arkadaşlar ütüyü pirizde takılı unutmak yangın çıkartır mı?

selena24

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2006
72
0
arkadaşlar ütüyü prizde unuttum galiba işe gidince aklıma geldi ama tam çıkarıp çıkartmadığımdan emişn edğeilim 8 saattte bir şey olurmu?

Allah korusunda eğer tabanı düşerse rüzgardan falan ütü masasının üstüne yanar vallahi.

arkadaşlarım ütü maasında yatıkdı ama ütü koyma yerinde yani dmeir yerinde ya korkmaya başladım camlar kapılıydı rüzgar yokdu arkadaşlarım

Olsun demir tarafında da olsa cidden kötu.allah korosun ya.binadan bi komşunuzu arasanız.sizin şalterleri indirse.?????

bikere bende unutmuştum, ama dik vaziyette unutmuştum bi yere değmiyordu, sabah uyku semesi gömlek ütülerken unuttum.. yaklaşık 8-10 saat kalmış, bişi olmamıştı, elektriik faturasından başka tabiiii..

bence dönüp kontrol et, nolur nolmaz, devrilir falan
yeni model ütülerin bazıları kendini kapatıyo kullanılmayınca, aslında onlardan almak lazım

Son düzenleme:
kızlar eve gitmem imkansız mesafe var ya gün geçmez şimdi kararsızlık ne kadar kötü bir şey ...binadan da kimsenin telefonunu bilmiyorum kızlar dua edin işallah bir şey olmaz eşimin haberi yok daha

arkadasım gıt eve allah korusun ev yangını nasıl kotu bısey bızım evımız yandı 3 sene yenı toparlandık yada bı komsunun ara sartelını kapasın....

yani akşama kadar yanghın çıkabilirmi yoksa kendiliğinden atarmı şartel ütümün markası philips iyi marka ütü masasınının üstündeydi hani başka yerlere temas edermi ya burdan çıkmam bugün zor işler yoğun izin alamöam napıcam ya korkmaya başladım ...

Sevgili Buket,
bir şey olur mu diye topik açacağına iş yerinden izin alıp gitsen daha iyi olmaz mı?
8 saat ve ütü?
Sencede tehlikeli değil mi?
Ütünün suyu bitip buhar ve hararretden ya prizde elektrik kaçırması olur sa?
Sadece senin değil bulunduğun tüm apartmanın da vebaline girersin.

tabi hem elektrikten hem de ütünün fazla ısınmasından yangın çıkabilir.

kızlar eve gitmem imkansız mesafe var ya gün geçmez şimdi kararsızlık ne kadar kötü bir şey ...binadan da kimsenin telefonunu bilmiyorum kızlar dua edin işallah bir şey olmaz eşimin haberi yok daha

dua edelimde canım..
duayla olacak işmi Rabbim korusun
görevli falan yokmu binada arasan
en azından şalteri indirsin
bu işler şakaya gelmez

çok çıkmazdaysanız eğer eşiniz yada siz gidemiyorsanız apartmandada tanıdık teli yok ise ben şahsen riske girmezdim..arardım en son çare 155 i durumu bildirir yardımcı olmasını isterdim bir polis arkadaştan..şalteri indirmesi için..
yani bunda utanılacak sıkılınacak bişey yok..başka kötü bir haber için gitmesinden iyidir polisimizin..

bu gıbı durumlarda varsayımla hareket edılmez
bız sıze yangın cıkmaz desek rahatlayacakmısınız
ya da evınıze gıttıgınızde kotu bır manzarayla karsılastıgınızda gelıp buraya bırsey olmaz demıstınız ama mı dıyeceksınız yanı

mantıklı dusunelım arkadasım
durumunuz ısınızden ızın alıp gıtmenıze engel olabılır ama ımkansız da degıldır emınım
ya sız ya da esınız gıderek tedbırınızı alabılırsınız

bundan sonra da komsularınızın telefonunu her turlu duruma karsı almanızı tavsıye ederım
yenı evıme daha tasınmadan ılk ısım gorevlı, yonetıcı ve yakın komsumla tanısarak telefonlarımızı paylasmak oldu
sıze de tavsıye ederım.

kendin gidemiyorsan eşine haber ver o gitsin çünkü ciddi bir durum haber vermezsen eşin daha çok kızar. bir yakınınız yok mu anne baba kardeş vs haber verseniz gidip sizin için baksa evinize.

arkadaşlar eşimi aradım işden izin alması mümkün değil çünkü ondan başka sorumşlu yok şubede benimde daha belli değil öğlenleyin izin almaya çalışoıcam.bazıları 8 saat falan bırakmış arkadaşlar bir şey olmamış böle bir durum varmı yani ütüden yangın çıkmak oldumu hiç kızlar korkuyorum

arkadaşlar apt kimseyle tanışmadım çünkü kimseye güvenim yok ya aslında birisiyle tanışıp numaramı vermem doğru olurdu bir şey olursa habe veriri diye evet babamı göndericem anahtarı yok ama hiçö olmassa dışardan baksın bi durum varmı diye olurmu

Evet asiri isidan cikabilir.
Gecen sac kurutmasindan cikiyodu bizde az kaldi.
Hele de bu sicaklarda daha da riskli.

X