Asansör korkusu

Yaren22

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2019
65
45
31
Merhaba herkese. Direk konuya geçeyim yakın apartmanda bir bayan asansör ile duvar arasına sıkışıp öldü. Ben araştırınca gördüm ki asansör kazası çokmuş aslında... Bizim ev üst katta 7 katlı asansöre illa binmek zorunda kalacağım, bebeğim de var o kadar korkuyorum kii hadi inerken tam düşerse hadi zemine çakılırsa, kendimi değil bebeğimi düşünüyorum.. Bu arada en son bindiğimiz zaman kırmızı etiket vardı ve ben bilmiyordum o etiketin bir anlamı olduğunu şu an çalışmıyor bakımı yapılacakmış diyorum hadi bir şey olsaydı bindim bilmeden... Abartıyor muyum bilmiyorum ama sanırım binemem bir süre asansöre siz korkmadan biniyor musunuz?

Son düzenleme:
Vallahi onca katı elektrikler kesilse veya mücbir sebep olmadan bebekle ve kırk eşyası çantası ilemerdivende inip çıkamam o kondisyon yok bende

1 aydır asansörümüz bozuk
7. Kata nasıl inip çıkıyorum bi ben bi de ev halkı bilir
Heralde asansörün düşme olasılığı benim elimde eşya ve çocukla yukarı çıkarken geçirebileceğim nefes darlığı ve kalp krizi riskinden azdır

Ben de bikaç kere asansörde kaldım fobi oluştu. Bir süre binemedim. Sonra zamanla geçti. Artık kullanıyorum ama korku bende de oluyor.

1 aydır niys yaptırmıyorlar?

Düşmez ya bakımları yapılıyor mu haberdar olmaya çalışın. Bakımı düzgün yapılan asansör düşmez ola ki düştü sizde içindesiniz zemine cenin şeklinde uzanın en az hasarla kurtulma şansınız artar.

Bu arada benim de asansör fobim var malesef.

Çalışıtığım kurum dışında hiçbir yerde asansöre binmiyorum. İki kez bilmediğim bir apartmanın eski asansorune bindim ikisinde de kaldı ve birinde sekerim düşmüş bayılmıştım.
Kapalı alan korkum fln da yok sadece insan yapımı elektrikli aletlere çok guvenmiyorum.

Ben neyse de bebeğim var onu o an nasıl koruyacağım diye düşünüyorum hep

Ben neyse de bebeğim var onu o an nasıl koruyacağım diye düşünüyorum hep

Biz kızımla kaldık asansörde, 20 dk falan karanlıkta bekledik. Benim o sırada bile aklıma düşer diye gelmedi. İki kat arasında kaldık, dedim heralde katın kapısına kadar indirirler sonra çıkarız. Şarkı falan söyleye söyleye bekledik korkmasın diye

Daha önceki evimde de eşimle kalmıştık onun kapısını açmışlardı arada kalmıştık yine oradan atladık dışarı. Onda da düşmek gelmemişti aklıma. Ama tabi insan yapısı bişey, bakımı düzgün yapılması lazım. Her şey bir risk, evden çıkıyorum otobüse biniyorum risk, yaya olarak yürüyorum risk, inşaatın yanından geçiyorum kafama bişey düşmesi bi risk. Eğer sağlamlığını kontrol ettiriyorsanız binin. Bebek kucakta merdivenden inerken düşmeniz de bi risk sonuçta. Babamın asansörsüz evinde ben kucağımda bebeğimle merdivenden düştüm, Allahtan o sırada çocuğu kaldırdım havaya, ben sırt üstü 5-6 basamak kaydım. Yani hayatta her şey olabilir, tedbirli olalım ama korkarak yaşamayalım

Patlar diye korkuyorum. Maalesef bu korkum yılllardır var ve çamaşır makinesini çalıştırırken evden çıkıyoruz.
Boyle bir durum yaygın mı acaba? İlk defa duyuyorum patlama riskini.
Asansörde kaldım ben bikac kez ama bağırdıgım zaman geliyodu apartmandan birileri kurtuluyordum. Kapalı alan fobim var benim o an çok kötü oluyorum ama kullanıyorum yapacak bişey yok.

Uff benimde kombi korkum var
Benim çok korkum var ya :)
Böyle şeyler aklınıza nerden geliyoooo :)
Kendi evimizdekinde bişey olmayabilir ama alt komşu yan komşuda olup bizi etkileyebilir hadi kendi kombimize çok dikkat ettik ama komşununkine napıcaz bunları kontrol altına alamayız ki
Bu düşüncelerin sonu yok

Ya sizleri de kendim gibi korkutmak istemem. Maalesef çamaşır makinesi patlama haberine denk geldim. Araştırdım ve o günden beri fenalardayım yani. Allah göstermesin. Hatta bunun için teknik servisle görüştüm, mümkün değil dediler ama bilmiyorum ya

Ben de bu konuda muzdaribim pek yenemiyorum daha yeni hastanede 2 kat aşağı inmek için asansörü çağırdım içinde kimse olmadığını görünce merdivenlere yürüdüm çünkü 3 asansörden birinde arızalı yazıyordu bu da arıza çıkarırsa diye tek binemedim genelde hastanedekilerde korkmadan biniyordum Allahtan evim müstakil yazlıkta apartmandakine binmeyip merdiven çıkıyordum bunu pek yenemiyorum yenenlerden tavsiye alabilirim okuyayım topiği

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…