Asansör korkusu

Merhaba herkese. Direk konuya geçeyim yakın apartmanda bir bayan asansör ile duvar arasına sıkışıp öldü. Ben araştırınca gördüm ki asansör kazası çokmuş aslında... Bizim ev üst katta 7 katlı asansöre illa binmek zorunda kalacağım, bebeğim de var o kadar korkuyorum kii hadi inerken tam düşerse hadi zemine çakılırsa, kendimi değil bebeğimi düşünüyorum.. Bu arada en son bindiğimiz zaman kırmızı etiket vardı ve ben bilmiyordum o etiketin bir anlamı olduğunu şu an çalışmıyor bakımı yapılacakmış diyorum hadi bir şey olsaydı bindim bilmeden... Abartıyor muyum bilmiyorum ama sanırım binemem bir süre asansöre siz korkmadan biniyor musunuz?
Benım asansör fobim degıl de asansör fantezim var😅😅😅 severek bınıyorum

Ya sizleri de kendim gibi korkutmak istemem. Maalesef çamaşır makinesi patlama haberine denk geldim. Araştırdım ve o günden beri fenalardayım yani. Allah göstermesin. Hatta bunun için teknik servisle görüştüm, mümkün değil dediler ama bilmiyorum ya
Buzdolabı patlamasını duydum ben TV de çıkmıştı duvara çok yakın olmaması gerekiyormuş beyaz eşyaların

Asansör e binmemeye çalışıyorum. Benim kapalı yerde kalma korkum olduğu için çok daha fazla korkarim asansörden😣😣

Böyle şeyler aklınıza nerden geliyoooo :)
Kendi evimizdekinde bişey olmayabilir ama alt komşu yan komşuda olup bizi etkileyebilir hadi kendi kombimize çok dikkat ettik ama komşununkine napıcaz bunları kontrol altına alamayız ki
Bu düşüncelerin sonu yok
Düdüklü tencereden de korkuyorum :) kullanmıyorum hiç bir kuvvet onu kullandıramaz😀

Benim asansör korkum çocuğumu yalnız bindirmeyecek kadar.
Depremde asansörde olmaktan korkuyorum sadece.
Biliyorum saçma ama düşerken zıplarsak onu çözermişiz gibi geliyor. (Mümkün değil diyen bir sürü videoya denk geldim fbook dayıları tadında ikna olmuyorum)

Düdüklü tencereden de korkuyorum :) kullanmıyorum hiç bir kuvvet onu kullandıramaz😀

Kaynanam da aynı böyle diyordu.. Benim normal düdüklüm var.. Yakın zamanda küçük bi tane istediğim için fissler aldım. Patlamama garantisi var. Kurbanda köye götürdüm et pişirdik. 20 dkda nasıl piştiğini görünce sipariş verdirdi 😅

Sorma sorma. Bana da sanki halat bir anda kopacakmış gibi geliyor.
Ben de 17. Katta oturuyorum çıksan çıkılmaz insen inilmez. Oldum olası sevmem asansör

Asansörün aylık ve yıllık bakım ve kontrollerinin olması gerekiyor ve bu bakımların tutanakları apartman yönetim kuruluna teslim edilir. Apartman yöneticinizden görmeyi talep edebilirsiniz. Belki biraz korkunuzu hafifletir.

Kaynanam da aynı böyle diyordu.. Benim normal düdüklüm var.. Yakın zamanda küçük bi tane istediğim için fissler aldım. Patlamama garantisi var. Kurbanda köye götürdüm et pişirdik. 20 dkda nasıl piştiğini görünce sipariş verdirdi 😅
O markadan bende aldım annemde duruyor evime sokmam düdüklü ben gelinime kalsın 😀

asansörde kırmızı etiket varsa zaten binilmemesi için o asansörün önüne şerit falan çekmeleri lazım
veya tamamen devre dışı olması lazım kimse kullanmasın diye
kırmızı etiketli olduğu halde hala birileri kullanabiliyorsa çok tehlikeli

asansör etiketlerine mutlaka bakarım, yeşil etiketse süper. mavi ise bazı sorunları var ama çok tehlikeli değil demek
kırmızı ise arkana bakmadan kaç demektir

bende asansör fobisi yok ama atıyorum misafirliğe falan gelmişimdir, apartman eskidir asansör de eskidir kullanmam o asansörü
kendi yaşadığım apartmanda asansör yok zaten

Benim de asansör korkum vardı hatta öyle rüyalar görüyordum ki bi ara bununla ilgili hiç anlatmayım.
Geçen sene de hamileyken asansöre bindim eve çıkarken kapısı açıldı karşıma duvar çıktı sonra katlara tekrar basınca düzeldi Allahtan hafif bi çarpıntı oldu ama o kadar da korkmadım 😂
benim bu fobim biraz azaldı normal bi aktivite gibi düşünüp biniyorum bakımları yapılıyor sürekli yani inşallah bişey olmaz
şu aralar da araba fobim tavanda eşim araba sürerken çok korkuyorum.

Benim de asansör korkum vardı hatta öyle rüyalar görüyordum ki bi ara bununla ilgili hiç anlatmayım.
Geçen sene de hamileyken asansöre bindim eve çıkarken kapısı açıldı karşıma duvar çıktı sonra katlara tekrar basınca düzeldi Allahtan hafif bi çarpıntı oldu ama o kadar da korkmadım 😂
benim bu fobim biraz azaldı normal bi aktivite gibi düşünüp biniyorum bakımları yapılıyor sürekli yani inşallah bişey olmaz
şu aralar da araba fobim tavanda eşim araba sürerken çok korkuyorum.
Okurken nabzım bi küt küt yaptı 😀

Aşağı bakarken çok fena dönüyor hem de. Bir de yükseklik korkum var ki sorma. Düz baktığımda bir sıkıntı yok.
Ama pencere silmek falan pek mümkün değil benim için
İçten silin yeterli bence 16. Katta cam silinmez Allah korusun. Bi arkadaşım 20.kattaydı çıkana kadar öldüm evde sürekli tedirgin oturdum korkudan. Dışarıya gözümün ucuyla baktım

X