Aşk-ı Memnu Kanal D

Finalde bana göre en etkileyici sahneler şöyleydi...

-Bihterin behlülün telofonuna bir ümitle yanıt vermesi sonra hayal kırıklığına uğraması...

-Bihterin yatak odasında firdevse sarılarak anne nasıl dayanıcam diyerek ağlaması...

-Bihterle behlülün koruda konuşurken bihterin behlülün omzuna bir hışımla vurup gitmesi...

-Behlülün bihterin elindeki silahı görmesinden sonra sahnelediği profesyonelce mimikleri ve bihtere bırak o elindeki silahı diyerek ağlaması...

-Nihalin silah sesinden sonra gelinliklerle merdivenlere yığılıp kalması ...

-Bihterin gene süper bir oyunculuk sergilemesine örnek olarak son derece soğukkanlı bir biçimde silahı kalbine dayaması...

-Behlülün bihterin mezarlık sahnesindeki duygu dolu konuşmaları...En sonunda aşkım behlül kaçar demesi...

Vasat sahnelerden birkaçı ise şöyleydi bana göre...

-Adnanın odaya girmesiyle direk behlüle yoğunlaşıp sanki odada bihter yokmuşcasına davranması...

-Bülentin habire behlülün peşinden gitmesi,çalan telefonlarını ufacık çocuk edasıyla kontrol etmesi...Her teli çaldığında kim ablam mı demesi ..

-Bülentin son derece saçma bir oyunculuk sergilediği finalde,en son evden ayrılırlarkene gösterdiği saçma mutluluk ...O kadar acı yaşandı hala koşarak nihalin boynuna atlaması bunun üzerine gülmesi beni deli etti ..

-Silah sesinden sonra firdevsin nasıl bir tepki verdiğini göremedik.O an neler oldu.Behlül odadan nasıl çıktı.Bihteri nasıl çıkardılar odadan.Peykerin nasıl haberi oldu.Bunlar sır kaldı..

-Behlülün bekarlığa veda partisi tam bir saçmalıktı.Madem parti yapacaklardı adam akıllı yapsalardı.Dansöz felan ne bilim işte.Yüzme partisi oldu onunkisi.
Bunun yanında nihalin partisi modern bir kına gecesi idi...Nihalin kırmızı duvağı ve arkadaşlarının beyaz duvakları hoştu.
Öte yandan davetlilere dağıtılan behlül maskeleri de gülümseten karelerdendi.

-En saçma ve mantıksız gelen sahnelerin başında,nihalin bihteri aramasıyla ilgili olan sahneydi.
Bihter nihale sen kazandın kaybeden ben oldum dedi.Bunun üzerine nihal hiçbirşey olmamış gibi herzamanki uyuzluğuyla sandalyesine oturup makyajına devam etti.
İnsan herşeyi bırakıp olayla ilgilenir.Onca makyajı boşuna yaptırdı nihayetinde sempatiksalakcinni

-Bülent de yoktu beşirin cenazesinde..

-Madem beşir malı herşeyi itiraf edecekti de neden matmazel geldiğinde söylemedi birşeyler.Orası da kesintide kalan sahnelerden biriydi.

Bu fotodaki siyah tshirlü çocuk,adnan eminönündeyken arkasında olan çocuk.

Güya çaktırmadan koruması yani..

Bir de ;

Bihterin yanında oturan sarışın çocuk,behlülün partisinde zıvanadan çıkan çocuk

bihterin nihalle konustuktan sonraki oyunculugu cok iyidi tam siyrikti valla helal olsun kiza cok iyi oynamis ama dizinin finaline yazik ettiler fotograflarin ve senaryonun yayinlanmasi kotu oldu hic degisiklik yoktu gercekten ama yinede heyecanla izledim

bence özellikle böyle yapmışlar, en etkileyici sahne bihterin intiharıydı işte, ve firdonun felç hali.
ona yoğunlaşılmış, adnanda matmazelde nihalde, yani, dizi boyunca kandırılan kişilerde çok bi yıkım olmadı, suçlu olanlara oldu olan. Olay bundan ibaret. ıbret verici olsun diye yapılmış, öyle de oldu.

Final bölümünde dikkatimi çekenler ve hatalar;

1. Bihter'in doğum günü 1. sezonda nisan ayı içindeydi. Mezar taşında ise 11. yada 12. ay doğum tarihinde yazıyordu.

2. Bihter'in saçları lüle lüle olduğu halde uzundu. Banyodan sonra ise lüle lüle saçın düz haline göre oldukça kısaydı. Normal de saçlar ıslakken daha uzun olur. Bihter'in ki drsi galiba. Onun saçları ıslakken çekiyor anlaşılan.

3. Ben olaydan sonra Nihal'in daha çok yıkılacağını düşünüyordum. Çünkü Behlül'ü çok sevmişti. 2 günde herkes nasıl toparlandı böyle.

4. Dolunay cumartesi gecesi olacak. Adnan bu gece dolunay vari dedi. 2 günde Behlül'ün sakalları hemen nasıl uzadı? Bunlar hemen evi, kendini nasıl toparladı?

Ayrıca final sahnesinde matmazelin arabaya binerken gülümsemesi beni rahatsız etti. Hadi Bihter'e üzülmedin, Beşir öldü yada o ailenin acısına ortak ol, biraz hüzünlü ol.
Galiba bunların yası sadece cenaze defnedilene kadar. Sonra herşey normale dönüyor.

Benden bu kadar...

bende cevab versemmi dedim hadi vereyim :KK1:
1.bazen kimliklerde yanlis yaziliyor ayrica bihterin annesi galiba biterin ilk bölümde dedigine göre onlari istemiyomus kocasi israr edene kadar o tarihte yazdirabilmis:KK1:
2 takma sac takmistir canim ya ne olcak:KK1:
3 olayin üstünden uzun bi zaman gecmistir belki yani bihteri gec defnetmislerdir behlül cok daha sonradan onu ziyarete gitmistir sakali o sirada uzamistir ve saci niye uzun degil dedin ya:KK1:odaa bihtere yalan söyledi ya hep bari öldükten sonra dogru diyim demistir belki bihter inanamza diye bi laf var ya sakalmiz yokki lafimiz dinlensin demis ve bi o uzamistir:KK1:kaydirigubbakcemile3:sm_cool:
4belki cumartesi günü demistiri o sözü ev nasil toplandi demissin dizi icindemi gercek hayattami??okadar insna var tabi ki yaparlar hemencecik
ve son olarak daaa bence adnanla matmazel evlenecegi icin güldüler söylmdiler ama belliydi yanii ayrica nihal okadar hastanede yatti zaman cok gecmistr filimdeki gibi 1 haftada olmadiki hersey sekerimkaydirigubbakcemile3:KK1: hersey tabi normale döncek ölenle ölünmüyoki ama
benden bukadar..

ben de gaçtım gözümden yaş geliyor artık uykusuzluktan

nikom yarın yohum topik saa emanet gülo kahvaltı neyimi unutma biberitom öptüm

herkeşe selam

Final bölümünde dikkatimi çekenler ve hatalar;

1. Bihter'in doğum günü 1. sezonda nisan ayı içindeydi. Mezar taşında ise 11. yada 12. ay doğum tarihinde yazıyordu.

2. Bihter'in saçları lüle lüle olduğu halde uzundu. Banyodan sonra ise lüle lüle saçın düz haline göre oldukça kısaydı. Normal de saçlar ıslakken daha uzun olur. Bihter'in ki drsi galiba. Onun saçları ıslakken çekiyor anlaşılan.

3. Ben olaydan sonra Nihal'in daha çok yıkılacağını düşünüyordum. Çünkü Behlül'ü çok sevmişti. 2 günde herkes nasıl toparlandı böyle.

4. Dolunay cumartesi gecesi olacak. Adnan bu gece dolunay vari dedi. 2 günde Behlül'ün sakalları hemen nasıl uzadı? Bunlar hemen evi, kendini nasıl toparladı?

Ayrıca final sahnesinde matmazelin arabaya binerken gülümsemesi beni rahatsız etti. Hadi Bihter'e üzülmedin, Beşir öldü yada o ailenin acısına ortak ol, biraz hüzünlü ol.
Galiba bunların yası sadece cenaze defnedilene kadar. Sonra herşey normale dönüyor.

Benden bu kadar...

aynen katılıyorum.nihal ölüyorum bitiyorum diyodu ama gördükki sevmemiş behlülü hiç de üzülmüş yıkılmış gibi değildi.bide ailecek çok çabuk atlattılar sanki hiç bi olay olmamış gibi

adam bihterr diye bağırdı daha ne yapacaktıki odada ikisini göreceğinide düşünmüyodu sadece hizmetciler yukarda dedi o direk yatak odasına daldı aslında bihtere soracaktı ama behlülü görünce ona yönünü çevirdi sonuçta emek verdi büyüttü ve bihterle zaten ayrılma kararı almıştı yani umrunda değildi artık ona sorsa ne olur sormasa ne olur oğlu gibi görüyodu behlülü hatta bülentle birdi ama sadece intihar sahnesinin devamı gelmedi orası yarım kaldı behlül nasıl çıktı adnan ne yaptı kızı bağırdığında nihal diyebilirdi yada yanına gidebilir yanına çökebilirdi orası yarımdı ama gerisi normaldi çokda detaylı olsaydı o zamanda sıkıcı olurdu

çok ağladım ya hüngür hüngür selpakları ağlayıp ağlayıp attım vallaa senağlama

diziyle ilgili daha fazla yorum yapamıycam çok kötüyüm :çok üzgünüm:

vaay be ne finaldi bihterin oyunculuğu muhteşemdi gercekten
dayanamayıp ağlayanlardanım bende
firdevs hanımıda böyle gördüm ya
ne büyük yıkım dedim

Konuyu Toplam 156 Kullanıcı okuyor. (111 Kayıtlı kullanıcı ve 45 Misafir)
turkiye, Moonlight, dopiez, strawberrylips, Setrinisa, reyhan61, ebtuna, liena, ...nil, smyraaa, epic, hatice1, t002, burcuduru, f.ebrar, ___Mina___, Asmin, oykullua, nilim, nicksiz, dudu8683, bahar27, benzuzu, Eylul, chloes, KIRMIZIdonluKIZ, bulancak28, acı_hatıralar, yesilgosluMELEK+, nezomemo, NisaNurum, as!&güz£l, keri34, lawyersss, LOCA, ilksubahar, deliii, zeyn77, rapunzel77, daisy_81, bebişim52, .asi., portakal_suyu, melis-efe, Sonbahar, mel_ay, smeagol, CeYLo, yasnurrr, nevban, silent.scream..., stelina, ilarzu, **LiL@**, _ALmiNa_, carefully, Princess of Rain, KapicininBitliKizi, kocasinatapiyo, iremiremirem, poti, MonaPisa, DepresifPolyanna, zeytin gözlü, kardelen07, Ebruli84, epokhe, er_ca, buurcuum, youthanasia7, Mavi, türkiyem, saturnn, Nikoncan, ebrar_53, mydecember, electra_, angel_a291, tunami, elixsir, misspinky, ggamsee, nepertes, meliike, MnKS, mervishh, zeynep_67, nisanur_25, Pink_U, azra_sila, derooo, merveeee., Feryal06, viva la vita, rockerx, hatic22, bitter41, kaiti, madre, jeesy, sseverina, Brokoli, Denmur, denklem444, sblue, LadySun, esma09

valla kzılar firdevse üzüldük diyosunuzya ben hiç üzülmedim tersine ölse sevinirdim...kendi kzıının başını yaktı nihalle behlülü firdevs yakınlaştırdı ve her şey onun yüzünden oldu...yanarım yanarım bihtere yanarımm mafoldumben

X