Arkadaşlar ne yapsam bilemiyorum, boşanmalımıyım yoksa sabretmelimiyim ?

canım böyle bir durumda çocuğu nasıl düşünürsün? herşeyi dahaha betermi etmek isityosun tek başına işin içinden çıkamamasın birde çocuk olunca nolur biliyormusun
birde şu mantığı anlamiyorum ayrılırsam sevinen çok olur eee sanane sevinen sevinsin üzülen üzülsün başkaları için kötü giden bir evliliği neden sürdürmekte israr ediyorsun?
gençliğine yazık kocan sana seni sevmediğini söylemesine rağmen sen çocuk diyorsun başkaları diyorsun vs.vs.
severek evlenmedinizmi siz? sevmiyordu seni niye evlenmiş sordunmu?
kayinvaldenle senin aranda bir sorun varmı? yoksa birak annesiylen konuşsun ne var bunda sende kendi annei ara konuş saatlerce

arkadaşım bence sende annesine yakın davran hem akrabaymışsınız o zaman bence annesi sizi size bırakır.

canım sevgısız bı evlılık nekadar surebılır hayret nasıl soylemez senı sevdıgını
bence sımdılık cocuk dusunmeyın baskalarıda sevıncek dıye bı ınat ugruna evlılıgınızı surdurmenınde bı anlamı yok sız mutlu olmadıktan sonra bırakın baskalarının dedıklerını
esınle konus veya annesıyle neden boyle davranıyor cok can sıkıcı bır durum
evlenıyosun ama annesıylemı esıylemı bellı degıl

Başkasının kararıyla deil kendi kararlarınla adım atmalısın! bence eşinle konuşmayı dene dertlerini sıkıntılarını söle tepkisine bak hee ayrıca seni sevmeyen adamla 5 dk bile aynı evde kalma bu benm fikrim ........kim ne der ne yapar die düşünme hayat senin hayatın yazık deil mi sana evlilik bu deil

ne ilginç bi anne-oğul ilişkisi..
anne olarak oğlunu bu kadar kendine bağlamamalıydı bence..
artık evlenip sorumluluk alacak yaşa gelmiş erkeğe göre değil bu davranışlar...
kimseyi düşünme cnm..
sevinen sevinsin sen boşandın diye..
belki karşına öyle biri çıkarki..
en çok sevinen sen olursun..
düzeltmeye çalış..ama eğer sevgisini bile bilmiyosan..sabırla yürüyosa bu evlilik,
bi süre sonra nokta koyman daha doğru olabilir..

Sevgili sarol, benim yaşadıklarımdan farklı değil yaşadıkların. Tek farkımız eşimin annesi başka şehirde yaşıyor. Ama böylede yetişiyorlar. Annesinden yana sıkıntım yok aslında, ablası, kardeşleri, yiğenleri yetiyor. Kardeşleri ve yiğeni ile aynı şehirdeyiz.
Tam bir aile şirketi bunlarınki,
Her gün birbirleri ile konuşurlar, her konuyu herkes bilir ( benim dışımda ), herkesin herkesden haberi vardır.
Daha da olmadı, benim yanımda oturup konuşmadıkları için, bir araya gelip dışarda buluşurlar.
Eşimi sürekli yönlendirirler.
Eşimle oturup sıkıntımı, üzüntümü söyleyemiyorum.
Benimle konuş diyor, diyor ama, konuşuncada haksız görülen tek taraf ben oluyorum.
Hep onu suçluyormuşum. Benim söylediğim tek şey, benimle paylaş herşeyi diyorum.
Evde olan evde kalsın, kimseye anlatma diyorum. Cahil değil. Üniversite mezunuyuz ikimizde.
Ama bu da yetmiyor. Nasıl avuçlarının içine almışlar bilmiyorum. Evirip çeviriyorlar.
9 aylık evliyim. Ama 9 günlük huzurum olmadı.
Artık konuşmuyorum. Konuşmak bile gelmiyor içimden. Yorgunum artık.
Çok mutsuz ve umutsuzum.

ay çok zor ve çok sinir bozucu bir durum gerçekten...
bu kayınvalideleri benim aklım almıyor yaaa... nasıl bencil oluyorlar böyle...
canım bence bu evliliği bir gözden geçir. al eşini konuş karşılıklı hiç de çekinme... anlat sıkıntılarını,, eğer aranızda bir sevgi de yoksa, bu evliliği daha fazla ilerletmenin anlamı yok bence, ileride daha zor olacak senin için..
çok zor biliyorum ama bu böyle nereye kadar gidecek ki?

Son düzenleme:

Yaa konun o kadar garip geld kiii.... Bi kere akrabayız hemde yakın akraba diyosun, demekki eşini ve ailesini evlenmeden önce iyi tanıyodun, ana kuzusu olduğunu görmedinmi?
Eviliğim akraba evliliği ve baya yakın o yüzden de annemler hep kavga ediyor demişsin, ne alaka? sz akraba evliliği yaptınız diye annenler kimle ve niye kavga ediyolar.
Eşim bana hiç beni sevdiğini söylemedi demişsin, seni sevdiğini söylemeyen bir adamla niye evlendin. (Ailem akraba evliliği diye kavga ediyor demişsin demekki ailenin zoruyla evlenmedin) Niye evlendin o zaman?

^yıldır bunları yaşıyorsun, 3 yıldır evlisin ve eşin saa bkere bile seni sevdiğini söylememiş sen hala çocuk derdindesin... Zaten yakın akrabaysanız iyi ki de olmamış... Zaten mutsuz bi evliliğin var bir de sakat olsa bebeğin dahada mutsuz olmayacakmısın??
Başkalarını sevindirmemek için kendi hayatını harcıyorsun, başkaları sevinmesin diye sen mutsuz evliliğini devam mı ettiriyosun??
Nerden tutsam elimde kalıyır konu... Hiç bişey anlamadım....

ya valla o kadar güzel anlatmışsız ki bu konuyu... çok güzel tercüme etmişsiniz..
evet artık tutulacak bir yeri kalmamış bu evliliğin..

bende evlenmeden nıye evlendın derdın ne bosa gıtsın derdım am oyle degılmıs ınsanın basına gelınce anlıyor ewet canım yakın akrabam ama gormedık baglılıgını ne kadar yakın olursan ol aıle ıcıne gırmeden anlayamazsın dısarda ayrı ıcerde ayrı olabılır ayrıca esım ıstıyor cocuk benden cok ben ııı yanlarına bakıyom ve dısarıya bakıyom esını doveb kumara pavyonlara gıdenler var allaha sukur benım esım ıııı ama bızım frenkanslarımız tutmadı dovmesı yok maddı yonden sorunumuz yok bence tum ıs esde bıtıyo o ıstese annese bı sey demese baglı olmasa hıcbır sorun cıkmaz ewet annemlerle kavga edıyorlar cunku bıze boyle davranıcaklarını soylemedıler bızım hatamız sadece onlara ewet demek oldu ewet bana sevdıgını soylemedı ama kendıne gore guzel sozler soyledı o dıyemıyor ve ıllakı yakın akrabasın dıye sakat olcak dıye bı sey yok cunku akraba olmayanda sakat oluyor o allahın bılecegı bı ıs bence ııı yanlarınıda dusunmek lazım bence hersey sevgı degıl cunku sevgılı olanlarıda goruyoruz sonumuz ne olcagı bellı olmaz esımınde benı asla aldatmaz oyle huylarıda yok ısıne gıder ısden gelır yanı kotu yanları oldugu kadar ııı yanlarıda var ınsallah asarız dıye dusunuyom belkı dıyom cocuk olursa hersey duzelır dıyom tabı sımdı dıyeceksınızkı nıye yapıyom hersey duzelır dıye ama sırf bundan degıl ben ıstıyom ı

Son düzenleyen: Moderatör:

E canim derdin ne, otur oturdugun yerde o zaman.. Hem anlasamiyoruz diyosun, hem
de kotu yani oldugu kadar iyi yonleri de var diyosun kendi kendinle celisiyosun-tatlicadiarzu-

oooo ana kuzusu erkeklerde hiç çekilmez be güzelim.ama sen eşini seviyorsan..sakın böyle bir hata yapma...birde gerçekten kadına şiddetin hat safhada olduğu günümüzde, eğer eşin sana vurmuyorsa .bence sabret. ama sevgi bitmişse yapacak tek bir şey var....

iyide senin derdin ne ozaman bu konu neden
kocanı öve öve bitiremiyrosun
tek kusuru annesine düşkünlüğümüş eee? kim annesine düşkün değilki zaten
sen anneni arayıp sormuyormusun ona akıl danışmıyormusun?
konun çok anlamsız
boşanayımmı diye soruyorsun
ama sonrada boşanmak kolay değil diyorsun
eee o halde boşanma
çocuk yap
çocuk yapınca herşey düzelir merak etme çünkü biliyorsun her çocuğu olan çooook mutlu oluyor evlilikle kötüyken birden süper oluyor vs. vs. vs.

Valla sen hala eşini savunuyorsan niye buraya böyle bi konu açtın ki.. İyi yanlarını sayıp dökmüşsün... O zaman nie şikayet ediyorsun...
Anasına çok düşkün diye... Onun lafından çıkmıyor diye.. Senden çok onla vakit geçiriyor diye...
E atıyorum kumarı olsa ne olacaktı, kumara dşkün olacaktı, kumardan kalkmıycaktı, kumar arkadaşlarıyla senden daha çok vakit geçirecekti...
Ne farkı var???
Aman kumarı olmasın ama anasına düşkün olsun diyosan otur o zaman yıkma evliliğini... Ama bence arasında hiçbir fark yok...
Ben gene de anlamadı bu işten hibişey...
Aranızda sevgi olmadıı da çok bariz belli.. Sevgili olanları da gördük demişsin.. Maddi durumumuz iyi beni aldatmıyor içkisi kumarı yok diye kendince iyi yanlarını saymışsın... Ha senin kriterlerin bunlarsa ve sana yetiyorsa problem yok...
O zaman kocanla beraber anasına da katlanacaksın... Çünkü bu yaştan sonra adam değişmez...

veeee böylece kk birşeyi daha başardı...:lepi::lepi:
bir hanımefendiye aslında kocasının ne kadar mükemmel olduğunu hatırlatmış olduk...
bazen tersten ilerlemek iyidir...
artık kocanıza ve annesine dört el sarılın...
sırf bize cevap vermiş olmak için kocanızın kıymetini anladınız....
hadi size mutlu huzurlu boy boy çocuklar dolu günler...şakkıdı
bu arda prensesin söylediğini unutmayın...her çocuğu olan aile ömrünün sonuna kadar mutlu yaşıyor...çocuk doğduğu anda tüm kötülükler siliniyor...herşey tozpembe oluyor...

ıyı yanları bu kotu yanları bu hangısı daha agır basıyor onu bılmıyom sızın basınıza gelısee ne yapardınız empatı kurun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…