Aşılama Aralık'ta Aşılama Yaptıracaklar Süreci Beraber Atlatalım

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
TEst günüm bgn ama erken gebelik testinde ilişkiden 7 gün sonra test yapabilirsiniz yazıyordu. Aşılamam 28 Aralık'ta yapılmıştı. Bgn 14. Gün. Bebiş olda silik de olsa testte çıkardı diye düşünüyorum. Progestanı da bıraktım.regl olmayı bekleyip tekrar doktora gideceğim. Merak ettiğim bi şey var. Ben ilk aşılamamı üniversite hastanesinde ücretsiz yaptırdım, raporum vardı. 2.aşılama için tekrar rapor mu çıkaracaklar yani evrak toplayacak mıyım yine?yoksa ilk raporu geçerli sayıp tedaviye devam edecekler mi? Bilgisi olan var mı?

TEst günüm bgn ama erken gebelik testinde ilişkiden 7 gün sonra test yapabilirsiniz yazıyordu. Aşılamam 28 Aralık'ta yapılmıştı. Bgn 14. Gün. Bebiş olda silik de olsa testte çıkardı diye düşünüyorum. Progestanı da bıraktım.regl olmayı bekleyip tekrar doktora gideceğim. Merak ettiğim bi şey var. Ben ilk aşılamamı üniversite hastanesinde ücretsiz yaptırdım, raporum vardı. 2.aşılama için tekrar rapor mu çıkaracaklar yani evrak toplayacak mıyım yine?yoksa ilk raporu geçerli sayıp tedaviye devam edecekler mi? Bilgisi olan var mı?
Tatlım hakkında hayırlısı olsun sıkma canını ikincide inşallah tutar benim de net bi bilgim yok ama bence yeni rapor çıkarmazlar bence eski raporunla devam edersin

Kızlar benim bu ay ki aşılama iptal. Gonalf kullanıyodum çok yumurta gelişmiş. Doktor bu ay iptal edelim dedi. Diğer ay düşük doz ile tekrar başlıycaz.

Kızlar benim bu ay ki aşılama iptal. Gonalf kullanıyodum çok yumurta gelişmiş. Doktor bu ay iptal edelim dedi. Diğer ay düşük doz ile tekrar başlıycaz.
Hayırlısı olsun canım herşeyde bir hayır vardır benim de çarşamba günü test günüm ama kasık ağrılarım oluyor ara ara bide adet olucakmışım gibi bir his oluyor bugün iş yerinde sürekli uyku hali oldu bide gaz var tabi karnım ağrıyo ama tuvalete gidiyorum 0 sadece gaz işte

Hayırlısı olsun canım herşeyde vardır bi hayır bu ay ikimizde boş geçircez vücutlarımız dinlenir biraz
Aynen canım. Ama o kadar ilacı boşuna aldım göbeğim delik deşik oldu sonra iptal. İnsan yıpranıyor. Doz fazla gelmiş bir sürü yumurta vardı. Doktor ilişki bile yasak yoksa çoğul gebelik olur dedi. Şeytan diyo gün aşırı dene üçüz dördüz olsun kurtulayım :) :)

Tekrar rapor çıkacak canım. Ben ikinciye başladım. Dün evraklarımı teslim ettim. Her rapor tek tedavi içinmiş. Zaten buda tutmazsa yazın tüp bebek yaptırcam.

Aynen canım. Ama o kadar ilacı boşuna aldım göbeğim delik deşik oldu sonra iptal. İnsan yıpranıyor. Doz fazla gelmiş bir sürü yumurta vardı. Doktor ilişki bile yasak yoksa çoğul gebelik olur dedi. Şeytan diyo gün aşırı dene üçüz dördüz olsun kurtulayım :) :)

Kaçlık kullanmıştın gonal-f'i. Ben 75lik kullanıyorum hiç yanıt alamıyorum. Kilomda var onun etkisi sanırım. 100lük kullanınca etki etmişti hemen.

olsun sen yine ilişkiye gir vardır bunda da bi hayır belki ikiz olur bana ilaç falan vermedi doktor bu ay sadece folik asit eşimin değerlerini bekliyoruz normal çıkarsa ikinci aşılamaya başlıycaz inşallah

7 gün günde 1 kere 75lik kullandım. Yumurtaların çok tepki vermiş dedi doktor
Ben 75lik kullandım geçen sefer 9 gün hiç etki etmedi. Bu kezde iğne etkisi vardır belki birden çok büyümesin dedi 75lik başladı. Dünde etki etmediğini görünce geç büyüyo ama inatçı değil o yüzden 2 gün tanıyalım pazartesi olmadı artıralım dedi bakalım. Hayırlısı olsun hakkımızda.

Devlette mi yaptırıyorsun canım biz özelde yaptırıyoruz nasıl oluyor tüp bebeğide karşılıyor mu olursa bende devlette yaptırayım
Devlette yaptırıyorum canım. Sadece iğnelerin bi kısmını ödüyoruz. Aşılama günüde 45 lira gibi bi rakam ödeme yapıyosun sadece. Eğer 2 iğneli aşılamada gebelik oluşmadıysa ve resmi olarak 3 yıllık evliysen tüp bebeğide karşılıyo devlet. Bi kısım ödeme yapıyosun yine tabi.

Devlette yaptırıyorum canım. Sadece iğnelerin bi kısmını ödüyoruz. Aşılama günüde 45 lira gibi bi rakam ödeme yapıyosun sadece. Eğer 2 iğneli aşılamada gebelik oluşmadıysa ve resmi olarak 3 yıllık evliysen tüp bebeğide karşılıyo devlet. Bi kısım ödeme yapıyosun yine tabi.
Çok iyimiş bakalımözelde bi kere daha deneyim olmazsa devlete giderim bende çok masraflı oluyo böyle yeterki olsun da paradada değil insan ama aşılamaya tüp bebek parası vercez nerdeyse

X