Arkadaşlığımız toksik mi?

Logistics

Kayıtlı Üye
16 Kasım 2021
1.080
940
2020 yılı Haziran ayında benden 3 yaş büyük benim bölümümden mezun biriyle tanıştım. Ben İstanbul'da yaşıyorum o ise Ankara'da. Yani uzak mesafe arkadaşlığı. İlk başlarda her şey güzeldi mesleğimiz hakkında konuşuyorduk. Bana tavsiyeler veriyordu. Güzel bir arkadaşlıktı yani. Kızın sevgilisi var evlilik düşünüyorlardı. Ben o sene yazın kendi memleketimden bir çocuğu beğendim. Ama yüz yüze tanışmadık çocukla. Henüz okuduğum için bu tarz şeylerle pek uğraşmıyorum. Şimdilik derslerime odaklanıyorum. Ailelerimiz yıllardır tanışıyor. Neyse o arkadaşıma anlattım çocuğu. "Çocuk yakışıklı" gibisinden iyi şeyler söyledi ilk başta sonra da "Senden 1 yaş küçük zengin olursunuz" diye şaka yaptı bir de. Ama sonradan "Bu çocuğu hiç gözüm tutmadı. 30 yaşından önce evlenmez." tarzında şeyler söylemeye başladı. Çocuğun kusuru varmış, o yüzden Allah'a dindar ve zengin biriyle evlenmek için dua edecekmişim. Halbuki çocuğu tanımıyor. Sadece fotoğrafına bakarak bunları söylüyor. "Çocuğun senden haberi yok üzgünüm" dedikten birkaç zaman sonra da sırf çocuğu sosyal medyadan eklediğim için "Senin onu sevdiğini anlamıştır." dedi. Zaten panik atağım vardı daha da panik oldum o kız öyle deyince. Daha sonra çocuğun askere gideceğini öğrendim. Bu sefer de "Benim arkadaşım da askere gitti geldi. Gelince çok kız düşkünü oldu. Bi garip oldu" dedi. "Çocuk askerden gelince X mesleğini yapabilir. Öyle olursa eğer ondan uzak dur X mesleğini yapan insanlar iyi olmuyor" dedi. İki ay sonra bir gün kızı aradım. "Sevgilimle kavga ettik. Amaan olursa olur olmazsa olmaz eğer o olmazsa zaten X mesleğinden bi tanıdığım var onunla evlilik düşünüyorum" dedi. İki gün önce kötülediği meslekten biriyle evlenmek istediğini söyledi. Ben çift anadal yapmaya karar verdim. "Dersleriniz çok zor yapamazsın, açıköğretimden oku" demeye başladı. Geçen sene çalıştığım yer bana para vermemişti. Bana para vermeyen patronun nişanlandığını öğrenince "Kötü düşünme kanka mutluluklar dile." dedi. Yaz geldi memlekete gittik. Hoşlandığım çocuğun ailesiyle iyi anlaşıyorum. "Kanka sen bu aileye gelin gitmişsin haberin yok" dedi. Bana bu dediği baya abartılı geldi yine de sesimi çıkartmadım. Çocuğun annesi beni bi düğünde gördü yanıma geldi sohbet ettik. Kıza olanları anlattım. Bu sefer de "Aaa çok umutlandın sen. Moralini bozucam bak benim bi arkadaşımın annesi de oğluna kız beğenmişti sonra çocuk başkasıyla evlendi. Onun başka bir sevgilisi vardır." diye ses attı bana. Halbuki çocuğun hayatında birisi yok. Çok güvendiğim birisinden öğrendim. Memleketten sadece bir arkadaşıma da çocuğu sevdiğimi söyledim. Bu sefer de "Ya başkalarına söylerse?" demeye başladı. Halbuki memleketlim olan kız yemin etti kimseye söylemem diye. Zaten onu 12 senedir tanıyorum. Kızın bi dediği bir dediğini tutmamaya başlayınca kafamda olan biten her şeyi sorguladım. Ve bu kızın bana iyi gelmediğini anlayıp bir daha yazmadım. Aradan iki ay geçti. WP'ye kendi fotoğrafımı koymuştum. Çocuğun bi akrabası bana iltifat etti. Kız bu sefer de "Kanka sizin bu iş olmuş" dedi. Şok oldum gerçekten. Artık araya mesafe koydum hiçbir şekilde kıza yazmıyorum. Çok yoğunum derslerim var diyorum sorunca.
Kız kafamı çok karıştırdı. Bazen diyorum acaba hoşlandığım çocuk onu sevdiğimi anlamış mıdır diyorum. Kendimi kötü hissediyorum. Bazen de acaba kız iyi biri mi ben mi kötü düşünüyorum diyorum. Kafam allak bullak. Aylardır kafamızda arkadaşlığımızı sorgulayıp duruyorum. Arkadaşlığımız gerçekten toksik mi? Yoksa ben mi kötü düşünüyorum?

Arkadaşın çift kişilikli gibi ya bir dediği bir dediğini tutmuyor. Bence araya mesafe koy. Çünlü seninde kafanı karıştırıp verdiğin kararları etkiliyor

Size kendinizi iyi hissettirmiyor ve kafanızı karıştırıyorsa arkadaşınızdan uzak durmanız en iyisi.
Doğru yoldasınız, derslerinize odaklanın ve kimse bir şey anladı mı diye kafanızı kurcalamayın.
Yaptığınız bir şey yok, hoşlanma gibi duygular gayet doğal şeyler karşı taraf anlasa ne olur, anlamasa ne olur ki?
Siz bir şey yapmadıktan sonra gelip size benden hoşlandın mı diye hesap sormaz merak etmeyin.
Yani bunları kafanıza takmayın, yolunuza bakın ve size iyi gelen insanlarla dostluk kurun...

Birde abla tavsiyesi iyice tanımadan kimseye özelinizi anlatmamaya gayret gösterin bir şey yapacaklarından değil ama bu şekilde canınız sıkılır ve enerjiniz düşer.

Bence sizi ciddi ciddi kiskanmis. Mutlu olmanızı pek istemiyor gibi. Biraz da ergen kafası var sanki. Direkt sohbeti bitirmek daha iyi olur diye düşünüyorum. Böyle değişik davrananlar genelde sizin hoşlandığınız her şeyden hoşlanıp kendi eziklik egolarını çekememezlikten tatmin ediyorlar.

Eskiden her gün her saat konuşurdum. Şimdi ayda bir kereye düştü onda da yüzeysel konuşuyorum. Böyle negatif insanlarla ugrasmak cidden yorucu

Kadınlar duygularını iyi tanır.. "Acaba" sorusu aklınızda yer ettiyse o his yalan değildir..Doğru yoldasınız..

Cidden öyle. Hoşlandığım çocuğun onu sevdiğimi anladığını da düşünmüyorum. Bu kız yalan söylüyor bariz belli.
Hoşlanmanızı bilse bile ne olur ki..Kimseyi ilgilendirmiyor..Siz mental olarak yoranları hayatınızdan çıkarmaya devam edin..Rahat bir hayat yaşarsınız en azından..

Hoşlanmanızı bilse bile ne olur ki..Kimseyi ilgilendirmiyor..Siz mental olarak yoranları hayatınızdan çıkarmaya devam edin..Rahat bir hayat yaşarsınız en azından..
Hoşlandığını anlamış seni istemiyor dedi. Ama kızın yalan söylediği çok belli. Çünkü bunu dedikten sonra çocuğun ailesiyle iyi anlaştığım için sen bu aileye gelin gitmişsin de haberin yok dedi. Çocukla yüz yüze tanışmadık bu arada

Kıskanıyor kesin dikkat et

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…