Aile Planlaması Arkadaşlar görüşlerinizi bekliyorum en iyi korunma yöntemi hangisi?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

MARYLIN

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2008
1.481
0
arkadaşlar evleniyorum ve ilk 1 yıl çocuk düşünmüyorum ama yaşım gereği fazlada geciktimek istemiyorum doktora gitmeyi düşünüyorum ama sizlerinde fikirleri çok önemli paylaşırsanız sevinirim.

Dogum kontrol hapi bence en uygunu cnm..5 sene kullandim. Birakir birakmaz da hamile kaldim. Duzenli olarak hic unutmadan icersen en ufak bir riski yok! Zaten doktora da sorsan bunu onericektir. Cunku hem yumurtalik kisti olusmasini engelliyor, hem de reglin duzene giriyor. Regl agrilarin azaliyor..Bence kendin icin en uygun ilaci bul ve onu kullan. Kilo aldiriyo diyenlere de kulak asma bence. Ben hic kilo almadim. Yani kisiye gore degisiyor. bu arada mutluluklar...

teşekkürler canım.forumda okuduğum kadarı ile hap kullanmama ve eşin korunması şeklinde görüşler var fakat bir zamana kadar bu olabilir eninde sonunda en uygun doğum kontrol yönetemini seçmemiz lazım senin için çok sevindim umarım benimkide öle olur:enbuyukkk:

bende dr'a gittim.2 ay sonra evlenicem ve 1 yıl kadar çocuk planlamıyoruz bana en etkili korunma yöntemini sölermisiniz dedim.Bana benzerleri arasın da yan etkisi en az olan "YASMİN"adlı ilacı önerdi.onu deniycem bakalım.

canım en zararsız korunma yöntemi geri çekilme.eğer başarabilirseniz.ama erkeğin korunması en güvenilir olanı bence...evlenmeden ilaca filan gerek yok.yazık hormon ilacı sonuçta.

hap kulanma yaaa
benım yengemde 4 sene kullandı ve 5 senedirde cocugu olmuyor

hap la alakası yok diyorlar ama var
yumurtaları tembelleştırıyorki kullandıgın süreç içinde hamile kalmıyorsun

cocuk yapmaya karar verdıgındede yumurtalar işlem göremez hale geldigi için yumurtlamıyorr

ya arkadaşlar hakikaten doğru yöntemi bende bulamadım hap kullandım ama içmeyi unutuyorum ve miğde ağrısı yaptı bıraktım iğnede hormonları bozuyor doktorum tavsiye etmedi prezervatif hiç hoş değil of of doğru yol ne

ben aylık iğne kullanıyorum çokta memnunum herhangi bir sorunla karşılaşmadım sadece vurulduğunuz günü not etmeniz yeterli. gününü geçirmemek önemli hapta kullandım ama hep unutuyodum onun için bıraktım. sadece biraz kilo yapıyo oda çok değil 2 kilo falan aldım.tercih senin aslında prezervatif kullanılsa böyle bizim hormonlarla uğraşmamız gerekmeyecek ama maaalesef türk erkeklerinin geneli pek hoşlanmıyo olan yine biz kadınlara oluyo.

en iyi korunma yöntemi prezervatif...kadının korunmasını sağlayan tüm yöntemlerde mutlaka bir yan etki var....ama prezervatifin ne erkeğe ne de bayana bir zararı yok...

gebelikten korunmak için yapılan aylık iğnelerden yaptıran varmı acaba.yan etkileri varmı tavsiye edermisiniz. cevap lütfen:1hug:
hic tavsiye yapmam regl olmuyorsun karnin sisiyor kocaman oluyor.sikinti basiyor.en iyi yöntem düzgün kullanirsaniz prezervatif tabi bunuda yirtmadan-tatlicadiarzu-

ilacı hiç tavsiye etmem kızlar bir yıl kullandım bana kilo yapmadı ama baş ağrısı yaptı ve çocuğa karar verdiğimizde altı ay olmadı

Son düzenleyen: Moderatör:
Slm arkadaşlar...Ben iğne hiç kullanmadım ama ablam kullandı,eltisi hemşireydi ve kesin çözüm diodu...Çok düzenli vurulmasına rağmen 3. ayına hamile girdi

ben pek fazla tavsiye etmiyom hormonlarada ters tepki yapıyo die biliyorum...

en iyi korunma yöntemi prezervatif...kadının korunmasını sağlayan tüm yöntemlerde mutlaka bir yan etki var....ama prezervatifin ne erkeğe ne de bayana bir zararı yok...

canım ..devamlı kullanıldığında o da mantarı tetikliyormuş..spiralı neden düşünmüyorsunuz.Buarada bende yasminle korunuyorum şimdi yazıları okuyunca biraz ürkttüm 1sene kullanılıncada çok tembelleştirirmi acaba ....:çok üzgünüm:

bende ilaç kullanıyorum myralon hiç bi yan etkisini görmedim çok memnunum doktorda ii bi ilaç demişti 1 seneden fazla oldu bişi olurmu acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…