Aralık ayında çift çizgiyi görmek isteyenlerin umut dolu paylaşım alanı...

çok şükür ki geldin canım ya. pek sıkıldım burda.

Ben de geldim
Ama bayılazammmmmmmmm
Bizim burada bi poliklinik var oraya test yaptırmaya gittim.Adam 30 lira dedi sebep de başka bir yere gönderiyorlarmış
Yanıma da en fazla 20dir diye fazla da para almadım.Kartımdan çekip yaptırabilirdim ama yaptırmadım ben de bi kere de eşimin sözünü dinleyeyim dedim :92:

sen valla çatlatçan bizi, karttan yaptırıverseydin ya o kadar gitmişken, ya da 20 liraya yapacak biyer bulaydın. hay allahım ya bekle dur şimdi yine kolaysa. offf

Bir de bir şey sorcam
Geç döllenme nasıl oluyor bilen var mı?

Geç döllenme yumurta ve spermin karşılaştıkları andan itibaren başlar. Standart yumurtlama zamanından hemen sonra 1 gün içinde rahimde karşılşan yumurtalar ve spermler bir araya gelir. Ve tüplere hareket etmeye başlarlar. Bı sırada yumurta artık embryo olmaya başlar ve bölünmeye koyulur. İşte bu sürenin geç başlamasını ifade eder geç döllenme. Daha sonra bölünmeye devam ederek rahime doğru yola çıkar. Artık çok hücreli bir embryodur ve rahime tutunmak için kazı çalışmalarına başlar yumurtacık. Yani rahimde kendine uygun yeri arar, bulur ve orada kendine yer açmak için rahim duvarını aşındırmaya başlar (implante olmaya - tutunmaya başlar). İşte implantasyon (tutunma) kanaması da budur.

sen valla çatlatçan bizi, karttan yaptırıverseydin ya o kadar gitmişken, ya da 20 liraya yapacak biyer bulaydın. hay allahım ya bekle dur şimdi yine kolaysa. offf

Valla canım ben pek umutlanmadım ya.O yüzden de o kadar takmadım.Şimdi boşu boşuna vermiyim dedim o parayı.Hem cuma günü doktora gidicem.O gerek görürse yaptırırım dedim.Ya inan bütçemi çok zorladım bu ay test mest off sıkıldım valla o yüzden de biraz akışına bıraktım

Bir de bir şey sorcam
Geç döllenme nasıl oluyor bilen var mı?

ALINTIDIR:

merhaba,ben siteye yeni üye oldum..Tesadüfen sitedeki yazınızı okudum..Ben şu an hamileyim..ama ilk test yaptığımda 7 gün gecikmem olmuştu,ve çok silik çıkmıştı.SAT 30.11.2009 normalde 30-31 gün içinde adet olurum bazen 32-33 günü bulur ama aslında adet günlerim düzenlidir.Ama aralıkta bnm tahminimce adet tarihime yakın eşimle birlikte oldum.İmkansız bir şekilde hamile kaldım.Aslında bebek istiyorduk ama daha vakit vardı:1rolleyes: Sonuç olarak doktorum kanda test istedi ilk olarak 07.01.2010 tarihinde 33.8 çıktı doktor düşük bir değer ama bakalım dedi sonra 11.01.2010 tarihinde 259 çıktı.Doktorum değerler yükseliyor dedi

Sağol canım
Kızlar ben ovulasyon testi almak istiyorum da nerden almsa bilemedim cess sen hangi markayı kullandın
Bu akşam bumbumlar başlıyor da :78:

Benim için araştırılma yapılmış
Oooo yeahhh
Çok sağol canım benim
Artık cuma günü her şey belli olur.
Arkası yarın gibi oldu bu da

peki canım bu kanama regl kanamasından öncemi gelir sonramı yani. artı ben annemlere sormuştum o bana kanama olmayanlarda var demişti birde bir soru dündendir kafama takıldı.yumurtlama günümü hemen oluşmaya başlıyor yoksa yumurtlama bittikten bir süre sonramı oluşmaya başlıo embrio.kaç gün sonunda mesela insan hamile kaldığını anlar yumurtlamadan sonra ???

çok soru sordum heralde

merhaba hanımlar ben aranıza yeni katıldım,1 bucuk yıllık evlıyım ve ılk kez bu ay korunmayı bıraktık,ilkinde hemen tutmaz dıyorlar doğrumudur merak ettım???????
adetim 3 ocakta yumurtlama dönemıme denk getırmeye çalıştım ilşkıyı ,allah hayırlsını versın artık,bır kaç gunur kasıklarım adet olacakmışım gıbı ağrıyor,normlade adtten iki gun önce ağrır,ya bir bugun evde acayıp bır koku geldi burnuma haşlanmış lahana gıbı rahatsız oldum evde heryerı kokladım hiç bir kokmuyor nasıl iştir anlamadım:))
hee şu da var ayaklarım dehşet derecede üşüyor,bır corap bır patık yetmıyor valla,böyle bir belirti olabılır mı? ben de manyaklaştım galiba:))

Benim için araştırılma yapılmış
Oooo yeahhh
Çok sağol canım benim
Artık cuma günü her şey belli olur.
Arkası yarın gibi oldu bu da
ne demek datlum?sen bi dr'a git de ben gibi en temizi
regl zamanına yakın geliyo heralde hatta herkes erken regl oldum sanıyo canım...
evet herkezde olmayabliyomuş bu yerleşme kanaması...
sperm yumurtayı dölledikten sonra başlıyo embriyo oluşumu ben öyle biliyorum..yani yumurtladıktan en az 12 -13 gün sonra anlaşılıyo öğrendiklerime göre

hangimiz manyaklaşmadık kii.herkesin belirtisi çok farklı ne desek ki şimdi:26: hamiş üyelerimize yönlendiriyorum sizi hatta kalın lütfen

ben okuduğum yorumlarda ilk denemede de hamile kalan varmış inş sende onlardan olursun...,

teşekkür ederim deeece bende sanıodum ki yumurtlamada embrio tutunca o gun hamıle kalınıo )=)) daha sizden öğrencem çok şey var ALLAh razı olsun

slm kızlarrrrrrrrrrrrrrr,,,nasılsınızzz???benim başım çatlıyoo

Slm adaşım
Baş ağrısı kötü yoksa migren mi var
Patates bağla bana iyi geldi ya da salatalık kabuğu

Ben kaçıyorum kızlar bu arada görüşürüzzzzzzzzzzzzzzzzzz

Slm adaşım
Baş ağrısı kötü yoksa migren mi var
Patates bağla bana iyi geldi ya da salatalık kabuğu

Ben kaçıyorum kızlar bu arada görüşürüzzzzzzzzzzzzzzzzzz

ayy canım bilmiyorum ki,migrenmidir nedirr,,,arada oluyo böyle,,,önerin için sağol tatlım,bi deneyeyim,malum çalışmalara başladık ilaçta içmiyorumm,,,
görüşürüzz canım

Sağol canım
Kızlar ben ovulasyon testi almak istiyorum da nerden almsa bilemedim cess sen hangi markayı kullandın
Bu akşam bumbumlar başlıyor da :78:

Benim kulllandigim marka Galenik'ti ama herhangi bir tane alabilirsin. hemen basla yanlız testlere senin gunun gelmek uzereeee

kızlar dün kan testi yaptırdım, sonuç negatif...
bugün de akşamüstü dr.a gidiyorum..çünkü regl olamadım.umarım önemli birşey yoktur..
:18:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…