Artık saklayamam eşime söylemem lazım!

Prenses Annesii

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
24 Mart 2019
192
104
Sorun şu ki eşim bana hiç danışmadan ailesine birşeyler alıyor inek aldılar mesela üstelik kayınvalideme parası varsa bana versin dememe rağmen alıp bana sonradan söyledi eşim neyse yatırım amaçlı diye bişey demedim sustum dün elinde ağaç motoru almış gelmiş 8500₺ para vermiş ve asla razı değilim senin paran çok heralde banada vereceksin aynı miktarda dedim ben çalışıyorum dedi sorun şurda birde kayınpederim kayınvalidemi aldatıyor adam balıkçı geçen yıl Gürcistan'a gitti orada bi kadınla beraber bunu bana 16 yaşındaki kaynım söyledi mesajlarını okumuş hattâ fotoğraflarıda var benim zoruma giden eşim altınlarını kendi yaptı eşyanın borcunu kendi ödedi bu adam parayı orda burda yiyor benim saf kocamda onlara acıyıp bişeyler alıyor artık söylicem gidip keyif yapana kadar kendi ihtiyaçlarını görsünler eşim kendi arabasını yaptıracak halâ yaptırmadı gecenin bi yarılarına kadar çalışıyor hiç razı değilim haram olsun yaramasın inşallah ben söylicem eşime artık yutamam daha fazla ha ayrıca köyde küçük bi oda daha yapmaya kalktı parası olmayan kayınpederim nasıl olsa saf kocam durmicak yardım edecek ona kalktı ayağa evin kalebodurunu kumunu çimentosunu eşim aldı kafayı yicem artık

Onaylamıyorum yanlış anlaşılmasın ama şöyle bir gerçek var ki parayı veren düdüğü çalar. Eşiniz böyle düşünüyor ki ben çalışıyorum diyor. Evlendiğini idrak edememiş hala. Eşinizin çalışıp kazandığı parayı siz nasıl haram edebiliyorsunuz ona da ayrıca takıldım.

Söylemekle bazı şeylerin düzeleceğini sanmıyorum, bir anlık sinirle yanlış kararlar vermeyin. Daha önce de kayınpederinizin kayınvalidenizi aldatmasıyla ilgili konu açmıştınız. Sırf bu yüzden bu olayı açığa çıkartırsanız siz zararlı çıkarsınız.

Eşiniz sizden para esirgiyor mu, istediğiniz vermiyor kirayı faturaları aksatıyor mu?

Onaylamıyorum yanlış anlaşılmasın ama şöyle bir gerçek var ki parayı veren düdüğü çalar. Eşiniz böyle düşünüyor ki ben çalışıyorum diyor. Evlendiğini idrak edememiş hala. Eşinizin çalışıp kazandığı parayı siz nasıl haram edebiliyorsunuz ona da ayrıca takıldım.

Söylemekle bazı şeylerin düzeleceğini sanmıyorum, bir anlık sinirle yanlış kararlar vermeyin. Daha önce de kayınpederinizin kayınvalidenizi aldatmasıyla ilgili konu açmıştınız. Sırf bu yüzden bu olayı açığa çıkartırsanız siz zararlı çıkarsınız.

Eşiniz sizden para esirgiyor mu, istediğiniz vermiyor kirayı faturaları aksatıyor mu?
Hayır ama kendi ihtiyaçlarımuz varken bunları yapması zoruma gidiyor kendi arabasını yaptırabilir mesela satıp daha iyi bi araba alınabilir ev istiyodum ama asla yaklaşmıyor ödeyemeyiz evler pahalı diyor ama ailesine canını verecek

Esiniz durumu bilse "hee babam aldatiyorsa bundan sonra 5 kurus harcamam kendi yapsin" demeyecek
Aksine anam anam garip anam diyip daha cok seyler almaya devam edecek
Sonuc olarak is esinde bitiyor
Ben calisiyorum ben harciyorum demis sana
Sana onerim kendin de ise gir
Belli ki esin senin kizmani onemsemiyor
Evet öyle deyince diyorum zaten kızım büyüsün çalışcam aynı şeyleri yapıp aynı cümleleri kuracam ancak o zaman anlar

Ne olacak söyleyince? Babası anasını aldatıyor diye eşiniz para vermeyi mi kesecek? Tam tersi olur,belki bu sefer anasına destek amaçlı daha çok para verir anasına,üstüne çıkan tonla olay da cabası olur.

Ayrıca sizi hatalı buldum. Ahlaka aykırı diye söyleseniz hak veririm ama sırf eşiniz ailesine para veriyor diye kavga çıkarmak dünyadaki en büyük saçmalık olur. Buyrun deneyim görün.

Hayır ama kendi ihtiyaçlarımuz varken bunları yapması zoruma gidiyor kendi arabasını yaptırabilir mesela satıp daha iyi bi araba alınabilir ev istiyodum ama asla yaklaşmıyor ödeyemeyiz evler pahalı diyor ama ailesine canını verecek

Siz araba sürüyor musunuz yoksa sadece eşiniz mi kullanıyor? Eğer öyleyse ister daha iyisini alır ister almaz. Karışmanız doğru değil. Ev gerçekten ödenecek durumda değil artık. Ev parasıyla aileye alınan yazdığınız şeyler kıyaslanamaz. Siz çalışmıyorsunuz adam tek maaş nasıl ev alsın? Oturduğunuz yerden ev istiyorsunuz ama ekonomiden haberiniz yok sanırım

Sorun şu ki eşim bana hiç danışmadan ailesine birşeyler alıyor inek aldılar mesela üstelik kayınvalideme parası varsa bana versin dememe rağmen alıp bana sonradan söyledi eşim neyse yatırım amaçlı diye bişey demedim sustum dün elinde ağaç motoru almış gelmiş 8500₺ para vermiş ve asla razı değilim senin paran çok heralde banada vereceksin aynı miktarda dedim ben çalışıyorum dedi sorun şurda birde kayınpederim kayınvalidemi aldatıyor adam balıkçı geçen yıl Gürcistan'a gitti orada bi kadınla beraber bunu bana 16 yaşındaki kaynım söyledi mesajlarını okumuş hattâ fotoğraflarıda var benim zoruma giden eşim altınlarını kendi yaptı eşyanın borcunu kendi ödedi bu adam parayı orda burda yiyor benim saf kocamda onlara acıyıp bişeyler alıyor artık söylicem gidip keyif yapana kadar kendi ihtiyaçlarını görsünler eşim kendi arabasını yaptıracak halâ yaptırmadı gecenin bi yarılarına kadar çalışıyor hiç razı değilim haram olsun yaramasın inşallah ben söylicem eşime artık yutamam daha fazla ha ayrıca köyde küçük bi oda daha yapmaya kalktı parası olmayan kayınpederim nasıl olsa saf kocam durmicak yardım edecek ona kalktı ayağa evin kalebodurunu kumunu çimentosunu eşim aldı kafayı yicem artık
Kaynınız sizi abla olarak görmüş size sır vermiş siz onu söylemekten bahsediyorsunuz. Üstelik siz karısmayın kötü olursunuz çıkamzsınız işin içinden.

Esinin akli yok mu arabasını yaptıracak ama param nereye gidiyor diyecek hic mi düşüncesi yok
Sen söylersen hatalı sen olur ortada kalırsın ama esine diyebilirsin böyle yapma diye

Kendi evi eşi yuvası olduğu idrak edemeyenler evlenmeseler kadinlara da yazık olmasa

Önceki konunuzda da denmiş. Size düşmez kaynınız söylemek isterse söyler siz karışmayın. Eşiniz ailesine büyük harcamalar yapıyor diye ortalığı karıştırmak istiyorsunuz ama hakliyken haksız duruma düşersin.

Anlamıyorum böyle noktasız virgülsüz yazıları, nefessiz kalıyorum ya.

Eşinizi değiştiremezsiniz ancak kendi hayatınızı değiştirebilirsiniz. 24 yaşındasınız, çocuğunuz yok. Bu hayata tamam mı, devam mı rahatlıkla karar verebilecek durumdasınız.

yani para muhabbeti olmasa susacakmıydın?
Burnunu başkalarının evliliğine sokma bence.
Senin kocanın pısırıklığı.

X