arkadaşlar ütüyü pirizde takılı unutmak yangın çıkartır mı?

arkadaşlar apt kimseyle tanışmadım çünkü kimseye güvenim yok ya aslında birisiyle tanışıp numaramı vermem doğru olurdu bir şey olursa habe veriri diye evet babamı göndericem anahtarı yok ama hiçö olmassa dışardan baksın bi durum varmı diye olurmu

Cilingirle girsin iceri babaniz. Adam nobet mi tutucak aksama kdr evin orada.
Benim esim ayni durumda fena fircalardi beni.

Ayrica keske babanizda yedek anahtariniz olsaydi. Binbir turlu hal var. Bundan sonra verin lutfen.

kızlar aldığım ütüyü mağazadan sordum otomatik kapama sistemi yokmuş phılıps markası kızlar korkuyorum

ya arkadasım böye bi durumda baslarım işedee patronada
ceker gelirim evime..valla cok rahattın kessinler 1 günlük maasını ama sen evine git..
anlayamıyorum valaa yaaa

İşyerinizdekilere durumu anlatıp çıkabilirdiniz. İhmalinizden doğacak bir yangının sonuçlarına katlanmak inanın şu anki izin probleminizden çok daha önemli. Amirleriniz de anlayış gösterecektir böyle bir durumda..

Apartmanda diarenin kofresi yada sayacın üzerinde ana sigorta vardır, onu indirsin bir tanıdığınız yada komşunuz. Normal şartlarda bişey olmaz, fazla ısınınca prizin bağlı olduğu sigorta atması lazım ama dediğim gibi dışdaki sayaçta bulunan elektrik sigortası indirmek yeterli.

kızlar çıkömaya çlışıcam uğraşmaya çalışıyorum ya ya söndürdüysem ama içim rahat olucak kızlar babamın evin önüne kadar gidip bakması yeterli olurmu yoksa olmazmı ?sölermiismniz

Korkunun ecele faydası yok ne yazık ki... Babanızda anahtar yoksa dışarıdan sizin şartelinizi kapatsın..Bazı arkadaşların dediği gibi suyu bitebilir ve kuruduğu için aşırı ısıdan yangın çıkartma olasılığı yüksek:KK53: Bir çözüm bulun! Ya iş yerindekilerle izin yüzünden papaz olmayı göze alıcaksınız yada evinizi,herşeyinizi kaybetmeyi...

Son düzenleme:
Apartmanda diarenin kofresi yada sayacın üzerinde ana sigorta vardır, onu indirsin bir tanıdığınız yada komşunuz. Normal şartlarda bişey olmaz, fazla ısınınca prizin bağlı olduğu sigorta atması lazım ama dediğim gibi dışdaki sayaçta bulunan elektrik sigortası indirmek yeterli.

Priz nasi anliyo asiri isinmayi ? Ben anlamam da pek elektrikten.
Ben hic araliksiz 2,5 saat en yuksek isida yaz gunu utu yaptigimi bilirim hicbi sey atmiyodu. Isininca atan sigorta o zaman da atmaz mi ? Haaa 5 saat falan gecmesi gerekiyosa o baska ama 5 saatte bu sicakta yangin cikmama garantisi yok.
Gecen bnm sac kurutma da asiri isindi, isidan bozuldu, icin icin yandi, duman basti odayi ama priz hala isliyodu.

kızlar çıkömaya çlışıcam uğraşmaya çalışıyorum ya ya söndürdüysem ama içim rahat olucak kızlar babamın evin önüne kadar gidip bakması yeterli olurmu yoksa olmazmı ?sölermiismniz
:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
alemsiniz valla
neye bakacak babanız ev yanıyormu yanmıyormu diyemi..
rabbim korusun yanıyorsa zaten size ulaşırlar..
siz oturup bekleyin..
ya arkadasım aşağıda sigorta yokmu madem babanız gidecek onu kapatsın bari..

Olmaz tabii ki bu da soru mu ? Belki 3 saat sonra cikacak yangin ? Adam nobet mi tutacak orda allah askina.

Boşver sen eve gitmeyi yaa gel ben sana bir yangın poliçesi satayım.
Ev yanarsa sen kazanırsın yanmazsa ben:KK1::KK1::KK1:

:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
alemsiniz valla
neye bakacak babanız ev yanıyormu yanmıyormu diyemi..
rabbim korusun yanıyorsa zaten size ulaşırlar..
siz oturup bekleyin..
ya arkadasım aşağıda sigorta yokmu madem babanız gidecek onu kapatsın bari..

Olur muuu hic o zaman da dolaptakiler bozulur mu diye aksama kadar konusuruz burda.
Tovbe ya sinirlerim zipladi.
Yedek anahtarini neden ailesinden birine vermez ki insan ?

Ütünün ısınması demek, fazla akım çekeceği anlamına gelir. Fazla akım çektiği zaman sigortanızda atması gerekir ama bazen atmaz çünkü toprak hattı yerine nötürleme yaptığımız içindir. Dıştaki ana sigorta atması daire içindeki sigorta atmadan olmaz. Daire dışındaki birine telefon edin ve dış tarafta buşlunan sayaçın altında bulunan sigortayı indirsin, öğlenleyin sizde gidip evinize bakın.

Ütünün ısınması demek, fazla akım çekeceği anlamına gelir. Fazla akım çektiği zaman sigortanızda atması gerekir ama bazen atmaz çünkü toprak hattı yerine nötürleme yaptığımız içindir. Dıştaki ana sigorta atması daire içindeki sigorta atmadan olmaz. Daire dışındaki birine telefon edin ve dış tarafta buşlunan sayaçın altında bulunan sigortayı indirsin, öğlenleyin sizde gidip evinize bakın.

Tesekkur ederim bilgi icin.

bende bi kaç sefer ütüyü takılı unutmuşum ütümü değiştirdim yatık konumdayken 1 dakikada dik konumdayken 30 dakikada kendini kapatıyo içim rahat hiç olmazsa

babanız gitsin dışardan sigortayı indirsin.

buzdolabındakiler zarar görür ama en azından daha büyük bir yangını önlersiniz..

yani "umarım" önlersiniz.. saatler olmuş konuyu açalı..

arkadaşım ütüyü unuttum de çık
başka insanlarında canı söz konusu
ben yeni evlendiğimde gece çamaşır makinemi çalıştırıp yatmıştım
sonra bebeğe bakmaya yatak odadan çıktım banyom alev içindeydi
kablo yanmış, duş perdesi yanmış, yıkanmak için bekleyen kıyafetler yanmış
her taraf simsiyahtı
yangın ne şekilde çıktı kimsenin bilgisi yok
gece bebek için kalkmasam şimdi bunları yazabiliyor olmayacaktım:KK14:

X