Aralık 2020 / 40+ yaş üstü tüp bebek deneyimleri

Ben de en çok pilates ve masajı özledim, hemen her şeyi yapabiliyoruz ama bunlar hariç :) kaç yumurtanız döllendi, genetik teste gidecekler mi?
9 yumurta toplandı, 6 si olgun çıktı ve 5 tanesi dollendi. Yarın 5.gun ve gelişmeleri devam ettimi çok merak ediyorum:)
Ayrıca yarın transferim var. Genetik teste göndermeyecegiz.
Siz hangi asamadasiniz?

9 yumurta toplandı, 6 si olgun çıktı ve 5 tanesi dollendi. Yarın 5.gun ve gelişmeleri devam ettimi çok merak ediyorum:)
Siz hangi asamadasiniz?
Maşallah güzel büyümüşler 5 embriyonun hepsi çok sağlıklı diye imgeleyin siz, olumsuz düşünmeyin transfer öncesi tertemiz bir zihniniz olsun benim de opu oldu 4 tane 3. Gün olarak donduruldu. Kürtajım olduğu için transferden önce rahim filmi istedi Dr o yüzden transfer bu ay olacak, tabi her şey yolunda gider hormon-rahim istediğimiz gibi olursa dedi doktor. Ben de genetiğe göndermiyorum çünkü üç kez gönderdim ve hepsi sağlıksız geldi, 43’e girmek üzereyim bakalım neler olacak

Aaa harika Bakın sizinde çok güzel yumurtalariniz olmuş. Kesin platesten Bende 40 yaşındayım.
Oldies but Goodies diyoruz ve bu sene bebeklerimize kavusuyoruz

Ben de genetiğe göndermedim açıkçası hiç konuşmadım doktorumlada. Sizin gibi olumlu düşünme noktasındayım Size öncekileri doktor mu önermişti? Genetik problemmi çıktı yoksa genetiğe gönderdiğiniz için mi sağlıksız geldi ? Benim de 5 yumurta oldu 3 ü olgun çıktı ve 3 ü döllendi 3.gün transfer yapıldı 3 ü birden Şimdi kalp atışı ve kese kontrolüne gideceğiz 18 ocakta Ben de 42 yaşındayım. Heyecanla bekliyorum.

Siz hangi asamadasiniz?
Yarın güzel haberlerinizi bekliyoruz Biz giderken çok heyecanlıydık bebişlerimizi almaya gidiyoruz diye video çektik , beklerken çektik, transfer sonrasında çektik ve sonra da dönüşte bebişlerimizi aldık eve gidiyoruz diye video çektik Her doktor aşamamızı çektiğim için ilerde onlar için ufak bir video hazırlayacağım . Görsünler nasıl heyecanlandığımızı

Bana doktorlar önermedi aksine ben istediğimde de gerek yok demişlerdi. Eşimde de bende de genetik sorun yoktu ama malum embriyoda kromozomal bozukluk olabiliyor. İlk denemem kimyasalla sonuçlanmıştı üçüncüde ise 9. Haftada kalp durması nedeniyle kürtaj oldum. Bir yıl olmak üzere. Bunun üzerine ngs’ye gönderdim embriyoları ama dediğim gibi hiçbir embriyo sağlıklı gelmedi. Vazgeçeyim artık dedim ama dr üçüncü gün olarak dene bir iki kere de, düşük olursa 2 ay sonra tekrar denersin vs gibi şeyler söyleyince ikna oldum düşünün geçen seneden 1 tane 5aa embriyom var ama genetiksiz diye korkudan onu bile transfer ettirmedim ama şimdi saldım kendimi inşallah sizin süreciniz sorunsuz ilerlesin, benimle aynı anda hamile kalan aynı yaşta olduğum arkadaşım bebeğine kavuştu, ama benim olmadı, herkeste aynı ilerlemiyor süreç. Siz güzel şeyler imgeleyin, içinizdeki minik kalbi sevin, 18 ocakta da güzel haberi alın

Ne kadar güzel düşünmüşsünuz, ilerde izlediklerinde nasıl mutlu olurlar Yarın ben yalnız gideceğim transfere, ama yinede birkaç fotoğraf çekerim

Çok teşekkürler bilgi için Benim de 16 yaşında bir kızım var, ikinci evliliğimi yaptım çok seyahat ettiğimiz için bir türlü fırsat olmadı . Sonra eşimin çocuğu yoktu ,kızımda çok kardeş İstediği için denemeye başladık.iki yıl önce ilk bebeğimizin kalbi durdu 7 haftalıkken sonraki aşılama ve tüp bebek denemeleri de başarısız oldu. Tam ümidi kesmiştim ki bir motivasyonla hadi dedik tekrar deneyelim.Çok şükür bu sefer bu aşamaya kadar geldik 5+1 oldu bugün. Tabi ben kızımda 26 yaşındaydım nasıl oldu anlamadım çok gençtim Şimdi daha bilinçli ve daha kendimin farkındayım. Çok keyifli ve güzel olacağına inanıyorum .İyi ki geldin diye günlerdir onu ya da onları seviyoruz konuşuyoruz Sizin de inşallah şahaneee haberleriniz olsun aynı gün güzel haberler verelim umut olalım

Ne kadar güzel düşünmüşsünuz, ilerde izlediklerinde nasıl mutlu olurlar Yarın ben yalnız gideceğim transfere, ama yinede birkaç fotoğraf çekerim
Evet siz de çekin beklerken hatta duygularınızı ifade eden minik bir video çekin güzel bir hatıra olsun. Çünkü cocuklar belli bir yaşta kendileri ile ilgili hikayeleri duymaya bayılıyorlar. Bebeklik fotoğraflarına bakmak onlarla ilgili videolara fotolara birlikte bakmak çok hoşlarına gidiyor.

Biz de çocuk istemiyorduk, 40 yaşına gelince bi istek geldi bana o yüzden bugünlere geldik. Zor olacağını biliyordum tabi ama kendi tercihim sonuçlarına da katlanıyorum, inşallah ben de sizin gibi isteğime kavuşurum, umutla bekliyorum siz de güzel haberler vereceksiniz eminim

Evet 18 ocakta beraber güzel haberler vereceğiz

Bu arada bence hiç de sonuçlarına katlanıyorum diyerek kendinize haksızlık etmeyin . Bu sizin suçunuz değil. Kadınlarında istediği zaman anne olma hakkı olmalı ancak maalesef biyolojik olarak zaman bizim aleyhimize işliyor. Demek ki o zaman uygun değilmiş sizin demek ki bebek şimdi gelmek istemiş ve siz de şu anda hazırsınız. Ben doğurgan bir kadınım güvendeyim ve vucudumda ki tüm mekanızma harika işliyor bebeğimde benimle güvende olacak diyerek salın evrene

Haklısınız, sonuçta o zamanlar hazır değilmişim ki istememişim diyorum ben de kendime. Ve evet tüm ümitli pozitif cümleleri saldım evrene şu an, çok teşekkür ederim

Malesef canım asistanlarda güven vermiyor,Mesai saati dışı ücretli öğretim üyelerine gitmek en mantıklısı

Aysyas bebeklerinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız İnşallah. En son tedavinizi olduğunuz merkezin adı ne acaba?

Evet slogan şahane :) üstelik iğne de kullanmadım ben sadece klomenle oldu bu sefer. Bu sene kavuşalım artık çok özledik

Embriyolarınızın sağlıklı bebekler olmasını diliyorum
Klomenle nasıl oldu tedavinizi anlatır mısınız? 3. gün embriyosunu neden tavsiye ettiler, neden 5. gün değil?

Embriyolarınızın sağlıklı bebekler olmasını diliyorum
Klomenle nasıl oldu tedavinizi anlatır mısınız? 3. gün embriyosunu neden tavsiye ettiler, neden 5. gün değil?
Teşekkür ederim, hepimizin umarım :) klomen sanırım iki kutu kullandım iki haftaya yakın olabilir, hiç gonal f falan kullanmadım. Dr 4 yumurta gördü 4’ünü de topladı 4’ü de döllendi ama 5. Günü bekletmeden dondurdu. Şöyle teorisi var bu tip doktorların 3. Gün transferde, anne adayı rahminin, lab koşullarından iyi olabileceğini düşünüyorlar. Az yumurtası olanlar için öneriliyor daha çok. 5. Güne gelemeyen embriyolara bir şans verip 3. Günde transfer yapılıyor ya da o gün dondurulup bir sonraki ay transfer yapılıyor özetle.

Teşekkür ederim, zaman ayırıp cevap verdiğiniz için. Evet bazı doktorların embriyo için rahmin, laboratuvardan daha iyi olduğunu düşündüklerini okumuştum. 2 kutu Klomeni, adetin 2. gününden itibaren hergün iki tane mi içtiniz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…