Popüler Konu Ateş ölçme yöntemi

9 ekim 36.3 regl baslangici senağlama senağlama senağlama
10 ekim 36.1 R.2.gunum
11 ekim 36.1 R.3.gunum (kahverengiye donustu adetim)
12 ekim 35.9 R.4.gunum (azaldi sanki)
13 ekim 36.1 R.5.gunum (bitti sanki)
14 ekim 36.0 Şeniz Regl tamamen bitti
15 ekim 36.1
16 ekim 35.9 Şeniz (saat 9 da olctum uyanamadim 7 de ama ayagim yere basmamisti olcene kadar)
17ekim 36.1
18ekim 36.0 Şeniz

anlamadim gitti kislar yaa bu ne iki dusuo iki cikio bi dusuo bi cikio,yumurtlama doneminde boyle olurmu sizce??
ben 26 gunde bi oluyorum gerci bu ay 27 gunde bi olmusum,yumurtlama donemi tam adet bitimine denk geldi hesaplamalara gore denemelere bittigimde hemen basladik bu degerler yumurtlama doneminde olabilirmi sizce??

gecikmeden sonra mı, yani asıl adet günü mü düşer sonra gecikir yoksa adet ne kadar geckirse geciksin o tarihe kadar yüksek kalıp adet olduğun zman mı düşer

Benim yabancı sitelerden anladığım kadarıyla yumurtladıktan sonra yükseliyor, iki-üç gün yüksek devam ediyor, sonra döllenme olmadıysa kademeli düşüyor. Benim bu ilk ayım mesela. Regliden iki-üç gün önce düşmeye başladı:

23. 36.7
24. 36.6
25. 36.6
26. 36.4
1. 36.5 R
2. 36.3 R
3. 36.2 R

Hamile kalınca o yavaş düşüş hiç olmamalı yumurtladığın günkü derecende sabitlenmeli. Bence sende sabitlenmiş. Eğer düzenli regl oluyorsan şimdiye çoktan düşmeye başlardı ateşin. Ama maşallah iyi gidiyor. İnşallah hamilesin canım.

9 ekim 36.3 regl baslangici senağlama senağlama senağlama
10 ekim 36.1 R.2.gunum
11 ekim 36.1 R.3.gunum (kahverengiye donustu adetim)
12 ekim 35.9 R.4.gunum (azaldi sanki)
13 ekim 36.1 R.5.gunum (bitti sanki)
14 ekim 36.0 Şeniz Regl tamamen bitti
15 ekim 36.1
16 ekim 35.9 Şeniz (saat 9 da olctum uyanamadim 7 de ama ayagim yere basmamisti olcene kadar)
17ekim 36.1
18ekim 36.0 Şeniz

anlamadim gitti kislar yaa bu ne iki dusuo iki cikio bi dusuo bi cikio,yumurtlama doneminde boyle olurmu sizce??
ben 26 gunde bi oluyorum gerci bu ay 27 gunde bi olmusum,yumurtlama donemi tam adet bitimine denk geldi hesaplamalara gore denemelere bittigimde hemen basladik bu degerler yumurtlama doneminde olabilirmi sizce??

Kızların yorumlarına katılıyorum, herkesin vücut ısısı farklı. Herhalde seninki genel olarak düşük. Eğer düzenli regl oluyorsan bence 16 Ekimde yumurtlamışsın. Belki sabah 7de ölçseydin 35.8 çıkacaktı. Keşke 15 Ekimde de şenlenseymişsiniz. Ama bir diğer ihtimal de hala yumurtlamamış olabilirsin. 13-14. gün veya 15-16. günde de yumurtlayabilirsin. Ama işte o ani yükselişi gördüğünde bu ay için çok geç olacak. Ovulasyon testi kullanıyor musun canım? Bence kullan, ateş ölçmenin sağlaması olur. Eğer ateşin hep böyle devam ederse ve de ovulasyon testinde iki çizgiyi hiç göremezsen de üzülme, hiçbirimiz her ay yumurtlamıyoruz. Sadece takip ettiğimiz için anlıyoruz. İnşallah en kısa zamanda o yüksek dereceleri görürüz.

arkadaşlar ben geçen ay efeksiyon sebebiyle doktora gittim adetime 7 gün vardı ve doktor karnımdan ultrasonla baktı ve dediki çatlamamış bir yumurtan var.ben yeni başladığım için bnun ne anlama geldiğini ozaman anlamadım ama şimdi şimdi okudukça anlıyorum çatlamamış yumurta varsa adetten 7 gün önce bile ilişkiye girilebilir demektir değilmi?Aslında böyle bir durumda doktorun beni uyarması gerekmezmiydi?birde son olarak şunu soracam sizlere benim yumurtam herzaman yaklaşık aynı zamandamı çatlar ypksa aydan aya fakedermi?yani bu aydamı acaba adetime yakın hala çatlamamış olacak?

arkadaşlar yazdığım soruya bilgisi olan varsa paylaşır mısnız lütfen:)

benim bildiğim kadarıyla adet olmadan 1-2 gün önce düşüşe geçiyor adetin nekadar gecikirse geciksin yinede adet gününden 1-2 gün önce ateşin düşüşe geçiyor..

benim bildiğim kadarıyla adet olmadan 1-2 gün önce düşüşe geçiyor adetin nekadar gecikirse geciksin yinede adet gününden 1-2 gün önce ateşin düşüşe geçiyor..

selam arkadaşlar, gülüşcüm üzülmemeni diliyorum.
herşeyden önemlisi bebişlerin sağlıkla gelmesi dimi?
ama dr a gitmeyi de ihmal etme canım olurmu?

kızlar tablomu iletiyorum, bu sabah biraz düşük çıktı - anlamadım ama akşam hiç uyumadım, yani uyumadan ölçtüm, 36.4 çıktı, 2 saat uyudum kalkınca baktım 36.6 olmuştu.bence uykusuz gecelerde düşük çıkıyor olabilir çünkü tablomdaki 9.gun de uykusuzdum, bilgilerinize...

yorumlarınızı alayım.

1.gün - 36.4
2.gün - 36.5
3.gün - 36.5
4.gün - 36.6
5.gün - 36.7
6.gün - 36.6
7.gün - 36.6
8.gün - 36.8
9.gün - 36.3* uykusuz
10.gün - 36.5
11.gün - 36.6*
12.gün - 36.5*
13.gün - 36.2
14.gün - 36.1*
15.gün - 36.6
16.gün - 36.5*
17.gün - 36.5
18.gün - 36.4 uykusuz

bişi daha soracağım size, ben 14 te yumurtladı gibi görünüyor ya, benim hala garip akıntım var CADIARZU

benim gibi olan varmı
(not: bu ay baltarcın corekotu kullanmıştım?)

Tuba'cım ateşinin yükselmesine neden olan progesteron hormonudur. Ovülasyon olana kadar vücut östrojen salgılar ki bu hormon vücut ısısını düşürür. yumurta geliştikten sonra LH hormonu salınır ve yumurta 24-36 saat içinde çatlar ve yumurtalıktan atılır. Bu atılan ve döllenmeye hazır olan hücreye sarı madde diyoruz. Çatlayan yumurtanın içinden sarı madde atıldıktan sonra kalan kısmına (yumurta beyazı gibi) ise corpus luteum denir ve bu madde progesteron salgılar. Bu yüzden ateşimiz yükselir. Ovülasyon sonrası luteal faz denilen 14 günlük süre başlar ki bu progesteron salgılandığı dönemdir. Yumurta gelişirken kalınlaşan rahim duvarı da bu arada olası bir döllenme sonrası gelecek zigotu (embriyo öncesi hücre) bekler. Eğer döllenmiş yumurta varsa ve rahim duvarına tutulursa progesteron salgısı devam eder ve ateş yüksek kalır. Eğer 14 gün sonunda rahime tutunma olmazsa (ya da hiç döllenme olmadıysa) corpus luteum progesteron salgısını durdurur (ateş düşer) ve rahim duvarı eski haline dönmek üzere atılır yani regl oluruz.
Adetleri düzenli olmayan veya luteal faz yetmezliği olan kadınlara adet söktürücü olarak verilen Farlutal adlı ilaçta progesteron içerir. 3-4 gün boyunca alınan progesteron tabletleri kesildikten en fazla 1 hafta içinde kanama olması sağlanır. Yani vücudu kandırmış oluyoruz ve rahim iç duvarını atıyor. Doğum kontrol hapları da eşit mikatrda östrojen ve progesteron içerir. yumurtalığı bastırır ve rahim içinin kalınlaşıp sonra kanamasını sağlar.

Umarım soruna cevap olmuştur canım.

selam arkadaşlar, gülüşcüm üzülmemeni diliyorum.
herşeyden önemlisi bebişlerin sağlıkla gelmesi dimi?
ama dr a gitmeyi de ihmal etme canım olurmu?

kızlar tablomu iletiyorum, bu sabah biraz düşük çıktı - anlamadım ama akşam hiç uyumadım, yani uyumadan ölçtüm, 36.4 çıktı, 2 saat uyudum kalkınca baktım 36.6 olmuştu.bence uykusuz gecelerde düşük çıkıyor olabilir çünkü tablomdaki 9.gun de uykusuzdum, bilgilerinize...

yorumlarınızı alayım.

1.gün - 36.4
2.gün - 36.5
3.gün - 36.5
4.gün - 36.6
5.gün - 36.7
6.gün - 36.6
7.gün - 36.6
8.gün - 36.8
9.gün - 36.3* uykusuz
10.gün - 36.5
11.gün - 36.6*
12.gün - 36.5*
13.gün - 36.2
14.gün - 36.1*
15.gün - 36.6
16.gün - 36.5*
17.gün - 36.5
18.gün - 36.4 uykusuz

bişi daha soracağım size, ben 14 te yumurtladı gibi görünüyor ya, benim hala garip akıntım var CADIARZU

benim gibi olan varmı
(not: bu ay baltarcın corekotu kullanmıştım?)

uykusuzmuşsun belki ondan düşük çıkmıştır ama 0.1 derece normal, bakalım yarına ne olacak. Bal-tarçın-çörekotunun bir etkisi olmaz artık, yumurta geliştiriyor sadece. akıntı olması da olmaması da normal maalesef. Belirleyici olmuyor. adete yakın çoğalırsa ancak hamilesin diyebiliyoruz ama akıntısı olmayıp hamile olan da var. senin 15. gün bence yumurta atıldı. döllenme olduysa rahime ulaşması da 7-8 gün sürüyor. umarım şu an minik zigotun tüpte yol alıyordur canımcım kaydirigubbakcemile3

6. gün 8 ekim... 36.4
7. gün 9 ekim... 36.6
8. gün 10 ekim...36.5
9. gün 11 ekim...36.5
10. gün 12 ekim...36.2
11. gün 13 ekim...36.5 ovulasyon testi pozitifff
12. gün 14 ekim...36.5 pozitif
13. gün 15 ekim...36.5
14. gün 16 ekim...36.7
15. gün 17 ekim...36.7
16. gün 18 ekim...36.7

selam kızzzzzzzlllaaarrr... hepinize iyi pazarlar :)

Kızların yorumlarına katılıyorum, herkesin vücut ısısı farklı. Herhalde seninki genel olarak düşük. Eğer düzenli regl oluyorsan bence 16 Ekimde yumurtlamışsın. Belki sabah 7de ölçseydin 35.8 çıkacaktı. Keşke 15 Ekimde de şenlenseymişsiniz. Ama bir diğer ihtimal de hala yumurtlamamış olabilirsin. 13-14. gün veya 15-16. günde de yumurtlayabilirsin. Ama işte o ani yükselişi gördüğünde bu ay için çok geç olacak. Ovulasyon testi kullanıyor musun canım? Bence kullan, ateş ölçmenin sağlaması olur. Eğer ateşin hep böyle devam ederse ve de ovulasyon testinde iki çizgiyi hiç göremezsen de üzülme, hiçbirimiz her ay yumurtlamıyoruz. Sadece takip ettiğimiz için anlıyoruz. İnşallah en kısa zamanda o yüksek dereceleri görürüz.

saol canim ilgilenip cvp yazdigin icin ben gecen ay adetimden yaklasik 1 hafta sonra olcumlere baslamistim ve ozaman 36.2 dden baslamisti,sanirim en yuksek 36.8 miydi neydi,,,adet oldugum gun 36.3 e dustu sonra kademe kademe dustu hergun olcuyorum simdi boyle bi tablo olustu,,,netteki hesaplamalarima gore 26 gunde bi adet oluyorum ve bu ay ki ovulasyon tarihim 15-20 ekim arasi aslinda boyle gunlerde hergun denioduk biz ama sitedeki cogu arkds gun asiri fikrinde hemfikir olunca bu ayda boyle gun asiri deniyelim dedik...test kullanmiorum cunku burda biraz pahali,gecen baktim 5 adeti 9.95 € ve bu bes gunde testlerin bitmesi demek ve bu testle 5 gunde yakalayamazsam daha sonraki gunler yumurtlarsam yine anlayamamis olucam, netten alma gibi bi imkanimda yok,,,simdilik ates olcme yontemiyle idare ediyoruz...innnsss cnm en kisa zamanda goruruz....

kızlar yanıtlarınız teşekkürler... özellikle pellycim bayağı ayrıntılı yazmış umarım hepimiz faydalanmışızdır...
ancak aslında benim merak ettiğim bu sitede ısı takibi yapan ve bunu yaşayan arkadaşlarımın tecrübeleri. yani benim de şöyle şöyle oldu vs.... diye anlatılan tecrübeler.... çünkü yanıltıcı olabilir ısı güvenemiyorum.
teşekkürler arkadaşlar...
ben biraz geçmiş sayfaları kurcalayım bakalım.

slm kızlar bende meraktan ateş ölçmeye başladım ama çok düşük çıkıyor. tedavi amaçlı doğum kontrol hapına başladım bu ay acaba ondan kaynaklanabilir mi ateş bir alakası var mı bilmiyorum::KK43:( bu arada yaklaşık bir haftalık ateş listemi aşağıya yazıyorum.
1. gün .....
2. gün....
3. gün ....
4. gün....
5. gün 35.0
6. gün 35.9
7. gün 35.6
8. gün 35.7
9. gün 35.7 ( yani bu gün)
kızlar yorum yaparsanız sevinirim şimdiden yok teşekkür ederim

uykusuzmuşsun belki ondan düşük çıkmıştır ama 0.1 derece normal, bakalım yarına ne olacak. Bal-tarçın-çörekotunun bir etkisi olmaz artık, yumurta geliştiriyor sadece. akıntı olması da olmaması da normal maalesef. Belirleyici olmuyor. adete yakın çoğalırsa ancak hamilesin diyebiliyoruz ama akıntısı olmayıp hamile olan da var. senin 15. gün bence yumurta atıldı. döllenme olduysa rahime ulaşması da 7-8 gün sürüyor. umarım şu an minik zigotun tüpte yol alıyordur canımcım kaydirigubbakcemile3

ah pellycim kafacım cok karısık
ya ben bugun catladım, cok enteresan ama yaklaşık 2sa önce inanılmaz sancım oldu, daha once çatlatma iğnesiyle catladığındaki şekilde bir ağrı.
benim adet tarihi de 2kasıma kaydı sanırım:KK43:((
zaten yüzümü de ateşler bastı:)
yarına yükselir herhalde:KK43:

güzel dileğin için saol canım, umarım senin zigot yola girmiştir:)
benimkide peşinden gelir.

arkadaşlar ben geçen ay efeksiyon sebebiyle doktora gittim adetime 7 gün vardı ve doktor karnımdan ultrasonla baktı ve dediki çatlamamış bir yumurtan var.ben yeni başladığım için bnun ne anlama geldiğini ozaman anlamadım ama şimdi şimdi okudukça anlıyorum çatlamamış yumurta varsa adetten 7 gün önce bile ilişkiye girilebilir demektir değilmi?Aslında böyle bir durumda doktorun beni uyarması gerekmezmiydi?birde son olarak şunu soracam sizlere benim yumurtam herzaman yaklaşık aynı zamandamı çatlar ypksa aydan aya fakedermi?yani bu aydamı acaba adetime yakın hala çatlamamış olacak?

Merhaba canim. Benim bildigim kadariyla hep ayni zamanda catlayacak diye bi kural yok, kayabiliyor. Zaten o yuzden bu yontemleri kullaniyoruz ki bi fikrimiz olsun di mi :)
Sen doktoruna cocuk icin ugrasiyoruz demissen tabii uyarmasi gerekirdi, ama belk enfeksiyon yuzunden uyarmadi kim bilir? Prensip olarak catlamamis yumurtan varsa calismak lazim. Yalniz gec dollenme de problem yaratabiliyor sanirim. Yani mesela yumurtan adetine 4 gun kala catladi ve dollendi. Yerlesme normalde 1 hafta aldigi icin daha yerlesmeye vakit olmadan atilabiliyor sanirim yumurta. Ama emin degilim. Yumurta takibi yaptiran arkadaslar daha iyi bilirler.

X