Gebeliğe Hazırlık Aralık bat olanlar gelin birlikte bekleyelim 🤲🏻☺️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bu
1.20 bana supheli geldi.. bir de adet tarihi de gecmeyince. netten gebelik testi siparis ettim önümde ortalama 10 günüm oldugunu baz alırsak gün gün paylasmaya devam edeceğim hayırlısı olsun
Burda biri vardı adını hatırlayamadım ama adet olacağı gün kan verdi değeri 1 di ama adet olmadı olmayınca sonraki günlerde tekrar kan vermeye gitti ki hamileymiş… yani demem o ki Rabbim ne isterse o olur elhamdulillah

İnşallah canım sende görürsün Tabiki kafaya takmamak elde değil yani bunu yaşayan biliyo anlıyo akışına bırakmak istiyorum ama oda olmuyo.. Tüp bebek içinde maddiyatı önemseyen klinikler daha çok 2022 yılı için fiyat aldım 15.500 tl dediler + ilaçlar.. nerden baksan 25 bini buluyor

Bir de su handikap var, uygulama falan kullanıyoruz iyi güzel ama herkesin yumurtlama günü aynı değil.. o yüzden bat'a kadar umıtlı olmak lazım. tüp bebek maddi açıdan zahmetli bir süreç ama çok fazla olumlu sonuc var.

İnsallahhh zaten bu 10 günlük züreçte o kırmızı çizgiyi daha net görürsem tekrar gideceğim bu hikaye burda bıtmesın :)

Ben yumurtlama günümü anlıyorum aslında tek taraflı kasık ağrım oluyor 1-2 gün ama ağrım olmayınca adet günümün gecikeceğini bildiğim için test bile yapmıyorum bende pcos var, %50 rahim küçüklüğüm var yüksek riskli gebelik kategorisindeymişim hsg çekildiğimde öğrenmiştim bunları bu yüzden de gebe kalma olasılığım çok düşükmüş malesef

Rabbim şifa versin inşallah
Rabbim şifa versin inşallah bir arkadaşım da riskli gebelik grubundaydı kalp şeklinde rahime sahipti ve gebeliği çok sıkıntı geçti ama şimdi maşallah 1 yaşında bebişi var

Çok saol canım inşallah o günlere geliriz bizde 9 ay ayağın havada yatman lazım birde 3. Aydan sonra rahim ağzına dikiş atılması lazım dedi doktor o yüzden çok tedirgin oluyorum hamile olmak kalmaya çalışmak ayrı bi sıkıntı sağlıklı kucağıma almak ayrı bi sıkıntı oldu benim için eşimle aramda da kan uyuşmazlığı var.. Allahın izniyle hepimiz inşallah sağ salim kucağımıza alırız bebişlerimizi

Kan uyuşmazlığı bizde de var onun için ne yapmak gerekiyo?

Ayyy Rabbim yardımcınız olsun emeklerinizi boşa vermesin

Kan uyuşmazlığı bizde de var onun için ne yapmak gerekiyo?
Ben bunu ilk evlendiğim zaman sağlık ocağına adres değişikliği yaparken aile hekimim söylemişti haberin olsun eşinle aranda kan uyuşmazlığı var hamile kaldığın zaman kontrol altında olup iğne olman lazım demişti birdaha da sormadım canım hamile kalmadığım için

Test yaptim silik cizgi cikti yine beklicem biraz daha
Ümitlendirmiş gibi olmak istemiyorum ama silik çizgi hcg hormanunun varlığına işaret yani olmayınca ikinci çizgiyi hiç tetiklemiyo ama azda olsa varsa gebelik çok yeniyse kandaki değer düşükse şimdilik silik çıkıyo diye biliyorum ben inşallah kan testinde de pozitifi görürsün canım

İnşAllah canım benim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…