi diye bende diyorumki yok oyle bisey oyle olsa boyle guzel guzel oturup cay icmeyiz heralde bisey olursa yine geliriz fln diyolar siddete karsi kadinlari koruyoruz msji veriyolar yolsa gorseler slm verirler,,,fln fln fln ayy gene cok yazdim kislaarr yaa cenem dustu ay pardon elim dustu bugun :roflol:

anladım neden sıkılmadıgını :))) :)))) Gİrne yazlık yer kaldığımız bölge özellikle :)koca koca evler bomboş.Yazın en fazla 1 ay doluyor evler kocaman saray gibi evler yatıyo valla:)))NEyse sayılı gün ya hep kalmayı düşünmüyoruz zaten 1.5 yıl kadar daha buradayız sonra TUTMASINLAR BENİİİİİİİİİİİİİİİİ:sm_cool:

Anlat sen sanslıcım, büyük bir keyifle okuyorum ben :))) Daha da 22 yaşındasın ama çok pozitif ve akıllı bir kıza benziyorsun. Bu yaşta ülkenden, ailenden uzaktasın ama yaşına göre oldukça olgunsun belli. Umarım herşey dilediğince olur, bir an önce çocuğuna da kavuşursun. Senin önünde daha nice seneler var anneliği çok yakında tadacağına eminim. Eğitimini sürdürmek için kararlı olmana da çok sevindim. Bebek olduğunda cidden zor olacak ama Avrupa'da annelere çok güzel haklar tanınıyor, başaracağına inanıyorum. zemuszemus

olsun canim sende yaparsin 3-5 tane kendi bebislerinin ogretmeni olursun aslinda aklimda bicok meslek vardi bunun icinde stilistlikde vardi ama kresde karar kildim sayilir okula yazilmaya gittigimde kendimi tutamayipda baska bi meslege yazilmassam,,aslinda polislik cok ama cok istiyorum fakat hollanda pasaportun olmasi gerekiyomus pollis olmak icin bendede suan yok yeni geldigim icin kismet bakalim,,,aslnda niye olmasinki insan istedikden sonra okur yas onemli degil benim sinifimda biri 36 yasinda 4 cocuklu digeri 39 yasinda 1 cocuklu arkdslarim vardi turk dil ogrenmeye geliyolardi yabancilardanda vardi 40 yas 50 yas hele gecen sene yeni baslaigimda bikadin vardi 54 muydu 64 muydu yalan olmasin torun torba sahibi kadin okula geliyodu,,,saol cnm guzel dilegin icin allah razi olsun,,,

okumanı yaşı yok tabi ama burada okullar paralı bayada bir pahalı ben marmara üniversitesi tekstil mezunuyum 1999 dan beride bu işi yapıyordum buraya gelene kadar:KK43:( 1.% yıl özel bir okulda stilistilik eğitimi almıştım çok zevkli gerçekten eğlenceli ve dinamik) Artık buradaki boş zamanımda hamilelikle ve İngilizceyi geliştirmekle geçirmem en mantıklısı Türkiye'ye Dönünce Bunca yıldır emek verdiğim mesleğime dönerim diyorum yine bakalım herşeyin hayırlısı diyelim:)

anladım neden sıkılmadıgını :))) :)))) Gİrne yazlık yer kaldığımız bölge özellikle :)koca koca evler bomboş.Yazın en fazla 1 ay doluyor evler kocaman saray gibi evler yatıyo valla:)))NEyse sayılı gün ya hep kalmayı düşünmüyoruz zaten 1.5 yıl kadar daha buradayız sonra TUTMASINLAR BENİİİİİİİİİİİİİİİİ:sm_cool:

walla arkdsm yurtdisina cikanlarin agizlarindan dusurmedikleri tek laf temelli kalmayi dusunmuyoruz ha bu sene ha obur sene donuyoruz derken cocuklari oluyomus sonra cocuklar okula basladiklari icin donemiyolarmis sonra cocuklari evleniyomus torun olunca baldan tatliya toruna hasret kalmak istemedikleri icin donemiyolarmis derken derken butun bi omur geciyomus orda tabiiki istisnalar kaideyi bozmaz gereken sartlariniz varsa turkiyede donmek istiyosaniz ins ins ins donersiniz arkdsm,,,ama sana nacizane tavsiyem donene kadar mutlu olmaya calis gozune guzel gostermeye calis ben mesela ilk geldigimde dilim yokya pazara gidiyodum turklerin tezgahlarindan alisveris yapiyodum aynii turkiyedeki pazar gibi fazlasi var eksigi yok simdi alistim degisik insanlardanda alisveris yapiyorum,,,bikere bi hollandalida 5 kurus para ustum kalmis adam kosa kosa arkamdan getirdi verdi unutunuz bayan diye :roflol: diodum guzel iste pazari ayni carsiisi var hersey ellimin altinda evimin karsisinda cocuk parki basket futbol sahasi var arada bi araba gecicek kadar yol var parkla...insan alisiyo yaa ne bilim iste...

şanslıcım ben kaçtım canım benim :))sohbete doyum olmaz size hiç olmaz ama biraz büyük bebişimle ilgileneyim :)) ya kızlar benim kocam 2 gündür bebek kokuyooooooooooooooooo gülmeyin valla :))))

Anlat sen sanslıcım, büyük bir keyifle okuyorum ben :))) Daha da 22 yaşındasın ama çok pozitif ve akıllı bir kıza benziyorsun. Bu yaşta ülkenden, ailenden uzaktasın ama yaşına göre oldukça olgunsun belli. Umarım herşey dilediğince olur, bir an önce çocuğuna da kavuşursun. Senin önünde daha nice seneler var anneliği çok yakında tadacağına eminim. Eğitimini sürdürmek için kararlı olmana da çok sevindim. Bebek olduğunda cidden zor olacak ama Avrupa'da annelere çok güzel haklar tanınıyor, başaracağına inanıyorum. zemuszemus

cok saol hayatim bu guzel yazin icin ya bilmiyorum aslinda gercek dusuncelerim bunlar hani bazi insanlar kendini olgun gostermeye calisirya oyle degil benimkisi ben icimden geldigi gibi davraniyorum saniyorumki bu ozelligimden dolayi hep sansima yasi buyuk arkdslar denk geliyo bak biraz onceki iletimde demistimya biri 36 biri 39 yasinda iki turk arkdsm var okuldan 36 yasinda olan kadin bana herseyini anlatiyo ama 39 yasinda olana pek anlatmiyo beni daha yakin buluyomus kendine heturlu sirrini veriyo ve tabi onlarda benle mezara gidicek,,,uff bu lafi halam ilk bana soylediginde 15 yasindaydim sanirim cok akilli ve mantikli bi kizsin sen demisti ogunden beri kaderim degisti herkes bana bu lafi soyler oldu,,,hollandalilarda (okuldaki gorevliler hocalarim ve baska sinifin hocalari) calismalarimi azmimi cok begeniyolar surekli gelip benle ilgileniyolar.okulun bitti hala geliyosun ne guzel isteklisin fln diolar buda beni motive ediyo,,,ins ins ins annede olursam cok guzel olucak biliyorum cok zor olucak ama evet bu konuda avrupada guzel olanaklar var dedigim gibi 0-4 yas arasi cocuklar icin okullar var calisan ve okuyan anneler icin,,,ben pozitif olmayi seviyorum halalarim fln hep soylerler annende kucuk yasta kizimiz oldu ayni senin gibiydi ben ona polyanna derdim sende annen gibisin derlerdi anneme cekmisim heralde ne mutlu bana opuyorumnanaktan

opuyorumnanaktan :kedi: opuyorumnanaktan seviyorum sizi yaa iyiki varsiniz iyiki uye olmusum buraya,,,

Son düzenleme:
okumanı yaşı yok tabi ama burada okullar paralı bayada bir pahalı ben marmara üniversitesi tekstil mezunuyum 1999 dan beride bu işi yapıyordum buraya gelene kadar:KK43:( 1.% yıl özel bir okulda stilistilik eğitimi almıştım çok zevkli gerçekten eğlenceli ve dinamik) Artık buradaki boş zamanımda hamilelikle ve İngilizceyi geliştirmekle geçirmem en mantıklısı Türkiye'ye Dönünce Bunca yıldır emek verdiğim mesleğime dönerim diyorum yine bakalım herşeyin hayırlısı diyelim:)

canim ben yazarken sen kacmissin iyi aksamlar tatlim kac tabi kocisinle ilgilen biz buaralar birbirimizle cok ilgilendigimizden istirate cekildik accik,,
dedigin gibi okullar cok pahali burdada aynen oyle ama soyle bi sansim var benim burda ogrencilere burs veren bi ogrenci sirketi var onlar sana okul parasini karsiliyo yol parasi icin flnda basvurabiliyosun daha sonra calismaya basladiginda yavas yavas odeyebilicegin kadar taksitle senden aliyolar oyuzden meslek secerken parasina pek bakmiyorum acikcasi...evet bende cok zevkli olacagini dusunuyorum fakat benim suandaki dil seviyemin 2 katini istiyo stilislik bolumu oyuuzden beni baya bi zorlar orasi kres de basamak basamak ilerleme sansim var once bi seviye yukselticem dilimi sonra bi basamak daha,,,ins ins ins tatlim hersey gonlunce olsun rabbimin yardimiyla istedigin keske dedigin hersey senin olsun canim,,,

moralini bozma hemen sincapım yaw:1hug: inşallah yerleşmeden dolayı olmustur yarında tekrar yukselir atesin canım :Saruboceq:

üzüldüm canım ya :çok üzgünüm:eek:ffffff gelemeyecilere gelip gelip duruyorlar :eek:klava::eek:klava: inşallah son kırmızı kartın olur canım:Saruboceq::Saruboceq: kasım ayı sana sans getirsin inşallahhhhhh :Saruboceq:

merhaba canım fazla bir dusus yok guzel bence :1hug:eek:puyorumnanaktan

guzel bir artıs olmus canım inşallah böyle devameder:Saruboceq::Saruboceq:

inşallah melegim kardeşini gönderir inşallah..:Saruboceq:

X