Popüler Konu Ateş ölçme yöntemi

benim de genelde ovülasyondan sonra 36.7-36.8 olurdu bu ay 36.4-36.5 olunca bende önce yumurta çatlamadı sandım, doktoruma söyleyince gel bakalım dedi ve çatladığını görünce rahatladım. bu ay 4. gün bir de rahim filmi çekildim ben. gene ovülasyondan sonra göğüslerim mutlaka acırdı, bu ay o da yok. kafam karıştı o yüzden. bu ay eşimle inatla çalışmaya devam ediyoruz :)))

niye ateşin böyle değişti acaba? ama çatladığına göre sorun yok demek ki.. rahim filmi çok acı yaşatıomuş galiba.. bişey çıkmadı dimii??
ohh devam edin fikfikleree kaydirigubbakcemile3 inşallah olur canım bu ay.. ne kadar
zamandır korunmuyorsunuz?

bende pko var, 2 yıl tedavi sonunda son 8-9 aydır adetlerim düzeldi ama her ay 1-2 gün oynuyor. en az 27, en uzun 33 gün. bu ay 17. gün çatladığı için +14, 31. gün bekliyorum. 1 veya 2 ekim

geçmiş olsun canımm.. ne güzel bak adetlerin düzene girmiş. ben de en geç 2 ekimde bekliyorum. inşallah bu ay hepimizin son bekleyişi olur!!!

kızlar listeci başınız geldi... ama hamiş haberi yok gördüğüm kadarıyla kısmet böyleymiş hatunsultan üzülme canım.. kızlar atlamış olabilirim hızlı geçitm yazdıklarınızı yeni tarihler ve yeni gelen arkadaşlarıda ekleyelim listeye.... hepinizi özledim. biz eşimle tatildeyiz.. istanbulu geziyoruz. pek giremiyorum. ama aklım sizde.... özledim sizleri...
canım benimmm bende diyorummmm nerde bu kızzzz opuyorumnanaktan
ölzedim seni bendee gezin amaa ooh ohh sefanız olsunnn şekercimm inşallah bu ay olur güzel gelişmeler topiktee göbek atarızzzz kaydirigubbakcemile2

1.gün – 13 eylül – 36.3 (adet günü)
2.gün – 14 eylül – 36.3
3.gün – 15 eylül – 36.3
4.gün – 16 eylül – 36.3
5.gün – 17 eylül – 36.2 (adet bitti)
6.gün – 18 eylül – 36.3 ***
7.gün – 19 eylül – 36.3
8.gün – 20 eylül – 36.4
9.gün – 21 eylül – 36.4 (ovl ikinci cizgi silik )
10.gün – 22 eylül – 36.1*** (ovl bir öncekinden daha silik)
11.gün – 23 eylül – 36.3 (ovl cok silik)
12.gün – 24 eylül – 36.3 (ovl cok silik)
13.gün – 25 eylül – 36.3 (ovl hala silik)
14.gün – 26 eylül – 36.3

canım benim günaydın opuyorumnanaktan
tatlım yumurtluycan az kaldı bencee ama 10.günde bişeyler olmuş olabilir belkim sen iki kere yumurtluyon tatlım olabilirmi acabaaaa
olur olurrr inşallah bebişin gelecek bu ay tatlım ördüğün hırkayıda giydircen hayırlısıylannnnnnn opuyorumnanaktan

1. gün------------36,2
2. gün------------36,1
3. gün------------36,2
4. gün------------36,2
5. gün------------36,1
6. gün------------36,2****
7. gün------------36,2
8. gün------------36,2
9. gün------------36,3****
10. gün----------36,3
11. gün----------36,3
12. gün----------36,3****
13. gün----------36,3
14. gün----------36,0**** clearplan monitör 2 çizgi
15. gün----------36,2......2 çizgi
16. gün----------36,3**** 3 çizgi (LH pik yaptı-ovulasyon 24-36 saat sonra)
17. gün----------36,4......3 çizgi
18. gün----------36,4**** 2 çizgi
19. gün----------36,5......1 çizgi
20. gün----------36,4****
21. gün----------36,5
22. gün----------36,4**** (dr. kontrolü, yumurta çatlamış, endometrium 12 mm)
23. gün----------36,5
24. gün----------36,5
25. gün----------36,5****
canım tablon çok güzel maşallahh iyi devam ediyor az kalmıştaa inşallah bebişin seninledir tatlım fikfiklerde güzelll hayırlısını dilemekten başka yapıcak bişey gelmiyor elden beklemekte zor biliyorum ama sabırlan bakliycez inşallah son tablon olur canım opuyorumnanaktan

1. gün 3 eylül.. . 36.6
2. gün 4eylül... 36.5
3. gün 5 eylül... 36.3
4. gün 6 eylül .. 36.6
5. gün 7 eylül... 36.6
6. gün 8 eylül... 36.4
7. gün 9 eylül... 36.5
8. gün 10 eylül.. 36.4
9. gün 11 eylül.. 36.6
10.gün 12 eylül... 36.4
11.gün 13 eylül... 36.5
12.gün 14 eylül... 36.4
13.gün 15 eylül... 36.5
14.gün 16 eylül... 36.4 ovulasyon testinde 2çizgi de birbirine çok yakın
15.gün 17 eylül... 36.7 1. çizgi 2.sinden daha koyu –sanırım bugün yumurtladım-
16.gün 18 eylül... 36.7
17.gün 19 eylül... 36.7
18.gün 20 eylül... 36.7
19.gün 21 eylül... 36.8
20.gün 22 eylül... 36.8
21.gün 23 eylül... 36.9
22.gün 24 eylül... 36.7 -saat 6.30da ölçtüm-
23.gün 25 eylül... 36.7
24.gün 26 eylül... 36.8 (saat 6da) , 37.0 ( saat 8.00de)

kızlar günaydın... bu sabah 2 defa ölçtüm çünkü bi erken kalktım hafta içi erken uyandığım için uyanınca ölçtüm sonra tabii sabahın 6sında kalkacak halim yoktu haftasonu o yüzden tekrar yattım o yüzden 2 ölçüm oldu :))
geçen aykiyle başabaş gidiyor.o zamanda 24. günde 37.0 miş ateşim.... tabi o zamanlar sabhın köründe kalkmıyordum :)) zaten benm ateş genelde 27-28. günde düşmeye başlıyor...
neyse çok uzattım..hepiinize iyi haftasonlarıııııı..

sincabımmmmm çok güzel tatlım tablonnnnn hemen ümitsizliğe kapılma tatlım dur heleeee inşallah bebişin seninledir bebem yaa inşallah son tablon olucak buuuu az kaldı yaa çok heyecanlıııııı delikafadulden olucak olucak bebem benimmm olucak herşey çok güzel olucakkkkk inşallahhhhhhhh opuyorumnanaktan

1 36,3
2 36,3
3 36,2
4 36,2
5 36,5
6 36,3 * silik çizgi ovulasyon testinde
7 36,3 silik çizgi ovulasyon testinde
8 36,3 * silik çizgi ovulasyon testinde
9 36,3 silik çizgi ovulasyon testinde
10 36,3
11 36,3 * silik çizgi ovulasyon testinde
12 36,3 koyu silik çizgi ovulasyon testinde
13 36,2 * koyu silik çizgi ovulasyon testinde
14 36,4

günaydın ateşli hatunlarrrrrrrrrrr ya dün ovulasyon testinde normal zamanında yaptım siliktende açık çıktı sonra bi kaç sonra yine yaptım bi önceki gibi koyu silik çıktı anlamadım ateşimde 36,4 oldu normalde benim yükselince 36,7 lerde seyrederdi havalar soğudu ondan mı acaba böyle oldu bilemiyorum yada hala çatlama patlama olmadı neyse bakalım fikfikler geçen aylardaki gibi yoğun değil gün aşırı gibim oldu artık gerisi allaha kaldı bakalım belkim bugünkü yapcam test daha koyu olur ne bilim iştee kızlarr hepinizi öpüyorummmm

1.gün – 13 eylül – 36.3 (adet günü)
2.gün – 14 eylül – 36.3
3.gün – 15 eylül – 36.3
4.gün – 16 eylül – 36.3
5.gün – 17 eylül – 36.2 (adet bitti)
6.gün – 18 eylül – 36.3 ***
7.gün – 19 eylül – 36.3
8.gün – 20 eylül – 36.4
9.gün – 21 eylül – 36.4 (ovl ikinci cizgi silik )
10.gün – 22 eylül – 36.1*** (ovl bir öncekinden daha silik)
11.gün – 23 eylül – 36.3 (ovl cok silik)
12.gün – 24 eylül – 36.3 (ovl cok silik)
13.gün – 25 eylül – 36.3 (ovl hala silik)
14.gün – 26 eylül – 36.3

günaydııın kittyciim :)) kız sen 10. gün mü fınığı çatlattın yoksamm! acayip istikrarlı bi tablo buu :)

sincabımmmmm çok güzel tatlım tablonnnnn hemen ümitsizliğe kapılma tatlım dur heleeee inşallah bebişin seninledir bebem yaa inşallah son tablon olucak buuuu az kaldı yaa çok heyecanlıııııı delikafadulden olucak olucak bebem benimmm olucak herşey çok güzel olucakkkkk inşallahhhhhhhh opuyorumnanaktan

inşallaah çiçeeeemm :) valla hiç bi belirti yok anacımm:) ama az kaldı!!! hadi sende koy tablonu bakeeem noldU??

1 36,3
2 36,3
3 36,2
4 36,2
5 36,5
6 36,3 * silik çizgi ovulasyon testinde
7 36,3 silik çizgi ovulasyon testinde
8 36,3 * silik çizgi ovulasyon testinde
9 36,3 silik çizgi ovulasyon testinde
10 36,3
11 36,3 * silik çizgi ovulasyon testinde
12 36,3 koyu silik çizgi ovulasyon testinde
13 36,2 * koyu silik çizgi ovulasyon testinde
14 36,4

günaydın ateşli hatunlarrrrrrrrrrr ya dün ovulasyon testinde normal zamanında yaptım siliktende açık çıktı sonra bi kaç sonra yine yaptım bi önceki gibi koyu silik çıktı anlamadım ateşimde 36,4 oldu normalde benim yükselince 36,7 lerde seyrederdi havalar soğudu ondan mı acaba böyle oldu bilemiyorum yada hala çatlama patlama olmadı neyse bakalım fikfikler geçen aylardaki gibi yoğun değil gün aşırı gibim oldu artık gerisi allaha kaldı bakalım belkim bugünkü yapcam test daha koyu olur ne bilim iştee kızlarr hepinizi öpüyorummmm

valla ilginç olmuş çiççeeem ya.. ama bu yükseliş yumurtlama olmuş dio sankim.. peki daha önce ateşin düüştüğünde kaç oluodu?? yine 36,2 mi daha mı yüksek?
bugün de bi yap bakalım ne çıkıcak?fikfikler güzel bence canım benm..günaşırı çook normall :eek:

günaydııın kittyciim :)) kız sen 10. gün mü fınığı çatlattın yoksamm! acayip istikrarlı bi tablo buu :)

inşallaah çiçeeeemm :) valla hiç bi belirti yok anacımm:) ama az kaldı!!! hadi sende koy tablonu bakeeem noldU??

yavru kuşum belirti olucak diye bişey yokkkkkkkk delikafadulden olmayadabilirrrr olmasın da zatennnn
pellynin yazdıklarına baktımda onunda önceden yumurtası çatlayınca 36,7 lerde oluyormuş bu ay 36,4 36,5 olmuş çatlamamış sanmış yaa acaba benimde bugün 36,4 oldu onun gibim mi oldum diye düşündüm Pellycim öylemidir acep yavru kuşum yaa neyse bugünde yapam şu testidee çıksın ortaya akmıdır karamıdır cankuzucuklarım benimmm opuyorumnanaktan

valla ilginç olmuş çiççeeem ya.. ama bu yükseliş yumurtlama olmuş dio sankim.. peki daha önce ateşin düüştüğünde kaç oluodu?? yine 36,2 mi daha mı yüksek?
bugün de bi yap bakalım ne çıkıcak?fikfikler güzel bence canım benm..günaşırı çook normall :eek:

tatlım benim ateş 36,2 ye düşüyor zaten hep 4 aydır yapıyom ateş olayını ilk yaptığım ay 36,1 e düştü o kadar ama yumurtlama dan önce 36,2 yani bebemm
heheee napim valla fikfiki günaşırı yapmak iyidir bu akşamda fikfiklerizzz heheheee zemuszemus

niye ateşin böyle değişti acaba? ama çatladığına göre sorun yok demek ki.. rahim filmi çok acı yaşatıomuş galiba.. bişey çıkmadı dimii??
ohh devam edin fikfikleree kaydirigubbakcemile3 inşallah olur canım bu ay.. ne kadar
zamandır korunmuyorsunuz?

ben geç evlendim. 35 yaşındayım, 3 yıllık evliyim. 16 yaşından beri adtelerim düzensizdi ilk gittiğim doktor o yaşta doğum kontrol hapı verdi ama tam teşhis koymadı. sonrasında gittiğim bütün doktorlar hap verip gönderdi. ben de o yaşlarda çok merak etmiyordum, çocuk istemiyordum. 25 yaşında hapı bıraktığım ay hamile kaldım. o zaman da evli değildim ve zaten aldıracaktım ama 6 haftalık düşük yaptım. sonrasında yeni bir doktora gittim ve o pko teşhisini koydu. O bana çocuk istediğimde farklı bir tedavi uygulayacaklarını ve hamile kalabileceğimi söyledi. Sonunda doğru erkeği bulup evlendim ve hemen doktora koştuk. Eşim sorunumu biliyordu ve hemen istiyorduk. Hapı bıraktım ve klomene başladık. 3 siklus kullandım, ilk 2 ay yumurta olmadı bile. 3. de tek yumurta oldu, o da çatlamadı. o zamanki doktorumun uzmanlığı jinekolojik onkoloji idi. Çok memnun değildim, Bir pko uzmanına gittim. O zamandan beri aynı doktora devam ediyorum ve çok memnunum. Doktorum 16 sene doğum kontrol hapı kullanmış olmanın vücudumu tembelleştirdiğini, normale dönmesi için en az 8-9 ay beklemem gerektiğini söyledi ve metformin diye bir ilaç verdi. Düşünün ki o ilacı bana 25 yaşında doktorum verseydi 1-2 seneye kalmaz adetlerim düzene girebilirdi ve normal şekilde korunup hamile kalmadan sağlıklı olabilirdim. Maalesef çok uzun süre hap kullanmanın etkileri ancak bu sene başı geçti. Bu arada 3 aşılama denedik hep negatif, 1 tüp bebek sonucu dış gebelik oldu. Eşim de 41 yaşında ve onun sperm sayısı düşük. O da keçiboynuzu yiyince sayı 2-3 katına çıkıyor. Ben 34 yaşında normal bir düzene kavuştum, sanki yeniden kadın oldum. O yüzden umudumu yitirmiyorum, bebeğim bana gelecek, bekliyorum :emir_bebek:
Uzun oldu ama benim hikayem böyle...

ya belki de dedğin gibi havalardan da olabilir. pelly çatlamamış sanmış ama dr. çatlamış demiş.. seninde öyle olabilir bebeeeeem :) benceeeeeeeee fınduk çatladdıııı :))

yaa birde ben fikfik sonrası yatmıyom artık sıkıntı basıyor aylardır yat aşağı kaldır ayağıı oof yaniii ondan iki dakka duruyom durmuyom kalkıyom işime bakıyom :))))))))))

ben geç evlendim. 35 yaşındayım, 3 yıllık evliyim. 16 yaşından beri adtelerim düzensizdi ilk gittiğim doktor o yaşta doğum kontrol hapı verdi ama tam teşhis koymadı. sonrasında gittiğim bütün doktorlar hap verip gönderdi. ben de o yaşlarda çok merak etmiyordum, çocuk istemiyordum. 25 yaşında hapı bıraktığım ay hamile kaldım. o zaman da evli değildim ve zaten aldıracaktım ama 6 haftalık düşük yaptım. sonrasında yeni bir doktora gittim ve o pko teşhisini koydu. O bana çocuk istediğimde farklı bir tedavi uygulayacaklarını ve hamile kalabileceğimi söyledi. Sonunda doğru erkeği bulup evlendim ve hemen doktora koştuk. Eşim sorunumu biliyordu ve hemen istiyorduk. Hapı bıraktım ve klomene başladık. 3 siklus kullandım, ilk 2 ay yumurta olmadı bile. 3. de tek yumurta oldu, o da çatlamadı. o zamanki doktorumun uzmanlığı jinekolojik onkoloji idi. Çok memnun değildim, Bir pko uzmanına gittim. O zamandan beri aynı doktora devam ediyorum ve çok memnunum. Doktorum 16 sene doğum kontrol hapı kullanmış olmanın vücudumu tembelleştirdiğini, normale dönmesi için en az 8-9 ay beklemem gerektiğini söyledi ve metformin diye bir ilaç verdi. Düşünün ki o ilacı bana 25 yaşında doktorum verseydi 1-2 seneye kalmaz adetlerim düzene girebilirdi ve normal şekilde korunup hamile kalmadan sağlıklı olabilirdim. Maalesef çok uzun süre hap kullanmanın etkileri ancak bu sene başı geçti. Bu arada 3 aşılama denedik hep negatif, 1 tüp bebek sonucu dış gebelik oldu. Eşim de 41 yaşında ve onun sperm sayısı düşük. O da keçiboynuzu yiyince sayı 2-3 katına çıkıyor. Ben 34 yaşında normal bir düzene kavuştum, sanki yeniden kadın oldum. O yüzden umudumu yitirmiyorum, bebeğim bana gelecek, bekliyorum :emir_bebek:

canım benim inşallah tez zamanda bebişinizi kucağınıza alıcaksınız herşeyde bir hayır vardır demek sonuçta hamile kalabiliyorsun tatlım reglinde düzene girdiyse yumurtlama olayın eski düzenine kavuşmuş demektir ki takip yaptırıyorsun zaten biliyorsun bu şartlarda olmaması için hiç bir sebep yok bundan sonrası allaha kalmış zaten siz elinizden geleni yapın boyna fikfik şekercim opuyorumnanaktan ki inşallah az kalmışta regline 9 ayda gelmez tatlım

bazen karşımıza iyi dr.lar çıkmayabliyor. ama sen geçte olsa bulmuşsunn.. doğum kontrol hapı bende kullandım 1-1,5 yıl..şimdi çoook pişmanım :çok üzgünüm: keşke beni biri uyarsaydı da içmeseydim..ama hap içipte bırakır bırakmaz hamiş olanları da gördüm o yüzden hemen olur diye düşünüyordum bende..sonradan öğrendim dediğin gibi genelde tembelleştriyormuş ve kendine gelmen 5-6 ayı bulabiliyormuş..tabi sen çook uzun yıllar içtiğin için bu süre uzamış.
ama şimdi sağlığına kavuşmuşsun.hiiç üzülme :eek:lmaz: yakında bebişin sana gelliiiceeeeeeeekk kaydirigubbakcemile2

ya belki de dedğin gibi havalardan da olabilir. pelly çatlamamış sanmış ama dr. çatlamış demiş.. seninde öyle olabilir bebeeeeem :) benceeeeeeeee fınduk çatladdıııı :))

ben şimdik baktımda diğer tablolarıma 13. gün çatlayan olmuş hep ama benim 13 gün sonra gelmiş reglim 13. gün regli olmuşum benim demekki 14 gün sürmüyor sonraki yumurtlama sonrası sikluslu kısımm kaydirigubbakcemile3

Rahim filmi de iyi çıktı çok şükür, tüplerim açık. Sol tüp biraz engebeli ama. Ağrılı oldu ama değdi. Sol yumurtalığımda bir kistim de var ama hamile kalmaya engel değilmiş. bu ay da o taraftan yumurtladım.
Tüp bebek sonucu dış gebeliğimde sol tüpte olmuştu ve geçen sene ekim ayında laparoskopi ile tüpü temizledi doktorum. tüpü kaybedebilirdim ama sağolsun doktorcum çok iyi, sorunsuz halletti :)
bunlar benim şansım diyorum hep kendime, bardağın dolu tarafını görmeye çalışıyorum. şu an 4 yakın arkadaşlarım hamile. 3-4 hafta arayla hamile kaldılar. şubatta arka arkaya teyze olacağım. benim sıram da gelmiştir inşallah

yaa birde ben fikfik sonrası yatmıyom artık sıkıntı basıyor aylardır yat aşağı kaldır ayağıı oof yaniii ondan iki dakka duruyom durmuyom kalkıyom işime bakıyom :))))))))))

ahahaha delüüü :) yaa o bebişin tutacağı varsaaaaa hiiç yatmadan da kalırsın bacıım :) yeterki Allah'ım istesin olmasını.. ama şu da var annemlerin zamanında bile o bacakları dikme olayı varmış yaaa : kaydirigubbakcemile3 bana bacaklarını dik tamam mı dedi:)) bilse bi takla atmadığım kalıooo :roflol:

Rahim filmi de iyi çıktı çok şükür, tüplerim açık. Sol tüp biraz engebeli ama. Ağrılı oldu ama değdi. Sol yumurtalığımda bir kistim de var ama hamile kalmaya engel değilmiş. bu ay da o taraftan yumurtladım.
Tüp bebek sonucu dış gebeliğimde sol tüpte olmuştu ve geçen sene ekim ayında laparoskopi ile tüpü temizledi doktorum. tüpü kaybedebilirdim ama sağolsun doktorcum çok iyi, sorunsuz halletti :)
bunlar benim şansım diyorum hep kendime, bardağın dolu tarafını görmeye çalışıyorum. şu an 4 yakın arkadaşlarım hamile. 3-4 hafta arayla hamile kaldılar. şubatta arka arkaya teyze olacağım. benim sıram da gelmiştir inşallah

inşallah canım AMİNNNN sende o kervana katılırsınn hepimizin hakkında hayırlısı inşallah

hahaa sorma şekerim iki dakka dikiyom zati yeter diyom giden sağlar benimdir gerisine güle güleeeee

heheheee neyse ben yavaştan çıkıcam akşama doğru eve gelince bakarım yine size kuzenin evini temizliycez yaa
çok öpüyorum hepinizi kendinize eyi bakın inşallah kızlar son tablomuzzz olur allahın izniylennnn

X