Popüler Konu Ateş ölçme yöntemi

ay çok komik aman neyse biz devam edelim anacım bildiğimize bu şekilde yorumlarla hamiş çıkmadı mı aramızdan çıktııı kim ne derse desin:1hug: hepimizz hamiş kalcazz

Daiys arkadaşımız biraz gergin gibi sanki. Benim okuduğum kadarı ile Ateşiniz bir düşer ve pik yapar ozaman yumurtlamınızın heran olacağını gösterir. Ateş ölçme tekniğinin tek faydalı yanı yumurtlama gününe yakın zamanı tespit edip çalışmaları hızlandırıp hamile kalma şansını arttırmaktır. Ayrıca vajinal akıntınızı takip ederekte yumurtlama gününüzü kestirebilirsiniz.

en son hamiş kalan ve çizelgesi düzgün tutulmuş kim vardı onun listesi üstünden yorum yapalım kızlar

ama bu gergin arkadaşımıza göre hamiş kaldığımızıda yine o pik yapıyomuş yaptığında da anlıyomuşuz

ya kızlar o bu boş bence:)aycank arkadaşımız tabloma yorum yaptı bu ay benim sağolsun. 14. gün yumurtlama olmuş 29-30 günde regl olacaksın dedi. 29. gün leke gelmeye başladı bu sabah regl oldum:))Daha ne olsun hem ben o mesajımda geçen ay 42. günde oldum demiştim bu arada:KK66:))Hem ben bu ay akıntı ve ovülasyon testi yaptım hem ateş takibi. Ve ovülasyon testi pozitif sonuç verdi.Ama tutmadı hamilelik konusunda güvenmiyorum ateşe ama zaten 29. gün düşüş oldu. Bence bizim yorumlar doğru arkadaşlar kim ne derse desin:)))))))))))))))))

Biz her zaman buradayız alabama arkadaşım bekleriz ne diyelim:))

ben bu aydan sonra düzgün bi şekilde ateş ölçmeye başlayacağım mantığını anladığımı düşünüyorum bugün ikinci gecikme günüm henüz regl olmadım test yaptım negatif hemde üç tane . dün değil evelsi gün ateşim 36.4 idi dün 36.5 bugün 36.5 diyeceksiniz ki başı sonu yok haklısınız tabi ama hafta sonu pazar 36.7 idi ordan 36.4 olunca regl olacağımı anladım ama yine 36.5 oldu bi tuhaf. gerçi 0.1 lik artış düşüş ne kadar gerçekci bi yorum yaptırır bilmiyorum ama yinede yarın öbürsü gün ölçeceğim belki yeni bi yorumlama yapabiliriz.
yani şöyleydi
23.gün 36.5
24.gün 36.5
25.gün 36.6
26.gün 36.7
27.gün 36.4
28.gün 36.5 regl olmam gereken gün!!
29.gün 36.5

buyrun burdan yakın :)

Biz her zaman buradayız alabama arkadaşım bekleriz ne diyelim:))

valla müsade ederseniz bu topiğe bundan sonra daha fazla gelecegim. inşallah beni o gergin arkadaşla karıştırmadın kaldera arkadaşım ben alabama şebnem memnun oldum.kaydirigubbakcemile3

aslında şebnemcim senin 23.gündede ateşin 36,5 ona bakılırsa düşmemiş mesela ben kendimden örnek vereyim yumurtlayınca 36,9 oluyorum ya regl zamanı 36,5 benim normaldede yüksek ama seninki normalde 36,1,2 falansa 36,5 ile hamiş olabilirsin olanda var zaten. ama diyeceksin ki test negatif onuda ben anlamadım bakalım birkaç gün daha geçsin

ya kızlar o bu boş bence:)aycank arkadaşımız tabloma yorum yaptı bu ay benim sağolsun. 14. gün yumurtlama olmuş 29-30 günde regl olacaksın dedi. 29. gün leke gelmeye başladı bu sabah regl oldum:))Daha ne olsun hem ben o mesajımda geçen ay 42. günde oldum demiştim bu arada:KK66:))Hem ben bu ay akıntı ve ovülasyon testi yaptım hem ateş takibi. Ve ovülasyon testi pozitif sonuç verdi.Ama tutmadı hamilelik konusunda güvenmiyorum ateşe ama zaten 29. gün düşüş oldu. Bence bizim yorumlar doğru arkadaşlar kim ne derse desin:)))))))))))))))))

çok sağol canım inş en yakın zamanda yüzün güler :Saruboceq:

ben bu aydan sonra düzgün bi şekilde ateş ölçmeye başlayacağım mantığını anladığımı düşünüyorum bugün ikinci gecikme günüm henüz regl olmadım test yaptım negatif hemde üç tane . dün değil evelsi gün ateşim 36.4 idi dün 36.5 bugün 36.5 diyeceksiniz ki başı sonu yok haklısınız tabi ama hafta sonu pazar 36.7 idi ordan 36.4 olunca regl olacağımı anladım ama yine 36.5 oldu bi tuhaf. gerçi 0.1 lik artış düşüş ne kadar gerçekci bi yorum yaptırır bilmiyorum ama yinede yarın öbürsü gün ölçeceğim belki yeni bi yorumlama yapabiliriz.
yani şöyleydi
23.gün 36.5
24.gün 36.5
25.gün 36.6
26.gün 36.7
27.gün 36.4
28.gün 36.5 regl olmam gereken gün!!
29.gün 36.5

buyrun burdan yakın :)
canım tablonun öncesi nerdeCADIARZU

yok ki bundan sonra düzenli tutcam diye söz vermiştim ya reglimi bekliyorum sonra düzenli tutcam

İnşallah canım hepimizin yüzü güler:))Bakalım 1-2 ay daha beklicem sonra belki doktora giderim. 5 ay oldu çünkü 1 sene beklemek istemiyorum. Bakalım belki gitmeye gerek kalmadan gelir bebiş:)) Bu 2 ay da ateş ölçümü ovülasyon testi öyle gidicem ama kafaya takmamak lazım sanki korunuyormuş gibi yapmayı bir becerebilsek....

gizemm senden ümitliyimm arkadaşımm hamişş:)

Merveciğim inşaallah canım ya..
QUOTE]

merhaba 18. gün ovülasyonunuz gerçekleşmiş. takip ediyorum siteyi uzun zamandır yorum yazmadan ateş ölçme yöntemi hakkında kitap yazabilecek kadar bilgi sahibiyim. bakıyorum sitedeki arkadaşlar yumurtlama günlerini genelde yanlış yorumluyorlar. ateş bir gün düştü ertesi gün çıktı diye yumurtlama olmaz. ateş ölçüyorsunuz ancak yorumlamayı yanlış yapıyorsunuz maalesef. yumurtlama gününden sonrada ateşinizi ölçmeye devam edin. yumurtlama gününden sonraki dönemde 7 ile 10. günler arasında düşüş olursa implantasyon gerçekleşiyor olabilir. onu da görmüş olursunuz böylece. ama bu kesin olacak diye birşey yok. umarım hepimiz en kısa zamanda bebeklerimize kavuşuruz

Arkadaşım öncelikle hoşgeldin.sağolasın paylaşımın için ama zaten ateş düştükten sonra yumurtlama başlar ve ateş sabitlenirse yumurtlamışız demektir.bu arada yaklaşık 1 senedir (Şubat 2007den beri) ateş ölçümü yapıyorum ama hala ateşimi anlayamadığım aylar oluyor ve tabiki akıntı takibi yaparak anlamaya çalışıyorum.Bir çok arkadaşımız da bu konuda benden çok daha bilgililer..Yerleşme zamanı ateşin düştüğünü hamilelerin ateş tablolarından da görebiliyoruz.
ama yazdıklarında tüm bu bildiklerimiz yanlışmış kanısı oluşturdun bende.Yanlışsak ne yanlış bilmek isterim Tablom aşağıda yorumlar mısın?Ve tabi diğer arkadaşlarımız da sormuşlar onları da yanıtlarsan yanlışımız neymiş biz de bilelim. .

işte tablom:
7.gün 31 aralık 36,0
8.gün 1 ocak 36,0
9.gün 2 ocak 36,5
10.gün 3 ocak 36,4
11.gün 4 ocak 36,1
12.gün 5 ocak 36,2 grip oldum
13.gün 6 ocak 37,0 grip nedeniyle yükseldi.
14.gün 7 ocak 36,3 grip bitti.
15.gün 8 ocak 35,5
16.gün 9 ocak 36,0
17.gün 10 ocak 35,8
18.gün 11 ocak 36,1
19.gün 12 ocak 36,1
20.gün 13 ocak 36,3
21.gün 14 ocak 36,3
22.gün 15 ocak 36,4
23.gün 16 ocak 36,5
24.gün 17 ocak 36,4
25.gün 18 ocak 36,4
26.gün 19 ocak 36,3
27.gün 20 ocak 36,4
28.gün 21 ocak 36,5
29.gün 22 ocak 36,5
30.gün 23 ocak
31.gün 24 ocak
32.gün 25 ocak adet tarihi

gizemcim bak senin yumurtlamadan sonra 8.gün yerleşme olmuş:) benden demesi genede allah bilir tabiki..

Daiys arkadaşımız biraz gergin gibi sanki. Benim okuduğum kadarı ile Ateşiniz bir düşer ve pik yapar ozaman yumurtlamınızın heran olacağını gösterir. Ateş ölçme tekniğinin tek faydalı yanı yumurtlama gününe yakın zamanı tespit edip çalışmaları hızlandırıp hamile kalma şansını arttırmaktır. Ayrıca vajinal akıntınızı takip ederekte yumurtlama gününüzü kestirebilirsiniz.

neden gerdin olduğuma karar verdiniz bilmiyorum ben sadece yardım etmek istedim. bu sizin kendi görüşünüz. ben bazı arkadaşların değerlerini yanlış yorumladığını gördüm ve uyarmak istedim. sizin yardıma ihtiyacınız yoksa ne ala. ama sanırım ben dahil tüm hamile kalmaya çalışan arkadaşların yardıma ve daha çok bilgiye ihtiyacımız var.

mervecim geldi bi havayla balon gibi sönüp gitti yani madem ortaya bişi attın yardımcı olda insanlarda bilsinler nerde hata yapılıyo boşver senin kafan karımasın nur gelir birazdan yardımcı olur hepinize

bu ateş işine hamilelik içinde güvenmeyin arkadaşlar sonunda sevindirdiği kadar üzdüğüde oluyo sağlıklı değil bence yumurtlamayı öğrenin yeter bence

aycan hanım ortaya birşey atıp gitmedim. bildiklerimi yazdım sonrada bilgisayarımı kapatıp gittim. şimdi tekrar açtım. 24 saat bilgisayar başında yaşamıyorum. biraz haksızlık etmiyormusunuz bana. bildiğiniz bazı şeylerin yanlış olduğunu söyledim diye neden tepki gördüm sitede anlayamadım. öyle bir şey yazmışsınızki sanki bir mesaj yazdım sonrada günlerce siteye uğramadım. yardıma ihtiyacı olan arkadaşlara yardım etmeye hazırım. bende sizler gibi hamile kalmaya çalışıyorum ve herkesten gelecek yardıma açığım

daisyb1 madem bukadar ii bildiğini sürekli takip ettiğini sölüyorsun ve neden yanlış yorumlar yapıldığında uyarmadın düzeltmedin canım buzamana kadar neden bekledin burdaki herkes birbirne umut olmak için çalışıyo seninde yardımcı olmanı isteriz ama başkalarını yargılamadan

neden olsuğunu açıklayayım bende hamile kalmaya çalışıyorum ve bunu kendime obsesyon haline getirmek istemediğim için siteye çok fazla girmiyorum. ateş ölçme yöntemini çok fazla araştırdım, doktorumla konuştum nasıl olacağını araştırdım, 2 ay kendim denedim, bu konuda bir sürü yerli ve yabancı bilimsel makale takip ettim ve edindiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için siteye girdim ve çok az vaktim vardı hemen bir iki mesaj attım onları atarken de alıntı yapmayı unuttuğum için mesajlarım anlamsız diye yorumlandı. ve ayrıca gergin olmakla suçlandım. arkadaşlar benim hakkımda yazdıkları yorumları okurlarsa aslında kendilerinin ne kadar gergin olduğunu görecekler.

ben sadece bir yanlışı düzeltmek istedim. zaten şimdi oturup araştıracağım sitede örnek verebileceğim ateş ölçümleri bulup detaylı anlatacağım ama özetle genel yapılan yanlış şu. ateş biraz yükselince tamam ben dün yumurtlamışım demek yanlış.yumurtlamadan sonraki ateş herzaman yumurtlamadan önceki ateşten yüksek olmalıdır. yumurtlamadan sonraki 3 ateşe bakılır. o ateş değerleri regl gününden önceki tüm ateş ölçümlerinden yüksek olmalıdır. biliyorum böyle anlatmaz çok zor sizler için de anlaşılmaz oluyor. ben size birkaç örnekle anlatacağım ama biraz sabır lütfen.

1....36,5
2....36,5
3.... -
4....36,5
5....36,5
6.... -
7....36,3
8....36,4
9....36,5
10...36,4
11...36,4
12...36,3
13... -
14...36,4
15...36,4
16...36,7
17...36,7
18...36,6
19...36,9
20...37
21...36,8
22...36,9
23...37
24...37

bu benim tablom yorumlarsan çoook sevinirim:)

15. gün yumurtlamışsınız

1,,,36,4

2...36,4
3...36,3
4...36,2
5...36,3
6...36,1
7...------ ölçmedim
8...36,2
9...36,2
10...36,1
11...----- ölçmedim
12...36,4
13...36,3
14...36,1
15...36,4
16...36,3
17...36,4
18...36,6
19...36,5
20....36,5
21....36,7
22....36,7
23...36,8
24...36,8
25...36,8
26...36,8
27...36,7
28....36,7
29.....36,5 adet
peki canım bu benim bu ay ki ateş ölçümüm ben ne zman yumurtalmışım şansım olan günler hangi günler miş

X