aşılama tuttu

fatuss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2009
12
0
iy günler bana 6 Ocakta aşılama yapıldı. Aşılama sonrası Orta şiddette hipersitümülasyon sendromu gelişti. Bu sendromla düşük riski arasında bir bağlantı var mı? Bu aşamadan sonra nelere dikkat etmeliyim? Bu arada gebelik kesesi görüldü ve haftalık Beta Hcg tahlili yapılıyor. 2. ci tahlilin sonucu 4088 ve yarın tekrar yapılacak. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba fatuss;

Gebeliğiniz için herşeyden önce sizi tebrik ederim. Muhtemelen bir çoğul gebeliğiniz olabilir. Bir hafta sonra ultrason (USG) yaptırmanızı öneririm. Karın gerginliğinde artış ve nefes almada zorlanma gibi durumlarınız olursa lütfen doktorunuzla temasınızı sürdürünüz. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

iyi günler doktor bey ben ocak ayının 24ünde aşılamam yapıldı klomen hapı ve ovittiel iğnesi kullandım yumurtam yedi tane oluşmuşdu çok iyi dedi doktorum aşılamdan sonra progestan
hapı verdi ama baş dönmesi yapıyo bende bide kasık ağrısı birden halsizleniyorum bel ağrısı bugün aşılamanın 11inci günü tutmuşmudur acaba cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Merhaba RENO;

Bahsettiğiniz baş dönmeleri kullanmakta olduğunuz progestana bağlı olabilir. Tutunmanın gerçekleşip gerçekleşmediğini söyleyebilmek için içinde bulunduğumuz süre erken. Size sabırlar ve bol şans diliyorum, umarım iyi haberlerinizi alırız. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru tedavilerle buluşmanızı dilerim.

iyigünler doktor bey tekrar ben. doktorum bir toparlanma daha gördü takip edeceğiz dedi. ikiz olabilirmiş. şu an 5,5 haftalık gözüküyor. bu arada ilk zamanlar lekelenmem olmuştu yaklaşık 1 haftadır olmuyordu. bu günde az miktarda rangi çok açık bir lekelenme oldu. bu nun nedeni ne olabilir acaba.Teşekkürler şimdiden

merhaba fatuss;

Bu gebelikler oldukça kıymetli gebelikler olduğundan umarım zamanında ve sağlıklı bir doğum olana kadar sağlıklı bir gebelik geçirirsiniz. Bahsettiğiniz sıkıntılarla ilgili olarak, mevcut gebeliğin kaybedilme riskine karşılık size istirahat öneririm. Doktorunuzla temasınızı sürdürünüz. Size sağlıklı günler ve başarılı tedaviler dilerim.

merhaba doktor bey, benim gelişen iki yumurtam vardı nisan 4te aşılama yapıldı. acaba tutması için nelere dikkat etmeliyim şu an çok kasıyorum kendimi rahat oturamıyorum bile döllenmiş yumurta kaç günde rahme yerleşir cevabınızı bakliyorum teşekkür ederim

Merhaba suheyla86,

Size başarılar diliyorum, iyi haberlerinizi de bizimle inşallah paylaşırsınız. Şu sıralar sizin yapmanız gereken extra bir şey yok, kendinizi olabildiğince rahat hissetmeye çalışınız. Eğer yumurtalarınız döllenmiş ise yaklaşık 6-7 günlük bir süre içerisinde yerleşme ve tutunmanın gerçekleşmesi beklenir. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

doktor@mayatupbebek.com.tr

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…