arkadaşlar ne olur derdime çare olun

Gülsümcüm öle güzel demişsinki doru evlenmeden öncede böleydi haklisin değişir diye ümit edenlerden biriydim millete bu konuda akil verirken kendim sevgimin esiri oldum bekledim onu ölede mücadele ettimki kendimi sevdirmek için o konuşmayi sevmes diye sessiz bi kiz oldum o böle istemes şöle isteyenbilri diye şekilden şekile girdim ona beli etmeden edersem onu çok sevdiğimi anlar diye ozman heptten vazgeçer diye hatta ayrildim baktim sevmediğini hissettim bu yapilanlari seven yapmas dimi öle düşündüm ayrildim zorla sevdiremem kendimi dedim bitirdim bir hafta sonraisnda ailesiyle gelen oydu pişman dedim öle düşündüm değişicek demekki dedim ve bakin işte herşey ayni kendimi yaktim acikcasi bunun başka bi açiklamasi yok tekmeyi vursam ne olacak gene olan bana olacak özelbi işte çalişiyorum burdan da bana tekme vururlarsa ailemin yaninda su bulunduğum durumdan daha kötü olucam belki 6 yil dişarda kalan ben için bu durum çok daha ağir gelicek inanin napicami bilmiyorum dediğim gibi kadro bekliyorum beni kendime güveni eskisi gibi olabilmem için

Hayatim ne alakasi var, ne demek olan bana olucak???

Maddi özgürlügün var gül gibi mesleyin var ailen var daha ne istiyorsun???

Sen yerinde olmak isteyen binlerce kadin vardir ayrilmak isteyipte sirf esine muhtac oldugu icin cekmek zorunda kalan.....

Sen kendine olan güvenini kaybettin canim ve buda neden oldu::: Esin sana deger vermedi vermedi sende bir zaman sonra kendini degersiz görmeye basladin ama kesinlilke böyle seyler düsünme cok degerlisin kiymetlisin ve böyle bir adami hak etmiyorsun:

Kendine gel kafani kullan her gün ölmektense bir kere ölürüm ama kurtulurum.

Allah yardimcin olsun:teselli:

Elbette ki her insanın seçimince yaşaması gerektiği inancındayım. Ama nendense seçimlerimizle yaşamak çoğu kez elimizde olduğu halde bazan içinde bulunduğumuz koşullar nedeni ile yaşamı istediğimiz gibi yaşamak konusunda başarısız olabiliyoruz. Bunun nedeni ise her seçimin arkasında hayatınızdaki başka bir şeylerden feraget etmeniz gerektiğidir. Diğer bir söylemle her seçimden sonra bir takım bedeller ödemek ve hatta bazı isteklerimizden vazgeçmek gerekiyor. Arzularımızdan vazgeçmek zorunda hissetmek gerçekten insanı derinden yaralayan ve mutsuz eden bir durumdur. Fakat yaşamı seçimlerimizce yaşamaya başlayınca bu durumun kaçınılmaz olduğu anlaşılacaktır.
Eşinizin ilgisizliğinin nedenini ve ilişkinizde yaşadığınız ve ilgisizliğe yol açabilecek diğer sorunları bilemiyorum, dolayısıyola bu konuda her hangi bir yorum getirmek istemiyorum. Fakat bu durum gerçekten sizin için büyük bir sorun ise bir psikolog ile görüşmenizi öneririm. Eğer psikolog sizin için bir seçenek değil ise bu durumda belki kendisi ile konuşup ilgisizliğinin nedenlerini anlamaya ve birlikte bir çözüm bulmaya çalışmalısınız...bu ruh ta bulunan adamın pc atsan ne olacak ki değişen koskocaman bir hiç ten başka...mantığını söküp atmalı korkarım ki aynı ruh ikzinizden ayrı ruh ikiziniz olmuş...

Mesilmina; teşekür ederim benim eşimi değiştirmem için sanırım, onu baştan yaratmam gerekiyo. herşeyiyle faul herşey mantık çerçevesinde yorumladığı için böle yaa.
bide ailesindende kaynaklanıyo sevgiyi öğretmemişler, hep uzaktan olması gerketiği kadar vermişler bi başını okşamamışlar ancak karşılaırna alıp psikolog gibi konuşmuşlar araya hep bi sınır koymuşlar. çocuklarını dinlemeden senin derrdin ne neden bölesin oğlum demeden sadece kendi görebildikleri kadar konuşmuşlar, neden bu kadar sessizsin demeden sadece zorlamışlar, olmadı bağırmışlar. oda içine kapanmış 30 yıl.iletişimi insanlarla tamamen koparmış bir arkadaşı yoktur eşimin. bi dertleşeceği konuştuğu insanlar içinde onun TABİRİYLE karşılıklı menfaat için konuşuyorus o beni kullanıyo ben onu der her zman. önce hep şevkatle yaklaştım ailesinden almadığını vermeye çalıştım. oda olmadı. ben sonumuzu gerçekten iyi göremiyorum konuşmayla vurmayla kırmayla da düzeltebilicemi sanmıyorum ki denedim çok denedim o benim yolumdan git demeye calışıyo.ben böle olmadığını söle yapmamız gerekiyo diyorum ben %50 gelirken o malesef gelmiyo empati yapamıyo bukadının da istekleri var demiyo. hepinize teşekür ederim o kadar ilgilendiniz ki yazılarınızla yanımda oldunuz burdan anladım ki ben yanlış yapmamışım bu durum gerçekten normal bişi değilmiş. SAĞLICAKLA KALIN

çile çekerken günler saatler geçmiyomuş gibi geliyor ama hayat o kadar da uzun değil. kimsenin kimseyi bu kadar üzüp eziyet çektirmeye hakkı yok. erkekler her konuda baskın olmak istiyorlar. inan o kadar üzüldüm o adamları insanın parçalayası geliyo.Sizi yıpratmasına izin vermeyin.çekmeyin demek istiyorum ama. bizim de oluyo tartışma kavgalarımız. mesela tartışmadan sonra küsüp susup kafa dinleyemezsin. gelir gider eşim sözleriyle çıldırtacak aşamaya gelir. hakaret v.s yok ama konuyu evirir çevirir bir türlü kapatmaz. herkesin başındaki de farklı işte. çocuk istiyoruz ama beklemedeyiz izni yokmuş. kafasını kaşıyacak vakti yokmuş. vs vs 2 yıla yakın zaman oldu. verecek olan Allah diyo. öyle tabi de tedavi olmazsan da olmuyo işte.

cnm hem üzüldüm hemde düşündüm ...insanların değişmesini beklemek çok büyük hata değişemezler fakat biraz azaltabilirler ...buda senin istikrarla devam etmenle olabilir..
bende tam olmasada kısmen bu tarz seyler yaşıyorum ...
elli kere demişimdir msj larıma maillerime cevap ver diye ...ama yok o vermiyorsa bende hiççç yazmıyorum peki buda cçzümmü ki hayır inatlaşmakta iyi değil..
bence biraz korkutmalıısn başka yolu yok...
ve tabiki gözyaşları ..çok faydalı ..biraz bir yere git özlesin seni...
zaten seni özlemiyor arzulamıyorsa ...hayatında bişey ifade etmiyorsundur...
etmiyorsada devam etmenin bi manası yok ...düşüne düşüne allah korusun sinir hastası
olmayasın ...sen iyi ol ki sağlığın yerinde olsun ki...herşey zamanla olur ..
inş herşeyde yoluna girer..ilk etapta biraz korkut..bakalım

sevgili S.dursuncum ve Nergiscim, Gülsüm Sultanın dediklerine tamamen katılıyorum.
çok güzel yazmış eline sağlık .a.s.

kızlar kendinize bu işkenceyi çektirmeyin...
herşeyi yaptım olmadı diyorsanız eğer, ayrılıktan korkmayın...biraz cesur olun ve kendiniz için bazı şeyleri göze alın...bizler daha yolun başındayız...
ayrıldığınızda da hayatınız kötü bile olsa bence şu anki halinizden daha kötüsü olamaz...

benim eşim de pc tutkunu bilgisayar mühendisi ve her fırsatta pc kucagındadır ama beni asla ihmal etmez. dozunu kaçırırsa hemen tepki koyarım ilgisizliğe hiç gelemem
ben onun sevdiği şeyleri yaparım o da benim
ama eğer yapmasaydı...
yani sizin istekleriniz çok normal olması gereken şeyler...
insan niye evlenir ki????

bence pc nin başında napıo önce onu bul bi insan bu kdr pc nin başında naparki daha sonra ona göre önlem al kocanı tekrar aşık et kendine onu sevmektende vazgeçme ona ilgi göster kızmak yerine o da senin ilginin altında ezilecek ve bi erkek olarak duygularına karşılık vermeye çalışıcaktır....

Merhaba

Kusura bakma ama sen kendinden yeterince taviz vermişsin
Belki değişir umuduyla çırpınmışsın hep
Görüyorum ki olmuyor değişmiyor
Sevgin çoksa ve sevildiğine inanıyorsanaçık açık konuş eşinle.
Bakalım ne olucak.
En iyi kararı beraber yine ikiniz verirsiniz
Ya devam edersiniz yada ayrılırsınız
Allah yardımcın olsun...
a.s.

Kimi pc başında kimi tv başında kimide wc de geçiriyo hayatlarını. Bu erkekleri anlamak zor bazısı kadın isteksiz diye yırtınır kimiside kadın istemekten yırtınırken pineklemekten başka bir şey yapmaz. Anacım düzen yok denge yok. Şimdi koysan kapıya yenisini bulursun bakalım yenisinde ne cinslik olacak bilinmez. Çok bilinmeyenli denklem yani. Ama anlattıkların onun hem ilgisiz hem kaba bir adam hemde sana ve ailene saygısız olduğunu gösteriyor. Sende kendine güven mesleğini koy cebine ailenide al yanına ve katlanma artık. Herşey gönlünce olsun.

günaydın arkadaşlar dün akşamdan bahsediyim size eve gittim gelmiş zaten yemeğim vardı ısıtan oydu ama busefer. neyse yedik hiçmi hiç konuşmadan sonrasında o pc başına gitti bende tv başına gece 11 e kadar böle geçti demediki yanıma gelip neyin var neden böle. ben yattım gece kaçta gelmiş yatağa bilmiyorum.sabah ta erkenden kalktım ve işe geldim.hiç içi sızlamıyor evde bu durum neden böyle umrunda değil.insan relax olur da bu kadarına anlam veremiyorum. ben bu kadar ruhsuzluğu anlayamıyorum delirmemek onu parçalalamak için nasıl zor duruyorum anlatamam size.

ah canım aynısı... bütün akşam o tv karşısında ben de başka odalarda sünepe gibi... çünkü artık yanında durmaya tahammül edemiyorum çıldıracak gibi oluyorum o rahat halini görünce..ben yokmuşum gibi davranıyor... bazen yanına oturuyorum... kafamı çevirip dakikalarca suratına bakıyorum... delimisin be ne bakıyosun robot gibi dese ona razıyım ama adam gözünü tv den ayırıp bakmıyor... bişeyi 3-4 kere söylüyorum ancak öyle duyuyor... "noldu bişeymi söyledin" diyo... artık bunlara dayanamadığım için bende bütün akşamı başka odalarda geçiriyorum hiç sesim çıkmıyo ve hiç beni aramıyo yani o 10-15 dakka ortalıktan kaybolsa ben evi dolanırım nerdeki bu adam diye... ama ben saatlerce ortadan yokoluyorum hiç gelip odanın kapısını açıp bi bakmaz bu nerde napıyo diye....

bana olan ilgisizliğinden mutsuz olduğumu anlaması için planlar yaptım... akşam diğer odada internetin başına geçip msn de erkek resmi olan bi sayfa açıyodum... odanın kapısınıda onun göreceği şekilde yarı açık bırakıyodum...wc ye giderken odanın önünden geçti ve naptı biliyomusunuz... odanın kapısını çekip geçti...zaten hiç kıskanç biri değildir. arkadaşları sık sık bize gelir 35-36 yaşlarında bekar çam yarması gibi adamlar...bakalım napıcak diye üstüme açık saçık bişey giyerim...göğüslerimin nerdeyse yarısı ortada... hiç farketmez bile... taaaki zil çalana kadar beklerim o kıyafetle... o sevinçle kapıyı açmaya koşar bende yatak odasına koşar üstümü değiştiririm...adamın benle işi yokki...

tam 2,5 yıl sustum..problem yokmuş gibi mutluymuşum gibi davrandım...geceleri o uyurken saatlerce ağladım..akşamları o tv izlerken arka odalarda ağladım eridim bittim 45 kiloya düştüm... sonra psikoloğa gittim...neden gittiğimi bile sormadı...sonra biraz biraz şikayet etmeye başladım...ama olanlar ona göre o kadar normalki...vaktinde işime gidip geliyorum..dövmüyorum sövmüyorum hiçbişeyine karışmıyorum (karışmaması benle hiç ilgili olmamasından) diyor... ve suçlu ben oluyorum.. kaprisli mızmız şikayetçi memnuniyetsiz oluyorum ve ben huzursuzluk olmasın diye bu kadar kendimi kasmama rağmen susmama rağmen insanlara beni şikayet ediyor... kaprisli memnuniyetsiz şikayetçi falan diye...

değişmesi mümkün değil biliyorum...ne gözyaşım fayda ediyor ne ondan uzaklaşmam soğuk davranmam... hiç umurunda değil... tam tersi işine geliyor...daha rahat ediyor... bi ara gittim.. bir hafta gelmedim...arkadaşımda kaldım... döndüğümde hiçbişey sormadı nerdeydin niye gittin demedi...nası olsa saçmasapan anlamsız bişey kızıp gitmiştir dönüp dolaşıp yine gelcek diyo galiba...
ben artık çabalamaktan vazgeçtim artık kendimi kurtarmaya bakıyorum..yani ikimiz için yapacak hiçbişey yok sadece kendim için bişeyler yapabilirim.. zaten onun için "ikimiz" diye bişey yok..sadece kendisi var...

bitanem canım nergiscim suan işyerindeyim gözyaşlarım sel oldu adama senden nefret ediyorum bukadar duyarsızlığın için dedim iki gün öncesinde hiç bu kadar olur dedirtecek bişi yaptı ve bende tamamen bitti suan burda anlatamam o durumu onun üzerine mj cvektim sen nasıl bir insansın dedim bunu banada yaptın ya dedim ne yamzış biliyomusun aynen aktarıyorum sen kendini ne sanıyosun ya kraliçemisin bulunmas hint kumaşımı ne istersen onu yap tek hayatı güzel geçmesi gereken sensin sanki aynen bu cümleler benim artık bu ilişkide sonum yok bu mjda kedninibeli etmeye değdi bakınsana kötüyüm çok kötüyüm

cnm cok cok zor...maş sabırlıymışsın ...ben 2 gün aramasa beni 3 günü başına üşüşürüm hemen ...
çok fena kibar bi şekilde laf iğnelerim ..oda toparlar tabi...
cnm evliik bu değil bu olmamalı...ve bunu yaşamakta zorunda değilsin ...ya hiç takmıcaksın ..öyle devam ediceksin ..yada huzurun mutluluğun için birşeyler yapıcaksın
hayat kısa anın tekrarı yok mutluluk seninde hakkın ..ve buda senin elinde bence sevgiyle kalll

canım yaa üzmeyin kendinizi
gerçekten değmez böyle bi inasana. bak elinde mesleğin var..
zaten anladığım kadarıyla biraz seni kıskanıyo ve kaldıramıyo gibi geldi bana
benim eşimde bir defasında eğitim derecemizi yüzüme vurmuştu benimki ondan yüksek.
ve aynı seninki gibi davranırdı bana.şimdi düzeldi ama başka sorunları başladı.. neysee..
bence hiç üzme kendini. olmuyosa olmuyodur
geçen zaman senden götürür unutma

ne kadar üzüldüm, geçen yılları, boşa harcanan emeği, zamanı, hakkınızı ödeyebilecek mi eşiniz. gitsin bilgisayarla uğraşsın o, canını bu kadar üzmeye değer mi arkadaşım, terazi neyi gösteriyor, buna karar verecek olan da yine sensin...

s.dursun ah canım benim benimkide hep böyle der "sen herkesi mutlumu zannediyosun..herkes bişekilde başına gelenlere katlanıyo kabulleniyo" der..."ben böyleyim eğer yapamıycam diyosan ben seni zorla tutamam, her türlü çözüm yoluna açığım" dedi.. o an yıkıldım ama hiç belli etmedim... zaten şunu biliyodumki bi gün temelli çekip gitsem çok işine gelecek, o çok sevdiği arkadaşlarıyla beraber yaşamak için can atıyo zaten....benim yerimi onlar hemen doldurur...gerçi benim hiç yerim olmamıştı zaten... o sözünü (seni zorla tutamam vs vs..) duyduğumdan beri rol yapıyorum..mutluluk rolü..sanki bütün sorunlar bitmiş herşey gayet iyiymiş gibi davranıyorum... dayanamadığım gırtlağıma kadar dolduğum zamanlarda gizlice başka bi odada köpekler gibi ağzım yüzüm şişene kadar ağlıyorum...ama yinede belli etmiyorum çünkü kararımı verdim... hiç hissettirmeden sırtımı sağlama alıp zamanı gelince tek kelime etmeden beni son kez bile görmesine konuşmasına izin vermeden (nede üzülür ya) tek çöp bile almadan çantamı alıp çıkıcam...ama biraz zaman alıcak sanırım..işe daha yeni girdim ve doktorlara ilaçlara verdiğim paralar borçtu...önce onları ödiycem sonra para biriktiricem...
sonra bu iki kişilik yalnızlıktan kurtulup gerçekten yalnız olucam .. en azından yalnızlığın hakkını vermiş olurum...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…