Artik yasamanin bir anlami yok. Ben bu kadar kotu bir kadinmiyim ki anne olmak hakkim

Bu yazı da çocuk isteyen erkek istemeyen kadın...
Ama bu konuda erkek konu sahibinin anne olamayacağını düşünüyor...
Aynı konu değil yani...

siz daha önce burada açılan konuyu okudunuz mu

Tutturmuşsunuz bir fake türküsü.

Ben de başka nickle buraya yaşadığım acı tecrübeleri anlatmıştım. Kimseye anlatamıyordum,buraya döküp rahatlamak istemiştim. Nihayet uzun uzun anlattım, aldığım ilk yorum "Çok mu roman okuyorsun?" oldu :)

Canım zaten çok acıyordu, bir de o tarz yorumları alınca vayy be dedim ne imkansız hayatım varmış.

Sizin inanmıyor olmanız, yaşananların gerçekliğini ortadan kaldırmıyor. İnanmıyorsanız yorum yapmazsınız olur biter. İnsanların yaralarına tuz basmanın alemi yok!

teşekkür ediyorumm gerçekten düşüncemi en başta dile getirdim ve altına
yorumumu da yazdım..ben kimsenin üstüne falan da gittiğimi düşünmüyorum iki arkadaşımız
bunu dile getirmiş sadece..:26: tartışmayı kendi özel hayatımda da sevmiyorum yaklaşık 3 yıllık
kk üyesiyim hiç bir an tartışma ortamına girmedim...farkediliyorsa zaten bana karşı olan düşünce de ki
çoğu mesajlara karşılık bile vermedim..konuyu fake diye sabote etmedim,üzücü,kırıcı,yorum yapmadım..
kendimi çok ispat çabasına gitmeyeceğim her şeyim ortada benim...teşekkür ediyorum fikri desteğin için

Açılan konuyu bilmiyorum Egem ama olayı Güzin ablada ki yazıya benzetenler de oldu. Sadece ikisi farklı demek istedim :)

Bu dünya da her olayı sadece 1 kişi yaşayamaz ki :)

işte daha önceki konuyu okusaydınız bizim demek istediğimizi anlardınız

evet benzer şeyler yaşanabilir ama aynı cümlelerle değil.daha önceki konuyu ilk okuyan ve ilk yorum yapan bendim ve sonuna kadar da takip ettim.hatta evlilik öncesi ilişkiye çok karşıyım ve ilişki yaşayanların dürüstçe arkasında durması tarafıyken o konudan sonra erkekleri kandırmanın yerinde olduğuna karar vermiştim

Son düzenleme:
çocuğu babalık VASFIna sahip kocanız eğitsin o zaman
bu adamın sizi sevdiği da falan yok

KONU SAHİBİallah yardımcın olsun inş bu sıkıntılı günlerin geçerr mutlu olursunn

Rica ederim. Sizi doğru anlayabilmiş olmaktan mutluyum ve herkesi doğru anlamaya çalışıyorum büyük bir iyi niyet ve çaba göstermek gerekiyor bazı hallerde. İnşallah bunca insanın çabaları ve gayretleri hatta kimi zaman üyelerin kendileriyle özdeşleştirerek sahip çıkması boşa bir çaba olmaz da konu başlığını açan arkadaşa katkısı olur diye umut ediyorum.

Çok sevdiğim bir söz vardır o aklıma geldiği için yazdım son satırlarda yer alan dileklerimi. Şöyle ki; "NE ARADIĞINI BİLMEYEN BULDUĞUNU ANLAYAMAZ" ve birtane daha çağrışırdı şimdi, NEREYE GİDECEĞİNİ BİLMEYEN GEMİYE HİÇ BİR RÜZGAR YARDIM EDEMEZ.

arkadaşım birde o internet sitelerindeki adamların yorumlarını dikkate alma.
kaç tanesi karşısına bakire bir kız gelse, onlardan birliktelik talep etse, yok git sen bebelerini emzireceksin der.
iki yüzlü bu tarz yorum yapan erkeklerin çoğu.

senin esinin psikolojik sorunu var, ayricada cocuk sahibi olamayacagini biliyor ve senden gizliyor, bu yüzdende böyle sacma bir neden sürüyor ortaya.böyle bir adami coktan terk ederdim egosuyla onu basbasa birakirdim

Bekara karı boşamak kolaydır derler...

Öyle yada böyle, kurulmuş bir yuva var. Nasıl diyebiliyorsunuz boşa gitsin diye? İnsan sevgilisinden ayrılırken bile ne acılar çekiyor, kaldı ki burda bir eşten bahsediliyor.

bence kendine gel sen once
ciddi ciddi haksizliga ugruyorsun
o adamla evlendiginde saklamadin ondan
sen pisman olabilirsin yasadiklarindan
bu senin bilecegn is ama
bu yasadiklarin senin anne olmani
sevilmeni
engeleyemez!
sana haksizlik yapiliyor ve sen o adamin
oyununa geliyorsun
otuzunu gecmis kocaman kadinsin
ne yapman gerektigini bilmelisin
"yasadiklarimi yuzume vurarak neyi kapatmaya calisiyorsun bilmiyorum ama
ben anne olmayi sonuna kadar hak ediyorum bu hakki elimden bu sekil aliyorsan
yollarimizi ayirmak durumundayim! ailemede gecmisimi anlatip anlatmamak bana kalmis bir sey"
diyip resti cekmen gerek

Eşinizin mantığı çok yanlışMadem geçmişinizde yaşadıklarınızla sizi yargılıyor(ki bunu ona hiç açıklamayıp bekaretinizin de icabına bakabilirdiniz operasyonla mümkün olduğunu duyuyoruz...)bU SAHTEKARLIĞI YAPMAYIP DÜRÜTCE AÇIKLADIKTAN SONRA SİZİNLE BAKİR! BİR ERKEK OLARAK EVLENDİĞİNE,EŞ OLMAYA NİKAHINA ALMAYA LAYIK GÖRDÜĞÜNE GÖRE(TAMAMEN ONUN DÜŞÜNCELERİYLE İFADE EDİYORUM Kİ KİMSE KİMSENİN NİKAHINA LAYIK DEĞİLDİR,DEĞER ANCAK KARŞILIKLIDIR...)O halde eşi olmayı layık gördüğüne göre,Allahın bir kadına bağışladığı en güzel duygu olan annelikten sizi mahrum etmeye hakkı yok.
Ben olsam kendisine şu soruyu sorardım,hatalarımla tövbe etmem halinde beni cenabı Allah affediyor da sen onun aciz kulu olarak beni nasıl yargılıyorsun,haddine mi düşmüş?
2.olarak derdim ki bir an önce YA KEŞKELERİNDEN KURTUL VE ANNE BABA OLMAMIZA FIRSAT VER,YA DA BIRAK HERKES YOLUNU ÇİZSİN BEN DE BENİ SEN DE DAHİL! HATALARIMLA KABUL EDEN BAŞKA BİR ADAMLA YUVAMI KURUP ANNE OLMA DUYGUMU YAŞAYAYIM.TERCİHİNİ YAP AMA SENİ AHIMLA VE YAŞAYACAĞIN VİCDAN AZABIYLA BAŞBAŞA BIRAKIYORUM DER CESUrca valizimi hazırlar kapının arkasına koyardım,alacağım cevapla da yolumu çizerdim.Hayatı kendinize cehennem etmeyin,tekrar gelmeyeceksiniz bu dünyaya.Herkes haddini ve yerini bilsin,kocanız da olsa size ahlaksız muamelesi yaptırmayın.kimsenin buna hakkı yok,şayet vicdanınız rahatsa ve eşinize sadıksanız...Hakkınızda hayırlısı olsun.

1 kisiyle yasanana belki hata denebilir ama 2 kisiyle yasanan tercihtir.
bu sizin tercihinizdi.
evliliginizden onceki iliskileriniz,su saatten sonra esinizi ilgilendirmemeli.
sizinle her halukarda,dediginiz gibi tum zorluklara ragmen evlenmis.
artik esiniz ne dese bos.
esiniz size cok yogun bir sekilde psikolojik baski uyguluyor.
lutfen bu adama bir dur deyin.
daha onceki yasantinizi hata olarak gormeyin.
biraz cesaretli olun.

Son düzenleme:
Izninizle ben bu konuya farkli bir acidan bakmak isterim.
Bence evliliginiz bastan sona hatalarla dolu.Ilginc olan ise bu hatalari sadece sizin degil,esinizinde islemis olmasi.
Siz bir yanlisi bir degil,iki kere yapmissiniz.Yanlis diyorum cünkü sizde yasanilanlara su an o gözle bakiyorsunuz.Ayni hatayi iki kere yapacak kadar gözünüzde degeri olan bir eylemin arkasinda duramamanizda en büyük samimiyetsizliginiz."Seviyorum,seviliyorum,iliski yasayim,pisman olmam,ayrilmayacagiz cünkü" demissiniz,ama ayrilmissiniz.
Esiniz de yine bu düsünceden yola cikmis:"Seviyorum,seviliyorum,unuturum" demis ama unutamamis.Bu durumda kime ne denilebilirki?
Eger esiniz gercektende anlattiginiz gibi bir erkekse (ahlakli,dürüst,sevecen vs.) onun yasadiklarini anlamak hicte zor degil.Aslinda onun isyani sizede degil,bir nevi kadere isyan ediyor,cünkü sizi sevdigi icin ayrilamadigi gibi gecmiside kabullenmekte zorluk cekiyor.Bu nedenden dolayi sizi olanlari ailenize anlatmakla zorluyor,cünkü biliyor ki siz bunu asla ve asla yapamayacaksiniz,bir nevi vijdaninida rahatlatmis oluyor bu sekilde.
Özetlemek gerekirse durumunuz ikiniz icinde cok üzücü.Ve yine üzülerekte belirtmek isterim ki esinizin bu durumu kabullenip sizinle normal bir hayat sürdürmeside imkansiz gibi gözüküyor. Eger sorun sizin söylediginiz gibi gercektende sadece cocuk sahibi olamamaksa ona belli bir yasa gelmis bir cocugu evlatlik edinerek cocuk hasretinizi gidermeyi teklif edebilirsiniz.Bunada yanasmazsa bosanmaktan baska bir cözümünüz yok,dürüst olun ve ailenize olanlari acik acik anlatin derim ben.
ALLAH yardimciniz olsun.

Son düzenleme:
o kadar sınırlendımkı sonunu dahı okumadım hep savundugum bır sye var bence erkeklere bu kdarda durust olmamak gerek sneı sevıyorum dıye kabul etmıs sonradan kabullenemıyor bu hep olan bır durum o yuzden asla guvenmeyın erkeklerın bu sozune sızın zaten daha evlılıgınız yurumez gıbı bak bosanmayı dusunuyor ama sne aılene her syeı analt neden anlatacakmıssın naısl sevıyor bu adam senı boyle sacma sye duymaıdm ben sneın yerınde olsam aıleme o cok cocuk ıstıyor benım sorunum var olmuyor derım o yzuden bosanma kararı aldım onun mutsuz olamsını ıstemem de bu olay onuda memnun eder sende bır sekılde acıklamamıs olursun bu durumu aılene cok sacma ya 34 yasında bır adam ansıl kımseyle beraber olmaz buda ayrı bır konu kendı snele evlendıgınde bakıreydı yanı o zaman bastan sneı kabul etmeseydı ansıl boyle bır hatay dustun anlamadımkı guvenmıycen bu erkeklere

yani eşinize dürüst olmuşsunuz istemese evlenmezdi hem evlenip hem size nedne eziyet ediyorki dinimizin gerektirdiği vs.vs. bunlara girmiyorum bile bu sizin kişisel tercihiniz hesabını sevabını günahını siz veereceksinbiz sizi yargılamak bize düşmez yanlız anlamadığım nokta 3 yıldır evlisiniz bu zaman zarfı içindemi dank etmiş kafasına bu olumsuzluklar lütfen siz dürüstlüğünüzün bedelini bu şekilde ödememeliydiniz ozaman yalan söyleseydim kandırsaydım herşey yolundamı olacaktı sorusunu ben bile düşünüyorum şuan.sizi annelikten mahrum etmeye hakkı yok kaldıki bu gerçekten size bir eziyet istemiyorsa bırakıcak hem herkese ifşa edip küçük düşmenizi nedne istiyor insanların gözünde nedne o duruma düşesiniz tamam boşanalım ama aileme boşanma gerekçesi olarak sorunlu kişi olarak kendinizi söyleyin yapamıyorum sevgim bitti fikirlerimiz uyuşmuyor diyin hem sizi bağlıyor hem giderseniz ailenizin gözünde çevrenizin içinde mahçup duymanızı istiyor akıl alır şey değil. bence biraz psikolojik tedavi görmeli..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…