Aşılama Sürecim ve Belirtiler🍀

Merhaba bu aydan sonra sanirim bende başlayacagim doktorum yumurta rezervim az oldugu için İnfertilite poliklinigine gitmemi söyledi ilk neler yapiliyor tek mi gittiniz eşinizle mi
Ben şehir hastanesine gittim infertilite bölümüne. Adetin 2. Günü kan tahlili veriyorsunuz ultrasonla bakılıyor. Eşimde benimle geldi o da sperm sonuçlarını gösterdi 8 ay öncesinden vardı onu kabul ettiler. Ertesi gün sonuçlar çıktı. Ona göre iğneler verildi sonrasında 2 kez yumurta takibi için gittim. Dediler cumartesi akşam çatlatma iğnesi vurun pazartesi aşılama diye.

Merhaba bu aydan sonra sanirim bende başlayacagim doktorum yumurta rezervim az oldugu için İnfertilite poliklinigine gitmemi söyledi ilk neler yapiliyor tek mi gittiniz eşinizle mi
Merhaba simdiden hayırlısı olsun. Sizden 3.gün kanlarinizi alıyorlar, esinizden test istiyorlar yaptirmadiysaniz. Hsg istiyorlar cektirmediyseniz onu da cektirirsiniz. Sonra aşılama icin yeniden gidiyorsunuz onda da yine regl iken gidiyorsunuz muayene ediyor, hangi ilacı nasil dozla baslayacaginizi söylüyor dr. Sonra ilac bittikten sonra catlatma ignesi oluyorsunuz 36 saat sonra da aşılama yapıyorlar.

Hangi hastanede canim istanbulda değilsin sanirim bende haziranin 10nina aldim randevusu adetimde 7 veya 8 nde gelicek

Ilk defa yapacağız bu dediklerini kuzum

Açıkçası biraz endişeliyim ilk aşılama oneriyolar dimi sonrasi tup bebek ve sadece ilaç ucreti ödüyoruz peki tutma sansi % de kaç bende sadece amh düşüklüğü var 1.01

Hangi hastanede canim istanbulda değilsin sanirim bende haziranin 10nina aldim randevusu adetimde 7 veya 8 nde gelicek
İzmir’de yaşıyorum canım. Ben önce kadın doğuma gitmiştim onlar İnfertilite için randevu alınmasına gerek yok direkt adetin ikinci günü gel demişlerdi. Erken gidip sıra almanız yeterli oluyor diye biliyorum

Açıkçası biraz endişeliyim ilk aşılama oneriyolar dimi sonrasi tup bebek ve sadece ilaç ucreti ödüyoruz peki tutma sansi % de kaç bende sadece amh düşüklüğü var 1.01
Senin durumuna göre değişebilir daha önce tedavi görüp olumsuz sonuçlandıysa tüp bebekte diyebilirler. Değerlerinize yaşınıza kaç yıldır denediğinizde bağlı. Benim 3 yıldır olmuyor pcos var demişlerdi ama kan değerlerim falan hep düzelmişti kilo da vermiştim. Amh 4 çıkmıştı. Bu değerlere bakıp sizi ona göre yönlendirirler

Benim yaşım 29 daha önce tedavi gormedim hiç olursa ilk cocugum olucak 8 aydir evliyim doktorum git yumurta rezervim az de dedi

Ilk defa yapacağız bu dediklerini kuzum
Ilk defa yapacaksaniz direk en bastan saydığım sıralamayla yapar doktor hepsini. Zaten hsg cekilmeden aşılama veya tüp bebek yapmıyorlar benim bildigim. Hepsini tamamladiktan sonra tahlillerinizi doktor karar verir aşılama veya tüp bebek diye.

Anladim canim teşekkür ederim

Hic endişe etmeyin çünkü zaten sizin eşinizle sonuclariniza göre belirlenir nasil bir tedavi yapilacagi. Ikinizin degerlerine bakılır sonra aşılama yapilacaksa o yola girilir. Bana dr aşılama tutma sansi 9 kisiden 1i tutuyor cok az oran ama imkansiz da degil demisti. Bir baska dr %15 ihtimal demisti. Yani aşılamada tutma ihtimali biraz daha az oluyormus ama imkansiz degil. Forumda cok fazla var ilk asilamasi bile tutan. Yalnizca ilac ucreti cikiyor. Onu da eczaneye ödüyorsunuz. Ama bazi hastalardan hastanede para aldi onu neye göre aldilar bilemiyorum.bende devlette yaptırdım bu arada.

Bende devlete gideceğim canim 2 hafta sonra eger adet olursam 7 veya 8nde olucam büyük ihtimal adetli giderim doktora

Siz hsg cektirmis miydiniz

Bende devlete gideceğim canim 2 hafta sonra eger adet olursam 7 veya 8nde olucam büyük ihtimal adetli giderim doktora
Direkt öyle gitmek en iyisi canim tahlillerinizi hemen tamamlarsiniz boylece. Bi hsg randevusu bulmak genelde sorun oluyor onu da bulup cektirirseniz tamamdir. Burda bazi arkadaslar hsg cektirmemisler yaziyorlar mesela o da biraz riskli bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…