Popüler Konu Ateş ölçme yöntemi

yok kız varsa bile çıkmaz daha erken bekleyim ben iyisi ..hadi görüşürüzz

sevcan merhaba

benim hesaplamama göre 16. gün yumurtlamışsın. yumurtladığınız günü bulmak için şöyle bir hesap yapabilirsiniz. senin tablondan örnek vereyim. senin ateşin 16. gün 36.2 çıkmış. 17. gün ise 36.5 sen 17 sinde yükselmiş deyip 16 sında yumurtladım dememelisin. sonraki iki günün yani 18 ve 19 un ateşini de takip etmelisin. yumurtlama gününden sonraki 3 gün ateş değerin yumurtlamadan önceki ateş değerlerinden yüksek olmalı. yani ateş ölçümü yaparken yumurtladığımızı ancak 3 gün geçince anlayabiliriz. ateş yükseldiği gün bugün yumurtladım diyemeyiz.

hamilelik için en yüksek şanslı günlerimizi yumurtlama günü, yumurtlama gününden 1 gün sonra ve yumurtlamadan önceki 3 gün yani toplam 5 gün şansımız var. tabi istisnalar kaideyi bozmaz. bu 5 gün içinde ne kadar ççok cinsel ilişkide bulunduysanız o kadar çok şans var demektir. umarım yardımcı olabilmişimdir.

sevgiler

daisby biz sana gergin değildik sen yazmaya başlar başlamaz uslubun çok yanlıştı kendi düşüncelerini sölerken başklarını kırmadan izah etmen daha güzel olurdu yoksa biz burda birbirimize nasıl faydalı olacağız diye çırpınıyoruz kimseyi kırmadan üzmeden yardımcı olmaya çalışıyoruz herkesin sana bukadar tepkili olması tamamen uslubunun hoş olmamasından umarım anlatabilmişimdir bu arada sen bu bilgiyi nerden edindin okadar doktorla konuştum int araştırdım sölediklerine benzer bişi bulamadım bilgi kaynaklarını öğrenebilmiyim sadece bende okuyup öğrenmek istiyorum ne doğru ne yalnış

bu rahel arkadaşımıza ait ölçümler kızlar yorumlamamış kimse sabah bi bakar msnız

kızlar merhaba bende bu ay ateş ölçmeye başladım..Benımkinide yorumlarsanız sevinirim : her sabah 7 de aynı saatte ölçüm yaptım ..
1 36,3
2 36,4
3 36,4
4 36,2
5 36,2
6 36,2
7 36,2
8 36,3
9 36,3
10 36,3
11 36,2
12 36,5
13 36,3
14 36,2
15 36,4
16 36,5

28 günde bir regl oluyor arkadaşımız???

Son düzenleme:
sevcan ben yalnış anlamadıysam o arkadaşın yorumuna göre sen 16.gün yumurtlamışın bakalım ben doğru öğrenmiş miyim:)))

doğru öğrenmişsin canım
o da öyle yazmış 16.gün demiş.
sen ne zaman test yapıcaksın.
inşallah hamilesindir.:CüvCüv:

doğru öğrenmişsin canım
o da öyle yazmış 16.gün demiş.
sen ne zaman test yapıcaksın.
inşallah hamilesindir.:CüvCüv:

yazdım ozaman ben bu ateşin kitabını yazdımmkaydirigubbakcemile3 cnm bilmiyorum ki bakayım bir geçsin günüm dediğim gibi son gün düşerse içimde kalır bi geçsin ozaman yapıcam..allah razı olsn cnm inşallah sende buay hamiş kalırsın

Arkadaşlar merhaba, uzun zamandır pek yorum yapmıyordum biraz canım sıkkındı. Neyse konuşmayayım dedim ama duramadım. Bilen arkadaşlar vardır, yorum konusunda fena sayılmam, ayrıca ben yabancı bir siteden de takip ediyorum orada da ateşinizi hergün yazıyorsunuz ve size bir tablo çıkıyor yumurtlama gününüzü de gösteriyor.Orada da tutturuyorum tahminleri genelde.
Şimdi eğer yanlış anlamadıysam daisy1 arkadaşımız ateş düştükten 3 gün sonra da ateşin yüksek olması gerektiğini bu şekilde ateşin düştüğü gün yumurtlama günümüz olduğunu söylemiş. Daisy1'in geçmişi de okuyarak bizim yanlış yorumlamalar yaptığımız kanısına vardığından yola çıkarak şunu söyleyebilim: EEE biz zaten bas bas bağırıyoruz "canım bugün ateşin düşmüş ama bugün yumurtlama günün diyebilmemiz için takip eden 3 gün daha ateşinin yüksek olması gerekir, ölçmeye devam et ona göre yorumlayalım" diye.
Ayrıca daisy1, yumurtlama olduktan sonra ateşin yumurtlamadan önce ölçülen tüm ateşlerden yüksek olması gerektiğini söylemiş. Bunu doğru olmadığını düşünüyorum, ha tabi genelde ateş yumurtlamadan sonra yumurtlama öncesinden yüksek çıkıyor hep ama bu olacak diye bir şart yok. Zaten aşağıdaki arkadaşlarımızın tablolarına bakarsak bunun doğru olmadığını anlarız. melek_law arkadaşımız bence 14. gün yumurtlamış. Daisy1'e göre yorumlarsak 20. gün yumurtlamış olması gerekir ki bu durumda 26. gün de pozitif idrar testi görmesi bence mümkün değil.

melek_law'ın hamiş tablosu
1.gün - 36.6
2.gün - 36.7
3.gün - 36.5
4.gün - 36.4
5.gün - 36.4
6.gün - 36.5
7.gün - 36.4
8.gün - 36.3
9.gün - 36.4
10.gün - 36.4
11.gün - 36.3
12.gün - 36.4
13.gün - 36.4
14.gün - 36.3
15.gün - 36.6
16.gün - 36.8
17.gün - 36.4
18.gün - 36.8
19.gün - 36.8
20.gün- 36.6
21.gün - 36.6
22.gün - 36.6
23.gün - 36.6
24.gün - 36.5
25.gün - 36.6
26.gün - 36.7 - idrar testi pozitif
27.gün - 36.7 - kan testi b-hcg 30,20
28.gün - 36.7
29.gün - 36.7
30.gün - 36.7- kan tesi b-hcg 173,90

benim ateş tablom böyle, artık alışkanlık olmuş bu sabah bile ölçtüm 36.8 :)

Aynı durum NEŞELİ:)) arkadaşımızın tablosu içinde geçerli. Diğer tablolar için hamişlerin ateş tablolarına bakabilirsiniz arkadaşlar.
NEŞELİ:))'nin tablosu:
2.gün:36.5
3.gün:36.3
4.gün:36.1
5.gün:------
6.gün:36.1
7.gün:36.2
8.gün:36.1
9.gün:36.1
10.gün:-----
11.gün:36.1
12.gün:36.1
13.gün:36.2
14.gün:-----
15.gün:36.1
16.gün:36.0
17.gün:36.2
18.gün:36.2
19.gün:36.2
20.gün:36.2
21.gün:26.3
22.gün:36.6
23.gün:36.4
24.gün:36.5
25.gün:36.5
26.gün:-----
27.gün:36.5
28.gün:36.4
29.gün:36.3
30.gün:-----
31.gün:36.6
32.gün:36.6
33.gün:36.6
34.gün:36.6 ( 19kasım2008 )

19kasımda 13:00 gibi idrarda yaptım ve çift çizgiyi gördüm
18:30 gibi kan sonucumu aldım oda 335 çıktı
allah ıma şükürler olsun:))))

allah ım olmayanlara nasip etsin:)

Gergin olmaya birbirimizi kırmaya gerek yok önemli olan doğruları öğrenip gerekeni yapmak, gerisi Allah'ın bileceği şey. Rab'bim hepimizin yar ve yardımcısı olsun, hepimize ol emrini sunsun inşallah.

Bu arada melek_law, sivaslı58 ve ultlar hepinizi ve babaları da tebrik ederim. Allah bebeklerinize sağlıkla kavuştursun.
Cancer inşallah hamilesindir canım ateş gerçekten iyi ama bekle daha çok kaptırma kendini, Allah yardımcımız olsun.

cancer merhaba

17,18 ve 19. günleride yazarsa ancak o zaman söyleyebilirim. dediğim gibi yumurtlamadan sonra 3 gün ateşinide görmek lazım yumurtlama olduğunu söyleyebilmek için şu anda 14. gün yumurtlamış gibi görünüyorum ama çok net birşey söyleyemem

evet cnm haklısın öle zaten kaptırmadım hazırlıklıyım.. cnm sen ekleyince farkettimde melek 26.günde yapmış çıkmış erkenden ben onu bulup sorayım eniyisi net çıkmamıştır dimi

teşekkürler a.s. biraz daha beklemek en iyisi

arkadaşlar bu konu ile ilgili son kez yazıyorum ve sonrada konuyu kapatmak istiyorum. uslubum yanlış değildi bence sadece o gün çok acelem vardı ve son birkaç mesaja bakıp yanlış yorumlanmış değerler gördüm ve çabuk çabuk birşeyler yazayım dedim. belki çok hızlı bir şekilde mesaj atıp çıktım diye siz beni yanlış algıladınız. eğer yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın ama inanın hiç öyle bir niyetim yoktu. ben sadece bildiğim birşeyi paylaşma k istedim. yoksa neden girip siteye yorum yapayımki...

neyse sanırım karşılıklı yanlış anladık birbirimizi. bundan sonra daha güzel mesajlar geçer aramızda umarım.

bende ateşimi fertility friend sitesinden takip ediyorum. oradaki tüm bilgileri de sonuna kadar okudum ve benim öğrendiğim bu. melek law ın tablosuna baktığımda ben de 14. ünde yumurtlamış olduğunu görüyorum. birka ç mesaj öncesinde izah yapmıştım iistisnalar kaideyi bozma diye.

sizler için üşenmedim fertilityfriend sitesinden ekstradan bir nick aldım kendime. yollayın ateşleri gireyim oraya bilgilerinizi , tam günlerinizi yazayım.

tabi eğer aranızda olmam sizi rahatsız etmiyorsa...

cancercim, takip ettiğim sitede hamiş tabloları var orada genelde yumurtlamadan sonraki 12. gün yapılan testler pozitif sonuç vermiş hamişlik varsa. Ultlar ve melak_law 26. günlerinde yaptılar testi ve pozitifti. Silik çıkabilir ya da çıkmayadabilir belki geç döllenme olur, eğer test yaparsan ve çıkmazsa da hemen moralini bozma yani

Canım bende aynı siteden takip ediyorum ateşimi, neyse ben de daha fazla uzatmayayım, hamişlerin ateş tabloları herşeyi ortaya koyuyor zaten. Biz burada fırsat buldukça birbirimize yardımcı olalım. Allah yar ve yardımcımız olsun.

xara merhaba neşeli arkadaşın tablosunu kendime göre yorumladım ve bana göre 20. gün yumurtlamış. siteye de girdim bilgilerini ve siteye göre de 20. gün yumurtlamış. sen kaçıncı gün diye hesaplamıştın.

Canım 20. gün yumurtlama olmuştur da sen yumurtlamadan önceki ateşlerden yüsek olması lazım ateşin demişsin. Dikkat et NEŞELİ:))nin ateşi 2. gün 36,5 24,25 27. günler de 36,5 28. gün 36,4 olmuş. 29. gün 36,3 olmuş ki bence bu düşüş implantasyon nedeniyle olmuş. Peki 36,5 ve 36,4 için ne diyeceğiz? İmplantasyon düşüşü bu kadar uzun olmaz.

xaracım ya keşke yanımda olsan elimde kalem birde kareli kağıt olsa o kadar kolay anlatacağımki ama inan yazarak ifade etmek çok zor.

şöyle anlatabilirim. 20 gün ateş 36.2 yumurtlama günü dersek buna

21. gün: 36.3 yumurtlama sonrası 1. gün ( bu gün ateş önceki değerler gibi olabilir)
22. gün 36.6 bugünün ateşinin önceki değerlerden olmaması lazım (zaten neşelide yok)
23. gün 36.4 bugünün ateşinin önceki değerlerden olmaması lazım ( neşelide var ama onlar reglin ilk günleri önemli değil)

28. ve 29. günler implantasyon dip olmuş. ama bu kesinlikle gerekli bir düşüş değil olmadanda hamile olunabilir.

yani özetle ben yumurtlama gününü yumurtlamadan 3 gün sonra anlayabilirim.

xara fertilityfriend sitesini kullanıyorsan contents e gir oradan chart interpretation seçeneği altında fertility awareness method var orayı okursan belki daha anlaşılır olur anlattıklarım. tabi bende ilk okuduğumda pek anlamadım ama sitedeki binlerce chartı inceleyerek anladım ne demek istediğini

Evet tatlım ben de her zaman yorumlamalarda düşüşten sonraki üç ateşe dikkat ederim. Sadece ben değil birçok arkadaş buna dikkat ediyor yorumlarda. Geçmişi oku istersen. Bence senin ifadeden de sıkıntı var. Sen önceki yorumlarında yumurtlama sonrasında ateşin yumurtlama öncesindeki ateşe eşit ya da düşük olmaması gerektiğini söylemişsin. Sıkıntı burada. Ateş yumurtlamadan sonraki üç gün yüksek olacak sonra -genelde olmaz ama- zaman zaman yumurtlama öncesindeki ateşlere düşebiliyor - ancak yumurtlama günündeki ateşe kadar düşmüyor, genellikle adetin ilk günlerinde ateş biraz yüksek olursa o değerlerde çıkabiliyor-. Ancak şimdi söylediklerin doğru aynı şekilde düşünüyoruz. Kağıt ve kaleme ihtiyaç yok canım sen söylemek istediğini doğru anltattığın sürece anlarım ben. İmplantasyonun her zaman tabloda görülmeyeceğini hatta yumurtlama sonrası 7. ve 10. günler arası düşüş olsa bile bunun sadece implantasyondan dolayı gerçekleşmediğini, bunun hamilelik göstergesi olmadığını biliyorum. Neyse daha uzatmayayım. Birbirmizi anladığımız ve kendimizi doğru ifade ettiğimiz sürece yardımcı olabiliriz birbirimize.

Tatlım ben de bu konuda hayli araştırma yaptım o sitedeki chartları da inceledim. İngilizce öğretmeniyim zaten anlamışımdır herhalde değil mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…