Arkadaşlar lütfen bana bir fikir verir misiniz dardayım :(

serrasaid

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2024
45
-32
25
Babam 10 sene önce evi terk etti. Sonrasında annemle boşandılar. 10 sene içerisinde kendisini en fazla 4-5 kere görmüşümdür. O anlarda da bizi gördüğünde ağlıyordu ama hep soğuktu. Bizimle iletişim kurmak görüşmek istemiyor. Mesajlar atıyorum hatta en son çare suçlu olduğu halde ben suçluymuşum gibi özür mesajı yazdım ama yok ne yaparsam dönmüyor sadece okuyor. Kardeşim ciddi bir ameliyat geçirdi. Aramadı sormadı gelmedi. Gittiğinden beri maddi olarak da yardımı olmadı. Seneler önce ibanımı gönderdim bana ara sıra harçlık atar mısın yazdım ama atmadı. Sonra ihtiyaçlarımı yazarak istedim sadece hastane vs gibi durumlar olunca atıyor. Ehliyet için telefon için istediğim hiçbir parayı göndermedi. En son üniversite kaydı için istedim 2000 tl civarındaydı 3500 tl göndermiş. Hattım da onun üzerine her ay faturamı ödüyor. Ne yapmaya çalışıyor gerçekten anlamıyorum. 2 sene önce evlendi. Eşine lüks bir araba almış. Ben bulunduğum yerde arabasızlıktan çok muzdaribim. Araba almak istiyorum ama en az 150-200 bin tl ihtiyacım var. Babama bu isteğimi mesaj göndermek istiyorum sizce nasıl bir mesaj böyle bir adamı ikna eder. Nasıl bir yöntem denemeyelim yıllarca duvar hükmünde olan babama? Lütfen bana yardımcı olur musunuz önerileriniz benim için önemli.

Boşanırken neden tazminat talebinde bulunmadiniz. Sonuçta Evlatları olarak size her ay belli miktarda göndermesi gerekti zaruri ihtiyaclariniz için. Ama hiçbir baba da araba almak zorunda değil bunu da unutmayın. Ben babama desem benim babam da bunu karşılayamaz.

Dava açın, eğer kardeşin üniversiteye öğrencisiyse bile yardımcı olmak zorunda. Ödesin köpek gibi. Ver mahkemeye. Acımamak gerek böylelerine.

Valla çocuğu ameliyat olmuş alamamış sormamış hastaneye gelmemiş sizi araba parası falan atmaz . Bence hiçbir şey istemeyin o dan kendiniz ne yapabiliyorsunuz o veya ödeyebilwcekseniz arkadaşınızdan akrabanızdan borç alın derim. Bu tip insanlara yüz eğmeyen gelmez sanki evladı değilmişssiniz gibi el gibi ay ne bilim ya ne yiyorsunuz ne içiyorsunuz diye sormayan bunca yıl hayrı olmayan birinden ben olsam bi kuruş almam ilerde yüzüne vurur şunu aldım bu kadar para verdim diye Allaha havale edin bitti.

Hic muhatap olma öldü kabul et. Yasin 25 gorunuyor. Faturani kendi uzerine al. Araba icin tek acigin 150-200 se ya kredi cek yada calisip biriktir. Cok yuksek bir mebla degil. Senin baban 10 sene once olmus zaten.
Doğru söylüyorsunuz fakat kredi çekmem mümkün değil. Biriktirebildiğim miktar da çok az oluyor. Anca ihtiyaçlar evin ihtiyaçları vs. Teşekkür ediyorum yanıtınız için

Evet ama böyle nereye kadar gidecek. Bazen çok sinirleniyorum. Benim hakkım bu. Yıllarca bize bakmadı. Maddi durumu da geçtim insan manen de baba ihtiyacı duyuyor. Hep başkalarının yardımıyla büyüdüm. Bu durumlar belimi büküyor..

Tazminat talebinde bulunduk fakat iş yeri sahibi olduğu halde kendini çalışmıyor olarak gösterdi. Devlet aylık 600 tl nafaka ödemesi çıkarttı şaka gibi. Zaten kardeşim de ben de bu dava aşırı uzun sürdüğünden reşit olmuştuk. O zamanın parasıyla bir anlaşma yapıldı anneme şaka bir rakam ile toplu para ödedi. Tabi ki bana araba almak zorunda gibi hissetmiyorum senelerce çok zorluklar çektik belki insaflı davranır yardımcı olur şansımı denemek istiyorum. Yine de Allaha hamd olsun her hâlde.

Anlıyorum ama zaten insaflı Allahtan korkan kuldan utanan birisi olsa durum bu raddeye gelmezdi. Bence bırakın ne hali varsa görsün sizde o nasıl davranıyorsa öyle davranın. Babam var demeyin yani böyleleri bu tür davranışı hak ediyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…