Aşk-ı Memnu Kanal D

Hükmen mağlup başladı bizde aşk yıktı kalın duvarları
Çok mahçup oldum gururuma kendim çağırdım belaları

Kalbimi sende bıraktım nefesimde içinde
Hatta kırık dökük yarım kalmış sözler var dilimde

Olmayacak bir şeydi zaten sen ayrı ben senden ayrı
Kimsenin suçu yok Tanrı bile kabul etmedi duaları

Hiç yaşanmamış süsü versem silip detayları
Öğrenecek elbet düşüp yeniden ayaklanmayı
Çok olmayanı yok saymayı

Kalbimi sende bıraktım nefesimde içinde
Hatta kırık dökük yarım kalmış sözler var dilimde

Olmayacak bir şeydi zaten sen ayrı ben senden ayrı
Kimsenin suçu yok Tanrı bile kabul etmedi duaları

Hiç yaşanmamış süsü versem silip detayları
Öğrenecek elbet yürek düşüp yeniden ayaklanmayı
Çok olmayanı yok saymayı

gerçektende harika olurmuş..sözler muhteşem ..

evet olumunekankayizsmile

evet herkes herşeyi bilmek zorunda değil ama bu herşey değil zaten dinimiz.. ayetlerimizden biri AYETULLAH herşey demeniz zaten yanlış herkes herşeyi bilmeyebilir gerekte yok zaten ama her kul dinini bilmeli

Sen sadece kendi elindeki sevap ve günahları biliyorsun. Ben de kendi elimdeki sevap ve günahları. Cennete son bir kişi girecek dense ve sadece ikimizden biri olacağını bilsek Allah'tan başka kimse bilemez hangimizin cennete gireceğini.
Ayrıca bilgi sınırsız bir okyanus gibi.Ne kadar bilirsen bil, tamamını bilemezsin, hep eksik kalır bildiklerin. Benim bildiğimi sen bilemezsin, senin bildiğini ben bilemeyebilirim.

niye her konuda bu kadar alingani inanin bilmiyorum tabiki herkes duymustur bu kelimeyi ama ayetmi kelimemi bunumu ayiricagiz burda kanli darbeler vuruyorsa dizi izlemeyin niye izleyip birde yorum yaziyosunuz o zaman izleme kardeism git ilahi dinle tesbih cek obur dunyaya yarar getiren islerde bulun ben muslumanim olmayada bilirim duymayadabilirim o tamamen bana kalmis tercih ilk defada duyarim duyarim onemsememde onun kararini sizmi vericeksiniz yok ayet yok cumle ayni kapi ayet culmleden olusmuyomu ?

her konuda alınganmıyız bilmiyorum da her konuda ön yargılı oldugumuz kesin İZLEDİĞİMİ NERDEN BİLİYORSUNUZ??? birlikte mi yaşıyoruz

tevafuk sadece Allah birşeyi bir kula nasip ederse herşey önüne gelir tebliğe layık olmak kolay değildir inş. bir gün sizede nasip olur ilahi topiğinde de görüşmek üzere.. ben her yere girip çıkarım çok şükür ilahi topiğine de kanlı darbeli dizi topiğine de!!!

cok vizyonu genis bir arkadas oldugunu anladim canim zaten senin gibiler yuzunden muslumanim dinimimi d egsitirsemmi diye kara kara dusnuyorum neden tum musluman ulkeler acliktan kiriliyo hepsi problemli gelisme ulkesi yada gelismemis varmi mantikli aciklama ? hepsi orumcek kafali hepsi negatifte ondan ayetmi cumlemi oana bile tahammul edemez olmusuz cumle varmi hayatimdada hic duymadim duydumda unuttum simdi meselemi bu ? kalin kafalilar yuzunden biz geriye kalan azinlik muslumanlarda surunuyo yok din boyle dedi yok o oyle dedi bastakilerde belli yalanci musluman surunun valla yok savasta oluyorlar yok acliktan kiriliyorlar acimiyorum iyi bile oluyo insanlik icin yardima gidenelr bile yesil giyiyo illa damgalarini vurucaklar yesil yesil insanlik dusmanalri gosteris budalalari ..

Arkadaşım sen bana ders veremezsin bir, ikinci burası Aşk-ı Memnu topiği yanlış yerdesin.

3. cüsü forumda din tartışması yapmak yasak, niye yasak var sen düşün Murun84?

Ben diziyi yasak aşka özendiriyor diye eleştiriyorsun sanıyordum ama sen intihara özendiriyor diyorsun? sadece son bölümde geçen bir şey için. ımrenilecek bir durum da yoktu herkes baktı hayatına yoluna devam etti, olan ölene oldu. Kurtlar vadisi gibi her bölümde silahlar patlamıyordu birileri intihar etmiyordu...

son bölümün tadu damagumda kaldu boshayallersmile
adnan ilk ögrendiginde daha büyük bir yikim görmek isterdim,nihal de öyle,,, bihter iyiydi ama daha iyi olabilirdi cetonun evinde firdonun ayaklarini kapanmis aglamakli hali daha etkileyiciydi,,,
bu son bölümde daha iyi performans beklerdim. firdoyu gördügümde gülsemmi aglasam sasirdim neydi öle agzi, cetinde vurdu tekmegi son anda arabada hih sende der gibi bakti cetoya..
keske besir ölmeseydi cemileyle evlenseydi.sonradan hallerine biraz daha yer verselerdi keske.azicik daha uzatabilirlerdi sinema metrajinda olabilirdi (reklamlar haric)behlülü görseydik ne oldu sonu diye,,,,behlül ,bihterin mezari basinda ki hali beni cok etkilemedi acikcasi odun gibi izledim daha romantik olabilirdi....

aman iste,cok mu büyük beklenti icine girdik ne,, son bölüm de ne yaparlarsa yapsinlar begenilmeyecegi asikardi ama ne yalan söyliyeyim bihterin intihara hazirlanisi sahnesinde bende gözyasi döktüm... güldük güldük en sonunda agladik iyimi,,, simdik garip bir hüzün kapladi herkescikleri,,,en iyisi terapi topigi acalim kendümüze :1shok:

Son düzenleme:
bu diziyi izleyen hiçbir yeni evli kadın, kocasının yakışıklı yeğenine göz dikmez.. tam anlamıyla ibretlik bir diziydi.. özendirici diyenleri kınıyorum.. :nazar:

her konuda alınganmıyız bilmiyorum da her konuda ön yargılı oldugumuz kesin İZLEDİĞİMİ NERDEN BİLİYORSUNUZ??? birlikte mi yaşıyoruz

izlemiyosun topikte ne isin zaten burdaysan merak etmis gelmissin izlesende ayni kapiya cikiyo izlemesende ayrica alingan olan sizsiniz cumlemi ayetmi cokta umrumda simdi tum gece dusunurum cumlemi ayetmi bilmeyen arkadasta aglar tum gece cumlemiydi ayetmiydi ben naisl anlamadim nasil ogrenmedim diye haha alemsiniz ya ..

dini sanal alemde savunacaginiza evinizde ibadetinizi yapin herkesin dini inanclari kendini ilgilendirir yeter artik ya

dini her yerdde savunmazsanız vatanınız da elinizden gider bayragınız da konustuklarınıza dikkat edin kırk ölçün bir biçin lütfen din = vatan hürriyet bayrak demektir savunmazsanız gazzede de g. doğu anadolu da da hatta ve hatta istanbulda dahi hergün mübarek şehitler veririz lütfen gözümüzü açalım artık sona doğru yaklaştığımızı görmüyormusunuz ben kimseyi yargılamıyorum herkes yüce yaratıcının kuludur en acizi de benim ama uyarmak farzdır kulun üstüne nerden nereye geldik yaa işe bak bunlar hep asılsız ve tutarsız tepkilerin eseri işte yazık anlamayan beyinlere anlama feraseti görmeyen gözlere de görme nuru nasip etsin Rabbim

Son düzenleme:
herkezin Allah katında değerini sadece Allah bilir ,,buna Allah karar verir,, hangi kulun haddine bu konuda ahkam kesmek ...
aşkı memnu ibretlik bir film bence bir yasak aşkın boyutlarını gösteriyor ,, melekler korusun gibi sıradan bir olay haline getirmiyor

inanılmaz etkilendim..dizi bittii ben ve annem saatlerce ağladık..çok sinirlerim bozuldu..
fridevs in felç geçirçeni hiç tahmin etmıodum..
ben sadece 1 kaç sene sonra neler oldu onları da gösterip öle bitirirler die beklıodum ..
herkesi derinden etkileyecek bi final olcak demişti oyuncular gerçektende oldu.. :KK43:(

youtubeda yayinlanmistir herhalde bakiyim internetten ikide bir dondu izleyemedim tamamini izlaiyimde tadi olsun bari dimi :)

cok vizyonu genis bir arkadas oldugunu anladim canim zaten senin gibiler yuzunden muslumanim dinimimi d egsitirsemmi diye kara kara dusnuyorum neden tum musluman ulkeler acliktan kiriliyo hepsi problemli gelisme ulkesi yada gelismemis varmi mantikli aciklama ? hepsi orumcek kafali hepsi negatifte ondan ayetmi cumlemi oana bile tahammul edemez olmusuz cumle varmi hayatimdada hic duymadim duydumda unuttum simdi meselemi bu ? kalin kafalilar yuzunden biz geriye kalan azinlik muslumanlarda surunuyo yok din boyle dedi yok o oyle dedi bastakilerde belli yalanci musluman surunun valla yok savasta oluyorlar yok acliktan kiriliyorlar acimiyorum iyi bile oluyo insanlik icin yardima gidenelr bile yesil giyiyo illa damgalarini vurucaklar yesil yesil insanlik dusmanalri gosteris budalalari ..

akannehir
Neyse...

Son düzenleme:
X