Aralık 2020 / 40+ yaş üstü tüp bebek deneyimleri

Merhaba bende 40 yaşındayım 3 olumsuz tüp bebek denemem var siz nerde ve hangi doktorda denediniz bu ay İstanbul da denemek istiyoruz eşimle eşimde de bende sorun var

Hıv testini tedaviye başladığınızda doktorunuz istiyor eşinizden. Aslında tedaviye başlamadan bir liste veriyorlar ve oradaki kan testlerini yaptırmanızı istiyorlar her ikinizden de.Herhangi bir yerde yaptırabilirsiniz. Dondurulmuş ya da taze transfer bilemiyorum bunu la ilgili yorumlara pek bakmayın bence. Toplamadan sonrakilere Negatif oluyormuş falan. Yani bu gibi durumlar tamamen kişinin hikayesine göre değişiyor. O yüzden bilgiyi sadece doktorunuzdan ve embriyoloğunuzdan almanız daha doğru olur. En önemlisi döllenecek güzel yumurtaların olması sonra ki aşamalar ondan sonra başlıyor.İnşallah güzeö yumurtalarınız olsun

Merhaba bende 40 yaşındayım 3 olumsuz tüp bebek denemem var siz nerde ve hangi doktorda denediniz bu ay İstanbul da denemek istiyoruz eşimle eşimde de bende sorun var
Anadolu Hastanesi John Hopkins Gebze’de oldum ben tedavimi.

Zeynep Kamil den tayfun bey geçmiş oraya galiba ben şişli memorial düşünüyorum birde genelde opu de kaç yumurtanız toplandı

Canım bende 31 Aralık'ta akşam regli oldum.Bana da yasak var hastaneye gelsen de sistem kapalı olduğu için birşey yapamayız demişlerdi.Bugun hastaneye gittim sekreterler geç kalmışsın bir sonraki aya kalır dediler.Bende hemşire bana gelme demişti ay sonunda 40 yaşına gireceğini hatırlattım SGK dan faydalanmak için tekrar görüşmek istediğimi söyledim.İceri aldılar muayane ettiler sanırım 8-9 tane yumurtam oluşmaya başlamış.Tedaviye başlıyoruz dediler.300 ıu Merional liyofilize ,cetrotide 0.25 7 kutu,Ovitrelle 250 mc iğne verdiler.
Reglinin 2.gunu yapılan tahliller, LH,FSH, PROGESTERON,ESTRAİDOL bakip muayane ediyorlar.Bende daha tedaviye yeni basladigimin için çok bilgim yok.Bazi arkadaşlar çok güzel detaylı bilgi paylaşıyorlar.İstersen bu başlıkta yazılanların hepsine bir göz gezdir.

Bu erkekteki kan testleri ni üroloji uzmanı mı yapıyor, ya kusura bakma cunku dr adetin 2. Gunu gel tedaviye baslayalim dedi,ben de aceleye getirmek istemiyorum kan testlerini onun icin soruyorum,Sağol verdiğin bilgiler için

Bu erkekteki kan testleri ni üroloji uzmanı mı yapıyor, ya kusura bakma cunku dr adetin 2. Gunu gel tedaviye baslayalim dedi,ben de aceleye getirmek istemiyorum kan testlerini onun icin soruyorum,Sağol verdiğin bilgiler için
Yoo önemli değilde Kan testine niye bu kadar takıldınız onu anlamadım ? Doktorunuz 2. Gün gel dediyse zaten orada istediği testleri size söyleyecektir. Sizde ya bir hastanede ya da bir lab. Merkezinde yaptırabilirsiniz

Adetimiz aynı gibi olmuş, ama ne güzel adetinin başında 8 yumurtan olması maşallah, aynı ben de sizin gibi tecrubesizim, ilk defa yaptıracam tüp bebek, adette gittiğinde tekrar eşine de test yaptılar mı, bir de iğne günde kaç tane,nereden vuruluyorsun,ben şehir dışından gidip tedavi olacam bu yüzden ilaçları aynı gün temin edebiliyorlar mi,bir de ne kadar tuttu ilaçların,umarım tedavinde güzel sonuçlar alırsın

Yoo önemli değilde Kan testine niye bu kadar takıldınız onu anlamadım ? Doktorunuz 2. Gün gel dediyse zaten orada istediği testleri size söyleyecektir. Sizde ya bir hastanede ya da bir lab. Merkezinde yaptırabilirsiniz
Çünkü şehir dışından tedaviye gideceğim,oralarda ugrasmak zor oluyor, hani ilk olduğu için bilmediğim için soruyorum, ve her şey hazır olursa süreç hızlı ilerler diye.

Zeynep Kamil den tayfun bey geçmiş oraya galiba ben şişli memorial düşünüyorum birde genelde opu de kaç yumurtanız toplandı
Benim 5 yumurta vardı ama bunların 3’ü geliştiği için 3 tane yumurta toplanabildi. 3 tanesi döllendi çok şükür

Çünkü şehir dışından tedaviye gideceğim,oralarda ugrasmak zor oluyor, hani ilk olduğu için bilmediğim için soruyorum, ve her şey hazır olursa süreç hızlı ilerler diye.
Anladım. Şimdi dr size istediği kan tahlillerini yazmadan siz tahlil yaptıramıyorsunuz. O yüzden bence hiç panik yapmayın çünkü tedavi olacağınız yerde mutlaka sizi yönlendirirler. Siz de her hangi bir hastaneden de yaptırabilirsiniz. O yüzden bunu hiç dert etmeyin. Nerede tedavi olacaksınız?

Benim 5 yumurta vardı ama bunların 3’ü geliştiği için 3 tane yumurta toplanabildi. 3 tanesi döllendi çok şükür
Bende 8-9 yumurta olduğundan bu yaşta fazla bu miktar dedi bir embriyolog o yüzden sordum pko olabilir mi diye

Sperm testi daha önce yaptırdıysanız istemiyorlar tekrar. Günde 2 iğneniz oluyor (kendiniz rahatça yapabilirsiniz) , sonra iki - üç günde bir kontrol ondan sonra yumurtalara göre bir iğne daha ekleniyor.( doktor sizi bilgilendiriyor hepsinde) . ilaçları aynı gün temin edebilirsiniz çok rahat bulunuyor. İlaçlar toplamda yaklaşık 4-5 bin tutuyor.

Bende başka bir şehirden İstanbul a gideceğim o yüzden çoğu testi burda yaptırıp gitmeye karar verdim. malum İstanbul daki hastaneler çok yoğun, hormon, şeker,troid, d vitamini, kolestrol, ldl,hdl, vb kan testlerinin çoğunu bulunduğum yerde yaptırıp merkezde sadece rahim içi bağışıklık amh histeroskopi sperm testlerini yaptırmayı düşünüyorum.

Ben bu akşam 9 da ovitrelle iğnesini yaptım ve yan etki olarak mide bulantısı, nefes darlığı çekiyorum şuan sizlerde de olmusmuydu?

Canım eşimden heyet raporu alacağimiz zaman rutin tahliller dışında başka tetkik istemediler.Yumurts toplandığı gün spermiyogram alacaklarını söylediler.İlaclari almak için rapor cikardilar.bana verdikleri ignerden 20 tane,7 tane ve 1 tane çatlama iğnesi vermisler.Fakat bugün iğneleri almaya gittiğimizde eczacı dedi bunlar pahalı iğneler hepsini alıp kullanamayan insanlar var.Eczanaler kalan ilaçları geri almıyorlar hem devletimiz zarar etmemiş olur hemde sizin cebinizden fazla para çıkmamış olur.Sonucta raporunun olsa bile bu ilaçların bir kısmının ödemesini siz yapacaksiniz.Eger verecek kimse yoksa de elinizde kalıyor.Biz bu ilaç ve iğneleri gerektiği kadar isteyelim size lazim oldukça temin edelim tedaviniz sürecinde ne kadar ilaç ve iğne kullandiysaniz onların ödemesini yaparsınız.iğnenin bir tanesine bugün başladım cumaya kadar her akşam aynı saatte evime yakın bir sağlık kabininde yaptırıyorum.Eger sizin gun icinde belli saatler verdiyseler sağlık ocağında da yaptırabilirsiniz.Bana akşam 17:00-20:00 arası istediğim saatte yaptiracabilecegimi söyledikleri için 18:15 yaptırıyorum.İlaclarin hemen hemen piyasa değeri 3000₺ ama biz hepsini belki almayız.Tedavim süresince gerektiği kadarını almak daha mantıklı geldi.

Ben bu akşam 9 da ovitrelle iğnesini yaptım ve yan etki olarak mide bulantısı, nefes darlığı çekiyorum şuan sizlerde de olmusmuydu?
Canım korkutmak istemem ama , doktorunu arasan nefes darlığı ciddi yan etki olabilir. Estoferm bende çok bulantı yaptı bugün romatolojiye gittim lupus hastalığım olduğu için tedaviye basladigimin bilgisini vermek için doktorum bazı testlerimi yeniledi.Cikan tahlillerde crp değerim yüksek çıkmış meğer ilaçtan ziyade vücudumdaki enfeksiyondan dolayi midem bulanıyormuş.Yarin hastaneyi arayip bilgi alacağım.

Son düzenleme:
Yan etkisi eğer hafifse ağrın bol su için ve dinlenin ağır hareket yapmayın, ağrın çok şiddetliyse hemen merkezinizle iletişime geçip onların yönlendirmelerine göre hareket etmelisiniz

Bende 8-9 yumurta olduğundan bu yaşta fazla bu miktar dedi bir embriyolog o yüzden sordum pko olabilir mi diye
Aa öylemi , Ben de iğnelerin hiç bir yan etkisi olmadı. Umarım alışınca düzelir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…