Arkadaşlar yardım ya......

canım bide ana yemekler yani salçayla domatesle yaptığın etli zeytinyağlı yemeklerde 1 diş sarımsak ya bütün ya doğranmış soğanla kzvur daha da tata verir.yemeklerine.etli yemeklerde önce eti yada kıymayı pembeleştir.tuz atmadan sonra soğanı sarımsağı ekleyip kavur.ip uçları sana yardım istersen yada fikir özelden de yazabilirsin bildiğim elimden gelen ne varsa yanındayım.bu konularda.

arkadaşlar bu konu önceden açılmış mıydı bilmiyorum ?açılmışsa şimdiden özür dilerim

ben 9 aylık evliyim.ve yemek konusuyla başım dertte.ne yapsam eşim beğenmiyor .sofraya geliyor beğenmezse yemeden kalkıp '' sana afiyet olsun'' diyor ve surat asıyor:mymeka:.damak tatlarımız hiç uyuşmuyor zaten benim beğendiğim ona güzel gelmiyor. şu ana kadar bu konu yüzünden çok tartıştık . her yaptığım yemeğe mutlaka bişi buluyor: sıcak,soğuk,salçası çok,yağı çok,az pişmiş,kızarmamış..vs..vs. bi yarım saat 45 dk geç hazırlarsam suratı düşüyor hemen.neymiş sigara içtiği için iştahı kapanıyormuş.hemen acıktığında yemesi lazımmış. ne bi eline sağlık ne bişi der beğenmezse:çok üzgünüm:. geçen günde yine bu konudan tartıştık sofraya oturmadı yemek yemedi.bana dedi ki '' artık bir senelik evliyiz bu yemek konusuna bi çözüm bul bu böyle olmaz,yemek yiyemiyorum ben'' çok üzüldüm ya çok ağladımsenağlama
napıcam ben arkadaşlar yardım lütfen? aban göre güzel yemeklerim ama ona nasıl beğendircem? sinirleniyorum o zamanda 'al çok biliyosan sen yap da yiyelim 'demek geliyor içimden:eek:klava:

Güzel arkadaşım sen ağzınla kuş tutsan yaranamazsın gibi geldi bana
insan beğenmeyebilir ama teşvik eder en azından
karıcım şöyle yaparsan daha iyi olur
veya gel beraber yapalım
ya da bi kitap alalım ölçülere göre yap
yani bööle sofradan kalkmak ya da emir erine emir verir gibi düzelt böyle devam etmez gibi yıkıcı tavırlar çok yanlış

ben olsam zıkkımın kökünü ye,beğeniyosan ye beğenmiyosan keyfin bilir der
oturur bi afiyetle yerim
ya da o yapsın beraber yiyin

acaba annesi Ümit ustamıydılülülülülülü

kronicke kesinlikle katılıyorum adam şükretmesini bilmiyosa ne yapsan boş kardeşim...
önce ona eline sağlık demeyi sofradan kalkmamayı ve teşekkür etmeyi öğret...
sonra baktın uslandı hemen yemek kitaplarını ve kknın yemek sitesine gir zaten bak evdeymişsin akşama kadar değişik değşik yap dur.....
bende8 aylık evliyim ama eşim daha bi defa eline sağlık demeden kalkmadı sofradan beğenmediğinide yedi beğendiğinide....
benim bilmediğim şeyleri kendi yaptı...
ee "eş" olmak kolay değil dimi?

X