Asansör korkusu

Ben de hiç asansör korkusu yoktu 2 defa kaldım. Geniş olanda korku oluşmadı ama dar olan asansörde panik atağım tuttu. Bizim apartmanınki o da ne yazıkki. Yenmeye çalışıyorum ama bazen paniğim tutuyor eşyaları içine koyup yolluyorum ben de merdivenden çıkıyorum Allahtan ikinci kat🥴
Ben de tavsiye alabilirim özellikle panik atağı engellesem ve bir de şu kapalı alan korkusunu

Ben de hiç asansör korkusu yoktu 2 defa kaldım. Geniş olanda korku oluşmadı ama dar olan asansörde panik atağım tuttu. Bizim apartmanınki o da ne yazıkki. Yenmeye çalışıyorum ama bazen paniğim tutuyor eşyaları içine koyup yolluyorum ben de merdivenden çıkıyorum Allahtan ikinci kat🥴
Ben de tavsiye alabilirim özellikle panik atağı engellesem ve bir de şu kapalı alan korkusunu
Geçen ay mr çektirdim sanırım öldüm sonra beni geri dirilttiler kesin öyle oldu nefessiz kaldığıma çok eminim.

İçten silin yeterli bence 16. Katta cam silinmez Allah korusun. Bi arkadaşım 20.kattaydı çıkana kadar öldüm evde sürekli tedirgin oturdum korkudan. Dışarıya gözümün ucuyla baktım
Aslında oturduğum yerden rahatsız etmiyor hatta akşam manzara çok güzel. Atakulesi,anıtkabiri her yer görünüyor. Ama bir şeye bakmak için aşağı doğru bakarsan eyvah eyvah 😃😃😃

99 depreminden beri sadece hastanelerde biniyorum
orda bile sürekli bakımı yapılan asansör kaç kere takılı kaldı
zaten 1 en fazla 2. katta oturuyorum
kasım depreminden sonra kimse beni 3 katlıdan yüksek binaya sokamaz

Asansör duvarında sıkışmak nasıl oluyor? Tam dışarı çıkmaya çalışırken asansör mü kayıyor nasıl gerçekleşiyor kafamda canlandıramıyorum bir türlü

asansörde kırmızı etiket varsa zaten binilmemesi için o asansörün önüne şerit falan çekmeleri lazım
veya tamamen devre dışı olması lazım kimse kullanmasın diye
kırmızı etiketli olduğu halde hala birileri kullanabiliyorsa çok tehlikeli

asansör etiketlerine mutlaka bakarım, yeşil etiketse süper. mavi ise bazı sorunları var ama çok tehlikeli değil demek
kırmızı ise arkana bakmadan kaç demektir

bende asansör fobisi yok ama atıyorum misafirliğe falan gelmişimdir, apartman eskidir asansör de eskidir kullanmam o asansörü
kendi yaşadığım apartmanda asansör yok zaten
Bindik en son kırmızı etiket vardı bende bilmiyordum sabah eşim bindi sonra kızımla bindik hem de hadi başımıza bir şey gelseydi korkunç... Yeni öğrendim o etiket anlamalarını yönetici nasıl şerit falan çekmedi pes... Allah korudu

Asansör duvarında sıkışmak nasıl oluyor? Tam dışarı çıkmaya çalışırken asansör mü kayıyor nasıl gerçekleşiyor kafamda canlandıramıyorum bir türlü
Onu ben de canlandırma yapamıyordum birkaç video gördüm tam inecekken asansör hareket ediyor sıkışıyor... En son ölen bayan düşmüş asansör o çıkmaya çalışmış

Yeni yakında ev taşıdık aynı semtte farklı site eski oturduğum yerde 14.katti şimdiki de 14. Kat hatta zemin katida sayarsan 15 mecbur biniyoruz asansöre ben de kaldım 2-3 kere birisinde 2 kat arasında kaldım yani ne 5 ile 6 ortası gibiydi.

konuyla ilgili bir sürü video mevcut ama hassas biriyseniz izlemeyin
en son izlediğim videoda, genç bir çocuk tam sağ adımını attığı sırada asansör birden hareket ediyor ve
çocuk duvarla asansör arasında sıkışıyor
çocuğun sıkışma pozisyonu da bi tuhaf ve dakikalar içinde can çekişerek hayatını kaybediyor
o an o sıkışmanın etkisiyle boğularak ölmüş galiba çünkü 7 dk içinde falan öldü yani
hepsi saniye saniye asansör içindeki kameraya kaydedilmiş
o videodan çok etkilendim ve bi daha izleyemedim öyle şeyler mesela
siz de izlemeyin bence

X