arkadaşlar hamileyim ama leke geliyor

şekercim hep sylüyorum hep söylüyorum allahın koruduğunu kimse koruyamaz gönlünü ferah tut, bak aşağıdaki mesajlarımdan biriinde doktorumun bana söylediği sözleri yazmıştım galiba okumadın, eğer bebek düşecekse zaten düşer biz sana proluton depotu yaparak vücudunda eksik hormonu tamamlamaya çalışıoruz dedi, bu da bebek hormon yetersizliği yüzünden beslenemeyip ölmesin diyeymiş, allah korusun eğer kroomozom bozukluğu varsa zaten düşer, bir de bebeğin daha küçük, rahme saplanma zamanı, belki kılcal damarın bulunduğu bir yere saplanmaya çalıştığı için snde hafif kanama olmuş da olabilir, madem sarıya dönmüş rengi niye korkuyosun ki, doktorlar zaten sana rapor vereyim demezler, sn kendin isteyeceksin, hamileliğimin ilk dönemlerinde 20+20 =40 gün rapor aldım ben doktorumdan, çünkü o tehlikeli dönemi çalışarak geçiremezdim, önce bebeğim önemli, 40 gün boyunca evde dinlendim, çok şükür faydasını da gördüm, eğer rapora ihtiyacın olduğunu düşünüyosan doktoruna söyle bu durumu

cnm nerdesin sen ya baktım hiç bi yerde göremedim bak gebelik cetvelini yaptım en sonunda nasılsın iyimisin?

aynı şeyi 5-6 gün önce ben de yaşadım.doktorum proluton iğne verdi ve beklememiz gerektiğini yapılacak başka tedavi olmadığını söyledi.oysa forumdan birsürü şey okudum.herekse doktoru bu tip durumlarda progestan başlamış mesela.ama ben doktoruma güvendim ve sözünü dinledim.2 gün neredeyse hiç kalkmadan yattım ve geçti.dün doktoruma gittim.bebişimin kalp atışları başlamıştı.doktorum da korkacak bişey yok günlük hayatına geri dönebilirsin dedi hatta cinsel ilşkiyi bile yasaklamadı.ben zaten panik olup rapor almıştım.bu hafta evdeyim ve kendimi çok yormamaya çalışıyorum.ayrıca progestanın da düşecek bir bebeğe hiç faydası yokmuş.zaten bu konuda bilimsel bir kanıtta bulunmamış.bu sadece ek tedavi gibi bişey.ama dediğim iğne mutlaka vurdurulmalı sanırım.çünkü lekelenmesi olan arkadaşlarla tek ortak noktamız buydu.hatta üstüste hergün vurduranları okudum buradan.yat dinlen ve olumlu şeyler düşünmeye çalış.zaten o yerinde duracaksa duracak.gidecekse hiçbir tedavi onu durduramaz.canını sıkma..umarım herşey yoluna girer......

cnm nerdesin sen ya baktım hiç bi yerde göremedim bak gebelik cetvelini yaptım en sonunda nasılsın iyimisin?

anacım buralardayım bebeyle uğraşıyom, cetvelin de hayırlı olsn inşallah

işte bende günlerdir bunu anlatmaya çalışıyorum, eğer bebeğinde kromozom bozukluğu varsa zaten ne yaparsan yap düşer, ama sağlıklıysa ve senin hormonlarının yetersizliği yüzünden düşük tehlikesi varsa o zaman o iğneler ilaçlar işe yarar, ayrıca ha progestan ha iğne bence hiçbi farkı yok, birisi hap diğeri iğne, ama aynı işi görüyorlar sonuçta

ya bana o iğneden vurmadılar ve ben dediğimde öyle bişey yok dediler üff ya

sen onları bana gönder, profesörden bi farkım kalmadı zaten, bi tıp dersi verim kaydirigubbakcemile3

arkadaşlar merhaba ben 13.haftama girdim ama lekelenmelerim devam ediyor çok endişeleniyorum gebeliğin ilerleyen haftalarında bu sıkıntıyı yaşayan varmı?12. haftaya kadar haftada 1 kez olyordu 1-2 damla şimdi her tuvalette görüyorum fakat ped falan dolmuyor günlük pede 1-2 damla yine ve kahverendi??

cnm doktora git istersen yada arayıp sor benim bi 8. ve 12. haftada oldu allha şükür 16. haftaya grdm daha olmadı progestan içiyormusun ben 3 kez içiyorum birde bu önceki lekelenmelerin için doktor ne dedi benimki miyomdan mesela onu ögrenirsen iyi olur birde hareket etme sadece wc ye kalk cnm sürekli sırt üstü dizlerini dik yat çok faydası var geçmiş olsun bitanem moralini bozma ama hepimizin başına geliyo işde hadi iyi bayramlarr kaydirigubbakcemile3

bebek yok cnm normal adetmiş ...en azından soru işaretlerinden kurtuldum hayırlısı neyse o olsun rabbim isteyenlere biran önce nasip etsin aminnnnkaydirigubbakcemile5

bebek yok cnm normal adetmiş ...en azından soru işaretlerinden kurtuldum hayırlısı neyse o olsun rabbim isteyenlere biran önce nasip etsin aminnnnkaydirigubbakcemile5

olsun cnm üzülme olur biraz zamanı vardır belki bende 1 yıl bekledim olmadı tedaviyle oldu seninde olur inş önemli olan sağlıklı gebelik geçirmek..:1hug:

olsun cnm üzülme olur biraz zamanı vardır belki bende 1 yıl bekledim olmadı tedaviyle oldu seninde olur inş önemli olan sağlıklı gebelik geçirmek..:1hug:

sağol cnm ... ama alışmışım sanki hamilelik duygusuna şuan hiç bebek düşünmememe rağmensenağlamagarip bir duygu ya istemezken üzüldüm aslında olmayışına ama hayırlısı bu tabiki allahım özlemle bekleyenlere nasip etsin:CüvCüv:

evet cnm o zaman iste sende:))) inş olur cnm bebek hasreti çekmek zor gerçekten ben 1 yıl çektim allhdan allh isteyen ve hakeden hewrkese nasip etsin cnm

Merhaba,
Benim de 4+2 de hafif karın ağrısı ile birlikte çok açık kahve rengi akıntım oldu. 20 gün devam ettikten sonra aniden kanamam başladı. Çok şiddetli olduğundan 1 gece hastanede kaldım. Yatak istirahati yaptım ve geçti. 12. haftaya girdiğimde yine hafif kahverengi akıntı ve karın ağrısı başladı. 4 gün sürdü geçti derken bugün 13+3'deyim yeniden başladı. Aslında dikkat ediyorum ne zaman biraz ayaklansam biraz yürüsem veya hareket etsem başlıyor. Rahimde miyom falan yok. Temiz. Dr'lara sorduğumda nedenini söyleyemiyorlar ama ben çok rahatsızım. İşe gidemiyorum sürekli rapor alıyorum. Zaten bir yere gitmeye cesaretim de kalmadı. Sizde de benzer durum var mı?

sebebini neden söylemiyorlar bilip ona göre davranırsın yada acil bişey olsa başka doktora hastaneye gitsen dersin hastalıgım bu diye onlarda ona göre davranıp zaman kaybetmezler nasıl söylemezler ya devlet hastanesidir kesin insana hayvan muamelesi yapıyolar bi şey demiyolar benim öyle ilk bebegimi aldılar ve ben sebebini hiç bilemeden(iyi bi hastane ve doktor edin cnm kendine o çobanlara kendini emanet etme çok geçmiş olsun

Sözkonusu bebek olduğunda nedenini kimse bilemiyor. 4 ayrı dr'a göründüm. Hepsi de özeldi. Kan kahverengiyse eski kandır diyorlar. Bana çok mantıklı gelmiyor. Eski kan nereden geliyor di mi?

Sözkonusu bebek olduğunda nedenini kimse bilemiyor. 4 ayrı dr'a göründüm. Hepsi de özeldi. Kan kahverengiyse eski kandır diyorlar. Bana çok mantıklı gelmiyor. Eski kan nereden geliyor di mi?

ALLH ALLH ESKİ KAN NE BİLİYİM DEĞİŞİK Bİ DURUM İYİ Bİ DOKTOR BULMADAN BU İŞLER ÇÖZÜM BULMUYOR CNM BENDE HEM DEVLET HEM ÖZEL HEM MUAYENE ÇOK DOKTOR GEZDİM EN SON BULABİLDİM ALLHA ÇOK ŞÜKÜR BİRAZ İLGİSİZ AMA İŞİNİ ÇOK İYİ BİLİYOR VERDİGİ HER İLAÇ YAPTIGI HER TEDAVİ SONUÇ VERİYOR İNŞ SENDE BÖYLE Bİ DOKTORA DÜŞEBİLİRSİN CNM ÇOK GEÇMİŞ OLSUN TEKRARDAN

Canım ben 12. haftanın sonuna kadar progestan kullandım. Hemde günde 6 tane. Aralarda da proluton yaptırdım. (3-4 günde bir) Hiçbir sakıncası yok merak etme. Doktorun neyi tavsiye ediyorsa onu dinle bence...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…