Aşk-ı Memnu Kanal D

kızlar yazayım yazayım dedim.yetişemedim hızınıza.bu bölüm bana bi dizi deilde sanki bi sinema filmi seyrediyormuşum izlenimi verdi.görüntü kalitesi,ışık çok farklıydı sanki.eşim bile seyretmiş aynı şeyi farketmiş.bu bölüm çok tuhafıma gitti donuk donuk baktım tv ye.

dönüp dolaşıp bihterin firdevse ağladığı sahneyi izliyorum ne kadar gerçekçi oynmış,yansıtmış duyguları..süper valla

Herkes herşeyi bilmek zorunda değil, bu şekilde cevap vermeniz çok yanlış.
vereliniortak

Belki ben ateistim, belki hrıstiyanım, kimi bağlar, kime yargılama hakkı doğurur bu?

Ayrıca kimlikte islamiyet yazıpta islamiyetin ''i'' sini bilmeyen kişiler var yada başı hariç her yeri benden fazla açık olan insanlar var, başını örtmekten başka hiçbir kuralı uygulamayanlar var? (Amacım kimseyi yargılamak değil.)
Bunların yanında ben bir ayeti tam bilmediğim için mi yargılanacağım?

Son düzenleme:
bence gülşenin hükmen mağlup şarkısı tam uyardı

Hükmen mağlup başladı bizde aşk yıktı kalın duvarları
Çok mahçup oldum gururuma kendim çağırdım belaları

Kalbimi sende bıraktım nefesimde içinde
Hatta kırık dökük yarım kalmış sözler var dilimde

Olmayacak bir şeydi zaten sen ayrı ben senden ayrı
Kimsenin suçu yok Tanrı bile kabul etmedi duaları

Hiç yaşanmamış süsü versem silip detayları
Öğrenecek elbet düşüp yeniden ayaklanmayı
Çok olmayanı yok saymayı

Kalbimi sende bıraktım nefesimde içinde
Hatta kırık dökük yarım kalmış sözler var dilimde

Olmayacak bir şeydi zaten sen ayrı ben senden ayrı
Kimsenin suçu yok Tanrı bile kabul etmedi duaları

Hiç yaşanmamış süsü versem silip detayları
Öğrenecek elbet yürek düşüp yeniden ayaklanmayı
Çok olmayanı yok saymayı

gerçektende harika olurmuş..sözler muhteşem ..

ben halen etkisinden kurtulmadım.beren saate bi kez daha hayran kaldım.süpper bi yetenek ,gerçek hayatmış gibi yansıttı bize herşeyi.

O cümle değil ayet öncelikle bunu belirteyim sonra çok merak ettiğim bir soruyu ileteyim dininizi bilmiyorum ama eğer müslümansanız bu ayeti gerçekten ilk kez aşk-ı memnu gibi her yönüyle inançlarımıza kanlı darbeler vuran bir dizinin içerisinde görüp mü merak ettiniz?

niye her konuda bu kadar alingani inanin bilmiyorum tabiki herkes duymustur bu kelimeyi ama ayetmi kelimemi bunumu ayiricagiz burda kanli darbeler vuruyorsa dizi izlemeyin niye izleyip birde yorum yaziyosunuz o zaman izleme kardeism git ilahi dinle tesbih cek obur dunyaya yarar getiren islerde bulun ben muslumanim olmayada bilirim duymayadabilirim o tamamen bana kalmis tercih ilk defada duyarim duyarim onemsememde onun kararini sizmi vericeksiniz yok ayet yok cumle ayni kapi ayet culmleden olusmuyomu ?

ben sonuna bakmadım ya baska bisey izliyodum o ara simdi bakıyım netten dedim takıldı sadece intihar ettigi sahneyi gordum ama bekledigim gibi bir final olmadı

mavim gerçekten güzel bi sondu ama çok kesikti.başı çok uzundu ölüm bölümü ve sonrası çok kısaydı.daha dokunaklı iç acıtıcı olabilirdi.

muhteşem bir final oldu bence.. bülentin gıcıklıkları dışında bihterden rıza kaptana kadar herkes çok iyiydi. finalin sonunda herkes arabaya binip giderken yerde kurumuş yapraklar vardı dikkat ettiyseniz. demek ki ekim ayı filandı. herkesin gülümsemesi çok normaldi yani o sahnede. nihal matmazeli ön koltuğa oturtunca imalı bi bakış attılar birbirlerine. demek ki nihal bu ikisinin arasını yapacak.

nihal silah sesini duyup da merdivene çöktüğünde adnanın behlülü vurduğunu düşündü bence. sana oğlum demiştim diye haykırıyordu çünkü o esnada.

hala etkisindeyim finalin.

X