Aralık 2020 / 40+ yaş üstü tüp bebek deneyimleri

Anladım. Şimdi dr size istediği kan tahlillerini yazmadan siz tahlil yaptıramıyorsunuz. O yüzden bence hiç panik yapmayın çünkü tedavi olacağınız yerde mutlaka sizi yönlendirirler. Siz de her hangi bir hastaneden de yaptırabilirsiniz. O yüzden bunu hiç dert etmeyin. Nerede tedavi olacaksınız?
Ankara novaart tüp bebek merkezinde, yok sağolun dert etmiyorum, pat diye bir şey isterler tanımadığın bir yerdesiniz, işler ters gider vs. Falan, teşekkürler ilgilendiğiniz için

Aa öylemi , Ben de iğnelerin hiç bir yan etkisi olmadı. Umarım alışınca düzelir 😔
Ankara novaart tüp bebek merkezinde, yok sağolun dert etmiyorum, pat diye bir şey isterler tanımadığın bir yerdesiniz, işler ters gider vs. Falan, teşekkürler ilgilendiğiniz için
Her şey güzel olacak inanın , zorlayacak bir şey istemiyorlar , inşallah su gibi aksın 🙏🤗

Bende başka bir şehirden İstanbul a gideceğim o yüzden çoğu testi burda yaptırıp gitmeye karar verdim. malum İstanbul daki hastaneler çok yoğun, hormon, şeker,troid, d vitamini, kolestrol, ldl,hdl, vb kan testlerinin çoğunu bulunduğum yerde yaptırıp merkezde sadece rahim içi bağışıklık amh histeroskopi sperm testlerini yaptırmayı düşünüyorum.
Evet her şey elinde olursa süreç daha hızlı işler, inş her şey gönlünce olur

Sperm testi daha önce yaptırdıysanız istemiyorlar tekrar. Günde 2 iğneniz oluyor (kendiniz rahatça yapabilirsiniz) , sonra iki - üç günde bir kontrol ondan sonra yumurtalara göre bir iğne daha ekleniyor.( doktor sizi bilgilendiriyor hepsinde) . ilaçları aynı gün temin edebilirsiniz çok rahat bulunuyor. İlaçlar toplamda yaklaşık 4-5 bin tutuyor.
Teşekkür ederim, alisirim sanırım iğneleri kendim yapmaya

Canım eşimden heyet raporu alacağimiz zaman rutin tahliller dışında başka tetkik istemediler.Yumurts toplandığı gün spermiyogram alacaklarını söylediler.İlaclari almak için rapor cikardilar.bana verdikleri ignerden 20 tane,7 tane ve 1 tane çatlama iğnesi vermisler.Fakat bugün iğneleri almaya gittiğimizde eczacı dedi bunlar pahalı iğneler hepsini alıp kullanamayan insanlar var.Eczanaler kalan ilaçları geri almıyorlar hem devletimiz zarar etmemiş olur hemde sizin cebinizden fazla para çıkmamış olur.Sonucta raporunun olsa bile bu ilaçların bir kısmının ödemesini siz yapacaksiniz.Eger verecek kimse yoksa de elinizde kalıyor.Biz bu ilaç ve iğneleri gerektiği kadar isteyelim size lazim oldukça temin edelim tedaviniz sürecinde ne kadar ilaç ve iğne kullandiysaniz onların ödemesini yaparsınız.iğnenin bir tanesine bugün başladım cumaya kadar her akşam aynı saatte evime yakın bir sağlık kabininde yaptırıyorum.Eger sizin gun icinde belli saatler verdiyseler sağlık ocağında da yaptırabilirsiniz.Bana akşam 17:00-20:00 arası istediğim saatte yaptiracabilecegimi söyledikleri için 18:15 yaptırıyorum.İlaclarin hemen hemen piyasa değeri 3000₺ ama biz hepsini belki almayız.Tedavim süresince gerektiği kadarını almak daha mantıklı geldi.
Ben sanırım ilaçların hepsini oradan alırim,gel git yapamam uzaktan gelip gideceğim, ne güzel uzun uzun anlatmissin, çok teşekkür ederim, işiniz rast gitsin inş

Merhaba arkadaşlar,
Bu sabah OPU yapıldı ve 8 yumurta toplandı. Doktorum bunlardan 6 tanesinin olgun oldugunu belirtti. Eğer herşey yolunda giderse, yani embriyo olusursa pasartesi transfer dediler.
Pazartesiye kadar kullanmam için progestan fitil ve duphaston verdiler. Bendeki gelişmeler böyle:)
Şimdi pazartesiye kadar kendimi simartmaya karar verdim:) masaj yaptırıp rahatlamayı düşünüyorum.
Sizlerde durum nasıl?

Merhaba arkadaşlar,
Bu sabah OPU yapıldı ve 8 yumurta toplandı. Doktorum bunlardan 6 tanesinin olgun oldugunu belirtti. Eğer herşey yolunda giderse, yani embriyo olusursa pasartesi transfer dediler.
Pazartesiye kadar kullanmam için progestan fitil ve duphaston verdiler. Bendeki gelişmeler böyle:)
Şimdi pazartesiye kadar kendimi simartmaya karar verdim:) masaj yaptırıp rahatlamayı düşünüyorum.
Sizlerde durum nasıl?
Şahaneee bir haber 🎈🎈🎈 pazartesiye kadar güzelce keyfinize bakın dediğiniz gibi şımartın. Eminim yumurtalar döllenecek ve elinizde çok güzel embriolar olacak 🤗. Ben de durumlar güzel dinleniyorum yürüyüş yapıyorum kitap okuyorum zaman geçmek bilmiyor bizim ilk kontrolümüz 18 ocakta. O zamana kadar beklemedeyiz 🤗 Umarım her şey yolunda gider ve kalp atışlarını duyarız 🙏 Siz de pazartesiyi iple çeliyorsunuzdur 🤗

Şahaneee bir haber 🎈🎈🎈 pazartesiye kadar güzelce keyfinize bakın dediğiniz gibi şımartın. Eminim yumurtalar döllenecek ve elinizde çok güzel embriolar olacak 🤗. Ben de durumlar güzel dinleniyorum yürüyüş yapıyorum kitap okuyorum zaman geçmek bilmiyor bizim ilk kontrolümüz 18 ocakta. O zamana kadar beklemedeyiz 🤗 Umarım her şey yolunda gider ve kalp atışlarını duyarız 🙏 Siz de pazartesiyi iple çeliyorsunuzdur 🤗
Nedendir bilmiyorum Opu dan sonra bir rahatlama geldi, yumurtalar cepte olduğu için sanırım:) şuan hiç heyecanım kalmadı, gayet soğukkanlıyim😊 olursa güzel olur, olmazsada kader, güzel günler var modundayim.
Sizin için de çok güzel bir bekleyiş 🤗
Hepimiz için bol şanslar 🤞😍

Kızlar siz 40 yaş üstü ngs neden yaptırmıyorsunuz? Doktorlarınız tavsiye etmedi mi ki?

Kızlar siz 40 yaş üstü ngs neden yaptırmıyorsunuz? Doktorlarınız tavsiye etmedi mi ki?
Anne ve babasa genetik bir rahatsızlık yok ise ngs ,pgt, gerek yok diyor bir çok doktor.Pgt yaptırıp down sendromlu çocuğu olanı biliyorum 🤷

X