Arkadasınızın kocasının ihanetine şahitseniz ne yaparsınız bir yardım kızlar offfffff

aslında söylemek lazım ama kızda çaresiz....
eğer adamı terkedip çocuklarınıda alıp gidip türkiyede bir hayat kurabilecekse söyle ama bunu yapacak durumu yok durumu kabullenir sineye çeker diyorsan hiç söyleme.....
zaten adam fenaymış birde bunu içine bastırıp oturmasın zavallı kadın....
adam çirkefse çocuklarımı vermez diye katlanabilir bırak kendi küçük dünyasında bunları bilmesin....
eşinin arası iyiyse eşin konuşsun ihtarda bulunsun belki onun korkusuna karısına iyi davranır

Bir arkadaşımın eşi bana eşinden gizli olarak direksiyon çalıştırmayı teklif etti.
Anında mesafemi koydum. Ne yani kocasının teklifini arkadaşıma mı söyleyecektim.
Bana bu teklifi yapan adam dışarıda neler yapıyordur kimbilir.
Göz görmeyince gönül katlanıyormuş. Mutlu mutlu yaşıyorlar. Hep mutlu olsunlar İnşaallah.
Yanlış yolda olanları da Allah ıslah etsin.

Bence sende gördüğünü unut ve arkadaşın için dua et. Yapacak başka da birşey yok zaten.

anlatsan bi türlü anlatmasan bi türlü...boşver en iyisi..
o kızında bi yalanın içinde sürsün gitsin hayatı.
gerçeği bilse ne olacakmışki zaten kabullenip oturacak yerine...
bide nasıl üzüntüyle mecbur kalacak bu duruma...
bilmesin en iyisi..eşi aklında güzel kalsın..

Cok zor bir durum!!

Yakin bir komsu ablamiz var burda, böyle bir sohbet esnasinda bu konu ile ilgili söyle dedi..
Egerki dedi ben bir arkadasimin esini böyle bir durumda görsem illaki bir sekilde bunu arkadasima ima eder veya caktiririm!!

Bende dedimki, Ama sebeb olabilirsin abla ya arkadasinin yuvasi dagilirsa!!

Gülsümcüm, ayni olay benim basima geldi, esimi böyle uygunsuz bir olayda gören bir arkadasim bana bunu söylemeseydi simdi belki ben coktan dul bir kadin olacaktim dedi...

Nasil yani diye sordugumda, söyle cevap verdi:

Arkadasi ona gelmis oturuyorlarmis ve demiski: Bak canim, yanlis anlama ama esinin hal ve hareketlerini hic begenmiyorum, bu adamda sanki birseyler var, dikkatli ol, gözünü dört ac, illaki birseyler var demiyorum fakat esin cok degisti!! Seni uyarmak istiyorum akilli ol ve kafani kullan!!

O konusmadan sonra cok tuhaf oldum gülsüm dedi komsu ablamiz, nasil böyle bir kaniya vardi diye sordum kendi kendime ve düsünmeye basladim dedi ve gercektende Ahmet abinin davranislarini laflarini düsündügümde birseylerin degistigni fark ettim dedi...
Hemen kendime ceki düzen vermeye basladim, onu eve baglamak icin yollar aradim, tatli dil ile kadinligmi kullanarak evine baglandirdim onu dedi, ve sonra sonra duydumki gercektende sevgilisi vardi ve ben yuvami kurtarmak icin caba sarf etmeseydim simdi belki beni ve cocuklarini biracak ve o kadina gidecekti....O arkadasimin konusmasi benim yuvami kurtardi dedi...

Bunu anlatmak istedim....Belki gidipte yüzüne karsi kocan böyle böyle yapiyor diyemesin lakin bir sekilde kulagini delmen gerek diye düsünüyorum...

ben olsam anlatırdım kimse aptal yerine konmak istemez.keşke görüntüleyebilseydin...o kadınla yani!sengözlerimebaksanab tazminat davası falan acılsa ne bilim mutlaka nafaka öder.kendinizi bi onun yerine koyun devam etmek ister miydiniz.ayrıca ailesi yok mu kızın yaaaaa.böle adamlara eli masalı bi kız lazım.deli mi ne!!!!!offff canım sıkıldı ......bazı adamlr deli gibi eslerinden korkar neden.....bosanma olayında malın mülkün yarısı onun da ondan!!!!aaah ahhhh sen bu olayı bi görüntüleyebilseydinnn süper olcakmışş:eek:klava:

ben olsam kesinlikle anlatmazdım
ingilteredeki şartlar ne olursa olsun anlatmazdım
o şartları kadında biliyordur ama demekki çekip gidemiyor
vardır onunda bir bildiği
sen gidipde anlatırsan nolacak? evet çok üzülecek yıpranacak ama evi terketmicek
terketseydi dayak yediğinde ederdi zaten
yuva yıkan kadın durumuna düşeceksin yardım etmek isterken
bırak kendi görsün ha görmüyormu ozaman görmesini sağla
ama asla gidipte gördüklerini ona anlatma
sen kötü olursun iyilik yapim derken kötülük yapmış olursun
çünkü o kocasını koruyacaktır sana inansada sana karşı tavır alabilir iftira atiyorsun bile diyebilir
adamlanda konuşmanın ne faydası olacak
korkucağınımı düşünüyorsun?
korksa zaten ulu orta herkesin göreceği yerde öyle şeyler yapmaz
bence karı koca arasına ne olursa olsun kesinlikle girme

Keşke kalkıp yanına gidip rezil etseydin onu..
O zaman sen arkadasına söyleryeceksin korkusuyla tutuşup hem eşine ilgi gösterecekti
hem de ailesine kimseyede kötü davranamazdı senden korkusuna
Acıgını gördüğünde yüzüne vurmalıydın ama arkadasına söylemeyeceksinn

kuzucum ben olsam direk soylerım ya arkadasının boynuz yemesıne şahit mi olacaksın ya:KK43:kesınlıkle soyle canım.

sanırım anlatamazdım:bbo:
ki buna benzer bi olay var şuan başımda eşi değil nişanlısı ama ben yinede söyleyemiyorum :1no2:

valla şimdi önce senin yerine kendimi koyuyorum görsem o anda bi selam vermek için yanına giderim hatta gidip eşini sorarım nasıl diye.. samimiyet dereceme göre yüzüne tükürürüm.

ben o kadın yani kocamı görseler şartlarım müsaitse arkadaşım söylesin isterim.. şu an durumu yok diyosunuz ama bence herzaman bir çıkış yolu vardır.

aslinda burada turkiyeden sartlar daha iyi devlet adami eve 3milden fazla yaklastirmaz adam esin ve cocuklarin giderlerini odemek zorunda kalir kadina ve cocuklara devlet maas baglar bosanma avukatini devlet verir adam cocuklari baska yere kaciramaz kadinin evi yoksa devlet ev de veriyor ki bunlarin birkac evi var adamin durumu iyi yani catir catir alir biz bunu esimle hep konustuk ona soylemek icin yani ortada kalmaz en azindan bizler variz ama o pislik ona rahat vermez sanirim kizi dovuyorda soylemiyor gururundan ama buyuk oglu birgun kizkardesine vuruyordu o an salondaydim cocuk ayni sunu dedi seni babamin annemi dovdugu gibi kemerle dovucem dedi ya kadini kemerle dovuyormus demek cocuktan al haberi derler ya eger polise gitse varya adami evden aninda uzaklastirirlar bu ulkede ilk once cocuklar sonra kadinlar yaslilar ardindan hayvanlar ve en son erkeklere deger verir kanunlar espiri degil yani gercek bu esim der bazen kopek kadar degerimiz yok diye ben en iyisi adama goz dagi vereyim icime kocaman yara acildi resmen evine giderim kiz kul kole olur yedirip icirmek icin her derdime kosar kizkardes gibi nasil o melek yuze bakip bisey olmamis gibi davranirsin ezilir ufalir insan adama acikca soyliyim ne dersiniz korkar belki ya uzuldugum diger noktada aldattigi insana bak ya bukadarmi kadinsiz kaldin be adam birde sozde ingiliz kadinlarinin pis olmalarini sadakatsizliklerini anne olma vasfi tasimadigi anlatir pislik gorende adam sanar

ahh canim yaa,cok uzuldum..ne demek kemerle dovmekkkkk :kızgın: elleri kirilsin igrenc yaratigin!! eger ki o ulkede sartlar oyleyse ki bence cok guzelmis,hemen birseyler yapmalisiniz...esini de dahil edebilirsen iyi olur,yalniz yapma bu isi..ilk is adamla konusun,kibarca tehdit edin... karisina karsi duzeltsin hal ve hareketlerini.aldatmaya devam eder ya da etmez,o onun vicdani.zaten surekli pesine dusecek halin yok. ama karisina duzgun davranmali...ilk yol olarak bunu deneyin..sonra dikkat edin hayatlarina,eger ki ikna olmazsaniz kadina soyleyin dava acsin gizliden...off ne bileyim,adamla konustugunuzda sizinle gorusmeyi de kesebilir,kiza da yasaklayabilir... cok karisik bir durum..ama boyle gitmemeli.hem dayak yiyecek,hem aldatilacak,hem cimrilik yapilacak.....terbiyesiz,insanliktan zerre nasibini almamis adam!! :kızgın: cok kizdim cok...Allah yardimcisi olsun..sizin de canim :teselli:

bence adam kadına bu kadar eziyet çektiriyor falan ya; biliyor ki dönemeyeceğini çaresiz olduğunu ondan bütün pislikleri yapıyor. eğer adamın yanına da gitseydiniz o anda eminim ki adam paniklemez, eşine söylememeniz için çaba göstermez işi de gayet pişkinliğe vururdu. çünkü kadının çaresizliğinin farkında ve bunu kullanıyor.

eğer akadaşınız söylediğiniz zaman adamı terkedebilecekse söyleyin. ama hala bu adamla oturmaya mecbursa söyleyip daha da fazla yaralamayın. bu sefer adam iyice aleni yapacak herşeyi çünkü; bu da şu andakinden bile daha kötü..

ayy ne iğrenç bir adammış ya....

kemerle dövmek ne demek yazık değil mi o kadına nasıl sinirlendim anlatamam..

Allah kahretsin böyle adamları..

off canım senin içinde bulunduğun durumda çok zor şimdi,söylesen bir türlü söylemezen başka türlü..

iki ucu ..oklu değnek yani.. keşke adamı görünce yanına gidip utandırsaydın diycem ama o terbiyesiz utanır mıydı ki..

ben senin yerinde olsam aynı kararsızlığı yaşardım eminim.. ama sanırım söylerdim arkadaşıma..

Hiç bir kadın bu davranışları hak etmez, mutlaka söylemelisiniz. Bence sebep olucağınız şey arkadaşınızın yararına olacaktır. Benim vicdanım el vermezdi açıkcası sonuç ne olursa olsun haberi olmalı. Kendimi arkadaşınızın yerine koyduğumda benim arkadaşım görse ve söylemese onuda hiç affetmezdim. Zaten kocası onu yeterince aptal yerine koyuyor siz sadece söylemeyerek bu aptallık süresini uzatıyorsunuz. Hayatta herşeyin çaresi vardır. Zorluk çekerler ama en azından mutlu olurlar.
Zor bir durum ama en doğrusu bu.

çok çok zor bir durum arkadaşım yaa...
ama mutlaka bişeyler yapmalısın..ben arkadaşının yerinde olsam kesinlikle bana söylemeni isterdim...
ayrılsın ya da ayrılmasın arkadaşının lehine olacaktır bence bu durum.eğer doğrudan söyleyemiyorsan mutlaka ima etmen, mutlaka bir şekilde çaktırman lazım durumu..
ayrıca arkadaşın ingiltere yasalarından haberdar mı, ya da ne kadar haberdar? öncelikle arkadaşına bu yasaları anlatman lazım...yine doğrudan bu olayla ilgili olmasa da ona yasaların kadını ne kadar koruduğunu anlatabilirsin.
mesela bir komşunun ya da tanıdığının kocası taraından aldatılıp dövüldüğünü, ve yasaların kadına ne kadar sahip çıktığını anlatabilirsin.
doğrudan söyleyemesen de gözünün açılmasını sağla..

bence arkadaşınızın durumdan zaten haberi vardır.gözüyle görmese de kadınlık duygularıyla hissetmiştir bunu.ama dediğin gibi kocasının eziyetlerine boyun eğen biriyse aldatılmaya da boyun eğmiştir.yerinde olsam görmemiş gibi yapar zamanın ne getireceğini beklerdim.

Kotu seyler yazcaktim ya hadi neyse o i* herife degmez bile adi herif serefsiz biriymis gercekten
hem uc cocuk gul gibi kadin git paralari baska bi patavatsiz pislik bi gavura yedir oh ne ala memleket
Allah boyle heriflerin cezasini belasini versin Insallah
cok uzuldum gercekten ama ben ima etmeye calisirdim yani esin seni aldatirsa falan ne yapardin diye sorardim ne bilim oyle bi sey iste ama gercekten
cok zor soylesen bi turlu soylemezsen bir offf
Allah yardimcisi olsun insallah

valla bu durum başıma gelmesinden en çok korktuğum durumdur.
düşünmesi bile beni geriyor..
o yüzden aklıma bişi gelmiyor.

Canım çok zor bir durum.
Belki arkadaşın da anlamıştır belki, kadınlar hisseder böyle şeyleri ama konduramamıştır.
Anlatsan bi türlü anlatmasan bi türlü.
Keşke adama görünseydin şöyle bi uzaktan...
Bence anlat ama kocasına söylemesin. Yani ne bileyim ıspat edene kadar uğraşsın.
Yoksa senin bu söylediğin havada asılı kalırsa sen kötü olabilirsin.
Allah yardımcısı olsun arkadaşının. Eşi de Allahından bulsun...

X