arkadaşlar hamileyim ama leke geliyor

ayseakgul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2008
246
3
merhaba arkadaşlar.benim 7 yıl çocuğum olmadı 3 aşılama 1 tüp bebek yapıldı tüp bebek tuttu ama düşük oldu.2. tüp bebeğe başlayacaktık hamile olduğumu öğrendik.dr 15 gün sonraya randevu verdi kalp atışları için ama benim ara ara lekelenmem oluyor ve belim çok ağrıyor benim gibi olan varmı.çok korkuyorum düşecek diye.bugün dr a gidecem ama sizde beni bilgilendirirseniz sevinirim...

canım benim de 8 yıl bebeğim olmadı, 2000 yılnıda evlendim, 2006 yılında bi hamileliğim oldu ve 6 haftalıkken düştü, daha sonra istediğimiz halde hamile kalamadım ve tedaviye başladık, 3 tane aşılama oldu, tam tüp bebeğe gdieceğiz derken senin gibi hamile kalıvermişim, ilk hamile kaldığımzamanlarda bende lekelenme olmadı, ama doktoruma sorduğumda bebeğin ilk zamanlarda rahim duvarına saplandığı esnada saplandığı yerin kılcal damara denk gelebileceğini ve bu nedenle de haifif lekelenmeler olabileceğini söyledi, tabi tahmini olarak konuşmak da biraz riskli, bence hemen bi muayene olmakta fayda var, ben ilk düşüğümden sonra o kadar çok korkmuştum ki sürekli doktora gidip geldim, hatta hamile olduğumu öğrendiğim ilk andan beri hatfada 2 defa proluton depot diye bir iğne vuruldum, kalcçadan yapıyorlar, çok zor bi iğne, yağlı olduğu için vücutta hemen emilmiyo, iğne yapılan yer taş gibi oluyo ve biraz şişiyo, birkaç gün iğne olan yere yatamıyosun da,ama daha snra geçiyo, bu şekilde 8. haftaya kadar sürekli bu iğneden yapılmıştı, bence kendi kendini telaşllandırma boş yere, allahın koruduğunu hiçkimse koruyamaz, eğer bu bebek kısmetinde varsa inan ki kucağına alcaksın, ben neler neler çektim, hem psikolojik hem fiziksel olarak aama çok şükür şimdi minik böcüğümü kucağıma aldım, rabbim sana da o güzel günleri göstersin inşallah, doktor kontrolünde kalmaya devam et, 12. haftadan sonra da düşük riski çok azalıyo, ondan sonra hiç korkma, kafana takılanları sürekli doktoruna sor ki rahat ol, psikolojinin iyi olması da önemli çünkü,öptüm seni şeker, güzel günler dileğiyle

cnm bende zor hamile kaldım ilkini düşük yaptım 8 haftalıkken. bu gebeliğimdede 8. haftada kanamam oldu lekelenme bile değil kanama ve doktor istirahat verdi 10 gün sonra geçti birde 12 . haftamda lekelenmem oldu kısa sürdü geçti. doktor miyomdan dedi bende miyom var da şimdi 13. haftadayım inş düşük olmaz artık dua et bol bol ve doktoruna sor herşeyi kib inş doğurdugumuzu burdan haber verebiliriz birbirimize

canım benim de 7.haftamda kanamam oldu.o gün cok telaş yaptık eşimde bende.o telaşla en yakın dr a kosturdum.gittigim dr beni çok korkuttu.düşük riski yüksek dedi.neyse daha sonra kendi dr uma gittim.ultrasonda baktı detaylıca.bebekte birsey yok .kanaman yerleşme kanaması.telaş etme bir süre sonra gececek dedi.ilk 3 ayda cogu kişide lekelenme ve kanama görülebilirmiş.su an 10+6 olduk lekenmeler geceli 1 hafta oldu.umarım bır dahada olmaz.insallah hiç bir sorun yasamadan kucagımıza alırız.bende zor hamile kaldım.birsey olacak diye çok korkuyorum.sen de randevu gününü beklemeden git bence dr una.

bende de 6 tane myom varmış, o myomların içinde büyümüş bebişim, 20 ekimde sezeryanla doğum yaptım, doktorum myomların 5 tanesini yakmış, 1 tanesini tahlil için çıkartmış, doktorcum onun için ek ücret bile almadı, allahtan tahlil sonucumuz kötü değilmiş, senede 1 defa ultrasona girecekmişim bundan sonra, çok şükür hamileliğimde hiçbir sorun olmadı, inşallah seninnkinde de bir problem olmaz, myomlarını da eğer sezeryan doğum yaparsan dr alır diye düşünüyorum, allah sağlıkla bebeeklerinizi kucaklarınıza almayın nasipetsin inşallah:Saruboceq:

kızlar bende 5yıllık evlıyım tup bebekle tedavısı ile hamış kaldım allah çok şükur şuan 5 haftalık ama transferımın 9.gununden buyana 13 gundur kanamam var. doktorumla konuştum muane etmedı ama korkma bazı bayanlarda olur dedı benım kanlı akıntım var ama bayabi kıpkırmızı ve yoğunnn doktor korkma desede 4,5 yılda ulaştığım bebeğim için çok endışelenıyorum doktor 24kasımda kese gorunmesı gerek dedı 24kasımda bı gorsem derınn bı nefes alcam çok kaygılıyım ya allah yardım etsın tek yardımcı o..
kızlar bana akıl verın nolurrrrrrrrrrrr çok kaygılıyım ben

canim her turlu lekelenme onemlidir. doktorunla gorus mutlaka hem de en kisa zmaanda,. benim de oldu megerse dis gebelikmis. herkes doktor bile normal dedi. bhgc ye bakildi, cok duzenli olarak 2-3 kat artti, farkedemedik. tupumu aldilar. o sebeple iyi de olabilir kotu de, sen onlemini al da gerisi Allah tan.

bencede hemen doktor kontrolüne girip proestana da başlamanda fayda var..
bu anlamda kendi kendinin doktoru olmalısın..ve doktorunu tedavi istediğin yönde sıkıştırmalısın..
bizler gibi zor bebek sahibi olan anneler bunu yapmalı..

hadi ya 6 tane ee sen hiç anlmadınmı gebelikde onlarda büyüyo çünkü bebekle beraber ben progestan kullanıyorum günde 6 tane büyüme yapmasın diye ama bakalım herşey allhdan inş bnde senin gibi doğurup kucagıma alırım mleğimi.. doktor sezeryende alınmasının çok kan kaybına neden oldugunu söyledi menepozda küçülüp kayboluyormuş zaten öyle dedi birde benim bu lekelenmelerim adet olmam gereken tarihlerde oluyor sence bi alakası olabilirmi? birde ben 13 haftalığım şuan pazartesi kontrolum var doktor cinsiyetini söylermi sence bana?

canım hiç korkma.benim bebeğim normal yollarla oldu ancak benımde 10. haftaya kadar bu tür sorunlarım oldu..hem kanamam bıle oldu lekelenmenın haricinde..bende cok telaş yaptım ama telaşlanacak bır sye yok.progestan kullanmıyorsan progestana basla..ve keısnlıkle bol bol istirahat et.bak benım minik kuzum karnımda suan ve tekmeleri savuruyor bile annecıgıne..cıkmak ıcın sabırsızlanıyor..sımdı o ilk gunelrı düşününce bosuna üzülmüşüm dıyorum..allah hepimizin evlatlarını esirgesin..:1hug:

canım ben daha önce başka bir doktorda tedavi görmüştüm, o zaman rahim filmi çekilmitşi, sağ tüpün tıkalı dedi, bi de myom gibi bişeler var ama emin değilim dedi, bana histeroskopi ve laporoskopi yapacağını söyledi, bi tanesinde kesik yok vajinadan giriliyo, diğerinde karından 3 tane kesik açılıyo, karından giriliyo, kesik olunca ben korktum, zaten kesin var demedi, var gibi görünüyo girip bakmamız lazım dedi, sadece ihtimal için de karnımı kestirmekten çekindim açıkçası, vajinadan girilip tüpüm açıldı, daha sonra aşılamalara başlandı, ama hiç myom varmış gibi bişey hissetmedim, belki de benimkliler farklı türden bişeydi, daha sonra hamile kalınca tedavi gördüğüm doktorla anlaşamadık ve ben doktor değiştirdim, doğumuma birkaç hafta kala gittiğim doktor da sanki bana özellikle sezeryan yapmak istiyomuş gibi davrandı, bir de samimiyetsizlik görünce son anda onda da güven sarsıntısı yaşadım ve bir arkadaşımın doktoruna gittim, benim ameliyatımı son gittiğim doktor yaptı, yani normalde benim kendi doktorum değildi, son gittiğim doktoru çok sevdim, insanlıklı birisi, belki de myomların iyi huylu kötü huylu olanı vardır, benimkisinde bir problem yokmuş, dr tahlil sonuçlarının kötü olmadığını söyledi çünkü, inşallah sende bebeğini hayırlısıyla kucağına alırsın, canım sana tavsiyem tek doktorda kalma, ben hep tek doktora sonuna kadar güvendim ve hep hayal kırıklığı yaşadım, tedavi grdüğümüz dr profösördü, ama resmen tüccar gibi davranıyordu, tee o zamanlarda bırak tedavi için ödenen parayı aylık rutin muayene için bile 200 ytl ödeniyodu şu anda 300 ytl olduğunu duydum, bizim burda hiçbir yerde bu kadar çok ücret ödenmiyodu, ama ben yine de drum kaliteli işini bilen birisi die o parayı vermeye razı oluyodum ama güvenimi sarstı, hasta olarak değil müşteri olarak görüyodu beni, 2. doktorumda da aynı şeyleri hissettim, son randevuma gitmedim, aramadılar bile randevunuza gelmediniz diye, hasta olarak görüyor olsalardı aramaları gerekirdi, bence bir başka doktora daha gidip onun da fikrini almakta fayda var, kanama olayı da mutlaka değerlendirilmesi gereken bir olay, bana da ilk gebeliğimde üstüne görmüşsündür dediler ama düşük yaptım, en ufak bir kanama bile değerlendirilmeli, tatmin olana kadar doktorun yakasını bırakma derim, 13. haftalık olmuşsun, gebeliğin baya ilerlemiş aslında, bu saatten sonra düşük riski yok denecek kadar azalırmış, bebişin şeyini gösterirse cinsiyetini bile öğrenebilirsiniz, çin takvimine de aldanma tutmuyo, benim kız çıkıyodu ama dr son aya kadar ısrarla erkek demişti, e şimdi bebişimin de minnacık pipisi var sırnaşık şey

walla ibolya bende çok doktor değiştirdim ve en son buna güvendim bunla başladım bu işe zaten bebekde tedaviyle oldu benim olmuyordu buna giderken acile gitim başka doktora kanama olunca o çok kötü davrandı doktorumun ne kadar iyi oldugunu bi kez daha kanıtladı bana. inş yanılmıyorumdur inş güvenim sarsılmaz senin gibi doğururum dua et cnm bakalım pazartesi yazarım sana hem miyom hakkında hemde cinsiyeti tabi söylerse:)

hayırlısı olsun hakkında canım, ben de hep güvenerek severek başlamıştım doktorlara ama sonradan hayal kırıklığına uğrattılar beni, 2. doktorumun psikolojik olarak motive ettiğini bile söylüyodum herkese, ses tonunu bile mükemmel ayarlıyodu, o derece yani, ama sonradan bi baktım ki samimiyetsizlik var, ama doğumumu yaptıran doktora 1 defa gitmiş olmama rağmen hayran kaldım diyebilirim, gittiğim diğer doktorlar beni müşteri gibi görmüşlerdi, ama son gittiğim dr hem doğum yaptırdı hem myom temizledi ama sadece hastanenin standart sezeryan doğum ücretini ödeyerek çktık, myom aldığı için ekstra ücret ödemedik, yani paragöz birisi değil, yakında yeniden o doktora gidecem, farlkı bi sorundan ötürü, allah düşürmesin ama kadın doğumluk bir durumum olursa hep ona gitmeyi istiorum artık, inşallah ötekiler gibi hayal kırıklığına uğramam, inşallah seninki sonuna kadar devam eder canım, işini gerçekten hakkıyla yapan doktorlar da var, bebişin benimki gibi utanmazsa cinsiyetini gstertir sana, benimki pırasa gibi bacaklarını ayırıyodu, her seferinde de minnacık pipisini gördük, yiiğidin malı meydanda olur der gibi gösteriyodu terbiyesiz :roflol: dualarım seninle, hayırlı haberlerle dönersin inşallah :Saruboceq:

merhaba kızlar bu siteye yeni üye oldum ama son zamanlarda sürekli yorumlarınızı okuyorum.

Son düzenleme:
cnm inş bakalım kısmet bende işde diğer tüm doktorlardan hayal kırıklığıyla döndüm hatta bir tanesi nerdeyse tedavisiyle beni kısır bırakcaktı bu şimdilik iyi oldugunu düşünüyorum muayene ücretide 35 ytl hastanede bide özel ama pek para için yapmaz diye düşünüyorum mebla büyük olsa neyse ama alh yardım eder inş banada senin gibi bak iyi bi doktora düşüp bebişini kucaklamışsın allh bağışlasın analı babalı sağlıcakla büyür inş pazartesi yazarım olanları..iyi geceler

ilk once doktora gıt bence hayatım,ınternette cok faydalı sıteler var.yorulmussan felan kan gelebılırmıs.ılk aylarda ve son ayda cok sık gorulurmus,bıde bebek rahme yer yaaparmıs oda sebeb olabılır.benım bıldıgım bukadar sen genede doktora gıt en ıısını o bılır

Ben tüp bebek hamişiyim.Benimde ilk 3 ay kahverengi lekelenmem ve kanamam olmuştu.Crinone jel ve proluton depot iğne vuruldum24. haftaya kadar.Sürekli dinlendim, uzandım.Şimdi düzeldi çok şükür.Sen tabiki yine de doktorunla görüş en doğrusunu o söyler ama lekelenme normal genelde.Belki ilaç ve iğne verir sana...

offffffff o proluton depottan bende vuruldum, ağır bi iğne yaa, vurulduktan sonra kıçnın üstüne yatamıyosun, iğne yeri taş gibi oluyo, yağlı bi iğneymiş, içinde hint yağı vardı o iğnenin, çok zorlanıyoum o iğnede ben, o günler geride kaldı, çokşükür sende atlatmışsın, bebeğini hayırlısıyla kucağına al inşallah

Amin inşallah tüm anne adayları bebeklerini sağsalim kucaklarına alırlar.İğneyi 24.haftaya kadar vuruldum vurulurken biraz acıyordu popomda delik deşik ve mosmor olmuştu ama ben yatmakta zorluk çekmedim, sabah vuruluyordum genelde, 1 saat sonra acısı geçiyordu.Ama atlattığıma memnunum tabi...Şimdi de harekete etmeyince acaba birsey mi oldu Allah korusun diye paranoya yapıyorum.Doğsada rahatlasam:)

kızlar şimdi doktordan geldim benimde lekelenmelerim oluyo ya miyomdanmış ama miyom karşı duvardaymış damarlar artık pek beslemez dedi bebeğin eşiyle yakın olmaması avantaj dedi ama kanama yapar dedi öyle olunca ultrasona girip kalp atışına baktır dedi progestana devam dedi işde böyle birde ben öğretmenim 20 gün istirahat verdi kızlar dua edin ne olur bende kucagıma alayım şimdiden sağolun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…