Aşılama yaptırıyorumm

yanbaz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2020
284
106
33
Bu ay kısmet olursa aşılama yaptırıcaz, bu konuda bilgilerinizi ve deneyimlerinizi almak isterim… Süreç hakkında dahi pek fazla bilgim yok bu dönemde tavsiyelerinizi önemsiyorum yardımcı olursanız bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirimm

Hayırlısı oldun inşaALLAH ne zamandır bekliyorsunuz

3 kere yaptirdim 2 si normal femara hap ve ovitrelle catlatma ignesi ile oldu biride fostimon igne ve catlatma iğnesi ile oldu benimkiler hep negatifti ama bu demek degilki sizinkide tutmayacak asilamayla cok hamile kalan var surec kolay ilerliyor bende pco oldugu icin yumurtalarim ilacla uyarilip asilama oldu sizin sorununuza göre ilerleyecektir doktorunuz genel olarak basit acısız agrisiz bir islem yumurtaniz catladiginda kanülle spermi rahime enjekte ediyor doktor bir tık spermin ilerlemesi kolaylasiyor diyelim normal iliskiden cok bir farki yok aslinda benim 3 asilamam negatifti bunlar hsg filmi cekindigim 2. Ayda art arda yapilan tedavilerdi ama nasip ozaman degilmis demekki ben tedavisiz doktoru vs biraktigim zamanda hamile kaldim tüp bebek raporu beklerken ins sizin tedaviniz güzel sonuclar verir

Ne güzell maşallah, bu işler gerçekten kısmet rabbim ne derse o olur. Bakalım şuan için sıkıntılı bir durum yok adetin 2. Günü gitmemi söyledi doktor

Ne güzell maşallah, bu işler gerçekten kısmet rabbim ne derse o olur. Bakalım şuan için sıkıntılı bir durum yok adetin 2. Günü gitmemi söyledi doktor
Hakkinizda hayirlisi olsun kafanizi rahat tutun inanin ozaman olacaktir birde beslenmenize cok dikkat edin gunde bi tane haslanmis yumurta tüketin sabahlari folik asit baslayin oda yardimci olacaktir

Bende 2. Aşılamama hazırlanıyorum gelecek ay olacak kısmetse. Aynı sizin hikayeniz gibi bi hikaye yaşamak istiyorum. Aşılamaya gidecekkene bi bakmışım kendiliğimden hamiş olmuşum felan ayy inşallahhhhhhhhh olur ya. İsteyen herkesin kucağı boş kalmasın.

Canim ben cok ugrastim inan artik en umutsuz vakitlerimdi hep olmicak gozuyle bakiyorken oldu suan tekmeliyor beni minigim 7 aylik olduk bile darisi başınıza olsun bizim aslinda ortadaki problemleri kaldirdigimizda bile olmuyordu yani hersey mukemmelken bile olmamisti vakti zamani degilmis demekki diyorum ben pcoyum ama her ay yumurtalarim buyuyup catliyordu bu halde olmuyordu doktorum sasiriyordu artik #onra dedik tuplerinmi tikali acaba hsg cekelim dedi ondada sorun yoktu 3 asilamadan sonra cok bosluga düstüm hic olmayacak moduna girdim tup bebek asamasina gecmek istedim hemen raporum bile cikti ilaclarimi aldim dolaba koydum adet bekliyordum gidip tup bebek tedavime baslamak icin o ay bir türlü gelmedi 3 gun gecti ihtimalde vermedim pek rasgele testle ogrendim o ay yaptiklarimi dikkate almak istersen cok düzenli saglikli beslendim gunde bir veya iki haslanmis yumurta kesin tukettim yesillik tukettim bol bol cig findik yedik esim ve ben ve ayriyeten gynositol diye bi takviye kullandim onun cok ise yaradigini dusunuyorum ve ateşle yumurtlama takibi yaptim. Bunu bi arastir hemen ilk ay ogrenemezsin yapmayi ben 2. Ayda tam yumurtlamami anladim 4. Aydada hamile oldugumu ogrendim ates takibi yaparken maliyetsiz ve ise yarayan bi uygulama sadece biraz azim istiyor her sabah yataktan kalkmadan dil altindan ates ölçüyorsun not aliyorsun bi arastir kafanda oturur bazi seyler

Ya işte Allah ol der olur ötesi yok. En güzel mucize. Sağlıkla kucağına almak nasip olsun. Dikkat edeyim bu aydan itibaren yeme içmeye. Şu ateşle takip olayını deneyim bakayım.
Benimde pcos ama benim ilaçla uyarılıyodu yumurtalar klomene tepki vermedi hiç femara kullandığımda etki etti sadece. Onda da yakalayamadık . Bakalım Allah büyük . Durmak yok denemeye devam

Aa pkoycasan bu takviyeyi kesin kullan ozamann zaten pcolara ozel yapilmis burdan hamile kalan biri bana onermisti bendede ise yaradi

Bende pko luyum . Bide sağ tüpüm kapalı. Sizin tüplerde sorun varmıydı ? Banada doktorum aşılama diyor. Özel bir hastanede masrafın 5 bin TL olduğunu söyledi. Siz devlettemi yaptırdınız özel de mi ne kadar tuttu ? Bide ben rahim filmini aneztezili çektirdim spekulum aletinde çok kasılıyorum yaptırırken nasıl bir his oluyor

Ben en son asilamami gecen sene eylülde yaptirmistim canim igneli olunca maliyet artiyor özelde yaptirdim bide mikrocipliydi Tam hatirlamiyorum 4500 civari tutmustur ignelerle beraber benim tüplerde sorun yoktu sadece sag tüpüme sıvı digerinden gec dolmus onada doktor hafif yapisiklik vardi sanirim acildi oda binsorun yok dedi benim asilamalarim tutmadi dis gebelik kimyasal gebelik vs bile olmadi bdiger iki asilamamda femara hapla yumurta büyülterek olmustu ben asilamadan bi fayda göremedim ama gören de cok var umarim sizin sonuclariniz guzel olur

Bende anestezili cekildim canim ondan islem esnasinda bisey hissetmedim asilamadada hic bi aci hissetmiyorsun ördek agizli bisey takiyor doktor o her neyse iste rahimi düz konuma getirmek icin daha sonra kanulü rahimin deliginden sokup sperm enjekte ediliyor o ara benim ilk asilamamda bi sızı hissetmistim digerlerinde onu bile hissetmedim acı yok yani ben yasamadim oyle bisey canim cok tatli degil belkide ondandir

Benim ilk muayenede smear testi bile alamadı doktor. Aleti içinde kıracaksın artık kasma kendini diye bağırdı resmen . Ultrason a bile yeni alıştım. Korktuğum için aneztezili çektirdim . Şimdide aşılama devlette aneztezili yapmaz kesin . Özeldede bi ton para istiyorlar. Ne yapıcam bilmiyorum

Smerdeki gibi aslimda dayanabilirsin ama kasma sebebin ne ki vajinusmus falan olabilirmi ?

Vajinusmus vardı zaten ama tedavisini oldum . Terapistim zamanla alışırsın diyo
Aynen canim alisirsin bencede devlette pek seni takmazlar anestezi uygulancagini sanmam özelde ek ücretler dahilinda yapilir sanirim aslimda hic gerek yok ama öyle özel bibdurum varsa doktorunla konus bi bakalim

Canım ben gonal f 450 mg 125 ml iğne vurdum 8 gün, son iğne günü yumurta ölçümü yapıldı 2 tane olgunlaşan yumurtam vardı. Ölçümden sonraki gün sabah 7 de çatlatma iğnesini vurdum sonraki gün 17:00 da aşılamam oldu 1 saat yattım hiç kalkmadan. Çok acısız bir işlem alttan muayene ile aynı. Sadece metal aleti takarken çok hafif acı oluyor. Sonraki 13 gün progestan kullandım günde 1 defa. Doktorum limon yeşillik yeme sakın dedi. 3 gün tuvalet harici ayağa kalkma dedi banyo yapma dedi. Kullanacağım tabakları temcereleri tezgahın üzerine indirdim.ani hareket etmedim ağır kaldırmadı sürekli yattım. 9. Gün beta 5,82 çıktı. 12. Gün idrar testinde pozitif gördüm.14 gün daha koyu şekilde çıktı. 16. Gün kanda 371 çıktı 10 gün sonra 3982 çıktı. 6+2 de keseyi ve bebeği gördüm kalp atışını henüz duymadım. Şuan 6+6 ama geç döllenme olduğu için 1 hafta sonrasına çağırdı kalp atışını duymak için. Ben tek etken stresti. O ay son dedim tedavi gitmiycem olursa olur olmazsa sınavım dedim hiç umudum da yoktu açıkçası. Kilo+ stres vardı bende . İlk aşılama tuttu. Rabbim isteyen ve bakabilecek olan herkese aratmadan versin inşAllah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…