Aşırı yobaz bir anneyle yaşamak...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Anneniz bu dindarlikla babanizla nasil oldu da sevisebilmis hayret

Benim eşimin ailesi de kapalıdır.
5 vakit namaz kılarlar ama hiç bir zaman bana baskı yapmadılar.
Kendi çocuklarına da öyle.
Arada sırada alkol de alırız.
Açıkta giyiniriz ama dedim ya daha 1 kelime kötü laflarını duymadım.
Annen kendini modern hale getirmemiş, hayata uyum sağlayamamış.
Hani şu sakız çiğneme günah diyen gruplar var ya onlardan.
Yukarıda da yazdım yine yazıyorum.
Tek çaren evlenmek.
Ya bu deveyi güdeceksin ya da bu diyardan gideceksin.
Annen bu saatten sonra hayatta değişmez.

Yani anneniz sonuna kadar hak etmiş aldatılmayı yaa. Konu başlığı annen ama annenin o bahsettiğin borçlardan neler çektiğinden hiç bahsetmemişsin. Kaç kardeşsiniz bilmiyorum hiç mi fedakarlık yapmadı bu kadın sizin için onları neden yazmıyosun.. Baban harika bi adam aldatması bile müthiş nasıl anlatmışsın öyle

Normalde burada yardım isteyen insanlara hep yardımcı olmak için yumuşak davranırım. Bunu hak etmiyorsunuz bütün mesajlarımı okursan senin için hep iyi dileklerde bulundum. Ta ki konuma yazma diyene kadar. Hakaret etmedim kötü söz söylemedim ama sen saygısızca ergen tavırlarındasın.

Ben anneni de seni de tanımam. Sadece buradaki cümlelerinden anlamaya çalışırım.

Bir arkadaşa anneme haksızlık ediyosunuz minvalinde bişey yazmışsın. Konudaki ilk mesajını tekrar oku sen yerin dibine batırmışsın anneni. Sanki hiç hakkı yok senin üzerinde.. Annesi babası okutmak istedi de o cahil kaldı sanki. Sen annene yardımcı olmak için ne yaptın mesela.. 33 yaşındasın eğitimin ne. Baban okutmuştur seni herhalde, annene yardımcı olmak için psikolog la görüştün mü bunlardan da bahsetsene.

Kesinlikle size katılıyorum. Mesajların yarısını okuyor galiba. Çoğu arkadaş hep faydalı şeyler yazmış

Reactions: JES
Annesi, babasına "kızı döv" diyormuş. Çocuğa din anlatır, teşvik edilir ama herkesin kendi hayatı. Bu yapılan yobazlık.

Böyle mi öğretiliyor din?
Yobaz sadece dincilere denmiyor. Mesela bunun tam tersi olan sadece 1 tek doğrunun kendisinde olduğunu düşünenlere de yobaz denir

Arkadaşlar nasıl kafalardasınız ya çanta karıştırmayı falan çok normal bulmuşsunuz. Birinin annesi babası olabiliriz ama onun sahibi değiliz. Sağlıklı ilişkiler böyle kurulmaz. Hani çocuklarımız da aslında bizden ayrı bireyler falan..
Tabiki onları koruyacağız ama kişilik haklarını ezip geçerek değil.

Yaşam alanlarına saygı duymak zorundayız,baskıcı ana baba olursak tam tersine yönelirler..

Yavrum, kaç ve canını kurtar. Çok sıkıntılı bir annen var.

Şöyle düşün, annen şizofren olsaydı ve saçma sapan istekleri olsaydı, onu dinleyip hayatını mahveder miydin yoksa o saçmalasa da ben sağlıklı bir yuva kuracağım mı derdin? İşte benim için yobazlar da patolojik. Onun yönetmesine izin verme.

Biz nasıl ki içmeyenin ağzına zorla içki dökmüyorsak, onlar da bize içme diyemez. Anne bile olsa 33 yaşında kadına sadece fikrini söyleyebilir. Ama baskı yapamaz.

Bunlar kendini ne sanıyor yaa. Günah pointler onlara yazılmıyor, takım oyunu değil bu. Onlara ne yemek düşer yazmiyim buraya.

Kendi günahlarına baksın. Ki evladına evi zindan etmek bence büyük günah. Baban bile kaçmış gitmiş baksana.

Bu denli zor ebeveyinlerin egosu çok yüksesk ve her daim kendilerince haklıdır
Ayni sebeplerden olmasa da oldukça egolu bir anneye sahiptim
ne halleriyle uğraştım...sonra yaş kemale erince başına musibetler gelince bal kaymak oldu bana karşı her yönden ama benim de yaşım olacak 31 işte...neyse en azından çok geç olmadı diyorum
Umarım annen de bakış açısını bir gün değiştirebilir
Sen ise kendi hayatını kurmaya bak bir şekilde o psikolojiden uzaklaş kendi hayrına

Kendi dinini inancını yaşayan kimseye yobaz denilmez. Herkesin dini inancı kendine. Ama bunu başkalarına zorla kabul ettirmeye çalışmak yobazlıktır. Saygı duymak lazım herkesin yaşam tarzına. Ne demiş üstat: herkes kimseye karışamaz.

Hepimiz farklıyım kimimiz namazını kılar kimimiz kılmaz bazılarımız açık giyinir bazılarımız kapalı normal ama annenizin bu kadar baskıcı olması iyi değil onun gibi olmak istemiyorsanız olmayın illaki yapmanız gerekmiyor
Eskiden (kum dökmeden önce)orucumu hep tutardım açık giyinirim ki bu açıklıkla ve ya kapalılıkla alakalı değil bence evet namaz kılmam kendim gerçekten istediğim zaman kılmak istiyorum şuanda zorla yapmış olurum ve Buda iyi bişey değil
Bence annenize anlatın biz senin gibi olmak zorunda değiliz sen böyle baskıcı olduğun İçin yapcak olsak bile yapmıyoruz deyin
Alkol alanla alkol alan farklıdır biri sabahtan akşama kadar hergün içerse evet bu hoş değil ama arada içerse olabilir eğer erkek arkadaşınız gerçekten iyi biriyse evlenin üzülmeyin sonra mutlu olun

Çok konuştum çok anlattım ama konuşulmuyor bile maalesef anlamıyor söylediklerimi onun istediği herkesi yönetsin herkes onun istediği gibi olsun o ne derse herkes onu yapsın o nasıl istiyorsa öyle yaşayalım konuşsam bile anlayacak veya değişecek biri değil maalesef

Ama sizde aynı şeyi yapıyorsunuz illaki herkes namaz kılacak diye bir kural yok baskıcı olduğu zaman çocuklarına konu açan arkadaşın söyledikleri gibi oluyor baskıcı olunmaması gerek insanların düşüncelerine saygı duymanız gerek

Sizin adınıza üzüldüm inşallah erkek arkadaşınızla evlenir mutlu olursunuz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…