Aralık ayında çift çizgiyi görmek isteyenlerin umut dolu paylaşım alanı...

Eğer 14.gün ovalüasyon testi yaptıysan ve yine pozitif verdiyse iki kere yumurtluyorsundur ama sadece akıntıya bakıyorsan iki kere yumurtladığına emin olamayız. Akıntı zaman zaman başka nedenlerle de artabilir canım. Hatta kimbilir belki yumurtan döllenmiştir ve progesteron hormonu arttığı için akıntın oluyordur :KK8:

valla bugün 14. gün ve yarım saat sonra yapıcam testi bakalım ne çıkıcak ama netten baktığıma göre yumurtlamanın olduğu dönem şeffaf akıntı oluyormuş yani benim yumurtlama 7 günde falan oldu sanırım bugünkü akıntı belki adet yaklaşması içindir bilmiyorum testi yapınca anlıycam artık

selam kızlar
bende dahil herkes meraklı ve umutlu bir bekleyiş içinde...Allah hepimizi bir an önce sevindirsin.bir de az çalıştık diyenlere söylüyorum;önemli olan çok çalışmak değil uygun günde çalışmak...ben 2 aydır maden işçisi gibi durmadan çalışıyorum da ne oluyo hiiiiiç!!!yumurtlama günlerimi tutturamıyorum ki:KK53:millet ayyyy kaza oldu hamile kalmışım farkında değilim diyo ben ona şaşıyorum.ahhh bi kaza da bizler yapabilsek:KK52::KK52::KK52:

selam kızlar
bende dahil herkes meraklı ve umutlu bir bekleyiş içinde...Allah hepimizi bir an önce sevindirsin.bir de az çalıştık diyenlere söylüyorum;önemli olan çok çalışmak değil uygun günde çalışmak...ben 2 aydır maden işçisi gibi durmadan çalışıyorum da ne oluyo hiiiiiç!!!yumurtlama günlerimi tutturamıyorum ki:KK53:millet ayyyy kaza oldu hamile kalmışım farkında değilim diyo ben ona şaşıyorum.ahhh bi kaza da bizler yapabilsek:KK52::KK52::KK52:

slm turlik valla sorma ne merak ne merak doğru söylüyorsun canım olacağı varsa oluyor bi gün bile çalışsan tutçaksa tutuyor yani inşallah bu ay bizimde tutar :KK49:

valla canım ben ekim ayında meraktan deliye dönmüştüm ama bu ay sanki daha rahatım...niyeyse artık bilemiyorum...geçen ayın getirdiği olumsuzlukları bu ay arkamda bıraktım ama içimdeki umutta yavaş yavaş eridi sanki ama yine de arada sırada bu topiğe girdiğimde acaba mı diye de sormadan edemiyorum.öööfff ya sıkıldım kendime rol yapmaktan çok isteyince psikolojik olarak hamilelik belirtileri yaşanıyomuş(bizzat ben geçen ay yaşadım)diye kafama takmamaya karar vermiştim ama yapamıyorum...sıkıldım bu maskeden...istiyorum hem de deli gibi.hemen aralık 21 olsun ne olucaksa olsun...beklemek ne zor...

arkadaşlar, hcg 25'ten 125'e yükselmiş. araya hafta sonu girince 3 günlük bakıldı. dr değerin iyi olduğunu söyledi.daha 2 haftalık. pcostan dolayı geç döllenmiş sanırım. tehlike henüz geçmese de yükselmesi iyi :) beni merak eden, bana dua eden herkese teşekkürler. hepimiz için de hayırlısı neyse rabbim onu versin. çarşamba tekrar bakılacak ikiye katlamış mı diye. inşallah daha önce yaşadığım acıyı yaşamam. bu defa kendimi kaptırmamaya çalışıyorum.

tekrar tebrikler sedase,allah sağ salim kucağına almak nasip etsin insallah...:nazar:

kızlar yaa allah kısmet ederse her şekilde oluyor valllaaa.bi arkadaşım doğum kontrol hapı kullandığı halde hamile kalmış.bi arkadaşım eşi korunduğu halde hamile kalmış.bi arkadaşımda bi kaçamakla.yani çok çalışmaya bağlı deil kısmettt

tekrar tebrikler sedase,allah sağ salim kucağına almak nasip etsin insallah...:nazar:

kızlar ovulasyon testini yaptım şimdi daha beklemeden ikinci .izgi birinci çizgiden daha koyu kıpkırmızı çıktı acaba 7 sinde yumurtlamamıştım da şimdimi yumurtluyorum yoksa hamile olabilirmiyim ki? başka topiklerde okumuştum hamile olduğunda da ovulasyon testleri belli ediyormuş üfff ümitlenmek istemiyorum ama heyecanlandım çok biz gene de çalışmalara devam edelim belkide esas yumurtlama bu tarihtir:KK37:

merhaba kızlar bende artık anne olmak istiyorum ve 2 aydır korunmuyorum. 2 yıllık evliyim normalde adetlerim düzenlidir ama beklemeye başlayınca onlarda şaştılar. normalde bugün yarın adet olmam gerek hatta gecikti bile. sinir oluyorum acaba hamilemiyim değilmiyim diye ama dün test yaptım negatif çıktı. şu parmak yoluyla vajina girişi kontrolü varya hamile değilsen rahim aşşağı iniyormuş onu yaptım ona görede hamile değilim fakat hala adet olmadı. bir kez düşük bir kez de kürtaj yaşadım bu üçüncü kez bekleyiş inşaallah bu kez sağlıkla kucağıma almak nasip olur.beklemeye buradan devam edicem inşaallah

evet arkadaşım ovulasyon hamileysen adetine birkaç gün kala pozitif veriyor.benim adeti geldi zannettim bir gün. 10 gecikmişti.bi türlü sökülemedi.yumurtlama testini yaptım am ilk defa ne gün yapıldığını nasıl yapıldığını falan bilmeden.kıpkırmızı çıktı ilkinden koyu.o ay adetim az az 10 gün sürdü ve bitti.ben de sonradan öğrendim.o ay kanama bozukluğum da oldu.....faln filan yani.inşallah hamilesindir.
kızlar ovulasyon testini yaptım şimdi daha beklemeden ikinci .izgi birinci çizgiden daha koyu kıpkırmızı çıktı acaba 7 sinde yumurtlamamıştım da şimdimi yumurtluyorum yoksa hamile olabilirmiyim ki? başka topiklerde okumuştum hamile olduğunda da ovulasyon testleri belli ediyormuş üfff ümitlenmek istemiyorum ama heyecanlandım çok biz gene de çalışmalara devam edelim belkide esas yumurtlama bu tarihtir:KK37:

adet yaklaşınca akıntı koyu ve yapışkan oluyor canım.ama yumurtlama döneminde resmen yumurta akı gibi oluyor.uzayan esnek bir akıntı.
valla bugün 14. gün ve yarım saat sonra yapıcam testi bakalım ne çıkıcak ama netten baktığıma göre yumurtlamanın olduğu dönem şeffaf akıntı oluyormuş yani benim yumurtlama 7 günde falan oldu sanırım bugünkü akıntı belki adet yaklaşması içindir bilmiyorum testi yapınca anlıycam artık

arkadaşlar bu arada benim beklenmeyen adet tarihim 26 aralık.31 günde adet görüyorum.beni de listeye ekler misiniz??

darısı başınıza olsun inşallah!normalde 24.haftada yapılması gereken 3 saatlik şeker yüklemesi bugün yapıldı bana.bende gebelik şekeri çıktı daha şimdiden, risk iyice arttı...insülin raporu çıkacak...öncekinin gidiş nedeni de bu belki. pcos ve insülin direnci gebelik hormonlarıyla birleşince...zor bir süreç beni bekliyor. tek ki bebeğim sağlıklı olsun, ne olur dua edin kızlar,bu defa bomboş kalmayayım :KK43: her işte bir hayır var ya, 2 haftalıkken gebe olduğumu öğrenmemin hayrı da budur belki.tedbiri erken almış olduk. bundan sonrası allaha emanet...

Son düzenleme:
amin arkadaşım, sana da nasip etsin,sağlıklı bir yavrunuz olsun,sağlıklı bir gebelik geçirin inşallah hepiniz.

sedase canım ne zamandır istiyorduun birde belirtilerin neydi paylaşır mısın?

5 yılı geçti canım,istiyorduk,olmadı.tedaviler,tedaviler... en son mart ayında mükemmel bir endokrinoloji uzmanıyla karşılaştım.onun teşhisi ve tedavisiyle yazın gebe kaldım ama 7.haftada kalp atışı durdu,küretaj oldum. o gebeliğimde de bunda da çok erken fark etmem aslında çok kötü...normal durumda kadının hamileliği öğrendiği süreçte ben bebeğe iyice alışmıştım:KK43: hâla aynı doktora gidiyorum, allah onun gönlüne göre versin, kimsenin yapmadığı kadar yardımcı...umutlandırıcı. şüphelendiği ne varsa önlemini almaya çalışıyor.
belirtileri çok erken veriyorum. ayın 13'ü gibi gebe kalmışım, 16'sından beri kokulara hassasım,özellikle et kokusuna. bazı hazır meyve suları çürük meyve kokuyordu bana. kirpiklerim gürleşip çapraz çapraz iç içe geçti,gündelik akıntım pürüzlü hale geldi sanki geçen seferki gibi, bel ağrım, memede neredeyse bir beden büyüme ve sızlama...klasik belirtiler aslında ama ben ayın 20'sinden beri test yapmaya başladım.çok erken tepki vermek nedendir bilmiyorum.

Son düzenleme:
X