Arkadaşım ilişkisi ve değişimi

Toyumvar

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2019
1.093
406
25
Çok yakın bi arkadaşım yaklaşık iki senedir toksik bir ilişki içinde. Ama işler sarpa sarmaya başaldı. Kız gözümün önünde eriyip gidiyor resmen. Bambaşka bir insana dönüştü onunla konuşamaz oldum. Daha yeni aldatıldıgını öğrendi. Benim bildiğim arkadaşım hiç bir şey yapmaz o kişiyi siler bırakırdı. İki gün küs kaldı yarın üçüncü gün yarın barışacak biliyorum. Aileler tanıştı diye affedecek. Çocugun birsürü yalanı çıktı yalanaları çıktıkça bu daha çok delirdi sinir krizleri geçirip çocuga saldırdı her seferinde çocuk ağlayıp yalvarıp yakarıp gerekirse yerlere yatıp kendini affettirdi. Şimdi arkadaşımla konuşurken sanki başka biriyle konuşuyormuşum gibi hissediyorum. Çok korkunç bakıyor. Kafasında sanki başka planlar kuruyor gibi. Ayrılmayacakmısın ne yapacaksın dedim. Onun bana yalvarışını merak ediyorum diyor. Nasıl kıvaranacak bu sefer acaba diyor. Arkadşaımın annesiylede görüşüyorum. Ona karşıda mahçup olucam sen bu çocugu biliyordun niye bize söylemedin diyecekler. Kızı uyarıyorum bana saldırıyo manyaklaşmış resmen.. o kadar özlüyorumki eski hayat dolu halini. Siz olsanız uzaktan izlermiydiniz gidip ailesiyle konuşurmuydunuz.
Sağlıklı düşünemiyor ve 14 15 yaşında lise birinci sınıfta özgürlük diye her haltı yapabileceğini sanan ergen kızlar gibi bakıyor her olaya. Ki yapıyoda. Ben nişanlansamd aayrılabilirim diyor. Ben istediğim her zaman ayrılabilirim diyo resmen s.gara bağımlıları gibi bu çocuğa yadabu ilişkiye bağımlı oldu.

Bence siz konuya fazla dahil olmayın. Bi insanı bir kere uyarırsınız.
Bazı yanlışları insanın gözüne gözüne soksanız da görmez. Ayrıca gün gelir sizin onun kıskandığınızı bile düşünebilir.
Çünkü arkadaşınız sevmekten öte,bağımlı.
Bu da en kötüsü zaten.

Siz içinizi rahat tutun, arkadaşınızın annesi de dahil kimse de gelip size hesap soramaz (siz müsade etmediğiniz sürece).
Kendi kızına gereken uyarıyı en başında onu büyütürken yapacaktı. Sizin mahçup olacağınız birşey yok. Kızının kendi iradesiyle yaptığı birşey sonuçta.

Annesini uyarın bence dikkatli olması konusunda. Lafa gelince kadın dayanışması diyorsunuz böyle durumlar da kendi kararı e kız gelecekte kendine bir şey yapsa delirse ki delirmiş anladığım kadar çevresindekiler de sorumlu değil mi? Uyar, annesini de uyar. Mesafede koy kendi düşüncelerini de söyle. Toksik ilişkin var bu beni rahatsız ediyor toksik ilişkin hakkında dinlemek istemiyorum artık diye.

Bence de müdahil olmayın. İnsanlar değişir zaten, bu değişen haliyle çok yakın olmak zorunda değilsiniz zamana bırakın yani , siz uyarmışsınız yeterli

boylelerinden cok var bosver. herkese kendi iliskisi guzel geliyor.
senin icin de "bosan" diyen cok konularinda ama sen mutlusun, devam ediyorsun. belki yakinlarina göre senin de manyak oldugunu bildigin kaynana dibine evlenmen hataydi bile bile kendini yaktin.
bu arkadasin icin de aynisi gecerli. herkes ayril dese de o mutlu ve devam ediyor. yakinlarina göre hata ve bile bile kendini yakiyor ama o mutlu.
o yuzden bosver. her koyun kendi bacagindan asilir.
sen uyarmissin, görevin bitti
hayat onun hayati. cile cekmek istiyorsa ceksin

Ben olsam bu kaos sever ablayla iletişimi keserdim. Bari ilişkisini kendi içinde yaşasın sana anlatmasın.

Aılesıne şöle günah senden gıtsın. Sonuçta arkadasın. Iyılıkler de senın ıyılık olarak hayatına döner. Teyzecım böyle de ama lütfen benı yanlıs anlama de

Uyardım sen beni anlayamazsın diyor. biz nişan yapacaktık akrabalarımız biliyo diyor o kadar üzülüyorumki kendini çaresiz sanıyor. Deidm senin kucagında üç tane çocuk yok kendine gel. Sonra hemen işim var diyip gidiyo. Zaten birden oluşmadı bu durum çocuk kötü bir şey mi yaptı kız hesap sorarken sen beni neyle suçladıgının farkındamısın ben böyle bir insan mıyım diye suçu ona atıp atıp sıyrılmaya başlamıştı zamanla arkadaşım bu benim aklımla oynuyo ben ayrılıyorum ama sanki ayrılık sebebi benim gibi oluyor diyordu. Bu sefer de geri dönüp kendini kanıtlmaya çalışıyordu şimdi bakışları bile değişmiş kızın. Kafasının içinde neler kurdugunu biraz tahmin edebiliyorum diline yansıyor.

Ben olsam bu kaos sever ablayla iletişimi keserdim. Bari ilişkisini kendi içinde yaşasın sana anlatmasın.
Zaten bu bi sene içinde benden başka kimsesi kalmadı gelip anlatıyor yarı buçuk ne düşünüyorsun diyor. Her seferinde senin yapman gereken belli yapmayacaksan susacaksın diyorum ilerde de aynılarını yaşayıp yine susacaksın o halde diyorum deliriyo “ben niye susuyormuşum”felan o zaman ayrıl diyorum siliyor engelliyor eve gidip barışıyor bid ebu kız aslında çok aklı başında bir insandı hani insnaalr sözüne itibar eder bundna akıl almaya giderdi.

Evet dışarıdan öyle gözükebilşr ama yakınımdaki arkadaşalrım asla bana dönüpte bu çocuktan ayrıl demedi yani burda kendimi
İfade edememiş olabilirim ama onun mutlu bir ilişkiden ziyade onu delirten bir ilişkisi var. Kız sokaklarda kavga eden birine dönüşmüş geçen polisler gelmiş o anlattıkça o halini hayal edip üzülüyorum. Normalde dışarıdayken yürüyüşüne dikkat ederki yanlış adımı atmayayım rezil olurum kafasında ama şu an sokaklarda kavgalar edip insanalrın onları izlemesi hoşlarınamı gidiyo anlamıyorum. Çocugun aileis bile kızı çekip bırak demişler. Eriyip gitti kız göüzmün önünde kilo kaybetmiş yüzü gözü çökmüş resmen. Bizim durumumuz asla aynı değil keşke böyle olacağına aynı olsa.

tamam ama kac konunda sen yazdin artik delirdiğini, cinnet gecirecegini, kaynanana ve sürü sepet sulalesine - evde küçük bebegi varken yegenlerini getirip duran kocana dayanamadigini- bogmak istediğini. sence bu evlilik senin de bekarlik yillarina gore delilik seviyeni arttırmadi mi?
arkadasininki de aynisinin baska bir versiyonu. arkadaslarin zamaninda dememis ama benim arkadasim olsan ben bin kere ayril derdim manyak oldugu belli kaynananin dibine tasinip eczaneye bile cikamayacak kadar. kkya o zamaan konu acsan (hic suphem yok) on sayfa ayril derdi kadinlar.
ama sen yine de ayrilmazdin.
arkadasin da ayrilmaz. herkese kendi ikilisi güzel gelir.
sen diyecegini demissin. arkadasin dinlememis.
iyi, mutluluklar ona. kacirmasin sevgilisini evlensin. demek ki bunu tutku zannediyor. demek istedigi hayat bu:)
benim bir arkadasim var,uzak mesafe ilisjisi yasiyor. iki sevgili o kadar kiskanclar ki kiz her gun hem sabah kiyafet fotosunu atiyor hem is yerinde atiyor kj cocuk emin olsun diye cocugun istediği gibi mi giyindi. arkadasim ondan beter. cocuk ne zaman esiyle dostuyla bulussa-ailesiyle bjr yere gitse görüntülü arayip ortama bakar. adam zamaninda acmazsa buyuk kavga cikartir. bir gun is cikisi cagirdim bir konuda yardim etsin sonra onun eve gecer takiliriz diye. o arada cocuk aramış- bu saatte evde olurdun - sen ne haltlar karistiriyorsun" falan kizin agzina etti (6da cikiyor evine 1 saatlik mesafe varsa bu olay 7
15te oluyor). kiz bana yalvardi resmen "lutfen sen konus anlat ben çağırdım diye" dedi, benim onu aradigim ekran görüntüsünü falan atti. cagirdigima cagiracagima pisman oldum. ki evlenmeyi düşürüyorlar.
bana gore bu kesinlikle manyaklik. arkadasi olarak ayrilmasini da söyledim cok kere. ama kiza gore de benim iliskim kötü. çünkü ben sevdigim ahmetle mehmetle tiyatroya piknige falan giderim, arabalarina binerim, bir seyler iceriz. erkek arkadasim "iyi eglenceler" der asla aramaz. kendi de (simdi yanima tasindi ama) en yakin arkadasiyla yasardi son iki senedir o cocugun sevgilisi de evlerine taşındi. gayet yakinlar falan. ben de hatta en yakin arkadasi yolculugunda eslik etti yardim olsun diye o kiza sevecegi hediye aldim vs.
heh benim arkadasima göre bu delilik ve bizim birbirimizi sevmedgiimizin isareti. çünkü asla kiskanmiyoruz. onun gozunde kıskançlık kötü bir sey degil. aşktan geliyor. yani karsindaki insani coook seviyorsan coook kiskaniyorsun. aslinda kiz kendi kafasında kendisini iyi ve ask dolu bjr iliskide görüyor.
iste senin arkadasinda da bu var. asla kopamamalari - tonla ayrilma - kavgalar ayrilik sonrasi yogun duygular - barismalar - barisma zamani o el üstünde tutuldugu anlar - yeniden cicim ayinda olması- yeniden hayal kırıklığı- asla kopamama... bunlarin hepsi kiz icin tutku demek. ona göre guzel anlasan, kavga etmeyen ciftler belki "tutkusuz" ciftlerdir. o da onlari kiniyordur
sen de fazla vazgecirmeye calisma. sonra kiskandi der canin sıkılır.
cekilecek çilesi varsa ceksin, bosver

İşte bunlarınki kıskançlık yada sen bana bunu dedin olayları değil ki baya baya çocuk o. Larla görüşüyor. Yok şu mekandaydım diyo diyorum bir ay önce kapandı ora. Hala diyo ben ordaydım. Kız da artık sormayı bıraktı. s.garaya başladı asla içmeyecek kız. Agzından çıkan küfürleri duyunca o kadar şaşırıyorumki benim arkadşaımın bi ağırlığı vardı. Gece evden kaçıp çocugun kapısına gidip cinnet geçirmiş hani bizim bahsettimiz bu şeylerin çok çok ilerisinde. Bu cinnetlerde kendine zarar veriyormuş ben görmedim. Çocuk anca ozaman buna üzülüp dur dur diyip sarılıyo. Böylece olayı kapatıyorlar her şey ortada kayıtlar vs vs hepsi var. dedim yarın öbürgün sen çocuk doğurmaya hastaneye gittiğinde yine bu kadınlara gidecek kabul ediyor musun telefonu yüzüme kapatıyor yada bağırıp çagırıyo. Çocuga beddua ediyo ama peşini bırakmıyo bakışları o kadar değişmişki geçen bi arkaşdaımız daha geldi oturduk kız bana direkt ona nolmuş diye ardından sordu. Şimdide onu rezil etmeden ayrılmam diyo rezil etsede yine barışacak ben biliyorum. İçim içimi yiyo. Strese baglı kalp kapakçığında bir sorun oluşmuş doktorlar stresten oldugunu söylemiş umursamıyo hastalığını. Ailesi bilmiyordur bile allah bilir. Çocuk için deli paralar harcıyo geçen ayrıldılar diy eborçlaırnı söyleyip agladı sen naısl bu kadar büyük paralar harcarsın dedim. Bu sefer benim gözüm parada değil diyo her yere borç yapmış ona hediyeler almak için değer görmek için mi yapıyo anlamıyorum. Bu kız küçükde değil.

Benim olayımda benimde suçum vardı hayır diyemiyordum ben hayır dedim olaylar düzeldi sayılır bi şekilde topladık bu kız nasıl yapacak bilmiyorum annesi öğrense hani babasına diyecek bu iş olmayacak. bu sefer arkadaşım yuvamı yıktı diyecek belki. Demesem böyle başına bi iş gelecek biliyorum hırs var içinde konuşmalarında kurdugu cümleler bana korkunç geliyor artık. Kimden akıl alsam bilemedim geldim buraya yazdım. Anlattıgı her olayın duyulmasındna çok korkuyo itibarı zedelenecek biliyo. Bir tek ben kaldım çevresinde zaten. O da yalnız kalmış yani bunları analtabilecği kimse yok çünkü çevresindkei herkes onu mükemmel biri olarak görüyor.

haydaaa cevresi mal mi hic mi tanik olmuyor bunca seye? iliskinin kadini yiprattigini falan da görmüyor da mi iyi de degil "mukemmel" goruyorlar?

haydaaa cevresi mal mi hic mi tanik olmuyor bunca seye? iliskinin kadini yiprattigini falan da görmüyor da mi iyi de degil "mukemmel" goruyorlar?
İşinde olsun toplum içind eolsun çok agır başlı çok hanım bir kız gerçekten baya bir insan tanır çevresinde begenilen akıl danışılan biriydi şu an kimseyle muhattap olmuyo tek derdi bu ilişki önceden her akşam insnalarla yemege çıakrdı dönüşte de bana ugrardı gülüp eglenirdik şimdi haftad abir kaç kez arayıp yada gelip yaptıkalrı kavgaları sinir krizleri geçirerek anlatıyor onun o haline çok üzülüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…