Aile Planlaması Arkadaşlar görüşlerinizi bekliyorum en iyi korunma yöntemi hangisi?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Bende aylık iğne kulanıyorum.Şimdiye kadar hiçbir yan etkisi olmadı.Gebelik düşündüğün zaman bir ay önce bırak demişti doktorum.Sonuçta bu iğnelerle hormon yüklemesi yapılıyor.Hapı her gün bir tane alırken, iğneyle 28 günlük yüklemeyi bir günde alıyoruz.Yan etkileri mutlaka vardır.İyi düşünmek lazım aslında.

bence ilaç daha sağlıklıdır diye düşünüyorum ama yinede kontrollei olmak lazım ben ilacın hiç bi yan etkisini görmedim hala zayıfım hiç kilo almadım

hiç bişey kullanmasak doğal yol ile korunsak daha iyi değil midir? :kahve:
prezarvatif isterim bizim bey istemez neymiş anlamıyormuş
hap iğne vs ben istemem :1closedeyes:

bizdede tam tersi ilaç kullanmamı istemiyo bende prezervatif istemiyorum ilaç daha ii bence bilmiyorum yinede tabi en sağlıklısı doğal olanıdır

1. spiral
  2. spiral
  3. spiral
en garantili ,,,,,,,,,,,,,,benim gibi bidaha cocukmu aman allah korusun diyenler icin en iyi yontem bence:kahve:

bende düşündüm ama daha çocuğum yok olmadanda takılmıyo diye biliyorum bi tane olsun ondan sonra olabilir

ilk kullanim icin hangi hapi önerirsiniz kizlar ?

ben desolett kullanıyorum ve bi yan etkisini de görmedim gayet normal herşey ve çokta memnunum ama doktor muayenesi olmakta fayda var derim canım doktor hangisini önerirse onu kullanmalısın bana kalırsayerimseniben

ben desolett kullanıyorum ve bi yan etkisini de görmedim gayet normal herşey ve çokta memnunum ama doktor muayenesi olmakta fayda var derim canım doktor hangisini önerirse onu kullanmalısın bana kalırsayerimseniben

haklisi bende zaten senelerdir adet düzensizligi var...

haklisi bende zaten senelerdir adet düzensizligi var...

bi çok yöntem var ama bana kalırsa ilaç kullanımı sağlıklısı eğer adet düzensizliğin varsa ilaç kullanmak düzene sokuyo her ay gününde geliyo ayrıca doğum kontrol hapları korunmaktan başka bi çok şeyede iyi geliyo ama dediğim gibi tatlım eğer ilaç kullanmaya karar verdiysen hangi ilacı kullanacağn için doktora başvurmalısın en doğru yolu bu bilinçsizce almamış olursun böylece çünkü bize iyi gelen bi ilaç sana ters etki yapabilir bunu unutma olurmu canımyerimsenibenyerimseniben

bi çok yöntem var ama bana kalırsa ilaç kullanımı sağlıklısı eğer adet düzensizliğin varsa ilaç kullanmak düzene sokuyo her ay gününde geliyo ayrıca doğum kontrol hapları korunmaktan başka bi çok şeyede iyi geliyo ama dediğim gibi tatlım eğer ilaç kullanmaya karar verdiysen hangi ilacı kullanacağn için doktora başvurmalısın en doğru yolu bu bilinçsizce almamış olursun böylece çünkü bize iyi gelen bi ilaç sana ters etki yapabilir bunu unutma olurmu canımyerimsenibenyerimseniben

aynen bana aslinda coktandir bi dogum kontrol hapi lazimdida ben doktora gitmeye üsendim :)) her ay o agrilari ve düzensizligi cekiyorum nedenseeyvahedigeldismile ama bi ara gidip ögrenicem hem kilo aldirmayan hem cildimi güzellestiricek hemde adetimi düzenlicek bir hap..ama duydugum kadariyla yasmin cildi flan güzellestiriyormus nekadar dogru bilmiorum :emir_bebek:

aynen bana aslinda coktandir bi dogum kontrol hapi lazimdida ben doktora gitmeye üsendim :)) her ay o agrilari ve düzensizligi cekiyorum nedenseeyvahedigeldismile ama bi ara gidip ögrenicem hem kilo aldirmayan hem cildimi güzellestiricek hemde adetimi düzenlicek bir hap..ama duydugum kadariyla yasmin cildi flan güzellestiriyormus nekadar dogru bilmiorum :emir_bebek:

olabilir tatlım bende bilmiyorum kullanmadım

ya insan korkuyor kimisinde mide agrisi yapmis falan..yüzü falan güzellestiriyormus sivilceleri gideriyormus falan diyede duydum yasmini.. mutlaka denicem

evet gerçekten bende sivilce falan kalmadı o yüzden çok çok memnunum

canım ..devamlı kullanıldığında o da mantarı tetikliyormuş..spiralı neden düşünmüyorsunuz.Buarada bende yasminle korunuyorum şimdi yazıları okuyunca biraz ürkttüm 1sene kullanılıncada çok tembelleştirirmi acaba ....:çok üzgünüm:

1. spiral
  2. spiral
  3. spiral
en garantili ,,,,,,,,,,,,,,benim gibi bidaha cocukmu aman allah korusun diyenler icin en iyi yontem bence:kahve:

annem dahil spiralle hamile kalan bir de dış gebelik geçiren vardı sanırım tanıdıklarım olduğu için maalesef spirale hiçbir zaman güvenemem. oof off başlı başına sorun, en iyi yöntem evlenmemeksempatiksalakcinni

dogum kontrol haplari hormonlari alt ust ediyor ya :gitme:
benim adet duzensizligi yasmin kullanmadan once hic yoktu...
ne zaman ki yasmine basladim, biraktim sonra duzensizlikler basladi...
ayrica suan hormonlarimda da dengesizlikler var...
bu yuzden yine yasmin kullaniyorum maalesef :sinifsinif:
bu hafta doktora gidecegim mutlaka...
istemiyorum bu kimyasali vuduma sokmayi diyecegim...
ama birakinca da regl olamazsam o zama ne yapacagim? bilmiyorumkismile

X