Artık kafayı yemek üzereyim

Butterfly9

Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2022
170
58
26
İyi geceler kızlar, abartı gibi gelmiş olabilir başlık ama gerçekten şu an bu durumdayım. Tam olarak ne isim verilir bilmiyorum ama ben anlatacağım, belki siz bilirsiniz.. ben gerçek anlamda anlayamıyorum bazı konuşmalar olsun , ders videoları olsun. Örneğin şu an ders çalışıyorum 5 defa videoyu başa sardım anlamadığımdan değil odaklanamadigim icin anlayamıyorum. Ne kadar kafamı verirsem vereyim biri biraz hızlı konuşunca anlayamıyorum. Birçok filmi bu yüzden tekrar tekrar başa sarıyorum sorun nerede bilmiyorum ama sosyal hayatımı da etkilediğini fark ettim. Birde dışarıda iken mesela insanlar dikkatlidir birşeyleri fark ederler ben etmiyorum örneğin bu akşam arkadaşımla çıktık arkadaşımın oğlu ve benim oğlum bağırarak şarkı söylemeye başlamışlar baktım arkadaşım gülüyor o şekilde fark ettim, veya biri karşımızda olur vs bazen fark edemiyorum arkadaşım vs veya eşim söyleyince fark ediyorum o farklı şeyi. Bundan dolayıydi belkide bilmiyorum dil sınıfında iken ben öğretmenim bana: " butterfly senin ayakların yere basmıyor sanki havada ucuyorsun" demişti, buna benzer birşeyi eşim de geçen söyledi tabi ben dışarıda nasıl olduğumu sorunca dediki : " sanki kafan dolu böyle hep birşeyler düşünüyor gibisin". O da böyle söyleyince iyice fark etmeye başladım bir anormallik olduğunu ama ne olduğunu bilmiyorum.. son zamanlar çok fazla unutkan olmaya da başladım, örneğin gorumcemin kızı yani ismini kendi ismim gibi bilirim neredeyse bir dakikaya yakın hatırlamaya çalıştım. Telefonumu gün içinde nereye koyduğumu defalarca unuturum, ve buna benzer birçok şeyi. Çok çocuklu da değilim hani belki ondandır vs diyebileyim..

Son düzenleme:
Konsantrasyon eksikliğiniz mi var? Başka şeyler mi düşünüyorsunuz o arada?
Bazı insanlar tek bir şeye odaklanabilirler bazıları bir çok şeyi aynı anda yapabilir gibi. Siz şimdiye kadar böyle miydiniz yeni olan bişey mi? Önce bunları bir masaya yatırmanız lazım .

Konsantrasyon eksikliğiniz mi var? Başka şeyler mi düşünüyorsunuz o arada?
Bazı insanlar tek bir şeye odaklanabilirler bazıları bir çok şeyi aynı anda yapabilir gibi. Siz şimdiye kadar böyle miydiniz yeni olan bişey mi? Önce bunları bir masaya yatırmanız lazım .
Yeni fark etmeye başladım, fakat yeni olduğunu düşünmüyorum, sadece arttığını düşünüyorum. Başka şeyler bazen düşünüyorum bazen düşünmüyorum ama istemsizce aklıma geliyor çoğu zaman

İyi geceler kızlar, abartı gibi gelmiş olabilir başlık ama gerçekten şu an bu durumdayım. Tam olarak ne isim verilir bilmiyorum ama ben anlatacağım, belki siz bilirsiniz.. ben gerçek anlamda anlayamıyorum bazı konuşmalar olsun , ders videoları olsun. Örneğin şu an ders çalışıyorum 5 defa videoyu başa sardım anlamadığımdan değil odaklanamadigim icin anlayamıyorum. Ne kadar kafamı verirsem vereyim biri biraz hızlı konuşunca anlayamıyorum. Birçok filmi bu yüzden tekrar tekrar başa sarıyorum sorun nerede bilmiyorum ama sosyal hayatımı da etkilediğini fark ettim. Birde dışarıda iken mesela insanlar dikkatlidir birşeyleri fark ederler ben etmiyorum örneğin bu akşam arkadaşımla çıktık arkadaşımın oğlu ve benim oğlum bağırarak şarkı söylemeye başlamışlar baktım arkadaşım gülüyor o sekikde fark ettim, veya biri karşımızda olur vs bazen fark edemiyorum arkadaşım vs veya eşim söyleyince fark ediyorum o farklı şeyi. Mesela bundan dolayıydi belkide bilmiyorum dil sınıfında iken ben öğretmenim bana: " butterfly senin ayakların yere basmıyor sanki havada ucuyorsun" demişti, buna benzer birşeyi eşim de geçen söyledi tabi ben dışarıda nasıl olduğumu sorunca dediki : " sanki kafan dolu böyle hep birşeyler düşünüyor gibisin". O da böyle söyleyince iyice fark etmeye başladım bir anormallik olduğunu ama ne olduğunu bilmiyorum.. son zamanlar çok fazla unutkan olmaya da başladım, örneğin gorumcemin kızı yani ismini kendi ismim gibi bilirim neredeyse bir dakikaya yakın hatırlamaya çalıştım. Telefonumu gün içinde nereye koyduğumu defalarca unuturum, ve buna benzer birçok şeyi. Çok çocuklu da değilim hani belki ondandır vs diyebileyim..
Dehb de olabilir ya da kafan doludur. Bir psikologla görüşme imkanın var mı ?

İyi geceler kızlar, abartı gibi gelmiş olabilir başlık ama gerçekten şu an bu durumdayım. Tam olarak ne isim verilir bilmiyorum ama ben anlatacağım, belki siz bilirsiniz.. ben gerçek anlamda anlayamıyorum bazı konuşmalar olsun , ders videoları olsun. Örneğin şu an ders çalışıyorum 5 defa videoyu başa sardım anlamadığımdan değil odaklanamadigim icin anlayamıyorum. Ne kadar kafamı verirsem vereyim biri biraz hızlı konuşunca anlayamıyorum. Birçok filmi bu yüzden tekrar tekrar başa sarıyorum sorun nerede bilmiyorum ama sosyal hayatımı da etkilediğini fark ettim. Birde dışarıda iken mesela insanlar dikkatlidir birşeyleri fark ederler ben etmiyorum örneğin bu akşam arkadaşımla çıktık arkadaşımın oğlu ve benim oğlum bağırarak şarkı söylemeye başlamışlar baktım arkadaşım gülüyor o sekikde fark ettim, veya biri karşımızda olur vs bazen fark edemiyorum arkadaşım vs veya eşim söyleyince fark ediyorum o farklı şeyi. Mesela bundan dolayıydi belkide bilmiyorum dil sınıfında iken ben öğretmenim bana: " butterfly senin ayakların yere basmıyor sanki havada ucuyorsun" demişti, buna benzer birşeyi eşim de geçen söyledi tabi ben dışarıda nasıl olduğumu sorunca dediki : " sanki kafan dolu böyle hep birşeyler düşünüyor gibisin". O da böyle söyleyince iyice fark etmeye başladım bir anormallik olduğunu ama ne olduğunu bilmiyorum.. son zamanlar çok fazla unutkan olmaya da başladım, örneğin gorumcemin kızı yani ismini kendi ismim gibi bilirim neredeyse bir dakikaya yakın hatırlamaya çalıştım. Telefonumu gün içinde nereye koyduğumu defalarca unuturum, ve buna benzer birçok şeyi. Çok çocuklu da değilim hani belki ondandır vs diyebileyim..
Kuzenimde de dikkat eksikliği var ders çalışıyor sınavlara ama odaklanamıyormuş doktora gitmiş odaklanma için ilaç kullanmaya başlamış bence bi danışın sizde

Dikkat eksikliği şüpheniz varsa psikiyatriste gitmelisiniz, psikologla işiniz yok.

Ama yeni başladı, böyle değildim diyorsanız sadece zihninizi boşaltmaya ihtiyacınız vardır belki.

Dikkat eksikliği şüpheniz varsa psikiyatriste gitmelisiniz, psikologla işiniz yok.

Ama yeni başladı, böyle değildim diyorsanız sadece zihninizi boşaltmaya ihtiyacınız vardır belki.
Psikologa bir dönem gittim pek bir etkisi olmadı, o dönem bu problemin farkında degildim ama. Psikiyatriste gideceğim en yakın zamanda

Bende sizin gibiyim ama dikkat eksikliği mi bu bilmiyorum üniversite sınavında derece yaptım oyuzden zannetmiyorum ama başka bir şey var . Yani tek bir şeye odaklanayim onu çok güzel yaparım ama aynı anda birçok işi yapamam asla bitmez o işler . Yada aynı anda birçok şey dusunemem. Bir yerde birilerini yada olayları fark etmem mümkün olmaz biri uyarır. İşimi çok iyi yaptığımı düşünürüm çünkü orda başka birşey düşünmem yada mutfakta yemek yaparken kızım gelip birşey söylese mutlaka birşeyleri koymayı unuturum yemeğe yada koyduğumu unutup tekrar koyarım. Evet ilaçlar etki ediyor bir dönem ben de kullandım ama neticede dışarıdan aldığımız şeyler yararı kadar zararı da vardır.benzer şeyler yaşayıp çözüm bulan var mı acaba merak ediyorum

Bende sizin gibiyim ama dikkat eksikliği mi bu bilmiyorum üniversite sınavında derece yaptım oyuzden zannetmiyorum ama başka bir şey var . Yani tek bir şeye odaklanayim onu çok güzel yaparım ama aynı anda birçok işi yapamam asla bitmez o işler . Yada aynı anda birçok şey dusunemem. Bir yerde birilerini yada olayları fark etmem mümkün olmaz biri uyarır. İşimi çok iyi yaptığımı düşünürüm çünkü orda başka birşey düşünmem yada mutfakta yemek yaparken kızım gelip birşey söylese mutlaka birşeyleri koymayı unuturum yemeğe yada koyduğumu unutup tekrar koyarım. Evet ilaçlar etki ediyor bir dönem ben de kullandım ama neticede dışarıdan aldığımız şeyler yararı kadar zararı da vardır.benzer şeyler yaşayıp çözüm bulan var mı acaba merak ediyorum
Ayni durumdayız sanırım, örneğin ben telefonla konuşurken o konuşmaya odanlandigim için defalarca kaç şeyi yanlış yaptım hatırlamıyorum bile.. fakat siz birşeye çok güzel odaklanabiliyorsunuz sanırım, işte bende o var mı emin değilim çünkü hızlı konuşmalarda , filmlerde ve ders çalışırken sorun yaşadığıma eminim

Ayni durumdayız sanırım, örneğin ben telefonla konuşurken o konuşmaya odanlandigim için defalarca kaç şeyi yanlış yaptım hatırlamıyorum bile.. fakat siz birşeye çok güzel odaklanabiliyorsunuz sanırım, işte bende o var mı emin değilim çünkü hızlı konuşmalarda , filmlerde ve ders çalışırken sorun yaşadığıma eminim
Aynı şekilde benimde ama birebir de olmuyor yani video film vs hızlandırılmış izlerim hatta çok yavaş gelir normalde. Sınava hazırlandığım dönemde c seng kullanmıştım doğru mu yazdım bilmiyorum Dr önermişti çok faydasını görmüştüm Dr a sorarak kullanabilirsiniz belki anladığım kadarıyla kpss ye hazirlaniyorsunuz

Yeni fark etmeye başladım, fakat yeni olduğunu düşünmüyorum, sadece arttığını düşünüyorum. Başka şeyler bazen düşünüyorum bazen düşünmüyorum ama istemsizce aklıma geliyor çoğu zaman
bu daha öncede var olup son zamanlarda artan bir şeyse bir değerlerinize baktırmalısınız bence çünkü bende bir dönem böyleydim kitap okuduğumda diğer sayfaya geçmeden bir de tekrar özet geçerdim o sayfayı ya da arkadaşım bir şey anlatırdı kimseye söyleme derdi ama o konunun sonunu getirene kadar ben başını çoktan unutmuş olurdum😂doktor b12min yerlerde süründüğünü söylemişti bir kaç iğne yedim ve bana gerçekten iyi gelmişti sürekli tetikte olmak gerek ama bir anda düşebiliyor çünkü

Bence önce kan değerlerinize baktırın, b12 gibi. Belki onların etkisi olabilir. Odaklanma ve dikkat dağınıklığı gibi geldi. Çok fazla ekrana maruz kaldığımız için günümüzde herkes aslında bu sorunları yaşıyor. Sizinki hayatınızı etkileyecek boyuta gelmiş anladığım kadarıyla. Çocukluğunuzdan beri olan şikayetler değilse yakın zamanda başladıysa hayat düzeninizin değişmesi nedeniyle de olabilir. Uyku düzeni, beslenme böyle şeyleri etkiler. Önce kan değerlerinize baktırın isterseniz, değerlerinize göre ilerlemek sağlıklı olur.

X