Popüler Konu Ateş ölçme yöntemi

olabilir canım yumurta çatladıktan sonra 48 saat bekliyor maksimum tüplerde. eğer kaçmadan yakalmışsa spermler olabilir:)

Esra cım, sana moral vermemiz, bişeyler söylememiz için ölçümlerini her gün aynı saatte, yataktan kalkmadan, birşey yiyip içmeden dil altından yaparak yazman gerek. Şimdi sen 14 gün için 6 sıcaklık değeri vermişsin ve ne zaman ölçüm yaptığını da bilemiyoruz. O yüzden bişey söylemek çok zor canım:bbo: Test yaptırmışsın ve negatif çıkmış, bence ona güven ve bu ay düzenli iki güne bir çalışın kafana takma yumurtlama günlerini filan, inş hayırlısıyla olur canıma.s Sonra istersen yumurtlama günlerini belirleyen testler var onlardan alırsın:uhm:

coksekeriremsu canım şöyle yazayım . ımmm her sabah evet yataktan kalkmadan aynı saatte ölçüyorum ateşimi. ama seninde dediğin gibi bu ay düzgün takip edemedim.
yinede fikir olsun diye yazıyorum canım.
4. gün :36,1
5. gün:36,1
6: gün:36,1
14.gün :) 36,5
15.gün:36,5
16. gün:yok
17. gün:36,6
18. gün:36,7
böyle işte. bu ay regl olayım sonra günü gününe takıp edip yorumlarınızı almak istiyorum.

canlarım daha çalışmalara yeni başlayabildik zaten, 28inde regl olucam ve 29unda hormon testlerimi yaptırmam lazımmış dr söyledi. aslında pekte çalışma olamadı bu ay. şöyle kızlar.8. gün-14.gün-16.gün oldu.

kızlar günaydın.yumurtlama gününden 2gün sonra yaşanan ilişkide gebelik olurmu

nalancım spermler 5 gün , yumurta da 48 saat yaşayabiliyormuş. bende bunu yeni öğrendim bakalım yeni aya bilinçli giricem :) insallah en kısa zamanda bebişlerimize kavusuruz canım:emir_bebek:

Gün derece gün derece
1.gün 36.1 16.gün --
2.gün 36.2 17.gün 36.3
3.gün 36.2 18.gün 35.9*
4.gün 36.0 19.gün 36.3*
5.gün 36.2 20.gün 36.5*
6.gün 36.0* 21.gün 36.5*
7.gün 35.9 22.gün
8.gün 36.1* 23.gün
9.gün 36.1 24.gün
10.gün 36.0* 25.gün
11.gün 36.1 26.gün
12.gün 36.1* 27.gün
13.gün 36.1 28.gün
14.gün 36.1 29.gün
15.gün 36.2* 30.gün

aslında her gun boyle ateş ölçeceğimize, vaginadaki akıntının kıvamınamı baksak. aslında ben bu ay o akıntıyı yakaladım ama malesef çalışma yapamadık :KK43:

Aslında kızlar ben gerçekten kafayı sıyırıyorum. ikitane idrar testi ve bir kan testi yaptırdım yetmedi dr vaginal ultrasonla baktı:))) artık iş yerimdeki kızlara diyorum ki görürsünüz tıbbı yanıltıcam ya sanki ben hala kendimi hamile gibi hissediyorum ama tıp negatif diyor :) yürüyüşümü falakn bi göseniz bir el hep göbekte falan :))))) doğrusu ağlanacak halıme gülüyorum. tabi bir yandanda bu ateş olayını eşime çaltırmıyorum, deli gömleyi giydirir bana:) birde yetmezmiş gibi demin yemekhanedeydim yine başım döndü :) ah dedim yaaaa biliyorum varsınnnn. eğer bu ay regl olmazsam bu iş tamamdır kızlar

nalancım spermler 5 gün , yumurta da 48 saat yaşayabiliyormuş. bende bunu yeni öğrendim bakalım yeni aya bilinçli giricem :) insallah en kısa zamanda bebişlerimize kavusuruz canım:emir_bebek:

teşekkür edrim canım.yumurtlama gününü belirledim ama ozaman yapamadık çok işler yoğundu.2gün sonrası ilişkide olmaz diye düşünüorum ama yarın doktora gitcem zaten çatlamışmı diye bakacaktı.ozaman daha net olur.bu ay pek çalışamadık senin anlıcan.

aynen canım :) artık bu ay olursa çok şaşırırım zaten. hayırlısı artık napalım

aynen canım :) artık bu ay olursa çok şaşırırım zaten. hayırlısı artık napalım

benim adet tarihim 26sı.bu ay aslında çocuk yapmaktan vazgeçtik diye karar almıştık ama korunmadık pek.gerçi çok yoğun geçirmedik ama olmaz heralde.gönlümüz çok istiyo ama mantıken hiç uygun bir zaman değil.kararsızlık baya var.sen kaç yıllık evlisin nezmandır deniyosun

kızlar bende bu ay ateşten ziyada vajinal salgıyı takip ettim gerçi akıntının olduğu zamanlarda da ateş arttı 36,1 den 36,7 oldu sonra yine 36,5 düştü şuan adete 6 gün var ve 36,7 .benim akıntım ilginçtir hala devam ediyor ama sünmüyor böyle beyazımsı krem gibi süneklik gitti. sizin böyle olur mu?

Benim ateşim hala düşük gidiyor, değişmedi! Yumurtlamadan sonra artmadı 36,2-36,3 !! Normalde regl olurken 0,3 derece kadar düşerdi mesela 36,7 den 36,4e. Bu sefer ne kadar düşecekse??? İki günüm kaldı, test yaptım negatif. Zaten ateşimden de belli. Yoksa yumurtlamadım mı ben yaa??

kızlar bende bu ay ateşten ziyada vajinal salgıyı takip ettim gerçi akıntının olduğu zamanlarda da ateş arttı 36,1 den 36,7 oldu sonra yine 36,5 düştü şuan adete 6 gün var ve 36,7 .benim akıntım ilginçtir hala devam ediyor ama sünmüyor böyle beyazımsı krem gibi süneklik gitti. sizin böyle olur mu?

aslıcım ben ara ara merak edip bakıyorum akıntıya, ama parmağını taa derine sokup ordan akıntı alman lazım. ve iki parmağının arasında çektiğin zaman uzayacak şekilde oluyor. bende internetten ilk okuduğumda anlamamıştım pek. ama 5-6 kez deneyince anlıyor insan,tabi o gün maalesef çalışma yapamadık :) , o yumurtlama dönemindeki sıvı ıkı parmağının arasında uzuyor kopmuyor. diğer zamanlarda ise beyaz topak topak bir akıntı oluyor. ben birazdan işten çıkıcam ve eve giderken eczaneden bir ovulasyon testi alıcam. bu ayda öyle denicem bakalım ne olacak.sengözlerimebaksanab

benim adet tarihim 26sı.bu ay aslında çocuk yapmaktan vazgeçtik diye karar almıştık ama korunmadık pek.gerçi çok yoğun geçirmedik ama olmaz heralde.gönlümüz çok istiyo ama mantıken hiç uygun bir zaman değil.kararsızlık baya var.sen kaç yıllık evlisin nezmandır deniyosun

canım benden sana tavsiye, çocuğu ertelemeyin bak işte olmuyor. ben 5 sene korundum şimdide iki senedir dizimi dövüyorum. gerçi ciddi ve zamanlı çalışmalara başlayalı 3 ay oldu ama artık prof oldum diyebilirim.en güzelini yapmışsın, korunmadan devam et illaki bir gün olacak ama baktın olmuyor hemen doktora git bence. çünkü bazı tedaviler seneler sürebiliyor. en azından doğurganlığını kontrol ettir.

canım benden sana tavsiye, çocuğu ertelemeyin bak işte olmuyor. ben 5 sene korundum şimdide iki senedir dizimi dövüyorum. gerçi ciddi ve zamanlı çalışmalara başlayalı 3 ay oldu ama artık prof oldum diyebilirim.en güzelini yapmışsın, korunmadan devam et illaki bir gün olacak ama baktın olmuyor hemen doktora git bence. çünkü bazı tedaviler seneler sürebiliyor. en azından doğurganlığını kontrol ettir.

ESRA ya katılıyorum, bizde korunduk yok taşınıcaz, yok iş değiştiricez, yok maddi durum bilmem ne ama en azından git bir kontrolünü yaptır. Biz hala iş yoğunluğundan doktora gidemedik, belki de bir sorunumuz var ama bilmiyoruz...

Gün derece gün derece
1.gün 36.1 16.gün --
2.gün 36.2 17.gün 36.3
3.gün 36.2 18.gün 35.9*
4.gün 36.0 19.gün 36.3*
5.gün 36.2 20.gün 36.5*
6.gün 36.0* 21.gün 36.5*
7.gün 35.9 22.gün 36.5
8.gün 36.1* 23.gün
9.gün 36.1 24.gün
10.gün 36.0* 25.gün
11.gün 36.1 26.gün
12.gün 36.1* 27.gün
13.gün 36.1 28.gün
14.gün 36.1 29.gün
15.gün 36.2* 30.gün

aslıcım ben ara ara merak edip bakıyorum akıntıya, ama parmağını taa derine sokup ordan akıntı alman lazım. ve iki parmağının arasında çektiğin zaman uzayacak şekilde oluyor. bende internetten ilk okuduğumda anlamamıştım pek. ama 5-6 kez deneyince anlıyor insan,tabi o gün maalesef çalışma yapamadık :) , o yumurtlama dönemindeki sıvı ıkı parmağının arasında uzuyor kopmuyor. diğer zamanlarda ise beyaz topak topak bir akıntı oluyor. ben birazdan işten çıkıcam ve eve giderken eczaneden bir ovulasyon testi alıcam. bu ayda öyle denicem bakalım ne olacak.sengözlerimebaksanab

canım benim adetlerim düzensiz zaten bir türlü yakalayamıyoruz uygun günleri. bu ayda benim akıtntım 10 gün sürdü ara ara bizde bu 10 günde gün aşırı birlikte oduk.şuan adete 5 gün var tamamen kuruluk oldu diyemem.ateşte hala 36,7 akşam 37,2 oluyor. sıcak basıyor bana sürekli havalar sıcak ondanmıdır nedir. hayırlısı bakalım sonuç ne olacak bende çok merak ediyorum.

1.gün:36,3
2.gün:36,5
3.gün:36,4
4,gün:36,5
5,gün:36,3
6.gün:36,4
7.gün:36,2erken ölçtüm..
8.gün:36,4
9.gün:36,3
10.gün:36,2 gene mecbur 1 saat erken ölçtüm.şuan bişi yok:KK43:bakalım..
11,gün:36,2
12,gün:36,3 daha bişi yok:KK43:

Arkadaşlar benim anlamadığım birşey var. Bakıyorum genelde 36,5'ları fazla geçmiyor ateşleriniz. Benim hep 36,9-37. Ben çok mu sıcakkanlıyım?? :roflol: Şaka bir yana neden olabilir?

nevrosky merhaba canım,
4.ayım sürekli ölçüyorum ilk 3 ay . yumurtlamaya kadar 36-4 ve 36-5 arasında idi, yumurtlamadan sonra 36,7 ve 36,9 arasında devam etti ateşim reglye kadar.. şimdi ise 36,5 te takılı kaldım , 14, günümdeyim.
yani anlayacağım kişiye göre vücut ısısı değişyor. herkeste illa 36,7 veya 3,9 arasında gezinecek diye bir şey yok. kafana takma canım.

X