arkadaşlar yardım edin

hatice41

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2008
201
2
41
kızlar benim derdim bebğim 10 dk uyuyor hemen uyanıyor ve sürekli ağlıyor, normal ağlama değil ellerini öyle bir sinirlle bana vuruyorki ne olduğunu anlayamıyorum,emzirmeye çalışıyorum 10 saniye geçmeden başlıyor ağlamaya emmeyi bırakıyor .bugun saat tuttum 4 saat ağladı sonra yogun düştü ve 1 saat uyudu.sizce sebebp ne olabilir fikirleriniz benim için önemli ,bu siteden çok şey öğrendim.şimdidedn teşekkürler

geçmiş olsun...ama ağlaması 3 saati geçiyorsa mutlaka doktora götürmelisin

benim bebeğim de 2 gun boyle aglamıstı. biz hep gaz sancısı zannettik. o ağlıodu ben ağlıodum. sonunda doktoru aradım. aksam fitil ver sabah getir dedi. bebeğimde orta kulak iltihabı varmıs. kulagı cok agrıyormus meger. bu bir tur grıbal enfeksyonmus. dogum odasında bile odanın öbür ucunda biri hapşırsa bebege gecebilirmis. sonuc olarak bebeğim 23 günlükken antibiyotiğe basladı. çok üzüldüm. bir cok oktora sordum antibiyotik sartmıs bu durumda. 9 gün kullandık gecti iltihap. bence sen de bir doktora göster.

doktora 1 hafta önce gittik nezle var dedi mikrop kapmış dedi ama hiç ilaç vermedi sinamerin kullan dedi o kadar .kulaklarıına filan baktı sorun yok dedi .bebğim zayıfladı sesleri kesildi.

canım bnim doymuyor olabilir benimki 2 gün önce öyleydi gaz sancısı sandım ama mama verince 3 saat kesintisiz uyudu yetmiyo demekki bide ben dün süt yapar diye yeşil mercimek çorbası içtim aman yarabbi 3 ssaat kesintisiz ağladı garibim tövbe yemem bidaha ağlarken dikkat et neresinin ağrıdığının anlayabilirsin ayaklarını çekiyorsa gaz sancısıdır ama memede ağlıyorsa süt gelmedğinden sinirlenip ağlıyor olabilir bana öyle oldu çünkü geçmiş olsun

evet meme içerken ağlıyor bugun mama vericem hangi markayı tavsiye edersiniz?bende dün mandalina 3 tane yedim ,ondan sancısı olabilirmi acaba?

canım emerken ağlamasının bir sebebide burun tıkanıklığı olabilir.bence mamaya baslamadan önce tüm olabilecekleri gözden gecir cözmeye calıs.mama verirsen seni daha rahat bırakır.ki cok erken daha.
ama illa mama dersen bana hastaneden söölemişlerdi sütüm gelmezse aptamil1 vericektim.mama verirsende bari kasıkla ver haticecim..
cok cok gecmişler olsun kuzuna ve sana..

Hatice mutlaka doktora gotur,gecici bir durumda olabilir,baska bir sorunda..
doktora danismadan mamaya baslamasan iyi olur ama sen bilirsin.bu arada mama cok daha fazla gaz sancisi yapiyor..

mama hem kabızlık hem gaz sancısı yapıyor. mandaline yeme istersen çünkü bebekte hakikaten çok gaz yapıyor. gaz sıkışması yan, sapzm olabilir. bir doktorunu ara istersen bu konuda yardımcı olan fitiller var. çok sıklıkla olmasa da arada çok işe yarıyorlar. bebeğin kaç aylık bilmiyorum ama gaz gibi geldi bana ki inşallah öyledir. hazır mama vereceksen de kaşık biberonlar var onu tavsiye ederim. biraz zor bulunuyor ama en azından biberona alışmaz. çok geçmiş olsun çok zordur bilirim.

canım idrar yollarında da bir sıkıntı olabilir onada dikkat et mesela çişini yaparken ağlıyormu ne sıklıkla çiş yapıyor falan ama yine de doktora götürmelisin sürekli böyleyse, çünkü emmedikçe vücut direnci düşer kilo kaybeder, bizimki arada bir böyle yapıyor emmemek için nerdeyse göğüslerimi eliyle ittiriyor bende çok zorlamıyorum bir müddet sonra yatışınca emziriyorum ve emiyor idrar tahlili ve kültürü yaptırmıştık bir sorun çıkmadı bence doktora götür için rahat eder böyle kulaktan dolma bilgilerle yetinme sonuçta her bebek farklıdır biri ağlamayı bile bilmezken bir diğeri hiç bir sorunu olmadığı halde sürekli ağlayabilir huzursuz olabilir oyüzden hemen bir doktora git ve rahatla

arkadaşlar uzun yazdım mesaj ama sayfada görünmedi neyse takrar yazayım bebeğim çok ağladı dr aradım özeline gittik,tahlil falan yaptı bebğin çok sağlıklı mama falan verme sakın dedi.hiç bir sorun yok dedi kullanman gerekenleri zaten kullanıyosun dedi zinko,mikostatin ve sinamarin.doktora sordum bir çocuk 4 saat ağlıyor ve sebebi yok .dr izmitte bir numara o anlamadıysa kimse anlamaz .bebğim şu anda bile çıldırırcasına bağırıyor teyzesi bakıyor yoksa ne yapardım.ben ne yapıcam şaştım kaldım çaresiizm. ne oluyor bu çocuğa?

saç kurutma makinasıyla karnını ısıt. belki kolik ağlamasıdır. sağlık sorunu yoksa. bu krizler geldiğinde sakin ve loş bir odaya götür. hafifçe kundakla sarılıp yavaş yavaş salla bir yandan da ninni söyle. bebeklerin ağlaması sırasında duyabilmeleri için onların sesinden daha yüksek bir ses olması gerekirmiş bu yüzden ninniyi yüksek sesle söyle. zaten saç kurutma makinası, elektrikli süpürge, aspiratör gibi cihazların sakinleştirebilmesi de bu yüzdenmiş. mümkünse araba ile gezdirin. geçmiş olsun

canım senin bebeğin arkadaşın dediği gibi kolik ağlaması sendromu yaşıyor benim bebek ilk 10 gün öyleydi hergeçen gün düzene girdi denediklerimizi anlatayım belki faydası olur birincisi ağlıyo diye kucaktan kucağa gezdirmeyin, yatırıp kaldırıp hoplatıp zıplatmayın daha da hırslanır, biraz sakinleşince yatağınızın ortasına yatır yanına da sen yat elini karnında hafifçe masaj yapar gibi gezdir birtaraftan onunla konuş (kaç günlük bilmiyorum bizimki 40 günlük oldu artık karşısında konuşanı dikkatle dinliyor ve tepki vermeye çalışıyor) hafifçe yanağını falan okşamaya çalış ona sıcaklığını dokunuşlarınla hissettir fayda etmiyorsa yan yatır kıçını pışpışla yine susmuyorsa başını omzuna denk getir sırtını sıvazla birde uyuduğunda tam olarak ayıkmadan emzir ve emzirdikten sonra hemen kaldırma bir müddet kucağında göğsüne yüzünü daya orda sakinse öylece uyumasını sağla genel olarak ben bunları denedim ve faydasını gördüm bebek sakinleşince sakinliğinin sabit kalması için elinden geleni yap böylece sakin durmayı öğrensin bizimkinin ağlamadığı 1 dk bile yoktu fakat şuan sadece kısa süreli ağlamaları oluyor bazen gece uyandığımda bakıyorumki uyanmış ve etrafı seyrediyor sadece biraz daha sabret ve panik yapmamaya çalış sağlık problemi olmasında varsın ağlasın

sağolun arkadaşlar denicem söylediklerinizi ama bir çoğunuda denedim .ağlayınca alıyorum kucağa pış pışlıyorum belkide hata yapıyorum ,kucağa alışıyor ama başka türlü susmuyor ,belim öyle ağrıyorki ayakta bi öteye bi beriye gitmekten yoruldum.öyle çaresizki,37 günlük herşeyi anlıyor.peki bu kolik dedikleri olayın çaresi sabırmı ?birde bişey sorucam sizlere benim oda sıcaklığım 25 derece ilaçları bu odada duruyor 1 ay oldu alalı bozulma olabilirmi ?herşeyi düşünüyorum acaba yan etki yaparmı diye.....

merhaba hatice biz de aynı sebepten p.tesi günü acillik oldukbir görsen bütün hastaneye rezil olduk batttaniy ile salladık heryerde millet gelip gelip akıl vermeye çalışıyor iyice sinir oldum tahliller falan yapıldı bişey çıkmadı doktor kolik olabilir demişti inanılmaz bir ağlama ama son 3-4 gündür iyiyiz birde ağladığı dönemde bebişimin kakası yemyeşildi şimdi ayağına 2 kat patik giydiriyorum maşallah galiba üşüttüğü için sancısı vardı bilemiyorum bu arada kolik bebekler en az haftada 3 gün 3 saatten fazla ağlayan bebeklermiş bebeğe bir zararı olmazmış ve kendi kendine 4. aydan sonra geçermiş tabi her bebekte böyle olurmu bilemem

bu kullandığınız ilaçları doktor hangi sebepten dolayı verdi haticecim??hele bu zinkoyu kullanmayan yok nerdeyse?bize verilmedi bööle bişi*

gerçekten sizinki de benden beter komik yani bizde aynı duruma geldik ,anlamadığım nokta battaniyeyle sallayınca nasıl duruyor ama vucut dayanmıyorki ,ellerimin içi kıpkırmızı oluyor

bu kullandığınız ilaçları doktor hangi sebepten dolayı verdi haticecim??hele bu zinkoyu kullanmayan yok nerdeyse?bize verilmedi bööle bişi*

arkadaşım dr bize sinamarin burun tıkanıklığı için,zingo gaz zaten ,mikostatin pamukçuk için verdi ,bepanten pişik için verdi ama daha kötü oldu kızımın poposu.seninkinde gaz yok ozaman ne güzel

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…