Gebeliğe Hazırlık Aralık ayı test yapacaklar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım bat tarihimiz aynı test ne zaman yapıcaksın :halay:
Evde testim yok olsa şimdi:KK48: ama gidipte test alıpta negatifi görmek istemiyorum :KK43: kendimi önümüzdeki aya hazırladım bile öyle düşün göğüs ağrım var 10 gündür kasık ağrım oluyor arada bir dakika boyunca tık tık batıyor geçiyor duphaston kullandığım için ümitlenmiyorum canım ya onun belirtileri oluyormuş :cry: bugün rüyamda çift çizgi görüyordum sonra adet kanı görüyordum psikolojim bozuldu :KK42: sen ne zaman yapıcaksın testii

Kızlar meraba. Hepinizin yazdıklarını okuyor ve hepinize dua ediyorum. Ben de yarın için randevu aldım doktordan. Aslında hiç gitmek istemiyorum. Ama eşim gitmemiz gerekiyor belki bi sorun varsa önlem alırlar diyor. Bana kalsa 7-8 haftalık olana kadar gitmem.
Gidin bence canım içiniz rahatlamış olur bi sorun inşallah yoktur varsa önlem alınır çok doğru hayırlı haberlerle gel inşallah

Canım adetime 6 gün var. İğnenin etkisiyle pozitif cıkabilir o yüzden 15 günden önce yapmak istemiyorum ancak ne adet belirtim var ne gebelik. Günler de geçmek bilmiyor
Canim benim daha onceki gebeligimde 14. Gun silik cikmisti ve hamileydim istersen 14. Gununde bir dene :-)

Evde testim yok olsa şimdi:KK48: ama gidipte test alıpta negatifi görmek istemiyorum :KK43: kendimi önümüzdeki aya hazırladım bile öyle düşün göğüs ağrım var 10 gündür kasık ağrım oluyor arada bir dakika boyunca tık tık batıyor geçiyor duphaston kullandığım için ümitlenmiyorum canım ya onun belirtileri oluyormuş :cry: bugün rüyamda çift çizgi görüyordum sonra adet kanı görüyordum psikolojim bozuldu :KK42: sen ne zaman yapıcaksın testii
Acaba bugün gidip kan mı versem diyorum idrar testiyle hiç uğraşmadan ama bilemiyorum canım kafam çok karışık

Canim benim daha onceki gebeligimde 14. Gun silik cikmisti ve hamileydim istersen 14. Gununde bir dene :-)
Canım bugün 12.günüm olmadı haftasonu yaparım:110: yalnız hiç belirtim yok. Normalde adete yakın göğsüm agrırdı şimdi sıfır. Sadece iki gün önce bel ve kasık agrısı çektim sonra geçti :KK12:

kızlar günaydın hayırlı cumalar
bir şey sorucam erken yumurtlama olunca erken adet olunurmu yine zamanındamı adet olunur ben 28 günde bir oluyorum .
Evet benim bildiğim öyle. Çünkü luteal fazın süresi çok değişmiyor. Genelde 14 gün. Veya sende farklı ise o kadar. Ve yumurtlamanin üstünden 14 gün geçtikten sonra adet olursun. Bazen adetim gecikti/erken geldi diyoruz ya onların sebebi zaten erken yada geç yunurtlama oluyor çoğunlukla. Yumurtlama gününü biliyorsan onun üstüne 14 gün say o gün adetini bekleyebilirsin.

Evet benim bildiğim öyle. Çünkü luteal fazın süresi çok değişmiyor. Genelde 14 gün. Veya sende farklı ise o kadar. Ve yumurtlamanin üstünden 14 gün geçtikten sonra adet olursun. Bazen adetim gecikti/erken geldi diyoruz ya onların sebebi zaten erken yada geç yunurtlama oluyor çoğunlukla. Yumurtlama gününü biliyorsan onun üstüne 14 gün say o gün adetini bekleyebilirsin.
teşekkür ederim canım
ben genelde 16 gün sonra oluyorum canım takvimime baktım .normalde adet günümü bu şekilde hesaplıyorum tamda o gün olurum .sabahtan. gün olarakda 28 gün yapıyor.ama bu ay erken ovulasyon oldu ve bugün ovulasyonun üstünden 16 gün geçti bugün sabah adet olmayı bekledim ateşimi ölçtüm 36.4 .normalde adetim 1 Aralık görünüyor .yani yarın .bakalım ne olacak yarın adet olursam ben tam 28 günü dolduruyorum demekki dicem.

X