Art Niyet aramak istemiyorum, bana hatamı söyleyin Lütfen?

Selam arkadaşlar
Size birşey danışmak istiyorum. Eşim ile birbirimizi severek evlendik. O zamanlar benden önce hala kızı ile yakıştırmış ve evlenmeleri konusunda öneride bulunmuş aileleri. İkiside kabul etmiş. Eşim askerde iken olmuş bu olay. Eşimin anne tarafı güya kızı istememiş laflar etmişler kızda ben yapamıyorum deyip istememiş bu işi. Eşime kalsa evlenecekmiş yani onunla. Benim bu olandan evlendikten sonra haberim oldu. Eşimin aile bireyleri evime gelip her fırsatta o kızdan bahsettiler konusunu açtılar. Görümceler bile o kızı gözüme gözüme soktular onunla bana nispetler yaptılar. O zaman öğrendimki böyle bir geçmişleri olmuş Meğer. (Nişanlı iken bilseydim kesinlikle ayrılırdım çünkü bu kız yüzünden çok göz yaşı döktüm evliliğim boyunca) kız bizim düğüne bile gelmedi eşimden hep kaçardı biz onlara gidince (bekardı)kapıları eşimin ve ailesinin suratına kapatırdı (nişanlı iken biz) niye böyle bu kız? Deyincede eşim ve ailesi bana "o hasta,rahatsız,kafada var" derlerdi. Resmen sakladılar benden.

Evli olarak onların yanında kısa süre kaldık sonra gurbete geldik. Bize video çekip yollamışlardı görümceler çocuğunun sünnetini; hep bu kızı çekmişlerdi, gözümüze sokar gibi. hatta görümcem "ay anne masa örtüm çok güzel dimi? Bunu hala kızım aldı( o kızın ismini özellikle vurgu yaparak) dedi. Art niyet olduğu çok belliydi. Eşim bile kızdı izlerken! Sırf o kızı çekip yollamışlardı. Neye uğradığımı şaşırmıştım ama asla arayıpda yüzlerine vurmadım hep sabır ettim sustum. Bundan çok önce bir zaman hatta burda konuda açmıştım eşimle çok kötü kavga ettiğimiz bir anda ben evden çıkıp gittim gidişimi fırsat bilen kocam o görümcemi arıyor ve dertleşiyor bende eve geri geliyorum cam açık şansına kocamın neler dediğini Allah tarafından duyuyorum. Kocam ablasına "o hala kızı bana evet demedi ah ah o bana evet deseydi benim ne işim olurdu bu gurbette" diyordu. Elimdeki poşetler düştü kalakaldım. Dondum resmen. Oysaki eşim beni severek evlenmişti. Bu laf neyin nesiydi? Camın önünde beni görünce hemen teli kapadı yüzü bembeyaz olmuştu çok utanmıştı. Ama benim kalbim Tuzla buz oldu o anda. sonra evi terk ettim çocuklarımı alıp. Asla gelmeyecektim eve. Duyduklarım beni yıkmıştı. Benim arkamdan çok korktuğu için hemen annemi aramış yakamoz gitti anne çocuklarla ne olur ara onu sen ikna edersin. Demiş. Annem şeker tansiyon hastası kadın fenalaşmış beni aradı ki hastanede. "Kızım bak ne hale düştüm çok üzüldüm lütfen evine dön Allah aşkına bak tansiyonum çok yüksek" hatırını koydu hakkını koydu. Gitmezsen ben mahvolurum yapma kızım dedi. Geri tekrar eve geldim. Sonra özürler açıklamalar geldi eşimden ama benim kalbim inanmadı ona. Halada inanmıyorum çünkü çok etkilendim. Onun gözümde hiçbir değerimin olmadığını hissetmiştim hemde ablasına söylemesi beni daha çok yaraladı .. Ablasına o günden sonra ne "ben hata yaptım diye açıklama yapıp benim kırılan gururumu tamir etti "nede başka birşey. Ablam bilmiyor mu sanki ben o kızı hiç sevmemiş istememiştim. Ablam bilmiyor mu sanki ben seni çok sevdim evlendim.. Dedi hep. Sinirden konuştum kavga etmiştik seninle dedi. "Sevdiğim kadınla bu kadar kavga ediyoruz zoruma gidiyor bari çok sevmediğim görücü usulü evlenme ihtimalimiz olacak olan hala kızı ile evlenmiş olsaydım kavga etsek bile zoruma gitmezdi" diyecektim ben ablama .. Dedi bana. Ama kalbim ikna olmuyor benim. Dil yarası kötü..

Bu olay hep aramızda oldu yıllarca unutamadım. O evet deseydi gurbete gelmezdi demek. Bu cümle beynimi kemirdi durdu. gurbete kaçtı onun yüzünden, benide kullandı dedim hep. çok kırıldım çok gücendim..Ablasına ailesine dahi bu hatayı bu gafı açıklamadı. Onlarda sanki bundan faydalanır gibi, çok düşünceli görümcem o kızın çocuğunun resmini paylaşıp altınada sevgi dolu cümleler yazmış bugün facebook da. (kızın resminide paylaşırlar hep) facebook ana sayfaya düşüyor ya ben ordan gördüm haliyle yoksa sayfasına bakmadım...Birgün daha benim çocuklarımın resmini paylaşıp da yeğenlerim demedi. Bana karşı görümceler ilk başından beri hep soğuk ve mesafeliler onca iyi niyetime rağmen.. İnadına mı yapıyor niyeti nedir? Bilemiyorum.. Ama biz o kız yüzünden geçmişte böyle bir olay yaşamışken bunu unutup o kıza ait şeyler paylaşması beni üzdü bugün yine... Kızın başka kardeşleri de var onlarında çocukları var neden onları asla paylaşmayıp inadına bu kızı ve ona ait şeyleri gözüme sokuyor diye düşündüm bugün hep. Çünkü Türkiye'ye gittiğimizde bu kız hep kaçıyordu bizden evli olduğu halde. Görümceme gelmişler biz gelmeden az evvel gitmişler; eşimin annesi ve görümceler bize söylemiyor sizden az dakika önce onlar gelmişti gittiler diye. İster istemez kızıyorum. Neden saklanıyor? Eşimin yanında o kızdan ve kocasından bahsetmiyorlar nedir bu saklılık? Geçen sene oldu bunlar.. Yeri geldi kayınvalidem telde konuşurken bana " o kızın ismi ile hitap etti" neden diğer kuzenleri değilde hadi dili sürçtü diyeyim neden o kızın ismi?? Patavatsız biridir kaynanam bir kere bu konu hakkında yine kavga ettiğimiz birgün eşim annesini aradı bir hışımla "ben böyle bir gaf ettim hatalı konuştum zamanında ama inandıramıyorum konuşun bununla" deyince anneside "oğlum biz ne yapalım senin hatan senin ağzından çıkmış" dedi. daha sonra kaynanam ile başbaşa telde konuşuncada "kızım valla oğlum hata etmiş sen takma doğru biz istemiştik evlensinler diye ama benim aile tarafım istemedi ayol ne vardı yani bırakmadılar laf dedikodu soktular ne gerek vardı öyle değil mi Allah aşkına yakamozcum??" deyince ANNE SEN NE DEDİĞİNİN FARKINDA MISIN KOCAMDAN BAHSEDİYORSUN?? "vahh vahh tüh he valla ya niye bırakmamışlar evlenirlerdi mi!!! mi diyeyim sana ? sen kiminle konuştuğunun farkında mısın dedim? kadın neye uğradığını şaşırmıştı bide bana kusura bakma kızım dedi kapatırken teli... Sinirden ağladım o zaman.... Art niyet aramak istemiyorum ama yaşadığım gördüğüm olaylar beni düşündürüyor düşündürdü ne yapabilirim ?

Eşimede dedim onlarda suç yok. Suç sende. Sen zamanında eşini onlara karşı çok küçük duruma düşürdün hata ettin ve bu hatanı da açıklayıp "karıma yanlış yaptım, öyle yanlış bir cümle kurdum hala kızıyla ilgili o da duydu gururu kırıldı kendini önemsiz hissetti ama o benim kıymetlimdir " demediğin için suçlusun dedim. Senden konuşmandan güç almış gibi bu ve bunun gibi çok hareketler yaptılar bak hala yapıyorlar dedim. Zamanında konuşmuş olsaydın böyle gözüme sokar gibi şeyler olmazdı dedim. Ne alakası var! Deyip durdu.. Ablam art niyetiyle yapmamıştır zannetmiyorum!! Sen yanlış düşünüyorsun dedi ..

Küçük çaplı tartışma yaşadık az önce. dil yarası geçmiyor unutulmuyorda. Eşimde bana kızıyor nasıl unutamıyorsun uzattın diye. Ben gerçekten haksız mıyım?

Haksız isem söyleyin bana arkadaşlar sahiden çok ihtiyacım var. Her türlü eleştiriyi yapın bana hatam nerde ise söyleyin. Söyleyin ki bende hatamı görüp kendimi bu konuda rahatlatayım Allah rızası için..

Uzun oldu hepinizden özür dilerim..

Canım sen eşinden tavır koymasını beklemek yerine onlara tavrını sert bi şekilde belli etmezsen daha çok kırılırsın eşinde o cesaret olsaydı sen bu kadar üzülüp eşine dert yandığında bi dk ya benim eşimi kimin üzmeye hakkı var der canına tak edip annesini ablasını karşısına alır konuşurdu bırak yok kıskanıyor derler ayaklarını al karşına yada uzaksan tel et konuş boşanmamızı mı istiyorsunuz isterseniz boşanayım evlendirin de yada ne bileyim bu yaptıklarınızı sıkıyorsa hala kızının eşinede yapın de bak o zaman ne oluyor bunlar ne istiyor anlamadım ki dahada olmadı inanmıyorsan eşinin sevgisine bırak gitsin tr yeye anladığım kadarıyla siz yut dışındasınız inşallah bu adam sen yurt dışındasın diye seninle evlenmemiştir sen bence bunları bi düşün ve tavrını al karşı tarafa yoksa höt demezsen her tr ytyr gidiş senin için eziyet olur annende bilmiyor sanırım sana yapılanları ki evine dön diyor karar verirsen annenede anlat ki o da doğrunu yanlışını söylesin sana ve gerektiğinde arkanda olsun

Niye herkese agzinin payini vermiyorsun.. Hepsi bir oradayken o kadini konuşurken ver cevaplarini bas bas bagir gerekirse bu ne ya ... İyiniyet falan gösterme boşversene... Lafini esirgeme pat pat soyle telde kizin ismini söyleyince yanlis aradin de pat kapa suratina. Gidip gidip esine kizacagina kendilerine konuş biriktirme içinde

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Haticeyi boşver bence neticeye bak:KK14:
eşinle ikinizde gurbettesiniz anladıgım kadarıyla... konuşsun dursunlar...
evlenip eşinizini gurbete götürmenizimi hazmedemiyolar nabıolar :KK14:

bence bir hatanız yok... hatanız böyle bir adamla evlenmek olmuş..geçmişi kapatamayan, her sıkıntıda eskiye yönelen bi adam... ailesi de ondan betermiş... başınıza gelen durum normal... bizim toplumumuzda dayı kızı,hala kızı vs. hep yakıştırılır yakın akrabaya-ki ben hiç tasvip etmiyorum- olabilir...ama bi insan evlendiyse onun geçmişi eşinin yanında ikide bir ortaya dökülmez... evlenen kişi durumdan haberdar edilir ki saf insan konumunda kalmasın,mevzuyu bilsin.. ama bir daha da sözü açılmaz...

laflarınızdan anladığım kadarıyla o kız da şuan evli.. kocası eşinizin ettiği bu laftan haberdar olsa kan çıkar herhalde.... bence ailesinin yanında bi daha bu laf açılırsa o salak görümceni falan bu şekilde uyar.... bu laflarınızı onun kocası duysa hoş olur mu sizce? onun hoşlanmayacağını düşünerek yanında kocamdan bahsetmiyorsanız benim yanımda da o kızdan bahsetmeyin... demelisin... ne terbiyesiz insanlarmış ya..

kaynanana gelince onunki fesatlık değil..sanırım biraz saf bi kadın... ama bu "saf" temiz anlamında değil..zeka derecesi anlamında.

ne biçim insanlar var bu dünyada ya. normal bir aile çocuğunun yuvasının huzurunu düşünür. adam yeni bi yuva kurmuş çocukları olmuş ne diye dağıtmaya çalışırlar araya fitne sokarlar anlamam

iste bende bunu hic anlamam canim.. Bizimde gelinimiz var ben kardesimle arasi acilmasin hep iyi olsunlar diye elimden geleni yaparim. O kirilmasin gucenmesin diye dikkat ederim hareketlerime... Ama ben bunlari hic gormedim ne yazik ki...

haklısın ama görümcenleride bir suc göremiyorum ben
kocan hatalı

Tabiki de esim hatali.. Esimdeki hata onlara bu cesareti vermek.. Benim arkamdan boyle konusmasi..
Ekmeklerine yag surdu bir bakima...

ah canım yaa gerçekten üzüldüm okurken. ne kadar düşüncesiz bi aileye düşmüşsün. ben olsam aradaki mesafeyi artırırdım sanırım bilemiyorum. tahammül etmesi zor tavırlar sergiliyorlar neticede. arkadaş doğru demiş face den falan sil bence herkes sınırını bilsin. kızdığını, sinirlendiğini de asla belli etme iyice azarlar. allah sabır versin.

Sagol canim,hemde ne dusuncesiz ne bencil bir aile.. Bende aramdaki mesafeyi oyle bir arttirmisim ki zaten yillardir.. Tahammul derecemi cok zorlayan tavirlar yaptilar, Hani bir insana heleki bayana bu sekilde yapilmaz insan bir Allahtan korkar.. Faceden silmeme ramak kaldi zaten. Ama bu seferde bu insanlar kiskandi bak, ne bicim gelin bu sanki biz ne yaptik? kuzenimin kizi sonucta yani... deyip beni iyice delirtecekler.. Sinirlenecegimi cok iyi biliyorlar onun icin boyle yapiyorlar. amaclari beni mutsuz etmek.. Allaha havale ettim...

bırak canım yaaa takma boşver
özellikle eşinle aranı iyi tut onların istediklerini verme
güzel resimler çekil eşinle sende paylaş facede:KK34:

Esime karsi hep iyiydim, asla onlarin yaninda esimi kucuk dusurmedim bu zamana kadar..Hep sabirli ve olgun durdum..
Guzel resimler cekilip onlara inat gibi yapamam ki, ben kendimi kandirmis olurum.. Bir baskalarina nispet yapmayi sevmiyorum sevsem onlarin bu yaptiklarina kizmazdim bu kadar.. inan sekilciligi sevmiyorum. Oysaki neler neler yapabilirim dimi ama yapamiyorum canimsin iste.. :KK43:

Hatalı değilsin, normalde umursamayacağı şeyleri bile inada binince dert ediyor
Bu kadar üstüne sürtmeseler belki gerçekten unutacaksın
Ama hatalı olan eşin
Sende tavrını koy, mesafeni arttır, bir şey diyen olursa da x hanım size yeter bana hacet yok deyip giydir lafını
Eşine de ders olur, bundan sonra herkese gerekli ayarı verir, biraz canı sıkılsın kafi
O bildiremiyorsa sen bildir hadlerini, evlenmişsiniz, çoluk sahibi olmuşsunuz, bunca yıl sonra sevmeseler de saymak zorundalar ya da uzak olsunlar

Tabiki arkadasim belkide unutacagim, bu konuda cok yaralandim.
Ama o kizi benim evime sokmak isteyenler utansin ne diyeyim.. Ta en basindan ablasini arayip da arkamdan bu sekilde konusan kocam utansin..!
siz konusun yapacaginizi yapin, sonra ben kizinca da "Aaaa ne var bunda canim, ne kadar alingan! kiskanc" bile demislerdir belkide..
Ben tavrimi koyali yilllar oluyor canim inanki.. Asla ne arar ne sorarim o tarafi.. Hepsi ic ice yasiyorlar zaten Turkiyede.. Bir tek bu ogullari yurt disinda..
Gurbetteyiz diye islerine geldi onlarinda, asla ilgi alaka gostermediler bize.. Hemde hic.. Ben oysaki cok candan, cok iyi niyetlice herzaman onlari aradim, sordum, yegenlerinizi gostereyim ne zaman isterseniz soyleyin dedim.. Baktim ben adim atiyorum onlarda tik yok.. Bende kestim adimlarimi..
deger vermeyene deger vermedim..
Ben kaynanama haddini bildirdim zaten canim ...
Oglum hatali diye konustugumuz gun.. O kiza soyleyin adam olsun! Bizi gordugu zaman kacmasin, kocasi ile gelsin meraba meraba desin bir akraba gibi konusup gitsin, bu sekilde kacarak dikkatimi cekiyor.. Ve ben suphelere dusuyorum. Bir daha benim asabami bozarsa yada sizler bozarsaniz o kizini yuzune tokati indiririm! dedim..
Herkez haddini bilsin. Akraba ise akrabaligini bilecek dedim..

Beni zaten sevmiyorlar.. Ama saygi duymak zorundalar..
Benim istedigim bu SAYGI....

Esinde, aileside cok saygisizlar. Esininde ah ah diye konusmalari, icinde
Biseyler kalmis gibi geldi.
Hadlerini bildir canim, gerekirse görüsme, ama lütfen bunlara izin verme.

Hadlerini cok kez bildirdim ama inatla hala devam ediyorlar..Beni uzmek,mutsuz etmek icin zaman zamanda olsa o kafalarini sakladiklari kumdan cikariyorlar.. Ama ben Yuce Yaradana siginiyorum. Ve onlari Allaha sikayet ediyorum.. Esimin ahh ahh diye konusmasi zaten hic aklimdan cikmiyor. sinirle bile soylemis olsa zoruma gitti.. Birseyler icinde kalmis tabiki, ben buna eminim.. Ne olursa olsun aksini bana inandiramaz.. cunku kendisini birakan o kiz olmus neticede..

Son düzenleme:
Allah başka dert vermesin de yıllar önce olan şeyi neden kendine dert ediyorsun ki?

Amin tabiki ama ben dert etmiyorum.
Onlar inatla gozume sokuyorlar birseyleri, kabul edemedikleri durumlar var ki boyle ucuzluk yapiyorlar.
Bende gayri ihtiyari insan olarak kiriliyorum.. Yoksa tabiki Allah baska dert keder vermesin canim..

Canım sen eşinden tavır koymasını beklemek yerine onlara tavrını sert bi şekilde belli etmezsen daha çok kırılırsın eşinde o cesaret olsaydı sen bu kadar üzülüp eşine dert yandığında bi dk ya benim eşimi kimin üzmeye hakkı var der canına tak edip annesini ablasını karşısına alır konuşurdu bırak yok kıskanıyor derler ayaklarını al karşına yada uzaksan tel et konuş boşanmamızı mı istiyorsunuz isterseniz boşanayım evlendirin de yada ne bileyim bu yaptıklarınızı sıkıyorsa hala kızının eşinede yapın de bak o zaman ne oluyor bunlar ne istiyor anlamadım ki dahada olmadı inanmıyorsan eşinin sevgisine bırak gitsin tr yeye anladığım kadarıyla siz yut dışındasınız inşallah bu adam sen yurt dışındasın diye seninle evlenmemiştir sen bence bunları bi düşün ve tavrını al karşı tarafa yoksa höt demezsen her tr ytyr gidiş senin için eziyet olur annende bilmiyor sanırım sana yapılanları ki evine dön diyor karar verirsen annenede anlat ki o da doğrunu yanlışını söylesin sana ve gerektiğinde arkanda olsun

Canim benim ben tepkimi cok gosterdim.. Gorumceler herseyin farkinda biliyorlar..
ilk evlendigimiz zamanlardan beri o kizi evimin icine soktuklari her firsatta ismini konusmalarindan ne kadar rahatsiz oldugumu bilmiyorlar mi? Gayet iyi biliyorlar ama inadina yapiyorlar bundan zevk aliyorlar.. Amaclari beni uzmek.. Esimde ne gezer cesaret o bana sorar "ariyayim istersen ablami veya annemi konusayim bu konuda" benden izin aliyor!.. Bana soruyor! Bana niye sorasin ki, izin alasin ki, isteyen adam arar sorar konusur hadlerini bildirirdi..
Ben zamaninda dedim adimi cikarttilar "bosanmak istiyor" diye.. Bogazima kadar dayanmisti kardesinizi bosayayim, kurtulursunuz benden bu nedir ? dedim..
Hala kizlarinin esi bunlar hakkinda bilmiyor tabiki bircok seyi.. O benim kadar yaralanmiyor.. Ama benim tepem atarsa o kocasina mesaj atarim bu olanlarin simdiye kadar yasadiklarimin hepsini anlatiririm...O zamanda kiyamet kopar ben kotu adi gelin olurum... Hala sabir ediyorum. cunku sabir etmezsem yapacagim sey bu olacak, hepsi rezil olur.. Yok ben yurtdisinda yasamiyordum.. ikimiz Turkiyede evlenip esimin istemesiyle buraya geldik..
Annem biliyor durumlari acikladim artik. O da kizim takma uzulme o senin esin artik, kim ne derse desin deyip duruyor.. Turkiyeye her gittigimde bu kizla ilgili bir olay olacak diye diken ustunde duruyorum, hic huzurum yok.. Bende o nedenle gitmiyorum Turkiyeye..
3 yildir gitmiyoruz.. Ne zaman evim olursa o zaman gidecegim..

Niye herkese agzinin payini vermiyorsun.. Hepsi bir oradayken o kadini konuşurken ver cevaplarini bas bas bagir gerekirse bu ne ya ... İyiniyet falan gösterme boşversene... Lafini esirgeme pat pat soyle telde kizin ismini söyleyince yanlis aradin de pat kapa suratina. Gidip gidip esine kizacagina kendilerine konuş biriktirme içinde

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bunlari onceden hic yapmazdim.. inanilmaz bir sabir vardir bende..
ARTIK oyle degilim yanlislarini gordugum an soylerim.. Ama kimseyi kirmak istemiyorum, kalp kirmayi sevmiyorum.
Kendileri empati yapip dusunsunler istiyorum ben demeden once.. Ama ne yazik ki orali olmadilar hic.. Akillanmadilar..
Kaynanam bana o kizin ismi ile seslenince cok sinirlendim esime soyledim, esimde annesine demis bu yaptigin sacmalik..
Annesi de " ay ben kotu niyetle demedim ki, yakamoz yanlis dusunmus.." :))) demis..
cok yuzsuzler cok...Boyle insanlara bagirip cagirsam, kizsam ne olur..

Eşinin yaptığı çok ayıp ailesi önemsiz insanlar zaten de aynı evin içinde insanın kalbi kırık yaşaması..

Haticeyi boşver bence neticeye bak:KK14:
eşinle ikinizde gurbettesiniz anladıgım kadarıyla... konuşsun dursunlar...
evlenip eşinizini gurbete götürmenizimi hazmedemiyolar nabıolar :KK14:

Annemde sizin gibi dusunuyor..
Yok biz Turkiyede evlenip buraya geldik. Hem ben hic istemedim gurbete gelmeyi, esim istedi..
yillar sonrada ablasina benim arkamdan boyle bir laf edince yani " ah ahh o hala kizi bana evet deseydi ne isim vardi gurbette evet demedi bana" bunu nasil bir ozlemle aciyla soyledi kulaklarim unutmuyor o sesini..
Bu beni sarsti..
Kardesleri istedi buralara gelmeyi daha cok ama onlar benden bildi ve haklisiniz acisini hep benden cikardilar..oysaki benim istegim degildi buraya gelmek.

bence bir hatanız yok... hatanız böyle bir adamla evlenmek olmuş..geçmişi kapatamayan, her sıkıntıda eskiye yönelen bi adam... ailesi de ondan betermiş... başınıza gelen durum normal... bizim toplumumuzda dayı kızı,hala kızı vs. hep yakıştırılır yakın akrabaya-ki ben hiç tasvip etmiyorum- olabilir...ama bi insan evlendiyse onun geçmişi eşinin yanında ikide bir ortaya dökülmez... evlenen kişi durumdan haberdar edilir ki saf insan konumunda kalmasın,mevzuyu bilsin.. ama bir daha da sözü açılmaz...

laflarınızdan anladığım kadarıyla o kız da şuan evli.. kocası eşinizin ettiği bu laftan haberdar olsa kan çıkar herhalde.... bence ailesinin yanında bi daha bu laf açılırsa o salak görümceni falan bu şekilde uyar.... bu laflarınızı onun kocası duysa hoş olur mu sizce? onun hoşlanmayacağını düşünerek yanında kocamdan bahsetmiyorsanız benim yanımda da o kızdan bahsetmeyin... demelisin... ne terbiyesiz insanlarmış ya..

kaynanana gelince onunki fesatlık değil..sanırım biraz saf bi kadın... ama bu "saf" temiz anlamında değil..zeka derecesi anlamında.

BU dediklerini aynen yapacagim..
suana kadar ben nasil dusunmedim bunu iste diyorum ya asil iyi niyetli ve saf benim..
Bu yazdiklarinizi kulagima kupe ettim.. Birsey oldugunda ilk firsatta diyecegim bu sozleriniz olacak..
zaten demin esime dedim bu yazdigini, o kizin kocasina mesaj atip senin dediklerini ve ailenin ikidebir ondan bahsetmesini anlatacagim.
Bakalim o kizin kocasi neler dusunecek yazdim!
Esimin nutku tutuldu, bana cevap bile veremedi... Bu yaptiginiz yillardir bana saygisizlik dedim...
simdide gelmis yanima "ne olur boyle durma, boyle yapma sen degerlisin benim icin" diyor..
bende aptalim ya kanarim... Tehdidimden korktu sanirim..

Eşinin yaptığı çok ayıp ailesi önemsiz insanlar zaten de aynı evin içinde insanın kalbi kırık yaşaması..

Esim zaten cok ayip etti bana.. oysaki ben onun beni sevdigini saniyordum.
O lafindan sonra heleki ablasina anlattiktan sonra arkamdan ona olan guvenimi sarsti..
Beni sevdigine inanmiyorum.. zorla olmuyor bazi seyler.. kalbim kırık esime karsi..
Ama o beni hatali buluyor ve cok abarttin yeter uzattin diyor..Nasil unutamiyorsun bu olayi deyip uste cikiyor ne yazik ki..

o nedenle konu actim bende mi sorun var diye zaten..
Tsk.ederim canim yorumun icin.

BU dediklerini aynen yapacagim..
suana kadar ben nasil dusunmedim bunu iste diyorum ya asil iyi niyetli ve saf benim..
Bu yazdiklarinizi kulagima kupe ettim.. Birsey oldugunda ilk firsatta diyecegim bu sozleriniz olacak..
zaten demin esime dedim bu yazdigini, o kizin kocasina mesaj atip senin dediklerini ve ailenin ikidebir ondan bahsetmesini anlatacagim.
Bakalim o kizin kocasi neler dusunecek yazdim!
Esimin nutku tutuldu, bana cevap bile veremedi... Bu yaptiginiz yillardir bana saygisizlik dedim...
simdide gelmis yanima "ne olur boyle durma, boyle yapma sen degerlisin benim icin" diyor..
bende aptalim ya kanarim... Tehdidimden korktu sanirim..

hepsine ağzına geleni say bak bakalım yapabilirlermi bir daha :KK47:

bir cinnet herşeyi çözer...

görümcelerine ve kaynana na deki 'bundan sonra ufak bir ima, hareket görürsem gerekeni yapacağımdan emin olun, hem o kızında kocasına ve onun ailesine rezil olmak istemezsiniz değil mi? 'de...

kocam beni seçti, benle evlendi hazmedemiyorsanız ne benle nede evlatlarımı arayıp sorun...

bu son ikazım bir daha böyle yumuşak olmam de.... :KK14:

Son düzenleme:
hepsine ağzına geleni say bak bakalım yapabilirlermi bir daha :KK47:

bir cinnet herşeyi çözer...

görümcelerine ve kaynana na deki 'bundan sonra ufak bir ima, hareket görürsem gerekeni yapacağımdan emin olun, hem o kızında kocasına ve onun ailesine rezil olmak istemezsiniz değil mi? 'de...

kocam beni seçti, benle evlendi hazmedemiyorsanız ne benle nede evlatlarımı arayıp sorun...

bu son ikazım bir daha böyle yumuşak olmam de.... :KK14:

Ben saymayacagim kocam sayacak.. simdi konustum esimle..
Eger bu sekilde imalar yapmaya devam ederlerse benim kaybedecegim birsey yok, siz kaybederseniz dedim.
Mesaj atarim o kizin kocasina nedir bu senin esinden cektiklerim benim, bana boyle boyle yaptilar derim dedim.
ablan belki iyi niyetli ekledi o resmi ama belkide eklemedi, beni niye yanlis dusunduruyor ?
haklisin dedi..
Ablami arayacagim dedi..
Arasin ablasini konussun.. Agizlarinin payini o versin ben degil..
Bu pisligi bu lafi o etti, o temizleyecek..

Ben saymayacagim kocam sayacak.. simdi konustum esimle..
Eger bu sekilde imalar yapmaya devam ederlerse benim kaybedecegim birsey yok, siz kaybederseniz dedim.
Mesaj atarim o kizin kocasina nedir bu senin esinden cektiklerim benim, bana boyle boyle yaptilar derim dedim.
ablan belki iyi niyetli ekledi o resmi ama belkide eklemedi, beni niye yanlis dusunduruyor ?
haklisin dedi..
Ablami arayacagim dedi..
Arasin ablasini konussun.. Agizlarinin payini o versin ben degil..
Bu pisligi bu lafi o etti, o temizleyecek..

bence ablasıyla konuşurken sende bulun yanında :KK19:

kendi kulaklarınla duy :KK47:

İlk şunu söyleyim ben kocanın o kadına hissel bir anlamda ah vah ettiğini düşünmüyorum, laf olsun diye sana sinirliyken edilmiş bir laf. bazen insanlar böyle eşeklikler eder biliyorum yani.

öteki kısmı da zaten halletmişsiniz eşiniz konuşacakmış

bence ablasıyla konuşurken sende bulun yanında :KK19:

kendi kulaklarınla duy :KK47:

Ben dedim benim yanimda konusma..Duymak istemiyorum onlarin sesini,dusuncelerini..
Ama sen haklisin sanirim benim yanimda konussun bende duyayim..
ilk firsatta arayacak ablasini ve birde onunla konusacak, boyle yapmayin %50 iyi niyetlisin %50 kotu niyet..
Esim nerden bilsin? neden onun senin hakkinda yanlis dusunmesine izin veriyorsun demesi lazim..
Evet bunu demeli...

Ben dedim benim yanimda konusma..Duymak istemiyorum onlarin sesini,dusuncelerini..
Ama sen haklisin sanirim benim yanimda konussun bende duyayim..
ilk firsatta arayacak ablasini ve birde onunla konusacak, boyle yapmayin %50 iyi niyetlisin %50 kotu niyet..
Esim nerden bilsin? neden onun senin hakkinda yanlis dusunmesine izin veriyorsun demesi lazim..
Evet bunu demeli...

içinde kalan ne varsa eşin aracılığı ile dedirt, o zalimlere :KK47:

ve kesinlikle duy konuşmaları kesinlikle, sonradan içinde soru işareti kalmasın :KK50:

X