arkadaşlar bu ayda sizde ağırlaştınız mı?

tuxgxba_83

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2008
100
2
41
arkadaşlar 7. ayı yarıladık artık da ben son günlerde çok ağırlaştım.hiç göbeğim çıkmamıştı bir anda göbek çıktı ve oturamıyom yürümekte zorlanıyom.ay çok tuhaf oldum.iki gün öncesine kadar kendi normal kıyafetlermi giyiyodum ama şimdi olmuyooorrr.eğilince de göbeğime bişeyler oluyor sanki tuhaf bi şekilde ağırlaşıyo sonrada doğrulurken zorlanıyom.bu durumu daha erken zamanda yaşamaya başlayan arkadaşların allah yardımcısı olsun.benim gibi bu aylarda sizlerde de böyle oluyor mu????

slm canım yazdıkların henüz bende yok ama yorulma hissi var çabuk yoruluyorum artık hele ev temizlerken büyüyorlar tabiki hareketlerimizde kısıtlanıyor napalım herşey onlar için:))

iki gün öncesine kadar eski kıyafetlerinimi giyiyodun:1shok:
kısım biz 2. aydan itibaren başladık büyük bedenlere-tatlicadiarzu-o kadarda olsun çocuk doğurcan bea:CüvCüv:alışırsın canım evet nefes biraz zorlamaya başladı beni merdiven inip çıkarken zorlanmalar var..ama evişlerini aynı hızla yapıyorumm(öncedende yapmıyodum şimdide yapmıyorummm:1closedeyes:)

evet canım son zamanlarda ben de aynı şeylerden şikayetçiyim...eğilip yerden bişey almak çok zorluyo beni.kalkınca göbeğim yerde kalmış gibi tuhaf bi şeyler hissediyorum.ve de çok acıyo.bide benim göbüş aşağıda baya.ondanmı bilmiyorum pantolon v.s giyerkende zorlanıyorum.sağa sola eğilmeden olmuyo:1no2:
merdiven inip çıkarken nefessiz kalıyorum tabiki..bide hamileliğime kadar sigara içtiğim için de olabilir diye düşünüyorum.
Allah sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin de katlancaz artık napalım..zaten gitgide azalıyo zaman:Saruboceq::Saruboceq:
bu arada 2 gün öncesine kadar normal kıyafetlerini giyiyo olman ne güzel..hiç kilo almadın galiba

ben sabahları hafifim ama akşam yemekten sonra göbeğim yere düşçek sanıyorum alttan tutmadan yürüyemiyorum:))) bide bu aralar temizlik yaptıktan sonra inanılmaz belim sırtım heryanım ağrıyo eşime ovduruyorum. hasta ve yaşlı bi kadın oldum çıktımhihoyyyt

Selam arkadaşlar herkese iyi akşamlar. Aynen ben de kendimi zor taşır oldum. Bir halsizlik çöküyor bazen, bir de sıcaklar çok kötü etkiliyor. Bir de geçen hafta grip oldum onun etkisi de olabilir tabii. Ayrıca benim gibi bacak ve kasık ağrısı çeken var mı? benim yürümemi , oturup kalkmamı çok zorlaştırıyor bazen.

yaff nasıl giyiyordun normal kıyafetlerini:1shok:
ben 4. ayda başladımhamile kıyafetlerine:CüvCüv:
bu arada şikayetlerin gayet normal. benim de yürüyüşüm acayip değişti, eşim dalga geçip duruyor penguen diyeeklava:

Valla helal olsun ben 3,5 ayımdan itibaren giymeye başladım artık çok normal öyle ağırlaşman bebiş de büyüyor annesi yoksa nasıl anlıyacaksın büyüdüğünü eskiden ultrason yokken karın ölçüleri üzerinden takip ederlermiş bebişleri.Daha da ağırlaşacağız ama merak etme allah kolaylığını veriyor ben de belimde 2 yerde fıtık var ama ne yapalım birşekilde hayata devam ediyoruz.Benim de son günlerde ayak şişmelerim abartı oldu sabah işe giderken okadar fazla olmuyor ama akşam resmen bilek ve ayaklar birbirine yapışıyor.

evet canım ben dün 8. aya girdim çok değişmeler oldu kasıklarım ağırmaya başladı yorgunluk bir yandan kramplar çoğaldı.birde çok sinirli oldum hamilelik ilgisi varmı bilmem

HerhaLde Icınızde en agır benım :)) uzandıgım zaman kesınlıkle baskalarının yardımı ıle ayaga kalkıorum Tek basıma oldugum zamanlardada Dogum sancısı cekıyormusum gıbı cıglıklar atıyorum cunku o kadar kasılmalarım oluyor kı Adeta Dogum yapıyorum sankı bu durum benı korkutmaya baslattı zaten konu da atmıstım erken dogum belırtılerı neler dır dıe hala doktora gıtmedım carsamba gunu gıdecem bunları doktora tek tek sorarım sızınle paylasırım + bebek her hareket ettıgınde kasılmalarım daha bı fazla oluo daha bı agırlasıyorum sırt ustu uzandıgım zaman nefes alamıyorum adeta boguluyorum gıbı Dunde ayagımı burktum ustune bıde o cıktı Allah yardımcımız olsun allah yardımcım olsun kızlarrrrrrr

Kızlar bende size katılıyorum ALLAH yardımcımız olsun yoksa valla hareket edemez olduk

valla ben de eve çıkarken asansör kullanmıyorum spor olsun diye ama 3. kata çıkana kadar nefes nefese kalıyorum, allahtan sigara içmiyorum , eğilip çorap giymek hele de ayakkabı bağlamak ölüm geliyor , onun dışında ki işlerde sorun yok

Benım ayakkabılarımı esım baglıo yada ayagımı yuksek bı yere cıkarıp oyle baglıyorum egılemıyorum.. Dun temızlık yaptım esım sok oldu ustune bıde kızdı sen bu halınle neden temızlık yapıyorsun dıe ama yapana kadar canım cıktı :)) Zor yaaa

ama mecbur iş yapmak zorundayız yoksa hepten hareketsiz kalırız .bende spor olsun diye çamaşırların yerini sürekli değişiyorum.hergün düzenli yürüyorum

hee ben de 32. haftamda doğum iznine ayrıldığım halde işe geliyorum , çalışıyorum, konu komşu dalga geçiyor ki yollarda doğuracaksın otursana evinde diye , ama hantallaşmak istemiyorum

kızlar bende valla çorap falan giyemiyorum artık zaten. ayakkabıda giyemiyorum doğal olarak sürekli terlik giyiyorum zaten ayakkabılarım olmuyor ayaklar çok şiş. ve yere oturunca yada yerden bişey almak için dizlerimi bükünce bidaha dizlerim kalkmıyor. nefes darlığı sırt üstü yatınca bendede oluyor. o yüzden sürekli soluma yatıyorum. ama bebişlerimiz için herşeye katlanıyoruz. onları biran önce sağlıkla kucağımıza alalım Allah izin verirse.

ya kızlar ben de mi bi acayiplik var aceba ben hala çorabımı giyebiliyorum 3. kata çok zorlanmadan çıkyorum ee eğilip ayakkabımı da bağlıyorum dün yerleri sildim gene çömelerek bilmem ben bile 7. ayımı bitirdiğime inanamıyorum uzun boylu olduğumdan mı acaba karnım pek de büyümedi zaten tabi hareketlerimçok seri değl ama eşim benden çabuk yoruluyo yürürken:))

senin haftalarında bende de bişey yoktu ki, birden bire oldu, karnım bir hafta içerisinde kocaman oldu , görenler de şaşıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…