Aşılama aşılamadan sonraki BHCG değerlerinizi yazarmısınız..

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

canım bende 8.gün yaptırdım.0.97 cıktı...umutsuz bir rakammı bu* bugün 9.gün

canım bende 8.gün yaptırdım.0.97 cıktı...umutsuz bir rakammı bu* bugün 9.gün

Hayır canım hiç umutsuz değil çünkü çok erken. En iyi sonucu 12 gün geçince alıyorsun. Beklemesi zor ama az daha sabret canım. Sonucunu bize bildir inşallah senden haberi alırız ♥

tatlım merhaba hayırlı olsun umarım allah sorunuz hamilelik yaşatır.bende bu ay allah nasip ederse ilk aşılamamı olacağım.yazdığın yazıyı okuyunca etkilendim canım çünkü doktor araştırması yapmıştım çok iyi doktor bulmuştum cumartesi günü olduğu için o doktor izinliydi adetin 2.günü cumartesi gününe denk geldi ve aşılamaya bu ay karar verdiğimiz için ertesi ayı beklemek istemediğimiz için nöbetçi olan herhangi bir doktordan gün aldım tereddütle gttim tabii adını bilmediğim bir doktordu.daha sonra muayene oldum aşılama için ilaçlarımı yazdı hafta sonu olduğu için tek bir nöbetçi eczane vardı Pregnly 5000 ilaç ve klomen yazdı doktorum..Pregnly 5000 için eczacı 1 yıldır bu ilaç satılmıyor doktorun bu ilacı nereden buldu deyince şok oldum..doktor için olumsuz şeyler düşünmeye başladım:)) kullanılmayan ilacı nasıl verir diye neyse eczacı git doktoruna başka iğne yazsın dedi.tekrar apar topar hastaneye gittim doktora eczacının dediklerini söyledim doktorum ilaç uygun olduğu için satmak istemiyorlar galiba sen ne yap ne et Pregnly 5000 iğneyi bul dedi bana ..bulamazsan ovitrelle alırsın dedi bende inatla o gün başka ile gittim kaç eczane gittiysem bulamadım en sonunda tam eve dönerken buldum bi eczacıdan sende aynı şeyi yazmışsın içim biraz rahtaladı açıkçası:)))inşallah benimde aşılamam tutar...

Son düzenleme:

Tatlım doktor tahlıl yapmadı mı hıc burada sordum bır suru tahlıl yapılıyormus bırde esının sperm tahlıllerını goturdun benımde bu ay cumartesıgı gelıyor du adıyorum ınsallah 2. gunum hafta ıcıne denk gelır ınsallah

canım ovitrelle daha pahalı bir çatlatma iğnesi. pregnely ise çok daha ucuz ama etken maddesi çok daha iyiymiş. anlayacağın işi ticarete döktüler ve ovitrelle satmak için pregnlye yok diyorlar oysaki üretimi kalkmadı ama kara borsaya düşürdüler. inşlh aşılaman tutar canım güzel haberlerini bekliyorum ♥

doktor hormonlarıma baktı canım ben tüplerime ve smear testi yaptırmıştım bir tek hormonlarıma baktırmamıştım .hormonlara adetin 2.günü ya da 3.günü gidildiği için ben 2.gün gittiğimde baktı bir sorun çıkmayınca aşılamayı uygun gördü canım.eşim de 1 ay önce sperm testi yaptırmıştı daha önceki bütün test sonuçlarımızı götürdüm ben kısaca dosya yapmıştım dosyamı götürdüm bütün test sonuçlarımızı inceledi.inşallah hafta içine denk gelir tatlım çok zor oldu haftasonu olduğu için istediğim doktora gidemedim eczaneden ilaç bulamadım falan filan yani haftaiçi işin daha iyi ilerler...

evet tatlım ovitrelle 80 tl pregnlye 10 tl belli zaten.gittiğim her eczacı aynı şeyi dedi bulmanız çok zor satışı yok diye tam umudumu kesmiştim artık en son girdiğim yerden pregnlye bulmazsam ovitrelle alırım dedim şansa bir tane vardı çok sevindim bulunca inşallah sonucu güzel olur...

Canım Tebrik ederim çok sevindim. Allah kucağına sağlıcakla almayı nasip etsin. Darısı bize inşalllahh

kızlar öncelikle bu benim ateş tablom;
http://www.fertilityfriend.com/home/454f13

ve şimdi size serivenimden bhsetmek istiyorum...

ecen ay sigortam başlar başlamaz dr a gittim.
hormon testleriniz filan herşeyiniz güzel ama dedi hiç progesteron bakılmamış dedi.

21.gun gel progesteron bakalım dedi. gittim verdim sonuç 21. gunde 0.3
çok düşük dedi demekki yumurtan çatlamamış dedi.
geç çatlıyor da olabilir atlamıyor da olabilir. yumurta takibine başlayalım dedi.

nisanın 7sinde ilk adet günümde gittim. yumurtalıklara baktı karından ultrasonla ve adetimin 5-9 gunleri kullanmak üzere gunde 1 doz klomen yazdı.
11.gunu gel dedi. bunu bu kadar detaylı anlatıyorum belki birimize bi fikir olur diye.
neyse kızlar ben 11.gun gittim normalde 11. gunde 16mm olması gereken yumurtalar, bende 4-5 tane oluşmuş fakat 5-6mm de kalmışlar. ilaç yetersiz kalmış dedi doktorum vajinal ultrasonla bakarak.

bidahaki ay 2 ya da gunde 3 e çıkarırız bu ay umut vadeden yumurta göremedim dedi.
peki şimdi süreç ne olacak dedim. sen 20.gununde bi daha gel dedi madem çalışıosun hafta sonuna denk getirelim dedi.
ben 26 nisan da adetimin 20 gununde tekrar gittim. karından bakalım seni yormayalım hiç ben gelişmiş olacağını düşünmüyorum çunku dedi.

neyse baktı filan dedi ki biz vajinal bakalım gelişme olmuş çunku dedi. bi sevindim filan.
vajinal ultrasonla baktı dedi ki 2 yumurtan gelişmiş dedi onlar da 14mm olmuşlar dedi. o gun cts idi. dedi ki şu an bu yumurtalarla hamile kalma sansın %15 ama eğer çatlatma iğnesi yaparsak %25e çkar sansın yapalım mı dedi.

dedim dr hanım tabi yapalım. tmm o zaman dedi sen yarın yani 27 nisan pazar gunu 11:30 da iğneni yaptır dedi.
ovitrelle mi öle bişey yazdı ama dedi bu ilaç pahalı dedi.
77tl miş bi de bunun muadili var dedi pregnyl o 10tl dedi onu bulursan onu al değilse bunu her yerde bulursun dedi.
bütün eczaneleri soruşturup pregnyl buldum.

ama bana 2 doz verdi. bi pregnly de bi toz bi soliyon varmış. bana dedi ki 2 kutu al 2 toz bi solisyon karıştırılıp vurdur. tamam dedim.
ve dedi iğneden tam 36 saat sonra yani pzt gece 23:30 da ilişki olsun. salı ilişki olsun. çarşamba ilişki olsun.
perşembeyi boş geçirin cuma yine ilişki olsun derken gun aşırı devam edin dedi.

eğer dedi adetin gecikirse idrar testi yap, pozitif çıkarsa ana baktır gel. eğer dedi adet görürsen 3. gununde gel yumurtaların durumuna bakalım,
kiste donuşurse önce onları eritelim daha sonra yeniden klomen e başayalım yeni dönem başlatalım dedi.

kist varken klomen kullanılmıyor dedi. eğer bu ay gebelik oluşmazsa o zaman eşinin spermogram testini yenileriz çunku üzerinden 1 yıl geçmiş değerler değişmiş olabilir dedi.
bu ay aşılama yapalım demiyorum çunku eşinin değerleri normal gözüküyor gerek görmüyorum dedi.

tmm dedim çıktım ama mutluluktan uçuyorum kızlar bi görün :) neyse eşimi aradım durumu anlattım filan derken pzr gunu iğnemi vuruldum. pzt doktorun dediği saatte ilişki oldu. salı oldu crs oldu. salı sabahı ateşimi ölçtüğümde yükselmişti ve hala yuksek gidiyor yani çatlama 29 nisanda oldu.

ama çatlamanın 7.gununde sağ kasığımda ciddi bi batma hissi yaşadım.tek sefer ama baya şiddetli oldu sadece 2 sn sürdü ve geçti bir daha da olmadı. bi de çatlamanın 3.4 gunlerinde önce batmalar sonrasında da bir gece full adet sancısı çektim kızlar. o gece sürdü ve ertesi gun bitmişti.gebeliğe delalet olabilir mi?

tablom güzel gidiyor ama tecrübelerinizden faydalanmak istedim.
bunlar iğnenin etkileri de olabilir belki ama sizce ne zaman test yapmalıyım?

12mayıs bat, 10 mayısta yapsam çıkar mı bu tabloya göre ve sizce bu belirtiler gebelik belirtisi olabilir mi?yaşanmış tecrübeleri okumak için sabrsızlanıyorum.

ve bu arada su son 2-3 gun sabaha doğru sıkışmış bi şekilde tuvalete koşuyorum ve pek de sıvı tuketmiyorum. lütfen fikir verin :)

Canım Tebrik ederim çok sevindim. Allah kucağına sağlıcakla almayı nasip etsin. Darısı bize inşalllahh

Canım tüm kalbimle bunu diliyorum. Allah bebek isteyen herkese nasip etsin. İnşallah kısa zamanda sizlerden de haberi alırız. Çok teşekkür ederim.

Canım tüm kalbimle bunu diliyorum. Allah bebek isteyen herkese nasip etsin. İnşallah kısa zamanda sizlerden de haberi alırız. Çok teşekkür ederim.

Canım çok özele girmek istemem ama ne kadara mal oldu aşılama size toplam.

Canım çok özele girmek istemem ama ne kadara mal oldu aşılama size toplam.

Merhaba canım özel olurmu paylaşalım ki sizlere de ışık yaksın. Medical Park Tokat hastanesinde yaptırdım.muayene 50 tl aşılama 500 tl verdim. benim yumurta geliştirici iğnem Gonal/f pahalı bir iğneydi 700 tl. bir ay vurundum ve yumurtam stresten gelişmedi. diğer ay tekrardan 700 tl lik iğneden yine alarak devam ettik. ve bu kez psikolojimi güzel hazırladım ve 3 tane çok kaliteli yumurtam oluştu. İlk aşılama denememizde tuttu çok şükür. Adetimin 14. gününe denk geldi aşılamam.

Canım çok teşekkür ederim. Perşembe günü bende gidicem, Muhtemelen aşılama diyecek. Yeni bir doktor bu bakalım bununla nasıl bir yol alıcaz.

Canım çok teşekkür ederim. Perşembe günü bende gidicem, Muhtemelen aşılama diyecek. Yeni bir doktor bu bakalım bununla nasıl bir yol alıcaz.

Canımmm çok seivndim bir an önce bebeğin seninle olur inşallah. Gelişmelerden haberdar etmeyi de unutma. Bol şans diliyorum psikolojini iyi hazırla haberleri bile izleme bu süreçte. Hadi bakalım haberiyle gel bize inşallah :)

Merhaba ilseccim,
Dediğim gibi doktora gittim ve bu zamana kadar bana hiç bir sorunun yok demelerine rağmen ki o kadar özel hastaneye gittim, Meğerse Pkoluymuşum ayrıca sperm öldürücü enfeksiyon varmış bende. Aslında çok üzülmedim bir sorun var ve o sorunu halledince belki herşey normale girecek diye sevindim bile diyebilirim... İlaç verdi onları kullanıyorum şimdi.. Doktorum 3 aylık bir tedavi önerdi. 3 ay gebelik olmazsa muhtemelen aşılama olacak. Çok umutluyum bu doktorumdan umarın herşey yolunda gider... Paylaşmak istedim seninle

Canımmm inan çok sevindim. Çünkü benimde doktorum tedavi boyunca hep derdi, keşke bir sorun yakalasakta onun üzerine gitsek doğal yollarla hamile kalsan diye. Bak ne şanslısınki tedavisi mümkün olan minik bir sorun çıkmış ve o sorun tedavi edilecek. Veee inşallah en güzelide doğal yollarla hamile kalacaksın :) İlaçlarını sakın ihmal etme canım.. Sperm öldürücü iltihabıda ilk kez duydum sayende. Bak bu doktorunu gözüm tuttu değiştirme sakın :) Hadi bakalım bir an önce doğal yollardan olmanı bekliyorum ♥

haba arkadaslar ben araniza yeni katildim.yazdiklarinizi okudukca kendimi buluyorum.ben de 11 haziranda ilk asilamami yaptirdim.beklemek cok zor yazdiklarinizla avunuyorum.rabbim hepimize bebislerimizi saglikla kucagimiza almayi nasip etsin.

merhaba benim aşılamanın 10.günü bhcg değerim 5.9 çıktı acaba yükselirmi çok moralim bozuldu yaa ((((

Canım merhaba :)
Bugün çok mutluyum, dün hamile olduğumu öğrendim. Sabaha kadar uyuyamadım :) ve bu duygularımı seninle paylaşmak istedim. Çok süpriz oldu. biliyorsun aşılama yapacaktık. 2 aydır erteledik ve bu ay gidecektik. Regli beklerken bebişimizin haberini aldık. İnan bu zamana kadar psikolojik olarak olmadığının kanısına vardım. Aşılama olacak nasılsa olmuyor dedim. Rahattım ilk defa bu ay ve tuttundu bebeğim.. Çok mutluyumm. Allah inşallah herkese nasip eder. Artık tek duam bu... :):)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…