aşıları unutmayın hamişler...

dilara01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2009
28
0
39
ben 27 haftalık hamileyim dr.um aşılarımı yaptırıp yaptırmadığmı sordu şaşırdım çünkü aşıyı kendisi zamanı gelince yapcak sanıyodum oysa bağlı olduğmuz sağlık ocağna gidip aşılarınızı düzenli olarak yaptırıyorsunuz.Ben bugün tetanoz aşısı oldum ayrıca hamişler sağlık ocakları koliyle süt veriyo bilginiz olsun(bu arada 5.aydan itibaren aşılar yapılıyor)

ben hiç aşı olmadım. doktor tetanoza gerek yok dedi. ben de olmadım. grip aşısını da yaptırma dedi.

Bende tetanoz için ilk doz aşımı oldum
2. Doz için 10 gün sonra randevum var sağlık ocağıyla

bende çarşamba gidicem ikinci doz için tetanoz çok önemli bence sonuçta doğumdaki aletlerin nasıl olduğunu bilmiyoruz

ben 5. ayımda oldum tetanoz aşısı
birdahakini 6 ay sonra dediler sağlık ocağından
doktoruma sordum doğumda kullanılan aletlerden senin ve bebeğinin zarar görmemesi için şart dedi.

tetenoz aşısı anne ve bebek için çok önemliymiş, doktorum bana da ben tavsiye etmiyorum yani mutlaka yaptır demiyorum ama dedi yeni doğan tetenozu diye bişiy varmış:1shok: ondan koruyormuş zaten 2dk bişiy anında vuruyorlar sağlık ocağında amaaa çok acııyoorrrrsenağlama

Bende 5. aydayım ama doktorum hiçbirşey söylemedi bana, haberim bile yok aşıdan. irçok hamileninde yoktur zaten.

SAĞOLUN KIZLAR haberim yoktu :) yalnız tetenoz gerçekten çok mu acıyor ?????

korkacak kadar bi durum yok cnm sol koluna yaptırırsın yani kullanmadığın koluna fazla hareket ettirmedikce ağrı hissetmezsin.Gecede üzerine yatmadığın sürece agrı olmuyo ihmal etmeyin bence hihoyyyt

Aşımı ben cok korkarım asıdan yandım desene 6 ayıma geldigimde
eyvahhhh şimdiden aglarım ben artık

X