Artık bu son olacak...

ohbb

her şey Allah'ın adıyla başlar...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2020
995
1.948
Evet yine geldim buradayım ama son kez...
Defalarca kilo verip almalarla geçen bir döngü bu. Ama artık değişen bir şeyler var ve ben ilerleyen yıllarla iradeye hakim olamayan istikrar sağlayamayan ve her geçen gün aslında fiziğinden dolayı mutsuz bir insan oldum. Buna bugün son diyorum. Tatilden döndüm ve tam motiveyim başlamaya, son kez başlamaya... Bugün attığım bu adımın bu yolda son kez attığım adım olacağına niyet ediyorum ve buna inanıyorum. Yapacağım beslenme kontrolünü şu veya bu diyeti diye adlandırmak ve bir kalıba sokmak istemiyorum. Biraz da kendimden bahsedeyim.
38 yaşında 2 çocuk annesiyim. 74.6 kg, 159 boyundayım. Basen ve kalçalarım üst bedenime göre baya bir geniş durumda maalesef. Evlenmeden öncede armut tipdeydim ama evlilik hamilelik derken daha da arttı. Daha önce özellikle ilk hamileliğimden sonra 90 lı kiloları gördüm 64 kiloya kadar da düştüğüm zamanlar oldu. Uzunca bir süre de 66 kilo bandında kaldım. Ama son 2 yıldır gerek daha hareketsiz bir yaşam gerekse hamur işi ve abur cubur tüketimim ve de canım sıkkınken olan yeme ataklarımı durduramayınca maalesef ki kilomu koruyamadım. Defalarca burada çeşitli kilo verme gruplarına girdim veya kendim açtım ama devamı gelmedi çünkü irademi koruyamadım. Sonuç yine buradayım ama son kez buradayım inşallah. Bu kez yapacağım kararlıyım ve kendime inanıyorum.
Evet kendimden de bahsettiğime göre artık başlamalıyım.
Benimle birlikte olmak isteyen buyursun.
Burayı dijital günlük gibi kullanacağım.

merhaba ben de diyet sürecindeyim ve sizin gibi son olsun istiyorum. benim de burada diyet günlüğüm var. her gün aldığım kaloriyi yazıyorum. tatildeyim. tatil bitince eve geçince tartılacağım için heyecanlıyım.
kendime kızdığım konu şu ki evde saçma sapan beslenmeseydim tatilde diyet yapmak zorunda kalmazdım. seneye hedef kilomun altına indikten sonra tatile gitmek ve canımın istediği her şeyi yemek istiyorum. bu da bana ders olur umarım.
size bol şans dilemeye geldim. hiç zor değil kilo vermek. önemli olan kafada bitirmek. ideal kilonuza indikten sonra da korumayı bırakmayın sakın. sevgiler.

merhaba ben de diyet sürecindeyim ve sizin gibi son olsun istiyorum. benim de burada diyet günlüğüm var. her gün aldığım kaloriyi yazıyorum. tatildeyim. tatil bitince eve geçince tartılacağım için heyecanlıyım.
kendime kızdığım konu şu ki evde saçma sapan beslenmeseydim tatilde diyet yapmak zorunda kalmazdım. seneye hedef kilomun altına indikten sonra tatile gitmek ve canımın istediği her şeyi yemek istiyorum. bu da bana ders olur umarım.
size bol şans dilemeye geldim. hiç zor değil kilo vermek. önemli olan kafada bitirmek. ideal kilonuza indikten sonra da korumayı bırakmayın sakın. sevgiler.
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Daha önce başardım ve tekrar verebileceğimi biliyorum. Arada ayağım takılmadan düşmeden devam edeceğim inşallah. Sizin de en kısa sürede hedefinize ulaşmanız dileğiyle.

Bugün diyet günlüğümün 1. Günü.
Sabah 10.30 büyük bir bardak limonlu su
Filtre kahve
14.00 2 haşlanmış yumurta, domates, salatalık, biraz peynir,8 yane zetin, 1 bardak çay
İlk öğünüm bu şekildeydi
Bugün yürüyüşe başlamayı düşünüyorum. Güneş biraz etkisini azalınca saat 19 gibi yürümeyi düşünüyorum.
Pazartesi günleri de tartı günüm olacak.

Bugün diyet günlüğümün 1. Günü.
Sabah 10.30 büyük bir bardak limonlu su
Filtre kahve
14.00 2 haşlanmış yumurta, domates, salatalık, biraz peynir,8 yane zetin, 1 bardak çay
İlk öğünüm bu şekildeydi
Bugün yürüyüşe başlamayı düşünüyorum. Güneş biraz etkisini azalınca saat 19 gibi yürümeyi düşünüyorum.
Pazartesi günleri de tartı günüm olacak.
Harikasin birlikte basaricaz. Naptin yuruyus yapabildin mi?

Hafta sonu pek giremedim maalesef. Ama bıraktığımı düşünmeyin tabiki de devam ediyorum.
Bugün tartı günümdü.
Güncel kilom: 73.15
Önceki kiloları fark: 1.45 kg
Gayet iyi ama bu giden muhtemelen ödem çünkü tatilden de geçen hafta dönmüştük zaten. Olsun tartıda bu rakamı görünce çok mutlu oldum.

Bugün biraz geç uyandım
Uyanınca büyük bardak limonlu su+ fitre kahve
14.30 gibi ilk öğünüm: tavada yumurta, domates, salatalık, biraz peynir, 5 tane zeytin, az patates kızartması ve 2 dilim kadar ekmek, 1 bardak çay
İlk öğünümü geç yediğim için akşam yemeyebilirim ya da yoğurt yerim diye düşünüyorum.

Dün kahvaltıyı geç yapınca akşam yemeği yemedim ama sonrasında çok acıktım ve kan şekerim düştü biraz yediklerimde saçmaladım o yüzden bugün telafi zamanı
Sabah büyük bardak su ve filtre kahve
Yumurta salatası, domates salatalık, zeytin, biraz ekmek, azıcık pankek,

X