Aralık ayında çift çizgiyi görmek isteyenlerin umut dolu paylaşım alanı...

sedase caanım daha adet günü gelmeden öğrendi :nazar:

haa tamam canım sedaseyi biliyorum,,,hatırladım şimdi,,,Allah hayırlı uğurlu olsun bebişi:nazar:
darısı bize inşlhh,
arzumcumm nerelerdesin hadi bi test yap ta şenlensin buralar,,,

ya kızlarrr eylülde başlamıştım folikasite,1 kutu bitirdim,ortada bebiş filan yok diye daha devam etmedim,tekrar başşlasammıki?:96:

hıh işte tam benim kafadasın sen:)
Kullanıyorum canım benimde 4 kutu bitti,
Folik asit oldu içim dışım,
Normalde 3 ay kullanmak gerekiyomuş ya,
e biz şimdi fazladan kullanıyoruz,hatta belki benim 5-6 kutu olcak hamile kalana kadar
Devam etmenin herhangi bi zararı olmaz dimi?

folik asit günde kaç mg alıyorsunuz?

hıh işte tam benim kafadasın sen:)
Kullanıyorum canım benimde 4 kutu bitti,
Folik asit oldu içim dışım,
Normalde 3 ay kullanmak gerekiyomuş ya,
e biz şimdi fazladan kullanıyoruz,hatta belki benim 5-6 kutu olcak hamile kalana kadar
Devam etmenin herhangi bi zararı olmaz dimi?

canım valla benimde 4 kutu bitti beşincideyim son 1 aydır günde 1 tane içiyorum önceden günde 3 tane içiyordum internette okuduğuma göre bir zararı yokmuş ama dediğim gibi doktora gitmedim bende ondan emin değilim bende kilo yaptı folik bide şişkinlik ondan azalttım baya vücut depolamıştır herhalde içtiklerimizi zararı olcağını zannetmiyorum ama çünkü nette drlar en az 3 ay önceden başlamak gerekli diyorlar yani en az 3 demekki daha fazlada içilse iyi olur anlamı taşıyor sanırım:nazar:

canım valla benimde 4 kutu bitti beşincideyim son 1 aydır günde 1 tane içiyorum önceden günde 3 tane içiyordum internette okuduğuma göre bir zararı yokmuş ama dediğim gibi doktora gitmedim bende ondan emin değilim bende kilo yaptı folik bide şişkinlik ondan azalttım baya vücut depolamıştır herhalde içtiklerimizi zararı olcağını zannetmiyorum ama çünkü nette drlar en az 3 ay önceden başlamak gerekli diyorlar yani en az 3 demekki daha fazlada içilse iyi olur anlamı taşıyor sanırım:nazar:
Çok doğru canım bendede kilo ve aşırı şişkinlik hissi yarattı.
kullanmaya başladığımdan beri 4 kilo aldım.
50'den 54'e çıktım.
kilo konusuna ayrıca takığım zaten son günlerde.
Daha hamile olmadan göbeğim çıktı.
Hamile kalsam korkuyorum kendimden.
Gerçekten evlendikten sonra kilo alınıyormuş.
6 aylık evliyim hayatımda 48'in üstüne çıktığımı bilmem,
şimdi 54 üm.
Bu ay hamile değilsem ki kuvvetle muhtemel değilim.
Şu göbeğimi eriticem.:KK14:

Çok doğru canım bendede kilo ve aşırı şişkinlik hissi yarattı.
kullanmaya başladığımdan beri 4 kilo aldım.
50'den 54'e çıktım.
kilo konusuna ayrıca takığım zaten son günlerde.
Daha hamile olmadan göbeğim çıktı.
Hamile kalsam korkuyorum kendimden.
Gerçekten evlendikten sonra kilo alınıyormuş.
6 aylık evliyim hayatımda 48'in üstüne çıktığımı bilmem,
şimdi 54 üm.
Bu ay hamile değilsem ki kuvvetle muhtemel değilim.
Şu göbeğimi eriticem.:KK14:

bende 52 kilodan 58 e çıktım ya ne gğzel kilo vermiştim hamilelik için ilaç tekrar aldırdı şimdi 57 yim neyse napalım artık bebişlerimiz sağlıklı olsunda gerisi önemli değil canım benimde aynen senin gibi göbek çıktı sanki hamile göbeği gibi göbek var şimdiden he he he:KK1:

bende 52 kilodan 58 e çıktım ya ne gğzel kilo vermiştim hamilelik için ilaç tekrar aldırdı şimdi 57 yim neyse napalım artık bebişlerimiz sağlıklı olsunda gerisi önemli değil canım benimde aynen senin gibi göbek çıktı sanki hamile göbeği gibi göbek var şimdiden he he he:KK1:

:)aynen hatta dün eşim ''aşkım hamile gibisin sanki''dedi
o an buhar olup uçmak istedim.
Kızdım ama doğru yani,bilmeyen biri hamile olduğumu rahat düşünür.
Haklısın canım Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsinde,
Bebişlerimiz bize gelsinde,kilo dert değil verilir.
Bu arada sen ne kadarlık evlisin?
ve ne zamandır bebek düşünüyorsun canım?

:)aynen hatta dün eşim ''aşkım hamile gibisin sanki''dedi
o an buhar olup uçmak istedim.
Kızdım ama doğru yani,bilmeyen biri hamile olduğumu rahat düşünür.
Haklısın canım Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsinde,
Bebişlerimiz bize gelsinde,kilo dert değil verilir.
Bu arada sen ne kadarlık evlisin?
ve ne zamandır bebek düşünüyorsun canım?

canım ben 2,5 yıldır evliyim yazın düşünmeye başladık ama ben nasılsa bi seferde olur dedim ve aslan burcu olsun diye kasım ayı başladık çalışmalara ama maalesef olmadı ilk deneme ama hala kaçırdım sayılmaz belki bu ay olur inşallah olur sanki hamileyim gibi geliyor psikolojik sanırım ama ne bileyim inşallah doğru hissediyorumdur dün ovulasyon testini yapıp ikinci çizgiyi çoookk koyu görünce acayip heyecanlandım sıcak falan bastı buradaki ovulasyon testleri hakkında diye bir topik var onu okudum ve umutlandım şimdi çok sabırsızlanıyorum

ya kızlar bu folik asit gebeliği kolaylaştırıcı değil de gebe kalındığında bebeğin geliimine yardımcıymış
neden içiyorsunuz siz peki
ben de içeyim dedim doktora gebe kalmaya etki etmez vitamin gibi dedi gebeyken bebek gelişimi için kullanırsın dedi
kafam karıştı şimdik bak:KK53:

ya kızlar bu folik asit gebeliği kolaylaştırıcı değil de gebe kalındığında bebeğin geliimine yardımcıymış
ben de içeyim dedim doktora gebe kalmaya etki etmez vitamin gibi dedi gebeyken bebek gelişimi için kullanırsın dedi

canım zaten gebe kalmayı kolaylaştırı değil düşüğü engelliyor erken doğumu engelliyor bide bebeğin omurga gelişimi için önemli gebelik öncesi alınması ise bebeği öğrendiğinde 5 haftalık falan oluyor ve omurga oluşmuş ve gelişmeye başlamış oluyor çoktan ondan dolayı vücutta depolanması gerekiyor ki folik asittin bebeğe yararı olsun onun için çok önemli canım bence sende ihmal etme biranönce başla folik asite

Folik Asit doğumsal sakatlıkları azaltmanın yanı sıra; gebelerde kan hücrelerinin artması içinde yardımcı olur. Ayrıca bebeğin ve plasentanın (eş) da gelişiminde gereklidir. Bir çalışmada folik asit eksikliği olan kadınlarda erken doğum ve düşük ağırlıklı doğumların daha sık olduğu görülmüştür. Bir başka çalışmada ise folik asit eksikliği bulunanlarda gebelikte yüksek tansiyona daha çok rastlandığı bildirilmiştir.

canım dr um bana günde 1 tane tok karnına içeçeksin dedi,bide benimki folbial idi ,gebe olanlara folitasit veriyorlarmışş,,,
Valla bende netten araştırdım,
burda ki eczacımıza sordum,
hamile olan arkadaşlarımada danıştım,
Hepsi hamile kalmadan 3 ay önce başlamak gerektiğini söyledi.
Gebeliğin ilk 3 ayındada devam ediyosun.
Sonrada demire başlatıyorlarmış zaten.

bnede 2kutuya başladım yanlız iştah acıyormuş kilo aldım ama olsun diyorum hamile kalıyımda doğumdan sonra veririz hepsini....

Valla bende netten araştırdım,
burda ki eczacımıza sordum,
hamile olan arkadaşlarımada danıştım,
Hepsi hamile kalmadan 3 ay önce başlamak gerektiğini söyledi.
Gebeliğin ilk 3 ayındada devam ediyosun.
Sonrada demire başlatıyorlarmış zaten.

doğru canım ,demir ilacı da kullanıyorum ben zaten,
senin kullandığın folbial mı,folikasit mi,çünkü değişiyomuşş
gebelikten önce folbial ,gebeyken folikasit dedi eczacı

X