Aşılama Sürecim ve Belirtiler🍀

<1.20 işte negatif dahada dönmez diye düşünüyorum valla yine olmadı dahada dönmez buradan aşırı üzüldüm reglimede daha bugün dahil 6 gün var
Hic belli olmaz sonradan yükselebilir. Aşılamadan sonra tutunmus olabilir. Regl olana kadar yine de bekle. Ama olmadiysa da canın sağolsun sen elinden geleni yapmışsın bundan sonra ne yapacaksin yeniden aşılama deneyecek misin

Aşılamayı yaptırdım geçen hafta, ama hiçbir belirtim yok :)) sıfır belirti… benimkisi bir de iğneliydi, gonal f kullanıyorum
Ay hadi ya tutanlarin nasil tutuyor acaba gercekten anlamiyorum. Herhangi sorun var mıydı sizde. Catlatma ignesinin etkileri olmadi mi hic o baya etki yapiyo aslinda. Ignede oran daha yüksek diyorlar bir de.

Herkes de farkli bir oran söylüyor. Yüzde 10 demislerdi birine bana da Yüzde 15. Tutmayacagini biliyolar iste öyle diyip geciyolar. Degerlerini düzene sokup sonrasina öyle bakarsin canm. Tsh icin neden ilac vermediler bu arada. Onu hemen hallediyor dahiliye. Bekletmelerinin sebebi neymis.

Aşılamada banada yüzde 20 civari falan denildi tüp bebekte yüzde 50 hiç biride kesin olur diyemeyiz dedi doktor nasip dedi gerçekten nasip

yok denemem daha 2. aşılamamdı direk tüp bebek zaten yumurta rezervim yaşıma göre az bir önceki doktorum acil olarak tüp bebek yoksa erken menopoza girersin dedi şimdiki doktorumda öyle şey mi olur hemen erken girmek nedir yaşın daha 26 dedii rahat 4 senen var daha adetletim çok düzenlidir hiç gecikme bilmem diğer hormonlarımda çok güzel

Aynen öyle canım ikinci aşılamada daha yüksek değil mi dedim mesela yok hayır her seferinde oran aynıdır dedi. Tsh şöyle canım çarşamba beta için verdiğim kanda tshta bakılmış 2.2ye düşmüş onuda söyledim kadın doğumcuma düşmesi güzel ama tek bir sonuçla buna karar veremeyiz takip edilip ortalaması alınması gereken bir hormon çünkü dedi.

Benim baba tarafımda halamın ve bir kaç kişinin daha hiç bebeği olmadı önceki doktorum genetik işte baba tarafından da geçer dedi şimdiki doktorumda baba tarafıyla alakası bile yok tamamen anne tarafından alırsın dedi anne tarafında erken menopoz var mı dedi evet varmış ama hepside 45 yaşından sonra olmuş ve hepsninde çocuğu var

Kız halaya derler ve ben buna inanıyorum. Bir tane halamla her şeyim benziyor pcos onda da varmış ikinci tüp bebek tedavisinde çocuğu olmuş. Sadece anne tarafından almak diye bir şey olduğunu düşünmüyorum. Annem gebelik konusunda hiç bir sıkıntı yaşamamış mesela hemen olmuş.

Valla bilmiyorum 3 4 doktorda aynısını söyledi kız anneden alır diye mesela ikizlik genetiklik anneden gelir demişti .Benim teyzeminde anneaneminde 2 3 sene çocuğu hiç olmamış teyzem falanda 40 yaşında menopoza girmiş ama halam tamamen farklı onda yumurta tembelliği vardı birde tedavileri hep yarım kalmış oda iki kez sadece sonra eşinden boşandı dahada uğraşmadı

Ay hadi ya tutanlarin nasil tutuyor acaba gercekten anlamiyorum. Herhangi sorun var mıydı sizde. Catlatma ignesinin etkileri olmadi mi hic o baya etki yapiyo aslinda. Ignede oran daha yüksek diyorlar bir de.
Çok şükür bir yan etki hissetmedim, hayırlısı bakalım, bir kez daha iğneli yapıp tüp bebeğe geçebiliyorum. Artık olmadı onu deneriz :)

Bilemiyorum canım ya kesin bi şey söylemek zor herkesin farklı umarım daha fazla uğraşmadan bizde çocuk sahibi olabiliriz.

Kızlar selam nolur bilen yazsın 20 haftalığım bugün detaylı yaptırdık kalpte 3 tane parlak alan ve böbreklerde 4mm genişleme görüldü doktor down sendromunda görülebilen birşey dedi fetal verdik Şuan böyle yaşayıp düzelen oldu mu

daha 26 yaşında nasil hemen menopoz dedi cok garip cidden. Bence birde normal devlet hastanesinde baktir derim ben. Çünkü birj menopoz diyor biri daha erken diyosa daha detayli bakılmalı bence riske atma derim.
Aşılamada banada yüzde 20 civari falan denildi tüp bebekte yüzde 50 hiç biride kesin olur diyemeyiz dedi doktor nasip dedi gerçekten nasip
Herkese baska bisey diyolar bende anlamadim. Bi an önce isteyen dileyen herkesin pozitif olsun bebislerimiz olsun insalah. Bunu dilemekten baska bisey gelmiyor elimizden

Herkes de 2.asilamada daha yüksek 3.asilamada daha da yüksek tutma orani diyor mesela kime inancagimizi şaşırdık. Evet tsh ın güzel düşmüş ama o hormon kendi kendine dalgalanip yükseliyor yada düşüyor nedense

Çok şükür bir yan etki hissetmedim, hayırlısı bakalım, bir kez daha iğneli yapıp tüp bebeğe geçebiliyorum. Artık olmadı onu deneriz :)
Yan etkiler bildigin gebelik belirtileri zaten iyiki hissetmemissin senin dr un kimdi

Allah sağlık versin bebegine canım. Bu konuda hic bilgim yok ama umarim söylediği gibi bisey yoktur. Bazen görüntüleme cihazlarinda da yanılma payı olabiliyor.

Biri üniversite biri özel hastane olmak üzere 2 kere amh testi yaptırdım ilkinde özelde yaptırdım 1,26 geldi diğerini 2 ay sonra üniversite hastanesinde yaptırdım 1,06 geldi 2 ay içinde düşüşe geçmiş bu amh testinden önce devlette 4 kere ayrı ayrı doktora gittim hepsi iyisin bir şeyin yok deyip gönderdiler hatta ilgilenmediler bile 5 dk var çabuk ol derdimi dahi anlatmayı gerek görmediler en son özele gittim doktor sana hiç mi bakmadılar yaşına göre yumurtalıkların az dedii nasıl böyle bir hastayı gönderebilirler dedi

Evet doktorda onu demek istedi takip edilmesi gereken bir hormonmuş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…